Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 25 Σεπτεμβρίου, Θεσσαλονίκη!


  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#16 DarcRose22

DarcRose22

    In my Dreamworld....

  • Members
  • 72 posts

Posted 05 September 2009 - 22:46

Will be there too........ κάτω από το aircondition κατά προτίμηση για να μην ξεβάψω :hot:(όταν δεν θα βγάζω φωτογραφίες..... :kill4u:)
Come to the dark side.... we have cookies......

http://darcrose22.deviantart.com

#17 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 posts

Posted 05 September 2009 - 23:11

Αν δεν ειμαστε in cosplay δλδ δεν μπορουμε να ερθουμε???????:unlucky::unlucky:

#18 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 September 2009 - 10:33

....εσύ συγκεκριμένα δεν μπορείς
όλοι οι άλλοι μπορουν...

#19 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 posts

Posted 06 September 2009 - 12:26

Έρχομαι και γω αλλά αγχώνομαι λίγο για το cosplay μου!Χώρια που θα κουβαλάω την φωτογραφική μηχανή-διαστημόπλοιο-καφετιέρα μαζί μου!

#20 kantoros

kantoros

    Anime Fan

  • Members
  • 153 posts

Posted 09 September 2009 - 20:00

Έρχομαι και γω αλλά αγχώνομαι λίγο για το cosplay μου!Χώρια που θα κουβαλάω την φωτογραφική μηχανή-διαστημόπλοιο-καφετιέρα μαζί μου!


μην αγχωνεσαι το πολυ-πολυ ναναι epic fail. σιγα, σε ολους συμβαινουν. εγω π.χ. το πρωι θα το ξεκινησω στο σχολειο να το ετοιμαζω :tensai:

#21 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 10 September 2009 - 00:11

Ανανέωσα το ποστ με την αφίσα και όλες τις απαραίτητες πληροφορίες. Thank you for waiting :lovulovu:

#22 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 10 September 2009 - 13:40

Παναγιώτη σου βάζω στοίχημα αυτο το πάρτι θα ξεπεράσει το προηγούμενο. Βεβαίως εγώ έχω ένα μικρό προβληματάκι για το πως θα έρθω στο photoshooting και μετά στο coffix... έτσι ντυμένη... maa indaaa θα τραγουδάω έτσι ωστέ να μην προσέξουν το ντύσιμο αλλά την φωνή! χο χο btw my cosplay is ready! ^^ να ζηλεύετε!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#23 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 10 September 2009 - 14:45

Ενοειτε πως θα ερθω και με cosplay για πρωτη φορά:hero::hero: ισως να αργησω λογο φροντιστιριου:(...

ΙΓ ενας φιλος χρειαζετε κατανα (για το cosplay οχι για το σχολειο:hiding_something:) εχει κανεις? Σε περιπτωση που δεν βρουμε θα το χρειαστουμε, στειλτε πμ αν ειναι να το φερετε στο παρτι για να ξερω! Ευχαριστω προκαταβολικα!

#24 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 10 September 2009 - 16:25

Έλα τώρα Άνι, πρόβλημα το θεωρείς αυτό;Ίσα ίσα θα σε κοιτά ο κόσμος στον δρόμο και θα ψωνίζεσαι και από πάνω:hahaha:.Άσε που αν τραγουδάς θα το κάνουν ακόμα περισσότεροι αυτό:wis:.Τι να πει και η Χριστίνα δηλαδή που είχε ντυθεί Sailor Mars την προηγούμενη φορά και κυκλοφορούσε στον δρόμο σαν να μην τρέχει τίποτα (και φυσικά -δεν- έτρεχε άλλωστε τίποτα:hero:). Άσε που αν μας δουν πάλι όλους μαζεμένους, μόνο αυτό δεν θα σε νοιάζει μετά.

Σχετικά με το πάρτι,σαν οργάνωση ναι (props to Sakura Syndrome btw;)),σαν ποιότητα cosplay ναι, σαν προσέλευση κόσμου ναι, όλα αυτά μπορεί να ξεπεραστούν συγκριτικά με το προηγούμενο.Αλλά σαν αριθμός cosplay με την καμία, αυτό στο λέω από τώρα.Θα το ήθελα και εγώ φυσικά, αλλά δυστηχώς δεν παίζει.Δεν επικρατούν οι "ιδανικές" συνθήκες για όλους ώστε να φτάσουμε πάλι αντίστοιχο ή μεγαλύτερο αριθμό cosplayers με την προηγούμενη φορά. Όχι ότι μας χαλάει πιστεύω, καθώς πάλι θα είναι ορισμένες δεκάδες και θα τα σπάσουμε όλα και πάλι:Blissfull:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#25 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 11 September 2009 - 21:00

σου λέω κάτσε και θα δειιις!!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#26 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 11 September 2009 - 23:19

Ελπιζω αυτο να μη σημαινει οτι επεισες το Mithuna Fan Club σου να ερθει ολο ντυμενο cosplay, ειπαμε, εχει και ενα οριο κοσμου το Κοφιξ!


Κατα τ'αλλα δεν εχει σημασια το ποσα θα ειναι τα cosplays, και λιγοτερα απο ποτε να ειναι εμεις παλι καλα θα περασουμε οπως παντα:bath:
Posted Image

#27 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 September 2009 - 17:08

Κλασσικά εννοείτε βρε Γιάννη.Απλά να ανεβένει και το ελληνικό επίπεδο του cosplay παράλληλα. Ξέρεις ότι είμαι πορωμένος με αυτά:awww:.
Και Άνι,φέρε μου εσύ καμιά 15αριά φίλες σου schoolgirls και σίγουρα θα τεθεί νέο ρεκόρ:hahaha:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#28 Christie Valentine

Christie Valentine

    Christie Valentine

  • Members
  • 11 posts

Posted 12 September 2009 - 17:12

Θα είμαστε εκεί. Αν και μάλλον χωρίς Cosplay, αυτή την φορά...:borednn9:

#29 laiste

laiste

    月の娘さん

  • Members
  • 86 posts

Posted 14 September 2009 - 14:19

Θα ειμαστε κ εμείς εκεί με τη μοναδικοτέλειοφοβερή school girl αμφίεσή μας, που τόσο καιρό περιμέναμε να βάλουμε!

Τέλεια! Το πρώτο μου cosplay!!!Πόρωση!!!:lovulovu::hahaha:

#30 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 14 September 2009 - 22:35

Christie τολάχιστον είπες 'μάλλον' και υπάρχει ελπίδα δηλαδή να υποθέσω να μην κάνετε το λάθος και δεν κάνετε cosplay:hero:.

laiste έτσι έτσι 'νέο αίμα' να μπαίνει στο παιχνίδι:Blissfull:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail