Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Η μαχη που θα θελατε να δειτε περισσοτερο στο One Piece (anime)


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Poll: Η μαχη που θα θελατε να δειτε περισσοτερο στο One Piece(NOT MANGA) (130 member(s) have cast votes)

Η μαχη που θα θελατε να δειτε περισσοτερο στο One Piece(NOT MANGA)

  1. Luffy vs Eustass Kidd (12 votes [9.23%] - View)

    Percentage of vote: 9.23%

  2. Luffy vs Blackbeard (40 votes [30.77%] - View)

    Percentage of vote: 30.77%

  3. Zoro vs Trafalgar Law (7 votes [5.38%] - View)

    Percentage of vote: 5.38%

  4. Zoro vs Mihawk (42 votes [32.31%] - View)

    Percentage of vote: 32.31%

  5. Shanks vs Whitebeard (11 votes [8.46%] - View)

    Percentage of vote: 8.46%

  6. Ace vs Luffy (3 votes [2.31%] - View)

    Percentage of vote: 2.31%

  7. Sanji vs Zoro (6 votes [4.62%] - View)

    Percentage of vote: 4.62%

  8. Sanji vs Smoker (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Robin vs Aokiji (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Luffy vs Coby (9 votes [6.92%] - View)

    Percentage of vote: 6.92%

Vote Guests cannot vote

#16 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 22 March 2009 - 12:52

εγω εδωσα την ψηφο μου στο ace Vs luffy γιατι οπως ειχε πει ο ace εγω θα δωσω τα παντα για να κανω τον blackbeard king of the pirates... αρα?

αν δεν ειναι ολο μπλα μπλα ο τυπος με καποιον πρεπει να κονταροχτυπηθει απο τους nakama:emptyonexg1:


Δεν ξερω,μπορει να κανω εγω λαθος:terror2:
αλλα νομιζω οτι ειχε πει Whitebeard οχι blackbeard

#17 moutzah3d1n

moutzah3d1n

    call me the GODFATHER

  • Members
  • 131 posts

Posted 22 March 2009 - 12:59

ναι καλα εχεις δικιο παπατζα μου... ακομα απο το κρεβατι ειμαι...


#18 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 22 March 2009 - 18:12

Θα 'θελά Luffy vs Coby αλλά χλωμό το κόβω.

#19 dOOpLiSSaKoS

dOOpLiSSaKoS

    Cloud Gets Owned

  • Members
  • 221 posts

Posted 23 March 2009 - 01:15

Luffy vs Blackbeard αλλά έχει ακόμη!
Θέλω να δω και τον Ussop να δέρνει!!

[SIGPIC]Life is RPG[/SIGPIC]

#20 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 25 March 2009 - 11:16

Προσωπικα η μαχη που περιμενω πως και πως ειναι αυτη που εχει ανακοινωθει σχεδον απο την αρχη της σειρας: Zoro vs Mihawk

Επιση
Luffy vs Blackbeard θα ηταν η δευτερη αν μπορουσα να ψηφισω και Sanji vs Zoro για το πιθανο γελιο που θα δημιουργουσαν ατακες που θα ελεγαν ο ενας στον αλλο.

Καποιες μαχες νομιζω πως θα τελειωναν πριν καν αρχισουν (Robin vs Aokiji)!
Spoiler:
.

#21 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 25 March 2009 - 13:11

Luffy vs Eustass Kidd

Πολύ καλή θα είναι πιστεύω,μιας και μεταξύ των 2 Supernovas με τα υψηλότερα bounties,να δούμε και ποιός διατάζει εδώ.

Luffy vs Blackbeard

Από τις καλύτερες και που πρέπει να δώσει πιο πολύ προσοχή ο Y-oda sensei μας,θεωρητικά απ'αυτές στην λίστα μπορεί να θεωρηθεί η καλύτερη(κερδίζει την ψήφο μου).

Zoro vs Trafalgar Law

Επίσης πολύ καλή και ενδιαφέρουσα,αν και σίγουρα ο Law θα τα κάνει πολύ δύσκολα για τον Marimo μας...δεν θα μου φαινόταν πολύ να το βλέπουμε να καταλήγει σε draw(ε τώρα να χάσει ο Zoro δεν νομίζω:P).


Zoro vs Mihawk

Μάλλον η 2η καλύτερη μετά από Luffy vs Blackbeard,έπικ και από τις πιο αναμενόμενες.:nod:


Shanks vs Whitebeard

Την είδαμε ήδη μια φορά και δεν το πολυκόβω να ξαναβλέπουμε τέτοια,εκτός κι αν το manga οδεύει προς τα κει αυτή τη στιγμή.

Όπως και να χει την βλέπω να είναι από τις τελευταίες του Whitie αν γίνει.



