Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#1 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 22:54

Hello guys!!Αυτο το thread εχει σαν θεμα μια ιστορια ποκεμον την οποια ξεκινησα να γραφω πριν απο δυο χρονια περιπου και συνεχιζω ως σημερα!!Σε αυτην συμμετεχουν παιδια που ξεκινανε το ταξιδι τους απο την πολη Pallet της περιοχης Kanto για να εκπληρωσουν τα ονειρα τους και συνεχιζουν σε ολο το κοσμο των ποκεμον!!
Θα ξεκινησω το ανεβασμα των επεισοδιων απο την αρχη υστερα απο ενα προβλημα που δημιουργηθηκε σε καποιο αλλο thread οπου βρισκονταν αρχικα!!Οποτε οσοι δεν μπορεσατε να τα διαβασετε,Να Η Ευκαιρια!!LoL!
Have fun!!Περιμενω τις ιδεες σας αλλα και τα comments σας!! :chigau:

Edited by Rihardil, 19 April 2009 - 14:55.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#2 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 22:55

Kanto Series



1.Ενα περιεργο πρωτο πιασιμο
Ειναι καλοκαιρι στη πολη
Pallet!Τα σχολεια ειναι κλειστα,για αυτο εγω και οι φιλοι μου ο Richie και η Dawn παιζουμε σε μια αλανα που κοντα της υπαρχει ενα εργοστασιο το οποιο ειχε ενας πολυ πλουσιος ανθρωπος ο οποιος ηλεγχε τα παντα με τα λεφτα του και το μονο που ηθελε να αποκτησει ηταν δυναμη!Οι μεγαλοι,μας εχουν πει παρα πολλες φορες να μη παιζουμε κοντα σε αυτο το "πραγμα"οπως το ονομαζουν, γιατι φημολογειται πως γινονται πειραματα σε Pokemon!Εγω δεν ειχα παραλαβει ακομα το πρωτο μου pokemon αν και μπορουσα πολυ ευκολα αφου οποιος ηταν ανω των 16 μποροθσε να παει στο καθηγητη της πολης μου και να ζητησει το πρωτο του pokemon!Ωστοσο ηθελα πρωτα να τελειωσω τη "σχολη pokemon" στην οποια φοιτουσα,ωστε να ξερω πολλα πραγματα για αυτα και στη συνεχεια να ξεκινησω το ταξιδι μου,τις ιδιες σκεψεις ειχαν και οι φιλοι μου!!!Ομως η μοιρα παιζει περιεργα παιχνιδια πολλες φορες...

Καθως παιζαμε εγινε μια τεραστια εκρηξη στο εργοστασιο,προφανως απο καποιο πανισχυρο
pokemon στο οποιο καναν πειραματα!Ξαφνικα αρχισαν να τρεχουν pokemon τριγυρω,επιβεβαιωνοντας τις φημες για πειραματα πανω σε pokemon και επειδη ειχε αρχισει και μαζευοταν κοσμος αποφασισαμε να κρυφτουμε κι εμεις σε ενα δασος που βρισκοταν κοντα στην αλανα,ωστε να μη μας βρουνε και μας επιπληξουν που παιζαμε σε αυτη την απαγορευμενη περιοχη!

Το δασος ηταν σαν λαβυρινθος με αποτελεσμα να αποκοπω απο τους φιλους μου!Καθως περιπλανιωμουν προσπαθωντας να βρω την εξοδο, ακουσα καποιες κραυγες πονου!Ανακαλυψα πως ερχονταν απο ενα θαμνο που βρισκοταν κοντα μου!Χωρις να το σκεφτω πηγα προς αυτον και βρηκα ενα πληγωμενο
Treecko(που προφανως καναν πειραματα και σε αυτο)!Στη σχολη μας ειχαν διδαξει πως να περιποιουμαστε ενα πληγωμενο pokemon αλλα εγω δεν ειχα τα απαραιτητα βοηθηματα μαζι μου!Ετσι πηρα το Treecko αγκαλια και ετρεξα να βρω καποια βοτανα τα οποια συμφωνα με το μαθημα της βοτανολογιας θα εκαναν καλα το Treecko!Ευτυχως σταθηκα τυχερος και βρηκα γρηγορα τα βοτανα και ετοιμασα ενα φαρμακο για το Treecko,το οποιο του εδωσα να πιει αμεσως!

Μετα απο αρκετη ωρα ο
Treecko ξυπνησε και φαινοταν πολυ καλα!Ωστοσο επρεπε να παει και σε ενα κεντρο pokemon!Χωρις καν να του πω να ερθει μαζι μου, πηδηξε στην αγκαλια μου σαν να μου ελεγε ευχαριστω που του εσωσα τη ζωη!Εγω αιφνιδιαστηκα γιατι πιστευα πως μετα απο την εκμεταλευση που θα ειχε υποστει θα ειχε χασει την εμπιστοσυνη του στους ανθρωπους,αλλα υποθετω πως συνειδητοποιησε πως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι κακοι!Ετσι ξεκινησαμε μαζι για να βγουμε απο το δασος!

Λιγη ωρα αργοτερα και ενω δεν βρισκαμε την εξοδο ακουσα κατι πισω στους θαμνους!Γυρισα και ειδα ενα αγριο
Zangoose το οποιο εψαχνε για μαχη!Με το που με ειδε μου επιτεθηκε με αγριες νυχιες!Κι εκει που νομιζα πως θα τις"φαω"ο Treecko πεταγεται ξαφνικα μπροστα μου και βγαζει knockout το zangoose με ενα χτυπημα ουρας!Ανακουφισμενος ευχαριστησα το Treecko κι εκεινη τη στιγμη εμφανιστηκαν οι φιλοι μου με τον δασοφυλακα James οι οποιοι ειχαν βρει την εξοδο πριν απο μενα κι επειδη εγω αργουσα να βγω τον ειδοποιησαν ωστε να με βρουν!Ο Τreecko μολις τους ειδε φοβηθηκε γιατι νομιζε πως ηταν αυτοι που ηρθαν να τον παρουν πισω ωστε να κανει πειραματα!Ομως εγω του ειπα οτι ειναι φιλοι και να μη φοβαται!

Αφου εξηγησα σε ολους τι συνεβει βαλαμε το φυλακα να μη πει στους γονεις μας πως βρεθηκαμε στο δασος αλλα αν τυχον τον ρωτησουν να πει αυτο που θα λεγαμε κι εμεις,δηλαδη οτι παιζαμε στο δασος και χαθηκαμε!Εκεινος ανικανος να αντιδρασει αναγκαστικα δεχτηκε να μας βοηθησει!Ετσι εμεις ξεκινησαμε για τα σπιτια μας,ομως εμενε ενα πραγμα ακομα...ο
Treecko!

Του ειπα να γυρισει πισω στο δασος και να ζησει ειρινικα , χωρις να φοβαται πλεον τους ανθρωπους(οσο βεβαια κι αν με ποναγε αυτο)!Ωστοσο ο
Treecko δεν πτωηθηκε απο αυτες μου τις κουβεντες αλλα καθως γυρισα τη πλατη μου για να φυγω πηδηξε πανω μου!!!

Ετσι απεκτησα το πρωτο μου
pokemon κι η παρεα μου κι εγω μαζι με ενα νεο φιλο ξεκινησαμε το δρομο της επιστροφης στα σπιτια μας!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#3 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 22:57

2.Μια νεα περιοδος ξεκιναει
Γυρισαμε λοιπον σπιτι μας κι ο καθενας ειπε στους γονεις του πως ημασταν στο δασος και παιζαμε!Ωστοσο η μεγαλυτερη εκπληξη απο ολες της ημερας ηταν οι γονεις μου,οι οποιοι με το που ειδαν το
Treecko δεν θελαν καμια εξηγηση για το που το βρηκα κτλ..

Υστερα απο λιγο ο πατερας μου ηθελε να μου μιλησει ιδιαιτερως ετσι του ειπα πως μπορουμε να τα πουμε στο δρομο για το κεντρο
pokemon οπου επρεπε να παω το Treecko για να βεβαιωθω πως δεν διατρεχει κανενα κινδυνο πια!

Στο δρομο λοιπον εβγαλε και μου εδειξε μια
poke-ball η οποια ηταν η πρωτη poke-ball που του ειχε δωσει ο πατερας του οταν εκεινος αρχισε το ταξιδι του πριν χρονια(Ο πατερας μου ειναι ενας καταξιωμενος εκτροφεας pokemon ενω η μητερα μου μια συντονιστρια pokemon με πολλα βραβεια απο διαγωνισμους pokemon σε ολο το κοσμο)!Εγω τον ρωτησα γιατι την κρατησε τοσα χρονια κι εκεινος μου ειπε"για γουρι παιδι μου".Χωρις να το περιμενω μου λεει"Παρ΄την και βαλε το Treecko μεσα"!"Μα..."του ειπα εγω κι εκεινος μου απαντησε"Χωρις να το σκεφτεις"!Ετσι κι εκανα...

Ο
Treecko ηταν μια χαρα οπως ειπε η νοσοκομα Joy κι ετσι εμεις γυρισαμε στο σπιτι!Ξεθεομενος καθως ημουν επεσα κατευθειαν να κοιμηθω μαζι με το Τreecko(αφου τον εβγαλα απο τη poke-ball)!Ο πατερας μου ηρθε στο δωματιο μου να με καληνυχτισει λιγο αργοτερα και μου αφησε μια τσαντα και μου ειπε"Ξερεις τι πρεπει να κανεις"κι εφυγε!Ανοιξα τη τσαντα και ειδα poke-balls,potions,ενα pokedex τελευταιας τεχνολογιας, τροφη και νερο για μενα και για pokemon!Kαι ξαφνικα ξανανοιγει τη πορτα και μου λεει"Μην ανησυχεις για τη μητερα σου τα κανονισα εγω"

Ολο το βραδυ δε μπορουσα να κοιμηθω απο την αγωνια μου για το επομενο πρωινο!Θα πηγαινα να χαιρετησω τους φιλους μου και θα ξεκινουσα το ταξιδι μου σαν εκπαιδευτης!Αν κι ημουν σιγουρος πως δεν θα ηταν ευκολο να αποχαιρετησω τους φιλους μου!Μετα σκεφτηκα"πως θα νοιωσουν που θα το μαθουν τελευταια στιγμη?"Χωρις να το σκεφτω τους πηρα τηλεφωνο και τους εξηγησα τι εγινε και ευτυχως με κατανοησαν!Τους ειπα πως θα τα πουμε αυριο το πρωι και εκλεισα το τηλεφωνο!

