Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime cosplay party 12 Σεπτεμβρίου @ Dasein (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#61 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 02 September 2009 - 14:19

Μέτα από την χτεσινή cosplay εξόρμηση - συγκέντρωση για ανασυγκρότηση , πατρονάρισμα...και λοιπές βοήθειες :

Group Cosplay Progress: 44%

Personal Cosplay Progress: 50%

I would likePosted Image for a pet...


#62 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 September 2009 - 15:12

Μέτα από την χτεσινή cosplay εξόρμηση - συγκέντρωση για ανασυγκρότηση , πατρονάρισμα...και λοιπές βοήθειες :

Group Cosplay Progress: 44%

Personal Cosplay Progress: 50%


FORTH EORLIGAS!! :dwarf:

Λοιπόν, με υπερηφάνεια σας ανακοινώνω, ότι στο εν λόγω πάρτυ θα παρουσιάσω άλλον έναν cosplayer του οποίου την εμφάνιση εχω επιμεληθεί προσωπικά κι εξ ολοκλήρου.

Η "θρυλική" κολλητή μου, Αλίκη (Urd-Ah! My Goddess! 2006) & (Revy-Black Lagoon 2007) πρόκειται να κάνει μια σπέσιαλ εμφάνιση ως

Yoruichi (Bleach)

Posted Image

cosplay progress: 100% complete!

#63 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 02 September 2009 - 16:31

Εντομεταξύ και εγώ αποφάσισα χθες τι θα κάνω τελικά (κάτι εύκολο, επειδή δεν μου πέρνει χρονικά με το βαρύ της Θεσσαλονίκης που αρχίζω ουσιαστικά τώρα - έχει ξαναγίνει και Αθήνα και Θεσσαλονίκη επίσης ) και πέρα από κάτι λίγα που είναι να κάνω ο ίδιος, τα υπόλοιπα είναι ουσιαστικά έτοιμα (επειδή δεν άξιζε να χαλάσω κάτι πολύ ακριβότερο 'κοπιάζοντας' μισή ώρα και πιθανόν χαλόντας μόνιμα και το 'ρούχο').Παρόμοια φάση με το προηγούμενο μου εκεέι κάτω ως Tuxedo Mask δηλαδή. Μόνο που αυτή την φορά κοστίζει.Αρκεί να έρθουν στην ώρα τους όλα. Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα.Let's hope.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#64 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 02 September 2009 - 21:29

personal cosplay progress 100%
group cosplay progress 100%
yattaaaa!!!!
Posted Image

#65 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 02 September 2009 - 22:06

Κρίμα που η δίκια μου ομάδα (5 άτομα) για bleach cosplay δεν μπόρεσε να προχώρηση στην υλοποίηση (εξαιτίας μερικών συμβάντων και την οικονομική κρίση). Ε τουλάχιστο θα παραβρεθώ σαν φωτογράφος ... ώμος ανησυχώ σοβαρά μήπως να κλίσουμε και το parking διπλά ώστε να μπορέσουμε να τραβήξουμε τις φωτογραφίες? Μακάρι όλοι να καταφέρετε να τελεύσετε τα cosplay που σχεδιάζετε!

#66 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 03 September 2009 - 06:59

Personal beard progress: 25%
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#67 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 03 September 2009 - 10:21

Personal beard progress: 25%

Ε αν υπολογίσεις κ τα χτεσινή εργασία τότε το Overall progress σου ανεβαίνει στο 85%

I would likePosted Image for a pet...


#68 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 03 September 2009 - 15:40

Και το δικό μου cosplay είναι σχεδόν έτοιμο! Το μόνο που μένει είναι να βρω κάτι πολύ απαραίτητο για να ολοκληρωθεί η αμφίεση.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#69 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 03 September 2009 - 17:10

cosplay progress 70%
Μου λειπει μονο η περουκα και δεν εχω τελιοσει ακομα το scythe.

#70 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 03 September 2009 - 18:26

και αφιέρωμα στους Arashi!!!!! Τι καλάααααα!

Posted Image


#71 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 04 September 2009 - 08:19

Το ninja spy network μου με πληροφορεί πως progress: 100% more or less. :riiight:
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#72 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 04 September 2009 - 12:25

Cosplay progress : 99%

1% είναι τι θα κάνω με τα μαλλιά αν δεν έρθει η περούκα!!! :P
Posted Image

#73 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 04 September 2009 - 23:00

Cosplay progress 85% (yatta!)

#74 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 06 September 2009 - 21:40

Σήμερα περάσαμε από το Dasein και εκεί μας περίμενε μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Οι ιδιοκτήτες μας ενημέρωσαν ότι εκτός από την ανακαίνηση του χώρου, προέβησαν και στη μείωση των τιμών για κάποια προϊόντα. Οι φανς της μπύρας, θα μπορούν να απολαμβάνουν τα αγαπημένα του μπουκάλια 0,5 με 1 ευρώ φθηνότερα καθώς επίσης και την Guinness με 6 ευρώ, αντί για 6,5 που έκανε πέρσι. Αν θέλετε να περάσετε από το μαγαζί για το πρωινό σας καφεδάκι, χαμηλώτερες τιμές ισχύουν και για κάποιους από τους καφέδες.

Επιπλέον θα ήθελα την προσοχή σας και σε ένα ακόμα θέμα

με αφορμή τα 10τα γενέθλια των Arashi 30α γενεθλια του Namida οι φανς τους δεν θα πρεπει να χάσουν αυτό το event γιατί θα επιμεληθώει προσωπικώς τον εορτασμό τους...


Όπως είχε πει και κάποιος άλλος πέρσι, τα 30 είναι μια δύσκολη ηλικία, ειδικά για εκείνους που τα κλείνουν για πρώτη φορά. Για αυτό αποφάσισα να τα γιορτάσω μαζί σας. Όσο και να έψαχνα, δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να βρω καλύτερη παρέα!



#75 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 06 September 2009 - 21:44


Όπως είχε πει και κάποιος άλλος πέρσι, τα 30 είναι μια δύσκολη ηλικία, ειδικά για εκείνους που τα κλείνουν για πρώτη φορά. Για αυτό αποφάσισα να τα γιορτάσω μαζί σας. Όσο και να έψαχνα, δεν νομιζώ ότι θα μπορούσα να βρω κάλύτερη παρέα!

με συγκινησες τρομαρα σου
Posted Image
Posted Image
θα φροντισουμε να ειναι τα καλυτερα σου γενεθλια
Posted Image