Ace vs Luffy

Πολύ απίθανο να την δούμε,αν γίνει θα 'ναι ημισοβαρή,ίσα ίσα για να καθορίσουν ποιός είναι πιο δυνατός εκείνη τη στιγμή...όσοι έχουν αδέλφια θα καταλάβουν(*raises hand*),γίνονται συχνά τέτοιες.


Sanji vs Zoro

ε;:oo:

Βλέπουμε συνεχώς τέτοιες,δεν νομίζω ότι κολλάει εδώ...αν γίνει πάντως,ο φρύδης θα τις φάει,όπως πάντα.:bleh:


Sanji vs Smoker

Αν έχει death wish ο μάγειρας τότε ναι,θα την δούμε...άντε αν θυσιαστεί για να τον καθυστερήσει και να ξεφύγουν οι δικοί μας,αλλιώς δεν την πολυβλέπω.



Robin vs Aokiji

Τσού,έχω παρατηρήσει ότι η ικανότητα της Robin,όσο καλή κι αν είναι,έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα:δεν μπορεί με την καμία να τα βάλει με Logias,σε αντίθεση με άλλα μέλη του πληρώματος.

Με την ικανότητα που έχουν να μετατρέπονται σε κάποιο στοίχειο θα ξέφευγαν έυκολα από τα χέρια της και θα κατέληγε πάλι παγοκωλόνα στην περίπτωση.

Luffy vs Coby

Η 3η καλύτερη απ'αυτές στην λίστα,πολύ πιθανόν,και εδώ θα δούμε πόσο πολύ εξελίχτηκαν και άλλαξαν οι 2 τους και τι θα υπερισχύσει,το καθήκον ή η φιλία;...πολυαναμενόμενη κι αυτή!:congrats:

Πέραν αυτόν εγώ θα θελα πολύ να δω Gear 2nd Luffy vs Aokiji,να δούμε αν η θερμότητα του σωματός του θα κάνει την διαφορά και θα μπορεί να τον αγκίζει αυτή τη φορά.

Και φυσικά ξεχάσατε όλοι...τον Dragon!!!...δεν θα πω πολλά:σε μια μάχη με οποιονδήποτε,να δούμε επιτέλους τι εστί το υψηλότερο bounty που υπάρχει!:wis:

Edited by Zoro, 25 March 2009 - 13:33.


#22 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 25 March 2009 - 18:51

δεν εβελα τον dragon γιατι δεν μας εχει διξει σχεδον τιποτα αλλα και να τον εβεζα με ποιον θα ηταν αντιπαλος????το ποιο πιθανον να δουμε τον dragon να προστατευει τον Luffy

#23 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 26 March 2009 - 01:27

καμια απο τις επιλογες του poll δε μου αρεσει ιδιαιτερα, με εξαιρεση ισως το luffy vs blackbeard

qzMHWHd.png


#24 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 posts

Posted 06 May 2009 - 20:26

Κι εγω luffy vs blackbeard γτ πρεπει να ναι πολυ δυνατος(ισως και ο τελευταιος) και μην ξεχναμε οτι ο ace μαλλον τις εφαγε...παντως δεν θα θελα να δω κανεναν να πλακωνεται με τον law γτ ειναι συμπαθητικοφατσας :P

#25 FireFistAce

FireFistAce

    R.I.P.

  • Members
  • 163 posts

Posted 13 May 2009 - 23:08

Πρωτα απο ολα θελω να δω τον Zoro να σφαζεται με τον Mihawk. Μετα την μαχη Luffy vs Blackbeard. Αλλα μαλλον θα περιμενουμε πολυυυυυυυυυ ακομα...

Τωρα πιστευω θα δουμε συντομα (σε καμια 100στη επισοδεια δλδ) μια μαχη μεταξυ τον
supernovae.
Posted Image
"If I surrender my power to you, then there was no point in me being a man..."

#26 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 July 2009 - 17:17

Zoro vs. Mihawk να δουμε επιτελους ποιος ειναι ο πιο δυνατος ξιφομαχος.

#27 ssj4nick

ssj4nick

    I lived after the fillers

  • Members
  • 105 posts

Posted 26 July 2009 - 18:39

Εγω θα' θελα να δω Zoro VS Law.

#28 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 July 2009 - 08:58

Spoiler: Episode 410



:hahaha::hahaha::hahaha:

Posted Image


#29 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 27 July 2009 - 20:43

Whitebeard vs Sengoku
Luffy vs Smoker
Hancock vs Hina
Με αυτές τις 3 θα είμαι καλυμμένος :ureshii:
Posted Image

#30 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 28 July 2009 - 20:29

Ψυφισα λουφυ και κομπυ γιατι πολυ απλα αδυμονω να δω αυτο π ειχαν ορκιστει ο ενας στον αλλο στ 1α επεισοδια,αλλωστε αν ο κομπυ δυναμωσε τοσο πολυ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα ποιος ξερει πως θα ναι αν μετα απο 100 η 200 επεισοδια ξαναεμφανιστει και ειναι ισαξιος αντιπαλος του λουφυ..
Posted Image