Μετα σκεφτηκα"και τι θα γινει με τη σχολη?"Αλλα οπως μου ηρθε η ερωτηση μου ηρθε κι η απαντηση!Μου ειχε μεινει ενας χρονος τον οποιο κανει οποιος θελει ωστε να μπορει να δηλωσει για μελλοντικος αρχηγος σταδιου!Μια ιδιοτητα που δεν ηθελα!Αυτο που ηθελα ηταν να γινω ενας εκπαιδευτης που θα ταξιδεψει,θα πιασει πολλα
pokemon και θα γνωρισει πολλους ανθρωπους!

Ετσι πληρες ανακουφισμενος κοιμηθηκα χωρις εννοιες με σκοπο την επομενη μερα!!!


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#4 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 22:58

3.Οσο πιο πολλοι...τοσο το καλυτερο!!!!
Η πολυαναμενομενη ημερα εφτασε!Με το που οι πρωτες ακτινες ηλιου επεσαν στο κοσμο των
pokemon ξυπνησα χωρις δευτερη σκεψη.Σηκωθηκα, ξυπνησα το Treecko και μαζι φαγαμε πρωινο!Μετα αφου χαιρετησα τους γονεις μου εφυγα και πηγα να αποχαιρετησω τους φιλους μου,κλεινωντας ετσι μια περιοδο και αρχιζοντας μια νεα!!!

Το προηγουμενο βραδυ ειχαμε δωσει ραντεβου εξω απο το εργαστηριο του καθηγητη!Μολις εφτασα ειδα την
Dawn να με περιμενει με τον καθηγητη κι ενα pokemon τον SquirtleΓεματος ερωτηματικα και πριν καν ρωτησω η Dawn μου ειπε πως αποφασισε να με ακολουθησει στο ταξιδι μου,αφου ειχε επηρεαστει απο μενα!Ωστοσο τη ρωτησα ποτε προλαβε να παρει το πρωτο της pokemon και μου απαντησε πως σημερα ξυπνησε αρκετα νωρις πηρε προμηθειες για το ταξιδι και αμεσως μετα ηρθε στο εργαστηριο και πηρε το πρωτο της pokemon απο το καθηγητη καθως και ενα pokedex και poke-balls!Αμεσως μετα ρωτησα που ειναι ο Richie!Αλλα ο καθηγητης μου απαντησε πως ειχε καποιες δουλειες να κανει και πως μας χαιρετα κα τους δυο και μας ευχεται καλο ταξιδι!Η αληθεια ειναι πως στεναχωρηθηκα που δεν τον ειδα για να τον χαιρετησω...!Η Dawn εβαλε τον Squirtleστη poke-ball του και μαζι ξεκιναμε για νεες περιπετειες!Aλλα για που?Ποια ειναι η πρωτη σταση?Ο καθηγητης μας ενημερωνει πως αρχικα πρεπει να παμε στην πολη Viridian για να γραφτω στο πρωταθλημα pokemon!"Η Dawn???"ρωτησα εγω?Κι εκεινη μου απαντησε:"Εγω θελω να ασχοληθω με τους διαγωνισμους Pokemon και να κερδισω οσο πιο πολλους μπορω με αποκορυφωμα το μεγαλο Φεστιβαλ στο οποιο μπορεις να συμμετασχεις αν κερδισεις 5κονκαρδες σε 5 διαγωνισμους pokemon".Ετσι ξεκιναμε για νεες περιπετειες!

Λιγο πιο εξω απο την
Pallet καθως μιλαγαμε για τις μελλοντικες μας νικες ακουσαμε θορυβο πισω απο ενα θαμνο!Γυρναμε και βλεπουμε ενα Cyndaquil και τον...Richie!!!Χαρες,γελια κτλ.και ερωτησεις οπως"Τι κανεις εδω?"!Αμεσως μας απαντησε πως ηθελε να ερθει μαζι μας(ηξερε οτι η Dawn θα ερθει μαζι μου γιατι του το ειχε πει στο τηλεφωνο το προηγουμενο βραδυ και δεν ηθελε να μεινει εκτος και να χασει ολη τη διασκεδαση)!Ετσι σηκωθηκε το πρωι νωρις και πηγε στο καθηγητη και πηρε το πρωτο του pokemon τον Cyndaquil ενα pokedex και poke-balls"Και οι δουλειες που ειχες?"τον ρωτησα!"Επρεπε να αγορασω προμηθειες"μου απαντησε!"Ποιος ειναι ο σκοπος σου σε αυτο το ταξιδι"ρωτησα!"Να γινω ο μεγαλυτερος εκτροφεας pokemon"μου απαντησε!

Ετσι πλημμυρισμενοι με νεα ονειρα και ελπιδες ολοι οι παλιοι φιλοι ξεκινησαμε ενα νεο ταξιδι αφηνοντας πισω μας την πολη
Pallet!



YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#5 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 22:59

4.Ποιος θα πιασει αυτο το Beldum???(part 1)
H σημερινη μερα μας βρισκει λιγο πιο εξω απο την Viridian οπου πηγαιναμε ωστε να γραφτω στο πρωταθλημα Kanto!!

Η
Dawn και ο Richie μαζευαν τα πραγματα απο την κατασκηνωση που ειχαμε στησει το προηγουμενο βραδυ για να κοιμηθουμε,ενω εγω και ο Treecko ειχαμε παει για να βαλουμε νερο απο ενα ποταμι εκει κοντα,στα παγουρια!!Ξαφνικα,εκει που τα γεμιζαμε με νερο ειδα κατι να κινειται στους θαμνους απο την αλλη πλευρα του ποταμου!!χωρις 2η σκεψη πηγα να δψ και με μεγαλη εκπληξη ειδα πως ηταν ενα Beldum!Αμεσως ειπα στον Treecko να χρησιμοποιησει αποροφηση γιατι ηθελα να το πιασω!Ωστοσο...

Η ωρα ειχε περασει πισω στην κατασκηνωση και η
Dawn ειχε αρχισει να ανησυχει για αυτο ηρθε να μας ψαξει!!!Το Beldum ηταν τοσο δυνατο που εβγαλε ΚΟ τον Treecko και μετα εφυγε!!Απογοητευμενος απο την πρωτη μου προσπαθεια να πιασω ενα pokemon αποφασισα να γυρισω πισω!!Ομως..

Καθως η
Dawn εψαχνε για μας συναντησε το Beldum το οποιο μολις ειδε ηθελε να πιασει γιατι θα την βοηθουσε στους διαγωνισμους!!Εβγαλε λοιπον εξω τον Squirtle και του ειπε να ριξει κανονι νερου,αλλα πριν προλαβει να επιτεθει το Beldum το εσκασε,και αρχισε να το κυνηγαει.

Εντωμεταξυ εγω ειχα γυρισει πισω,και εξηγησα στον
Richie τι ειχε συμβει και τοτε εκεινος σαν ενας καλα εφοδιασμενος εκτροφεας εβγαλε ενα φιλτρο και εκανε καλα το Treecko!Επειτα μου ειπε τι εγινε με την Dawn!Ετσι καθισαμε να την περιμενουμε μηπως και γυρισει!!Ομως εκεινη προσπαθωντας να πιασει το Beldum ειχε χαθει!

Καθως η ωρα περνουσε και δεν επεστρεφε αποφασισαμε να παμε να την βρουμε!Η
Dawn ομως καταφερε να βρει και παλι το Beldum εξουθενομενο απο το κρυφτο και απο τη μαχη μαζι μου πισω απο κατι βραχους!Αυτο ομως εφυγε παλι και η Dawn αρχισε να το κυνηγα ξανα

Ξαφνικα εκει που εγω κι ο
Richie ψαχναμε τη Dawn περασε απο μπροστα μας το Beldum και αρχισαμε να το κυνηγαμε ,ομως δεν καταλαβαμε πως πισω μας ηταν η Dawn.Το Beldum επεσε κουρασμενο μπροστα μας και την ωρα που ημουν ετοιμος να το πιασω ακουω την Dawn να λεει"Οχι,ειναι δικο μου"!Γεματος ερωτηματικα,γυρισα προς το μερος της και της εξηγησα τι μου συνεβει και εκεινη μας εξηγησε τ πως χαθηκε!Καθως συζηταγαμε αυτα ακουστηκε μια φωνη να λεει"Θα γινεις δικο μου"και μια poke-ball πεταχτηκε πανω στο Beldum και το επιασε!Hταν καποιος με outfit σαν του παιχτη στο collosseum συνομηλικος μου ο οποιος μας συστηθηκε ως Nick!Μας ειπε πως ειμαστε πολυ αξιοθρηνητοι και για αυτο επιασε το ποκεμον!Εμεις δεν ειχαμε συνειδητοποιησει τι ειχε ακριβως συμβει και οταν το καταλαβαμε ηταν πια αργα γιατι ειχε φυγει.......



5.Ποιος θα πιασει αυτο το Beldum???(Part 2)
Συνειδητοποιωντας λοιπον του τι ειχε συμβει,ειχαμε σχηματισει τις χειροτερες εντυπωσεις για αυτον αφου πιανοντας το
Beldum με αυτο τον τροπο ηταν σχεδον σαν να μας το ειχε κλεψει!Το μονο καλο απο αυτη την ιστορια ηταν πως με τοσο τρεξιμο ειχαμε φτασει στην πολη Viridian!Ωστοσο για μενα το θεμα δεν ειχε ξεχαστει οπως για την Dawn η οποια ηθελε να με ηρεμησει λεγωντας μου πως θα βρουμε κι αλλα ποκεμον!ειχα παρει την αποφαση μου την επομενη φορα δεν θα γλυτωνε τοσο ευκολα!!

Πηγαμε λοιπον στο κεντρο ποκεμον και εκει η νοσοκομα
Joy περιποιηθηκε τα ποκεμον μας και με ειδε ετσι σκεπτικο και με ρωτησε τι εχω!Της εξηγησα τι συναιβει και για ποιο λογο ειχα ερθει στο κεντρο και εκεινη μου ειπε"Ξερω ποιον εννοεις"!"Ξερεις???"της ειπα!Και μου απαντησε πως πρωτα θα γραφτω και πως μετα θα μου τα εξηγησει ολα!

Αφου γραφτηκα λοιπον η νοσοκομα με ρωτησε ποια ηταν η γνωμη μου για το
Nick και της ειπα οτι μου φαινεται πως δεν ειναι αυτο που δειχνει!Και μου απαντησε πως εχω δικιο!Μου ειπε πως περασε πριν λιγο απο το κεντρο ποκεμον και αφησε το Beldum πισω στην αυλη του κεντρου λεγωντας πως ειναι πολυ αδυναμο και πως σπαταλησε τσαμπα μια poke-ball αφου η μονη επιθεση που ξερει ειναι το χαμηλο χτυπημα!Αφου ακουσε αυτα του ειπε πως αυτος δεν ειναι σωστος τροπος ωστε να κρινει τα ποκεμον και εκεινος της απαντησε πως ο καθε εκπαιδευτης εχει τα δικα του κριτηρια και αξιες αλλιως αν ηταν ολοι ιδιοι δεν θα υπηρχε ενδιαφερον στις μαχες!Ετσι δεν μπορεσε να του πει τιποτα αφου εν μερει ειχε δικιο!!

