Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime cosplay party 12 Σεπτεμβρίου @ Dasein (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#16 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 16 August 2009 - 21:36

Μπουχου! Θα το χάσω γιατί έχω να πάω σε γάμο στην Μάνη! Τ_Τ
Λογικά θα είναι επιτυχημένο! *ちょっと羨ましい*


...μα και συ, τι αφηνεις τα πουρνάρια για να πας για το γάμο?

Λοιπόν, καλή σεζόν να χουμε! :congrats:

Και η "μάνα του cosplayer" στο πάρτυ της νεας σεζόν θα εμφανιστεί ως:

Beatrice

Posted Image

anime: Umineko no naku koro ni

cosplay progress: 60%


#17 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 20 August 2009 - 23:52

Eπιτελους ανακεινοθηκε και επισημα το 2ο παρτυ των akai panda,ενοητε πως θα ειμε εκει με cosplay dr.Stein απο Soul Eater....Ευχομαι αυτο το παρτυ να ειναι τοσο επιτυχημενο και super οπως και το πρωτο σας:ureshii:

#18 Antonios

Antonios

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 21 August 2009 - 02:37

Ατομα που δεν θα ειναι ντυμενα με anime style ρουχα παντα δεχεστε? Αντε για σας θα ερθω με κανονικα ρουχα τουλαχιστον :-P
呼吸 精神 規律

#19 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 21 August 2009 - 18:03

Tomodachi2, για μία ακόμη φορά σε συγχαίρω για την επιλογή σου (& κανείς δεν έχει αμφιβολία για το αποτέλεσμα). :lovulovu:


Υ.Γ. Αγαπητέ Antonios, άμα άτομα που δεν έκανα cosplay δεν έρχονταν τότε πώς θα κολούσαν & αυτοί το μικρόβιο για τις επόμενεες φορές. ε? ;) (αν & εγώ προσωπικά έχω κάνει το εμβόλιο)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#20 Antonios

Antonios

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 21 August 2009 - 18:16

Ωραια. Λογικα θα περασω τοτε :ureshii:
呼吸 精神 規律

#21 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 21 August 2009 - 18:52

Tomodachi2, για μία ακόμη φορά σε συγχαίρω για την επιλογή σου (& κανείς δεν έχει αμφιβολία για το αποτέλεσμα). :lovulovu:


Υ.Γ. Αγαπητέ Antonios, άμα άτομα που δεν έκανα cosplay δεν έρχονταν τότε πώς θα κολούσαν & αυτοί το μικρόβιο για τις επόμενεες φορές. ε? ;) (αν & εγώ προσωπικά έχω κάνει το εμβόλιο)


Εσύ Mastorα κοίτα να έρθεις βασικά...και μην λες για εμβόλια κλπ γιατί σου έχω έτοιμο Cosplay άμα θες...και διακριτικό κ εύκολο...

I would likePosted Image for a pet...


#22 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 21 August 2009 - 19:24

Yatta! Partu!!! Τι καλά! Ευτυχώς που το χα μαθει νωρίς και κανονισα καταλληλα να βρισκομαι Αθήνα -δεν την ξαναπατάω εγώ!- οπότε ναι, θα είμαικαι γω εκεί! :Ρ
Για στολή δεν το κόβω, διότι με τα πέρα δώθε όλο το καλοκαίρι όχι χειροποίητο cosplay, ούτε παραγγελίας δε προλαβα να φτιάσω... Εκτός αν εμπνευστώ τελευταία στιγμή...

Posted Image


#23 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 August 2009 - 22:51

Yatta! Partu!!! Τι καλά! Ευτυχώς που το χα μαθει νωρίς και κανονισα καταλληλα να βρισκομαι Αθήνα -δεν την ξαναπατάω εγώ!- οπότε ναι, θα είμαικαι γω εκεί! :Ρ
Για στολή δεν το κόβω, διότι με τα πέρα δώθε όλο το καλοκαίρι όχι χειροποίητο cosplay, ούτε παραγγελίας δε προλαβα να φτιάσω... Εκτός αν εμπνευστώ τελευταία στιγμή...


άμα εχεις κάτι στο μυαλό σου, πέρνα από το "ατελιέ" http://www.anime.gr/forums/forumdisplay.php?f=86 για συμβουλές και βοήθεια :tensai:

Yo!Master :wooi2: φχαριστώ! Ευλογημένο cosplay η Beatrice! Εκεί που σου χει τη δύσκολη βερσιόν, χράπ! Σου εμφανίζει και την εύκολη!

cosplay progress: 75%

#24 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 21 August 2009 - 23:48

Μπουχου! Θα το χάσω γιατί έχω να πάω σε γάμο στην Μάνη! Τ_Τ
Λογικά θα είναι επιτυχημένο! *ちょっと羨ましい*



κάνεις πλάκα...:OMG3: πάνω που θα έγραφα ποστ ότι

με αφορμή τα 10τα γενέθλια των Arashi οι φανς τους δεν θα πρεπει να χάσουν αυτό το event γιατί θα επιμεληθώ προσωπικώς τον εορτασμό τους
...

ποιος παντρεύεται ρε? άστον και έλα στον Riida που σε περιμένει να πάτε για ψάρεμα Τ^Τ''

Posted Image


#25 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 22 August 2009 - 00:59

Αχ ωραια θα μαστε εκει και με το πρωτο Cosplay Επιτελους :)

Αν και το Progress ειναι 75% περιπου αντε να ανοιξουν και τα μαγαζια απο τις διακοπες :)
Posted Image
Posted Image

#26 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 22 August 2009 - 14:33

Beatrice cosplay progress: 95%

Ρεεε!! Τα χρωματα για body painting είναι πανάκριβα!:OMG3: 22ευρώ το κάθε χρώμα, μου πιάσανε τον κ*λο...

#27 Antonios

Antonios

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 22 August 2009 - 23:47

Ερωτηση, το Dasein ειναι μη καπνιζοντες?

Edited by Antonios, 23 August 2009 - 00:43.

呼吸 精神 規律

#28 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 23 August 2009 - 01:32

Στο τελευταίο party που έγινε εκεί ναι ήταν μη καπνιζόντων, όμως ήταν πολύ κοντά με την ημερομηνία που ορίστηκε η συγκεκριμένη νομοθεσία οπότε μέχρι το Σεπτέμβρη μπορεί να έχει αλλάξει(πάλι βέβαια θα είναι χωρισμένο σε χώρους). Αν ρωτάς γιατί σε ενοχλεί ο καπνός τότε μάλλον μια χαρά θα είσαι. Αν πάλι επειδή καπνίζεις.....welcome to the club. Με τη μάνα από πάνω μας βλέπουμε να στήσουμε τσαντίρι πάλι απ' έξω:smokingg:

Posted Image


#29 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 23 August 2009 - 02:09

αχ θεε μου δν θα την παλεψω χωρις τσιγαρο...
Posted Image

#30 Antonios

Antonios

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 23 August 2009 - 12:13

Δεν καπνιζω παιδια για αυτο ρωτησα. Ευχαριστω για τις πληροφοριες.
Επισης δειτε και αυτο, http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7585

Edited by Antonios, 23 August 2009 - 12:22.

呼吸 精神 規律