Ετσι πηγα στην αυλη οπου βρισκονταν η
Dawn και ο Richie,τους εξηγησε τι συνεβει και μαζι πηγαμε να βρουμε το Beldum!Το βρηκαμε πισω απο κατι δεντρα και του ζητησαμε συγγνωμη για το κυνηγητο που του καναμε πριν και εγω του εδωσα λιγη τρογη ποκεμον!Ομως φαινοταν καπως απομακρο και εγω ηξερα το λογο!Ετσι λοιπον εβγαλα τον Treecko εξω ωστε να του μιλησει και να του πει πως δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι σαν τον Nick που ψαχνει μονο για δυναμη!

Ξαφνικα ακουστηκε μια φωνη"Αξιοθρηνητο"!Ηταν ο
Nick!Αμεσως του ειπα πως εκανε μεγαλο λαθος που βερθηκε ετσι στο Beldum και πως καλα θα κανει να ζητησει συγγνωμη γιατι αξιζει πολλα!Και απαντησε"Δεν εχω να ζητησω τιποτα,ηταν αχρηστο"!Και του ειπα πως κανενα ποκεμον δεν ειναι αχρηστο απλα χρειαζεται η καταλληλη εκπαιδευση για να γινει ενα ποκεμον δυνατον και με το να ψαχνει μονο δυνατα ποκεμον ειναι ανικανος εκπαιδευτης γιατι δεν εκπαιδευει!!!Ξσφνικα του ειπα"Σε προκαλω σε μαχη,δεχεσαι??" αυτος απαντησε"Δεν θα χασω την ωρα μου με σχολιαροπαιδα σαν εσας"!!"Σχολιαροπαιδα???Μηπως φοβασαι πως θα χασεις??"ειπε η Dawn!"Πολυ καλα,λοιπον,αφου το θελεις τοσο πολυ"απαντησε!Γυρισα και ειπα στο Beldum"Θα τον νικησω για σενα για να δεις πως δεν ειμαστε ολοι ιδιοι"Ο κριτης θα ηταν η νοσοκομα Joy

-"Διαλεγω τον Treecko"
-"Πηγαινε
Charmander"
Eιχα καθαρο μειονεκτημα αλλα δεν θα εχανα...
-
Treecko χρησιμοποιησε το χαστουκι
-
Charmander Γρατζουνια
Χτυπηθηκαν και οι δυο
-
Charmander Σπιθες
-
Treecko αποφυγε το με Γρηγορη Επιθεση
Ο
Richie ειπε"O Alf τα παει πολυ καλα με την πρωτη του μαχη"
-
Charmander δεν θα χασουμε ριξε σπιθες ξανα
-
Treecko οχι
Ο
Treecko χτυπηθηκε αλλα δεν υποχωρει
-Πως???Θα επρεπε να ειχε χασει μετα απο τετοιο χτυπημα
-
Treecko αποτελειωσε τον με.....
Τι γινεται ο
Treecko φερεται παραξενα σαν να θελει να ελευθερωσει κατι,για να δουμε στο pokedex!Σποροι σφαιρες ,μια απο τις ειδικες επιθεσεις του Treecko!Αν και επιθεση χορτου θα εκανε πολυ ζημια στο Charmander αφου ηταν ηδη κουρασμενος!
-
Treecko ποροι Σφαιρες
-
Nοσοκομα Joy:"O Charmander ειναι ανικανος για μαχη ο νικητης ειναι ο Alf και ο Treecko
-Nαιιιιιιιιιι
-
Dawn & Richie"Μπραβο"
-
Nick"Δεν τελειωσε εδω θα τα ξαναπουμε,νικησες απο απλη τυχη αφου ο Treecko εμαθε τελευταια στιγμη αυτη την επιθεση"
Κοιτωντας την
pokeball"Με εσενα θα ασχοληθω αργοτερα"
-Εγω"Ισως ναι,ηταν τυχη!Ισως και οχι!Αυτο ειναι το αποτελεσμα εκπαιδευσης και αποφασιστηκοτητας του εκπαιδευτη!Και νε θα σε περιμενω"

Γυρισε την πλατη και εφυγε!Ολοι ηταν χαρουμενοι που νικησα ακομα και η νοσοκομα!Ιδιαιετερως ομως το
BeldumDawn και ο Richie εβγαλαν τα pokedex τους και το αναγνωρισαν!Ξαφνικα πηδηξε στην αγκαλια μου σαν να μου ελεγε ευχαριστω που εβαλα αυτον τον αθλιο στη θεση του!Του ειπα"Θελεις να ερθεις μαζι μου??και εβγαλα μια pokeball!Εκεινο την χτυπησε και μπηκε μεσα!"Ναι επιασα ενα Beldum"Γυρισα επειτα στον Treecko"Ησουν τελειος,σε ευχαριστω!Ελπιζω να τα παμε καλα και στη πρωτη μας μαχη για εμβλημα"Τοτε η νοσοκομα Joy μου ειπε πως στην πολη υπαρχει γυμνστηριο αλλα ειναι κλειστο και πως θα πρεπει να γυρισουμε αργοτερα,αλλα το πιο κοντινο γυμναστηριο ειναι στη πολη Pewter!

Ετσι αφησαμε το κεντρο ποκεμον"
Treecko επεστρεψε"ειπα, ευχαριστησαμε τη νοσοκομα και η Dawn μου ειπε"Δεν με πειραζει που επιασες εσυ το Beldum,νομιζω πως πραγματικα αξιζει να ειναι μαζι σου"!"Σε ευχαριστω της ειπα"και εβγαλα εξω το Beldum!!!Πλημμυρισμενοι με νεα ονειρα και εχωντας πιασει το πρωτο μου ποκεμον ξεκινησαμε για την πολη Pewter και την πρωτη μου μαχη για εμβλημα...

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#6 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:05

6.Παιδικα ονειρα!Ενα δωρο γενεθλιων και μια χαμενη εξοδος!!!!
Διασχιζοντας λοιπον το δασος της
Viridian ωστε να φτασουμε στη Pewter και στη μαχη για το πρωτο μου εμβλημα,η Dawn εψαχνε για ενα πολυ συγκεκριμενο ποκεμον το οποιο ηθελε να πιασει και να εκπαιδευσει απο μικρη!Ενα Caterpie!!Ηθελε να το εξελιξει σε Butterfree και να συμμετασχει σε πολλους διαγωνισμους ποκεμον με αυτο!!Τα πραγματα δεν φαινονταν καλα γιατι ειχαμε χαθει και δεν ειχαμε βρει πουθενα το Caterpie!

Ξαφνικα ακουμε την
Dawn να τσιριζει και να λεει"Squirtle ακτινα με φουσκες"!
Γυρισαμε και ειδαμε πως ειχε βρει ενα
Caterpie το οποιο αναγνωρισαμε με τα pokedex!Η επιθεση του Squirtle βρηκε στοχο και η Dawn πεταξε την poke-ball και επιασε το Caterpie!Ηταν τρεισευτιχισμενη και φιλουσε και αγκαλιαζε το Squirtle που την βοηθησε να το πιασει τοσο πολυ που κοντευε να το πνιξει!

Αμεσως μετα εβγαλε το
Caterpie απο τη μπαλα του για να μας γνωρισει,αλλα εκεινη τη στιγμη μια φωνη ακουστηκε πισω απο τους θαμνους να λεει"Προσπαθω τοσο καιρο να πιασω ενα Caterpie και μια αρχαρια σαν εσενα τα καταφερε σε δυο λεπτα?".Κανεις απο εμας δεν καταλαβαμε τι συνμαινει και ξαφνικα πισω απο τους θαμνους ξεπεταγεται ενας ανθρωπος που μας συστηθηκε ως Benjamin!H Dawn του ειπε αμεσως "Δεν ειμαι αρχαρια και θα στο αποδειξω σε μια μαχη ποκεμον,δεχεσαι?"Ο Benjamin απαντησε δεχομαι ,αλλα μονο αν χρησιμοποιησεις το Caterpie"!Εγω και ο Richie της ειπαμε να το ξανασκευτει γιατι μολις τωρα το επιασε και δεν εχει προλαβει καν να την συνηθισει,αλλα εκεινη δεν σηκωνε κουβεντα,κριτης ημουν εγω λοιπον

-
Caterpie βγες εξω
-
Weedle διαλεγω εσενα
"
Weedle??"ειπαμε ολοι μας και το αναγνωρισαμε με τα pokedex
-Ωραια λοιπον,οι κυριες προηγουνται!Caterpie βολη νυματος
-
Weedle δηλητηριωδες κεντρι
Η
Dawn δεν προλαβε να αντιδρασει και το Caterpie χτυπηθηκε ασχημα μ'αποτελεσμα να αναγκαστει να το αποσσυρει

Η
Dawn εχασε και δεν ηταν ευχαριστημενη με αυτο και εμεις της ειπαμε πως δεν πειραζει γιατι ηταν η πρωτη της μαχη!O Benjamin ζητησε συγγνωμη γιατι δεν ηξερε πως μολις ειχαμε ξεκινησει το ταξιδι μας για αυτο και προκαλεσε τη Dawn επειδη θελει να κανει το Weedle του να εξελιχθει σε Beedrill!"Αληθεια??"
ειπε η
Dawn,"Κι εγω θελω να εξελιξω το Caterpie μου για να συμμετασχω σε διαγωνισμους ποκεμον".Τοτε ειπε ο Benjamin,"Εγω θελω να δυναμωσω το Weedle μου γιατι πρεπει να καταφερω να φοβισωενα Tailow που τρομοκρατει τα Weedle και Caterpie και για αυτο δεν εμφανιζονται πολλα αυτες τις μερες,και δυστυχως για μενα πρεπει να βρω ενα Caterpie μεχρι αυριο που ειναι τα γενεθλια της κορης μου ,μου το ζητησε για δωρο".Τοτε ειπα εγω "Θα σε βοηθησουμε εμεις"

Αν και η
Dawn δεν φαινοταν καλα,οχι τοσο για την ηττα της οσο για τον τροπο που συμπερηφερθηκε στο Caterpie συμφωνησε,ετσι χωριστηκε σε δυο ομαδες και αρχισαμε να ψαχνουμε με χρονο μια ωρα,μετα θα επρεπε να γυρναγαμε στο ιδιο μερος που ημασταν και τωρα...

Η
Dawn kai o Richie πηγαν μαζι να ψαξουν αλλα η Dawn δεν αντεξε και εβγαλε εξω το Caterpie και αρχισε να κλαιει και να του ζηταει συγγνωμη για οτι εκανε πριν και του εξηγησε πως οτι εκανε τα εκανε απο τον ενθουσιασμο της επειδη απο μικρη ηθελε να πιασει ενα Caterpie και να το εξελιξει σε Butterfree!Εκεινο φαινοταν σαν να το ειχε ξεχασει ηδη και σκαραφαλωσε στη Dawn!Ετσι λοιπον εψαχναν ολοι μαζι...

Απο την αλλη μερια εγω και ο
Benjamin βρηκαμε ξαφνικα το TailowBenjamin εβγαλε εξω το Weedle αλλα πριν προλαβει να του πει να κανει επιθεση το αγριο ποκεμον το χτυπησε με αεροπορικο ασο βγαζοντας το νοκ αουτ!Εγω εντυπωσιαστηκα απο την γρηγοραδα και τη δυναμη του κι ετσι ηθελα να το πιασω!Ετσι λοιπον εβγαλα εξω το Beldum γιατι ηξερα πως ο Treecko υστερουσε αφου το pokedex ειπε πως το Tailow ηταν ιπταμενο ποκεμον!Το Τailow χτυπουσε συνεχεια το Βeldum με αεροπορικο ασσο και με ραμφισματα αλλα δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα απεναντι στο ατσαλενιου τυπου ποκεμον μου!Ετσι το Beldum χτυπαγε συνεχως το Tailow με χαμηλα χτυπηματα ωσπου το κουρασε τοσο πολυ που του εριξα μια pokeball και το επιασα!"Ναι επιασα το Tailow!!!Σε ευχαριστω Beldum ησουν τελειος,επεστρεψε"
"Εξαιρετικο"ειπε ο
Benjamin,"Σε ευχαριστω,τωρα θα μπορεσουμε να βρουμε ευκολα ενα Caterpie"

"
Benjamin,Alf"ακουστηκε μια φωνη απο μακρια απο το δασος και καταλαβα πως ηταν η Dawn!Τρεξαμε και βρηκαμε τον Richie kai ti Dawn να εχουν βρει ενα Caterpie το οποιο ηταν σαν μην ενοχλουνταν απο την παρουσια μας ,σαν να ηθελε να το πιασουμε!Τοτε ο Benjamin εριξε 1 pokeball και επιασε το Caterpie!

Αφου μας ευχαριστησε για ολη τη βοηθεια που του δωσαμε κι αφου εξηγησα στους αλλους το πως επιασα το
Tailow ,h Dawn προκαλεσε ξανα τον Benjamin σε μαχη,αφου πρωτα εχνεψε με το Caterpie,κι αυτη τη φορα φαινοταν αποφασισμενη να νικησει!
-
Caterpie βολη νυματος
-
Weedle Δηλητηριωδες κεντρι
-Αποφυγε το
Caterpie και κανε πεπιθεση κατα μετωπο
-
Weedle και εσυ
Τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν και επεσαν με δυναμη κατω σαν ενα διπλο νοκ αουτ,ομως κανενας δεν υποχωρουσε και εκεινη ακριβως τη στιγμη και τα δυο εξελιχθηκαν σε
Metapod kai Kakuna!Εκπληκοι ολοι μας τα αναγνωρισαμε με τα pokedex,και συγχαρηκαμε την Dawn που εφτασε ως εδω και που εξελιχθηκε το ποκεμον της!εκεινη πανευτυχης καθως ηταν αφου εφτασε ενα βημα πιο κοντα στο να αποκτησει ενα Butterfree αγκαλιασε το ποκεμον της και ειπε στο Benjamin πως η μαχη τελειωσε αφου και τα δυο ποκεμον μπορουσαν μονο να κανουν σκληρυνση κι οχι να επιτεθουν!Εκεινος συμφωνησε και αφου μας ευχαριστησε ακομη μια φορα για τη βοηθεια μας μας ρωτησε που πηγαινουμε και του ειπαμε στη πολη Pewter αλλα δεν μπορουμε να βρουμε την εξοδο!Τοτε μας ειπε πως ξερει το δασος σαν την παλαμη του και πως θα μας δειξει αυτος την εξοδο,γιατι ηταν το λιγοτερο που μπορει να κανει μετα αοπο οτι καναμε για αυτον!

Ετσι με
3 νεους φιλους βγηκαμεαπο το δασος και εγω ετοιμαζομουν για τη μαχη μου στο σταδιο της Pewter που δεν θα αργουσε να ερθει για πολυ ακομα!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#7 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:07

7.Eνας αμφιροπος αγωνας
Επιτελους η μερα για τη μαχη μου για το
1ο μου εμβλημα εφτασε!!Ειχαμε φτασει πλεο στην πολη Pewter και απο την αγωνια μου για τη πρωτη μου μαχη για εμβλημα δεν ειχα κοιμηθει ολο το βραδυ!

Τα παιδια κι εγω ξυπνησαμε στο κεντρο ποκεμον και αφου η νοσοκομα
Joy μου ευχηθηκε καλη τυχη φυγαμε τρεχοντας για το γυμναστηριο!Πριν μπουμε μεσα τα παιδια μου ειπαν πως ξερουν οτι θα τα καταφερω!Ετσι μπηκαμε μεσα και ειδαμε τον αρχιγυμναστη ο οποιος μας συστηθηκε ως Brock!Του ειπα πως ηρθαμε για να τον προκαλεσω σε μαχη για το πρωτο εμβλημα και εκεινος δεχτηκε με χαρα την προκληση μου!Με ρωτησε αν εχω ξαναδωσει μαχη σε σταδιο και του απαντησα οχι!τοτε εκεινος μου ειπε πως ισχυουν διαφορετικοι κανονες στις μαχες σταδιου!Ο διεκδικιτης και ο αρχιγυμνστης χρησιμοποιουν ενα συγκεκριμενο αριθμο ποκεμον και αν ο διεκδικιτης νικησει κερδιζει το εμβλημα του σταδιου κι οταν συμπληρωσει 8 μπορε να παρει μερος στο τοπικο πρωταθλημα!Πολυ καλα ειμαστε συμφωνοι,ειπα!ασ αρχισουμε τοτε,ειπε ο Βrock!Τοτε μιλησε ο διετητης και ειπε πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε 2 ποκεμον και μονο ο διεκδικιτης εχει το δικαιωμα να αλλαζει ποκεμον!Αρχιστε!!

-
Geodude,διαλεγω εσενα!
Αφου ολοι βγαλαμε τα
pokedex και το αναγνωρισαμε εγω διαλεξα το Beldum ξερωντας πως ο Geodude ειναι ποκεμον της πετρας κι οι επιθεσεις του δεν θα εχουν και μεγαλο πλεονεκτημα στο Beldum!

-
Geodude,επιθεση κατα μετωπο
-
Beldum,χαμηλο χτυπημα
Και οι δυο χτυπηθηκαν αλλα κανεις δεν επαθε μεγαλη ζημια
-
Geodude επιθεση κυλισμα
eldum χαμηλο χτυπημα
Παλι δεν εγινε τιποτα μονο!
Richie:Η επιθεση κυλισμα θα γινεται ολο και πιο δυνατη οσο περναει η ωρα προσεξε Alf
Dawn
:Τι θα κανει τωρα?
-
Geodude κυλισμα
-
Beldum αποφυγε το
-
Geodude,κυλισμα
-
Beldum,apofyge
T
ι θα κανω?Με το να αποφευγω δεν κερδιζω κατι!Η ολα 'η τιποτα!Μια καλη αμυνα ειναι μια καλη επιθεση
-
Geodude κυλισμα
-
Beldum χαμηλο χτυπημα με ολη σου τη δυναμη
Δεν βλεπω τιποτα απο τη σκονη....!
Richie & Dawn:Ti εγινε?
Διαιτητης:Και τα δυο ποκεμον ειναι ανικανα για μαχη!Εχουμε διπλο ΚΟ
Richie:Δυσκολα τα πραματα!
Dawn:Ναι,εχει ενα ποκεμον κι ο Brock φαινεται αρκετα δυνατος για να χασει ευκολα!
-
Beldum επεστρεψε ησουν τελειος!!!
-
Geodude επιστροφη!Οχι κι ασχημα!Για τη πρωτη σου μαχη σε σταδιο δεν τα πας και ασχημα,αλλα τα παιχνιδια τελειωνουν εδω!Onix Βγες εξω
(Το αναγνωριζουμε με τα
pokedex)
-
Onix ε?Treecko διαλεγω εσενα!
nix χτυπημα με την ουρα
-
Treecko ριξε σπορους σφαιρες
Βρηκε το στοχο και εκανε αρκετη ζημια στον
Onix
-Onix ανασα του δρακου
Dawn & Richie:Οχ οχι
-Τι?
Treecko oxi!
-Δεν το περιμενες αυτο ε?
-Για να ειμαι ειλικρινης οχι!
Treecko εισαι καλα?Αποροφηση
-
Oxi τοσο ευκολα,Onix σκαψιμο!
Richie:Αυτο δεν ειναι καλο
-Να παρει!
Treecko προσπαθησε να αισθανθεις που ειναι κι αποφυγε
-
Tωρα Onix
-Treecko οχι!
-
Onix χτυπημα με την ουρα
-
Treeckoooooo
Dawn
Treecko χτυπηθηκε ασχημα καλυτερα να εγκαταλειψεις!
Richie:Οχι μην το κανεις εχε πιστη και σκεψου
-
Treecko?Ti ειναι αυτο?Η υπεραναπτυξη!Τελεια
-Τι?
-Η υπεραναπτυξη αυξανει τη δυναμη των επιθεσεων χορτου οταν η ενεργεια του
Treecko ειναι χαμηλη!Treecko σποροι σφαιρες,τωρα!
-Δεν προκειται!
Onix σκαψιμο!
-Ετσι λες???
Treecko μπες στην τρυπα και χτυπα τον απο πισω!
(εκρηξη,σκονη)
Διαιτητη:Ο
Onix ειναι ανικανος για μαχη ο νικητης ειναι ο Alf
-Naiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
-Dawn & Richie:Ναιιι!Μπραβο!Συγχαρητηρια!
-Ευχαριστω παιδια!Μπραβο σου
treecko!Εισαι ο καλυτερος
-Ηταν μια εξαιρετικη μαχη που τελειωσε με το πιο εντυπωσιακο τροπο!Καιρο ειχα να νοιωσω τετοια ενταση στη μαχη!Παρε το εμβλημα του βραχου και μια θηκη για τα υπολοιπα εμβληματα σου!
-Σε ευχαριστω!Αναρωτιεμαι που ειναι το επομενο γυμναστηριο ομως
-Ειναι στη πολη
Cerulean
Dawn:Και πως θα παμε εκει?
-Θα πρεπει να περασετε απο το βουνο του φεγγαριου!αν και δεν θα ειναι ευκολο γιατι αυτες τις μερες γινεται ενα φεστιβαλ για να γιορταστει ο χορος του φεγγαριου των
Clefairy!
Dawn:Φεστιβαλ?Χορος του φεγγαριου?
-Ναι!Επισης γινεται κι ενας διαγωνισμος ποκεμον εκει!
Dawn:Διαγωνισμος ποκεμον??Τελεια,γιατι δεν το ειπες απο την αρχη?
-Δεν ηξερα πως σε ενδιεφερε
Dawn:Με ενδιαφερει γιατι θελω να γινω η μεγαλυτερη συντονιστρια στο κοσμο!Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!Παμε παιδια,εχω ενα διαγωνισμο να κερδισω
-Γεια
Brock
-Γεια σας παιδια και Dawn,καλη επιτυχια στο διαγωνισμο ποκεμον!
Dawn:Ευχαριστω...

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#8 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:08

8.Προδιαγωνιστικος πυρετος
Η
Dawn ηταν πολυ ενθουσιασμενη που θα συμμετειχε σε αυτον τον διαγωνισμο και ηθελε να νικησει,για αυτο μου ζητησε να τη βοηθησω κανωντας μια μαχη μαζι της,ωστε να ειναι ετοιμη για το 2ο μερος του διαγωνισμου που ειναι μαχες ποκεμον!Αφου καθισαμε για να ξεκουραστουμε εμεις και τα ποκεμον μας αποφασισαμε να καναμε τη μαχη μας!Η Dawn διαλεξε τον Squirtle κι εγω το Tailow!Mετα απο επιθεσεις αεροπορικου ασσου και ραμφισματων απο το Tailow και επιθεσεις κανονιων νερου και φυσσαλιδων η Dawn διεκοψε τη μαχη μας γιατι ειδε το Metapod το οποιο δεν φαινοταν και πολυ καλα,για αυτο ηθελε να το παμε σε ενα κεντρο ποκεμον!Το προβλημα ηταν οτι το πιο κοντινο ηταν πισω στη πολη Pewter και αν πηγαιναμε πισω υπηρχε η πιθανοτητα να μην προλαβουμε τον αυριανο διαγωνισμο!Η Dawn ομως πηρε το ρισκο και πηγαμε πισω!

Μολις φτασαμε εξηγεισε στην νοσοκομα τι συνεβει κι εκεινη χωρις να χανει χρονο πηρε το
Metapod και πηγε να το εξετασει!Υστερα απο λιγη ωρα ηρθε και μας ειπε πως το Metapod δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερα αφου ετοιμαζεται να εξελιχθει!Η Dawn ουρλιαξε απο χαρα και πηγε να δει το ποκεμον της κι εμεις την ακολουθησαμε!Με το που μπηκαμε στο θαλαμο εξελιχθηκε σε Butterfree λες και μας περιμενε ενα πραμα!Αφου το αναγνωρισαμε με τα pokedex η Dawn το πηρε αγκαλια και στη συνεχεια πηγαν εξω στην αυλη για να εξασκηθουν για το 1ο μερος του διαγωνισμου,το μερος οπου τα ποκεμον βγαινουν εξω απο τις poke-balls!Μας εκανε επιδειξη σκονης υπνου,ασημενιου ανεμου και ριπης ανεμου!Ηταν πραγματικα τελειο!!Τοτε η νοσοκομα ηρθε και μας ρωτησε αν θα συμμετασχουμε στο διαγωνισμο ποκεμον!Η Dawn απαντησε ναι και τοτε η νοσοκομα Joy της ειπε πως πρεπει να παει μεχρι το βραδυ εκει για να γραφτει αλλιως μπορει να μην προλαβαινε!Αγχωμενη εβαλε το Butterfree στη pokeball και αρχισε να τρεχει κι εμεις μαζι της και η νοσοκομα της ευχηθηκε καλη τυχη!

Λιγο αργοτερα περπατουσαμε προς το βουνο του φεγγαριου και ξαφνικα ακουσαμε φωνες,ηταν η αστυνομος
Jeny και ενα αγριο Syther που της ανετρεψε τη μηχανη για αγνωστο λογο!Οταν φτασαμε εκει που ηταν η αστυνομος την βοηθησαμε να ηκωθει και μας ειπε πως αυτο το ποκεμον ηταν δικο της και πως ξαφνικα καθως οδηγουσε της επιτεθηκε!Ξαφνικα το Syther αρχισε να φωναζει σαν να ποναγε και ετρεξε σε κατι δεντρα!η αστυνομος μας ζητησε να τη βοηθησουμε και χωρις δευτερη σκεψη πηγαμε!Καθως το ειδαμε απο πιο κοντα ειδαμε πως ειχε κατι κοκκινο στα ματια του και αφου το αναγνωρισαμε στο pokedex αποφασισαμε πως πρεπει να το νικησουμε σε μαχη για να ηρεμησει!Η Dawn ηθελε να το κανει με το Butterfree αφου το θεωρησε τελεια εξασκηση για το διαγωνισμο!Ετσι λοιπον αφου εβγαλε εξω το Butterfree του ειπε να ριξει σκονη υπνου στο Scyther για να κοιμηθει και να ηρεμησει!Τοτε εφτασε κι η αστυνομος με τη μηχανη και αφου ειδε το Scyther μας ειπε πως ξερει τι εγινε!Το κοκκινο χρωμα μας ειπε πως εκνευριζει το Scyther και για αυτο της επιτεθηκε!Κι εμεις την ρωτησαμε πως βρεθηκε το κοκκινο χρωμα στα ματια του!Εκεινη μας απαντησε πως επεσε ενα μουρο πανω του καθως οδηγουσε και δεν το καταλαβε!

Αφου καθαρισε τα ματια του και ξυπνησε το
Scyther η αστυνομος μας ρωτησε που πηγαινουμε.Η Dawn της απαντησε πως πηγαινουμε στο διαγωνισμο κοντα στο βουνο και τοτε η Jeny προθημοποιηθηκε να μας παει,λεγοντας μας πως ειναι το λιγοτερο που μπορει να κανει αφου τη βοηθησαμε τοσο!

Ετσι λοιπον φτασαμε στο μερος οπου θα γινοταν ο διαγωνισμος εγκαιρα!Η
Dawn γραφτηκε και μαζι με το πασσο για ολους τους διαγωνισμους που θα παρει μερος πηρε και μια θηκη οπου θα κραταει τις κονκαρδες της!Επειτα αποχαιρετησαμε την αστυνομο κι εκεινη εμας κι εφυγε!Η Dawn ηταν ετοιμη για τον πρωτο της διαγωνισμο

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#9 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:09

9.Η πρωτη κονκαρδα
Λιγο πριν το σημερινο διαγωνισμο η
Dawn ηρθε στο χολ του διαγωνισμου και μας ειπε πως ο Squirtle εμαθε μια νεα επιθεση,την παγωμνη ακτινα!Εμεις ενθουσιασμενοι της δωσαμε συγχαρητηρια και της ευχηθηκαμε καλη τυχη για το διαγωνισμο!Εκεινη μας ευχαριστησε και μας ειπε πως θα νικησει σιγουρα!Εγω της απαντησα πως αυτο ειναι πνευμα και πηγαμε να καθισουμε με τον Richie στις θεσεις μας!

Εμεις δεν ειχαμε ξανα δει διαγωνισμο ποκεμον ομως καθως πηγαιναμε στη σκηνη βρηκαμε την Μ
ary η οποια ηταν η παρουσιαστρια και μας ρωτησε αν θα διαγωνιστουμε και τηςς απαντησαμε πως εμεις οχι αλλα μια φιλη μας ναι!Επειτα μας ρωτησε αν εχουμε ξαναδει διαγωνισμο ποκεμον!Εμεις ντροπιασμενοι της απαντησαμε πως το μονο που ξερουμε ειναι πως αποτελειται απο δυο γυρους 1.εμφανιση ποκεμον 2.μαχη ποκεμον και πως αν κερδισεις 5 κονκαρδες μπορεις να συμμετασχεις στο μεγαλο φεστιβαλ!Η Mary απαντησε πως ξερουμε τα βασικα αλλα δεν αρκουν γιατι στον 2ο γυρω περνανε οι 4 καλυτεροι αναλογα με τη βαθμολογια που θα συγκεντρωσουν απο τους 3 κριτες!Στον 2ο γυρο,συνεχισε οι μαχες δεν ειναι οπως τις ξερετε αλλα εχουν χρονικο οριο 5 λεπτων και υπαρχουν και ποντοι οι οποιοι αφαιρουνται απο το συνολο,αναλογα με το ποσο καλα θα εκτελεσει ο αντιπαλος τις επιθεσεις του,οσο καλυτερα τοσο περισσοτερους ποντους χανει ο αντιπαλος του!Νικητης θα ειναι αυτος που θα εχει περισσοτερους ποντους απο τον αλλο μετα τη ληξη του χρονου,αν βεβαια εχουν αντεξει κι οι δυο αυτα τα 5 λεπτα!Εμεις την κοιταζαμε απορρημενοι αλλα μας απαντησε πως θα καταλαβουμε κατα τη διαρκεια του διαγωνισμου!

Πισω στα παρασκηνια η
Dawn ηταν πολυ αγχωμενη και ξαφνικα συναντησε ενα αγορι που λεγοταν Jullian και γνωριστηκε με την Dawn λεγοντας της πως κι αυτος ειναι η πρωτη φορα πο συμμετασχει προφανως για να την κανει να χαλαρωσει!Της ειπε επισης πως του αρεσουν πολυ οι διαγωνισμοι και πως ανυπομονει να την δει στο τελικο!Εκεινη με αναπτερομενο το ηθικο της ειπε σιγουρα και αφυγε γιατι ερχοταν η σειρα της για τον πρωτο γυρο.

Επελεξε τον
Butterfree και του ειπε να ριξει νημα το οποιο κι εκανε και στην συνεχεια του ειπε να κανει συγχηση ωστε να μετατρεψει αυτο το νημα σε διαγορα πραγματα,πραγμα που ηταν πολυ εντυπωσιακο!Τελος τελέιωσε με ασημενιο ανεμο και το νημα διαλυθηκε σε μικρους ασημενιους κοκους που γεμισαν το σταδιο!Εξαιρετικο,ειπε ο Richie!Ηταν πραγματικα πολυ καλα και οι βαθμοι που συγκεντρωσε ηταν 27 στου 30,ετσι ειμασταν σιγουροι πως θα περασει στον επομενο γυρο.Το ιδιο καλα τα πηγε και ο Jullian με το Scyther αφου με ενα χωρο σπαθιων και γρατζουνιων εκοψε τις μπαλες που του πεταξε ο εκπαιδευτης του σε πολλυ μικρα κομματια τα οποια σκορπισε στο κοινο με ασημενιο ανεμο!Κι εκινος τα πηγε καλα αφου πηρε 25 στους 30 βαθμους!

Η
Dawn πισω στα παρασηνια συγχαρηκε τον Jullian και ηταν τοσο αγχωμενη για τα τελικα αποτελεσματα που η καρδια της θα εσπαγε!Σε λιγο θα εβγαιναν τα αποτελεσματα για τον 2ο γυρο και εμεις πηγαμε στα παρασκηνια για να την συγχαρουμε και για να την ηρεμησουμε!Εκεινη μας συστησε τον Jullian και μας ειπε τι συνεβει πριν και πως την ηρεμησε!Ξαφνικα τα αποτελεσματα βγηκαν!Και οι δυο ειχαν περασει στον 2ο γυρο!Ομως πριν η Dawn αντιμετωπισει τον Jullian θα επρεπε να νικησει καποιον αλλον!Δεν φανηκε να δυσκολευτηκε ιδιαιτερα αφου τον νικησε πριν του τελειωσουν οι ποντοι η ο χρονος με την νεα επιθεση του Squirtle!Το ιδιο ισχυε και με τον Jillian ο οποιος περασε ευκολα στον τελικο!Δεν ειδαμε την μαχη του γιατι ειμασταν στα παρασκηνια με την Dawn και την παινευαμε για την νικη της και για την κονκαρδα που θα παρει αν συνεχισει ετσι!Κι ετσι φτασαμε στον τελικο ολοι ενθουσιασμενοι και πιο πολυ η dawn αφου στο ντεπουτο της ειχε ερθει πολυ κοντα στο να κερδισει την πρωτη κονκαρδα!

Η τελικη μαχη αρχισε!Η
Dawn διαλεξε τον Squirtle κι ο Jullian ενα Starmie το οποιο ολοι αναγνωρισαμε με τα pokedex!Η μαχη αρχισε η Dawn ειπε στον Squirtlε να ριξει φουσκες,το ιδιο ειπε κι ο Jillian στο Starmie!Οι δυο επιθεσεις ηταν ισοδυναμες και οι δυο διαγωνιζομενοι εχασαν ποντους!Ο Jillian ειπε στο Starmie να ριξει παλι φουσκες κι η Dawn ειπε στον Squirtle να παγωσει τις φουσκες και μετα να κανει γρηγορη περιστροφη για να τις σπασει και επειτα να χτυπησει το Starmie!Πολυ εξυπνο,ειπε ο Richie!Ετσι κι εγινε κι ο Jillian εχασε πολλους ποντους αφου ηταν πολυ ομορφος ο τροπος που η Dawn απεφυγε την επιθεση και χτυπησε το ποκεμον του!Σε λιγο ο χρονος τελειωνε κι ο Jillian Starmie να ριξει ακτινες με φουσκες και στη συνεχεια να περασει απο μεσα τους με γρηγορη περιστροφη!Ακομα μια ομορφη επιθεση η οποια κοστισε στη Dawn αρκετους ποντους και επισης ανικανη να αντιδρασει χτυπηθηκε!Ειχαν μεινει 50 δευτερολεπτα και ο Jillian επανελαβε την ιδια επιθεση,ομως η Dawn ειπε στον Squirtle να παγωσει τις φουσκες που περιεβαλαν το Starmie!Ετσι κι εγινε με αποτελεσμα ο Starmie να χτυπηθει απο τις φουσκες που δεν προλαβε να σπασει και επειτα η Dawn ειπε στον Squirtle να τον αποτελειωσει με κουτουλια!Ηταν εξαιρετικη κινηση ειπε ο Richie,της αξιζουν συγχαρητηρια!Ο χρονος ελιξε κι η τελευταια επιθεση δεν προλαβε να γινει!Και νικητης ειναι η Dawn!

-Ζητωωωωωωωωωωω!
Φωναξε με μεγαλο ενθουσιασμο!
-Ησουν εξαιρετικη!Δεν περιμενα την τελευταια ανατροπη,ειπε ο
Jillian,παρε την κονκαρδα πραγματικα σου αξιζει!
Εγω κι ο
Richie ζητοκραυγαζαμε κι αφου κατεβηκαμε στη σκηνη την συγχαρηκαμε και της ειπαμε πως ξεραμε πως θα τα καταφερνε!Εκεινη μας ευχαριστησε και πηρα την κονκαρδα απο την Mary η οποια την συγχαρηκε μαζι με τους κριτες!Επειτα της ειπε πως ελπιζει να την δει στον επομενο διαγωνισμο που γινεται στην πολη Cerulean στην οποια θα πηγαιναμε μετα για το επομενο εμβλημα μου!

Ετσι γεματοι αυτοπεποιθηση,εγω για την επομενη μαχη σταδιου κι η
Dawn για τον επομενο διαγωνισμο της κλεισαμε αυτο τον διαγωνισμο!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#10 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:10

10.Το μεγαλο μυστικο του Richie
Μετα τη μεγαλη νικη της
Dawn στο διαγωνισμο εκεινη φαινοταν πολυ χαρουμενη και αισιοδοξη και για να ειμαι ειλικρινης με τρομαζε λιγο γιατι κοιταζε συνεχεια την κονκαρδα της κι εκανε σχεδια για το διαγωνισμο στη Cerulean!Οπως και τωρα που ειμαστε λιγο πιο εξω απο την πολη αυτη και κανουμε ενα διαλειμμα με τα ποκεμον μας!Ομως πιστευα πως θα της περασει!!
Απο την αλλη ο
Richie φαινοταν απομακρος και κοιταζε το Cyndaquil λυπημενος!Η αληθεια ειναι πως παντα ειχα μια απορια!Πως πηρε σαν αρχικο ποκεμον το Cyndaquil ενω στο Kanto τα ποκεμον που προσφερουν στους νεους εκπαιδευτες ειναι η ενα Bulbasaur η ενα Charmander η ενα Squirtle!Ετσι τον ρωτησα αλλα εκεινος πηρε το ποκεμον του κι αρχισε να τρεχει!Η Dawn μολις καταλαβε τι εγινε και ξυπνησε απο τα ονειρα της βοηθησε να μαζεψουμε κι ετσι πηγαμε να τον βρουμε!

Ο
Richie καθως ετρεχε επεσε πανω σε ενα αγριο Azuril το οποιο του επιτεθηκε με κανονι νερου!Το Cyndaquil πηγε να τον προστατεψει αλλα εκεινος το εσπρωξε κι ετσι χτυπηθηκε εκεινος!Μετα απο αυτο το Azuril εφυγε η τουλαχιστον ετσι φανηκε!Στη πραγματικοτητα ομως ηταν πισω απο κατι θαμνους σε ενα ποταμι και κρυφτηκε γιατι προφανως καταλαβε πως ερχομασταν.

Εκεινη τη στιγμη τον βρηκαμε και πηγε παλι να φυγει αλλα τον σταματησαμε και τον ρωτησαμε τι εχει γινει και τρεχει σαν κυνηγημενος!Εκεινος μας απαντησε πως ειναι καποια πραγματα που δεν ξερουμε για αυτον και πως αν τα μαθουμε δεν θα θελουμε να τον ξαναδουμε!Τοτε η
Dawn του ειπε να μας πει γιατι ειμαστε φιλοι και πως αποκλειεται να εχει κανει κατι τοσο σοβαρο που δεν θα του ξαναμιλησουμε!Τοτε μας ρωτησε αν θυμομαστε την αλανα κοντα στην Pallet οπου βρισκοταν το εργαστηριο στο οποιο καναν πειραματα στα ποκεμον!Εμεις του ειπαμε πως τη θυμομαστε!

Τοτε αρχισε να μας λεει πως ο πατερας του δουλευε σε αυτο το εργαστηριο και πως σκοπος του ηταν να ελευθερωσει ολα τα ποκεμον που υπηρχαν εκει για να μην τα βασανιζουν αλλο οι επιστημονες,οπως κι εκανε!Εκεινος εκανε εκεινη την εκρηξη!Ωραια,απαντησαμε εμεις,η
Dawn ειπε πως αυτο ειναι καλο και εσυ δεν εχεις λογο να αισθανεσαι ενοχος!Οχι εχω,ειπε ο Richie!Και συνεχισε λεγοντας πως ο πατερας του ζητησε να τον βοηθησει κι εκεινος ενω στη αρχη συμφωνησε στη συνεχεια δεν κρατησε το λογο του γιατι φοβηθηκε πως θα τα θαλασσωνε!Δεν ησουν ο μονος που βρηκε ενα πληγωμενο ποκεμον,μου ειπε!Βρηκα αυτο το Cyndaquil και το βοηθησα,συνεχισε,μετα την εκρηξη!Αρα το προβλημα σου ειναι οτι δεν βοηθησες το πατερα σου,του ειπα!Και παλι οχι,μου απαντησε!Ε,τοτε πιο ειναι το θεμα του ειπε η Dawn!Το θεμα ειναι πως γυρισα την πλατη μου στο ποκεμον που σημερα ειναι συντροφος μου οταν επρεπε,οπως και σ'αλλα ποκεμον,ενω εκεινο πηγε να με υπερασπιστει πριν απο λιγο!Τωρα εξηγειται γιατι δεν εχεις παλεψει ακομα!Μα δεν του γυρισες την πλατη,το βρηκες πληγωμενο και το περιελθαψες κι ο Cyndaquil το ξερει αυτο του ειπα!Το ποκεμον του του εγνεψε θετικα!Οχι του τη γυρισα,ειπε,γιατι ενω ηξερα για τα πειραματα και δεν το ειπα σε κανεναν ουτε βοηθησα,αλλα εκανα οτι εκανα αφου τα ειχε κανει ολα ο πατερας μου!Τοτε η Dawn του ειπε πως δεν εχει δικιο γιατι αν το ελεγε σε καποιον ισως εκεινοι οι επιστημονες το μαθαιναν κι επαιρναν μακρια αυτα τα ποκεμον κι ισως καναν και κακο στο πατερα σου!Με αυτο που του ειπε φανηκε να αναπτερωνεται το ηθικο του!Μιλησες με το πατερα σου,τον ρωτησα!Ναι,μου απαντησε,και μου ειπε πως του ειπε πως καταλαβαινει τη θεση του και ππως αυτο που εκανε με το Cyndaquil ηταν αρκετο!Ο πατερας σου τι βοηθεια σου ζητησε και δεν του την εδωσες τον ρωτησα.Μου ζητησε να απασχολησω εναν φρουρο ωστε να μπορεσει να κανει την δουλεια του!

Ξαφνικα,πισω απο τους θαμνους βγαινει ο πατερας του
Richie,ο Freto!Ολοι εμεις ειχαμε μεινει με ανοιχτο το στωμα!Τοτε ο Freto μας ειπε πως θα μας τα εξηγησει ολα αμεσως!"Ο λογος που ζητησα τη βοηθεια σου τοτε δεν ηταν γιατι την χρειαζομουν,αλλα γιατι απο μικρος ειχες χαμηλη αυτοπεποιθηση,κατι που αν θες να γινεις ο μεγαλυτερος εκτροφεας ποκεμον πρεπει να αλλαξει!Το εκανα για να πιστεψεις στον εαυτο σου και να κανεις το πρωτο βημα,κατι που εκανες οταν βρηκες αυτο το ποκεμον!Οταν ειχαμε συζητησει για αυτο το θεμα πριν ξεκινησεις το ταξιδι σου μου ειπες να μην πω τιποτα στα παιδια κι οτι θα το ελεγες μονος σου οταν θα αισθανοσουν ετοιμος,για αυτο ειπα στο καθηγητη να πει στα παιδια πως πηρες απο αυτον το Cyndaquil!Απο τοτε σε παρακολουθουσα για να δω πως τα πηγαινες και με την ευκαιρια,Dawn,Alf συγχαρητηρια για τις νικες σας,και τελικα σε βασανιζε οσο δεν φανταζομουν και για αυτο ηρθα να σου τα πω ολα και να σταματησεις να βασανιζεσαι"

Εκεινη την ωρα το
Azuril που ηταν κοντα στο ποταμι βγηκε απο τους θαμνους κι αρχισε να χοροπηδαει κι ετσι ο Richie καταλαβε πως πριν δεν του επιτεθηκε απλα επαιζε μαζι του!Και ξαφνικα γλιστρησε κι επεσε μεσα στο ποταμι του οποιου το ρευμα ηταν πολυ δυνατο!Χωρις να το σκεφτει ο Richie επεσε στο ποταμι για να σωσει το ποκεμον αλλα δεν το εφτανε,ετσι εβγαλα τον Tailow για να αρπαξει το Azuril κι η Dawn τον Squirtle για να βοηθησει τον Richie!Ευτυχως τα καταφεραμε ολοι!

Αφου ηρεμησαμε ο
Richie ειπε στον πατερα του πως τον ευχαριστει για αυτο το τεστ που του εβαλε αλλα θα μπορουσε να του το πει νωριτερα για να μη βασανιζοταν τοσο πολυ!Εκεινος γελασα αβολα και στη συνεχεια μας παροτρυνε να φυγουμε και να παμε στη πολη Cerulean για τον επομενο διαγωνισμο και την επομενη μαχη σταδιου!Επισης αφου μας ευχηθηκε καλη επιτυχια μας ειπε πως γυρναει πισω στην Pallet γιατι πρεπει να δει πως ειναι τα ποκεμον τα οποια ειχε περιθαλψει απο το εργαστηριο τα οποια ηταν χτυπημενα γιατι λειπει αρκετο καιρο και τωρα θα πρεπει να εχουν αναρρωσει!Επειτα φιλησε το γιο του και του ειπε να εχει θαρρος!Πριν αποχωρησει τον ρωτησα αν ξερει τι ειδους ανθρωπος θα εκανε πειραματα σε ποκεμον και για πιο λογο!Εκεινος απαντησε πως ειναι πραγματι εξωφρενικο και πως δυστυχως εκτος απο τα "εκλεκτα"του μελη κανεις αλλος δεν εχει δει αυτον τον παμπλουτο ανθρωπο!Ετσι τον χαιρετησαμε και φυγαμε!Και καθως φευγαμε ειπε στο Richie να κανει αυτο που σκεφτεται,το οποιο ηταν να πιασει το Azuril,το οποιο μολις το ακουσε πηδηξε στην αγκαλια του!Αυτο σημαινει πως επιασα ειπε!!!

Ετσι λοιπον κατευθηνθηκαμε προς την
Cerulean και τον επομενο διαγωνισμο της Dawn η οποια καθως φευγαμε παλι κοιταζε την κονκαρδα της και ψυθιριζε κατ παραξενα λογια....

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#11 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:13

11.Αυτο θα πει ψυχρολουσια!!!
Ειναι βραδυ εγω,η
Dawn κι ο Richie εχουμε κατασκηνωσει λιγο πιο εξω απο την πολη Cerulean οπου πηγαιναμε για τον επομενο διαγωνισμο της Dawn και την επομενη μαχη σταδιου μου!Ομως η Dawn απο τοτε που κερδισε τη πρωτη της κονκαρδα συμπεριφερεται παραξενα,τοσο παραξενα που φαινεται σαν να εχει καβαλησει το καλαμι!Εγω κι ο Richie προσπαθησαμε να της μιλησουμε αρκετες φορες αλλα μας απαντουσε πως δεν τρεχει τιποτα και πως ολα ειναι καλα!Παρ'ολα αυτα δεν ειχε παραμελησει την εκπαιδευσ των ποκεμον της για τον επερχομενο διαγωνισμο αφου μεχρι κι αυτη την ωρα εμεις ξεκουραζομαστε κι εκεινη δουλευε σε νεες επιθεσεις και στατηγικες!Ξαφνικα ακουσαμε μια εκρηξη και τρομαγμενοι εγω κι ο Richie πηγαμε να δουμε τι συνεβει!Η Dawn βρηκε ενα αγριο Meditite,το οποιο ηθελε να πιασει αφου θεωρουσε πως ενα ποκεμον τυπου μεντιουμ/πυγμαχου θα ηταν πολυ καλο τοσο για τις μαχες οσο και για το μερος του διαγωνισμου οπου τα ποκεμον δειχνουν τις επιθεσεις τους!Με τη βοηθεια του Squirtle καταφερε να το πιασει και εκεινη τη στιγμη ακριβως αποφασισε πως θα μπει στον αυριανο διαγωνισμο με το Meditite!Eμεις της ειπαμε πς δεν ειναι πολυ καλη ιδεα αφου μολις το επιασε,αλλα δεν ακουγε τιποτα!Ετσι συνεχισε την εκπαιδευση της ενω εμεις πηγαμε να κοιμηθουμε!

Το επομενο πρωι ξυπνησαμε κι ειδαμε πως η
Dawn κοιμοταν ακομα,προφανως ηταν κουρασμενη απο την χθεσινη της εκπαιδευση!Δεν θελαμε να την ξυπνησουμε ακομα αλλα επρεπε να παμε στο μερος του διαγωνισμου για να γραφτει!Ετσι λοιπον την ξυπνησαμε και ξεκινησαμε για το χολ του διαγωνισμου!

Φτασαμε κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη αφου η
Dawn μπηκε στην τελευταια θεση!Παρα το σοκ της,η Dawn και εμεις πηγαμε στο κεντρο ποκεμον για να εξετασει η νοσοκομα Joy τα ποκεμον μας!Ολα ηταν μια χαρα κι ετσι εφτασε η ωρα για το δευτερο διαγωνισμο της Dawn!

Αφου πηγαμε στην αρενα του διαγωνισμου χαιρετησαμε τη
Mary την παρουσιαστρια του διαγωνισμου αλλα ειδαμε και καποιον που δεν το περιμεναμε,τον Jullian τον φιλο της Dawn ο οποιος ειχε ερθει για να παρακολουθησει αυτο τον διαγωνισμο κι οχι να παρει μερος αφου οπως μας ειπε ηθελε να ξεκουρασει τα ποκεμον του απο τον τελευταιο διαγωνισμο!Η Dawn το χαιρετησε και τον ρωτησε αν ειναι ετοιμος να την δει να κερδιζει την δυετερη κονκαρδα της!Τοτε εκεινος της απαντησε πως θελει να της γνωρισει καποιον τον Winset ο οποιος ηταν φιλος του και θα επαιρνε μερος σε αυτο τον διαγωνισμο!Ο Winset μας χαιρετησε ολους και ιδιαιτερα στη Dawn της ευχηθηκε καλη επιτυχια!Τοτε εκεινη του απαντησε πως δεν την χρειαζεται γιατι θα νικησει με το ταλεντο της οπως νικησε και στο προηγουμενο διαγωνισμο,κι εβγαλε και εδειξε την πρωτη της κονκαρδα!Εμεις ειχαμε μεινει ολοι με το στωμα ανοιχτο!Και ξαφνικα ο Winset της απαντησε"Μπραβο αυτο ειναι πολυ καλο,αλλα εγω εχω δυο κονκαρδες"!!Η Dawn ταραχτηκε καπως εκεινη την στιγμη...αλλα μετα εφυγε αφου επρεπε να παει να ετοιμαστει οπως και ο Winset!Μολις εφυγαν μας ρωτησε ο Jullian τι εχει η Dawn και εμεις του απαντησαμε πως δεν εχουμε ιδεα!

Ο διαγωνισμος ξεκινησε συντομα,και ειδαμε πολλες κι ενδιαφερουσες παρουσιασεις επιθεσεων ποκεμον!Ο
Winset τα πηγε τελεια αφου το Meowth
του μαγεψε το κοινο!Εφτασε κι η σειρα την Dawn!Εβγαλε εξω το Meditite και του ειπε να κανει την επιθεση ηρεμο μυαλο και στη συνεχεια συγχηση με αποτελεσμα να σηκωθει στον αερα και ηταν σαν να πεταγε!Για το τελος του ειπε να κανει διαλογισμο και κλοτσια απο ψηλο πηδημα!Κι ενω ολα φαινοταν να πηγαιναν καλα το Meditite σκονταψε και χτυπησε και ετσι η παρουσιαση της Dawn τελειωσε καπως αδοξα!"Ωχ οχι,αυτο δεν ειναι καλο"ειπε ο Richie,εγω συμφωνησα μαζι του και του ειπα να παμε στα παρασκηνια για να δουμε πως ειναι η Dawn!

Στα παρασκηνια λοιπον βρφκαμε την
Dawn να κλαιει με λυγμους γιατι φαινεται αυτη η αναποδια κι ο φοβος να μην περασει στο δευερο γυρω την εκανε να καταλαβει πως ειχε καβαλησει το καλαμι και πως αυτα που της λεγαμε ηταν σωστα!Αμεσως μας ζητησε συγγνωμη που μας φεροταν αλλοκοτα το τελευταιο καιρο και εμεις της ειπαμε πως ειναι σαν να μην εγινε τιποτα,αλλα και στο Meditite που το πιεσε πολυ το χθεσινοβραδινο βραδυ!Επειτα πηγε να βρει τον Winset και του ζητησε κι αυτο συγγνωμη για τον τροπο που μιλησε νωριτερα κι εκεινος της απαντησε πως οτι εγινε εγινε και πως ανυπομονει να την συναντησει στον τελικο!Εκεινη την ωρα βγηκαν τα αποτελεσματα και η Dawn περασε ευτυχως,στο τελευταιο γυρω αν και τελευταια βεβαια,αλλα πληρως συνειδητοποιημενη!

Στο δευτερο γυρω η
Dawn αποφασισε να χρησιμοποιησει τον Squirtle!Ο πρωτος της αγωνας στην αρχη δεν πηγαινε καλα αφου ο αντιπαλος της απευφεγε της κινησεις της με αλλες πιο ομορφες και ετσι η Dawn εχανε γρηγορα πολλους ποντους!Ομως καταλαβε πως αυτο γινοταν γιατι εκανε επιθεση!Τι θα γινοταν ομως αν σταματουσε την επιθεση και περναγε σε αμυνα???Βρηκε το αδυνατο σημειο του αντιπαλου της κι ετσι εκεινος αρχισε να της επιτιθεται κι η Dawn να αποφευγει ετσι το παιχνιδι του στραφηκε εναντιον του και εχασε!Στον ιδιο γυρω νικησε κι ο Winset
Ο τελικος αφτασε,η Dawn εναντιον του Winset!H Dawn χρησιμοποιει τον Squirtle ενω ο Winset ενα Gloom!O Richie ειπε πως η Dawn εχει μειονεκτημα αλλα εγω του απαντησα πως δεν παιζει ρολο μονο το μειονεκτημα σε μια μαχη!Ο Winset ειπε στον Gloom να ριξει σκονη υπνου αλλα η Dawn ειπε στον Squirtle να το αποφυγει με γρηγορη περιστροφη κι ετσι εχασε ποντους ο Winset!Ωραια αποκρουση ειπε ο Richie!Στη συνεχεια ακολουθησε με σπορο που ζαλιζει αλλα ο Squirtle απεφυγε παλι με γρηγορη περιστροφη ομως ο Winset ηθελε να το κανει αυτο αφου αμεσως μετα ειπε στο Gloom να ριξει σκονη υπνου ομως η Dawn ειπε στο Squirtle να ριξει ακτινα παγου στο εδαφος κι ετσι πατυχε με ενα σμπαρο δυο τριγωνια,γιατι και την επιθεση απεφυγε αφου ο Squirtle πεταχτηκε στον αερα απο την δυναμη της επιθεσης αλλα και η αρενα καλυφθηκε με παγο!Πολυ εξυπνες κινησεις κ αποκρουσεις και απο τη μερια της Dawn κι απο του Winset ειπε ο Richie!Ομως ο Winset φανηκε πως δεν κερδισε τυχαια δυο κονκαρδες,αφου οσο ο Squirtle ηταν στον αερα ειπε στο Gloom να τον χτυπησει με χορο πεταλλων!Ωχ οχι τωρα ο Squirtle θα πεσει ειπε ο Richie!Η επιθεση βρηκε στοχο κι ο Squirtle σε λιγο θα συναντουσε το εδαφος,ομως η Dawn του ειπε να ριξει ακτινα με φουσκες στο εδαφος κι ετσι λειτουργησαν σαν τραμπολινο κι ετσι o Squirtle δεν επαθε μεγαλυτερη ζημια!Εξυπνο ειπε ο Richie!Επειτα ο Winset ειπε στο Gloom να κανει παλι χορο πεταλλων αλλα η Dawn ειπε στο Squirtle να τα παγωσει και επειτα να τα σπασει με γρηγορη περιστροφη,πολυ ομορφο ειπα!Το Gloom ομως ζαλιστηκε απο το χορο των πεταλλων κι ο Winset ηταν ανικανος να αντιδρασει,ετσι η Dawn εκμεταλλευτηκε την ευκαιρια κι ειπε στον Squirtle να τον αποτελειωσει με μια ακτινα παγου!Κι ετσι εχουμε νεα νικητρια!!!Η Dawn νικησε και πηρε την δευτερη κονκαρδα της!

Ολοι εμεις την συγχαρηκαμε ακομα και η
Mary η οποια της εδωσε την δευτερη κονκαρδα της!Ο Winset της εδωσε κι αυτος συγχαρητηρια αφου της ειπε χαρακτηριστικα πως το να ξεπερασει καποιος τις δυσκολιες που εχει με τον εαυτο του ειναι πιο σημαντικο απο το να κερδισεις ενα διαγωνισμο!Κι εσυ καταφερες και τα δυο!Μπραβο...!Ετσι αφου ειχε εξιταριστει απο τη νικη της Dawn ανυπομονουσα για την επομενη δικη μου νικη στο σταδιο της Cerulean!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#12 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:14

12.Eνα ακομα...!!!
-
Tailow,πηγαινε
-
Staryu,διαλεγω εσενα

Επειτα απο τη δευτερη συνεχομενη νικη της
Dawn στο διαγωνισμο ποκεμον ηρθε η ωρα για το δευτερο εμβλημα μου!Οι κανονες απλοι,δυο ποκεμον και μαχη μεχρι τελικης πτωσεως και μονο εγω μπορω να αλλαζω ποκεμον!Εγω εναντιον της ειδικου ποκεμον του νερου Misty,την οποια προκαλεσα για μαχη και εκεινη δεχτηκε με μεγαλη προθημεια!

-Κανονι νερου,
Staryu
-Tailow,διπλη ομαδα
-
Richie:"Το απεφυγε"
-
Tailow,αεροπορικος ασσος
-Αποφυγε το
Staryu
-Ο αεροπορικος ασσος ειναι μια επιθεση που ο αντιπαλος δεν μπορει να αποφυγει,λυπαμαι...
-
Dawn:"Χτυπηθηκε ο Staryu"
-
Staryu,ακτινα με φουσκες
ailow,αποφυγε το και κανε αεροπορικο ασσο
-
Staryu,προστασια
-Να παρει...
-
Staryu κανονι νερου
-
Tailow,οχι!
-
Richie & Dawn:" Ωχ οχι ο Tailow χτυπηθηκε"
-
Tailow,αεροπορικος ασσος
-Δευτερη φορα το ιδιο λαθος...
Staryu προστασια
-
Tailow,γρηγορη επιθεση
-Διαιτητης:"Ο
Staryu ειναι ανικανος για μαχη"
-
Richie:"Εκπληκτικο,καταφερε και εκανε πιο γρηγορο και δυνατο τον αεροπορικο ασσο με μια γρηγορη επιθεση και ο Staryu δεν προλαβε α χρησιμοποιησει προστασια"
isty:"Πολυ εξυπνο Alf,αλλα μη χαιρεσαι γιατι τιποτα δεν κριθηκε ακομα,παμε Starmie"
-Πρεπει τωρα να αλλαξω ποκεμον γιατι ο Τ
ailow ειναι αρκετα κουρασμενος,επιστροφη!Τreecko,διαλεγω εσενα
-
Starmie γρηγορη περιστροφη
-
Treecko αστο να πλησιασει αρκετα κι επειτα χρησιμοποιησε απορροφηση
-Ωχ Οχι
-Ωχ ναι!
Treecko ακολουθησε με σπορους σφαιρες
-
Richie:"Ο Αlf βασιζεται στο πλεονεκτημα και στην γρηγοραδα του Treecko κι ετσι πετυχε δυο αρκετα ισχυρα χτυπηματα εναντια της Misty"
-
Dawn:"Νομιζω πως θα νικησει,αλλοστε ο Treecko τυχαινει να ειναι το πιο δυνατο και το πρωτο ποκεμον του Αλφ,οποτε δεν θα χασει ευκολα"
-
Starmie.....εισαι καλα???Σηκω και χρησιμοποιησε ακτινα παγου
-Τι???Ωχ οχι...
-
Richie:"Ο Treecko παγωσε"
-
Treecko,σπασε το παγο με σπορους σφαιρες
-
Dawn:"Τιποτα.>.."
-Αν ο
Treecko δεν βγει απο το παγο,υπαρχει η πιθανοτητα να χασω!Με αυτη την ακτινα παγου και με τον Tailow κουρασμενο απο την προηγουμενη μαχη,δυσκολα θα νικησω...
-Διαιτητης:"Ο
Treecko ειναι..."
-Δεν προκειται,
Treeckooooo
-Διαιτητης:"Ο Starmie ειναι ανικανος για μαχη,νικητης ειναι ο Αλφ απο την Pallet"
-
Nαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!Κερδισα το δευτερο εμβλημα μου
-
Dawn-Richie:"Συγχαρητηρια"
-
Misty:"Οριστε το εμβλημα του καταρρακτη,το αξιζεις!Η αποφασιστικοτηα και η πιστη σου στο ποκεμον σου σε εκανε να κερδισεις!Δεν φανταζομουν πως ο Treecko θα εσπαγε το παγο και θα καταφερνε να χτυπησει το ποκεμον μου με σπορους σφαιρες"
-Εισαι ο καλυτερος φιλαρακο!Σε ευχαριστω...
-
Misty:"Ανυπομωνω να σε δω να κερδιζεις στο πρωταθλημα,αλλα πρωτα σου μενουν ακομα 6 εμβληματα και το πιο κοντινο γυμναστηριο ειναι στη πολη Vermillion,οποτε μην αργεις,ξεκινα"
-Δεν θα χασω καθολου χρονο,θα ξεκινησω τωρα αμεσως
-
Misty:"Οσο για σενα Dawn συνεχισε ν κερδιζεις κονκαρδες και συντομα θα βρισκεσαι στο μεγαλο φεστιβαλ κι εγω θα ειμαι εκει για να σε δω"
-
Dawn:"Σε ευχαριστω αλλα πως ξεριες..."
-
Misty:"Για τους διαγωνισμους σου???Σε ειδα στο χθεσινο διαγωνισμο της πολης και εμαθα για σενα"
-
Dawn:"Καταλαβα...Σε ευχαριστω παντως"
-
Misty:"Καλη τυχη σε ολους σε ολα τα ονειρα σας.Αντιο!!!"
-Ολοι εμεις:"Αντιο,θα τα ξαναπουμε"


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#13 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:15

13.Τα αβγα θελουν φροντιδα
Στο δρομο προς την πολη
Vermilion βρεθηκαμε εξω απο ενα σπιτι διοτι ειχαμε χασει τον δρομο και ειπαμε να μπουμε και να ζητησουμε βοηθεια απο τον ιδιοκτητη!

Μπηκαμε λοιπον αλλα ο ιδιοκτητης ηταν αφαντος!Ωστοσο μεσα στο σπιτι υπηρχαν βιτρινες με πολλα αβγα σε πολλα διαφορετικα χρωματα!
H Dawn ειπε πως θα ηθελε πολυ ενα αβγο ποκεμον κι εκεινη ακριβως την στιγμη μπηκε στο σπιτι ο ιδιοκτητης και μας ρωτησε ποιοι ειμαστε και τι θελουμε μεσα στο σπιτι του!Μαζι του ειχε ενα Ivysaur στο οποιο ειπε να ριξει σκονη υπνου!Εμεις του ειπαμε να σταθει και πως δεν εχει καταλαβει καλα,αλλα δεν μας ακουσε και ανικανοι να αντιδρασουμε χτυπηθηκαμε!

Οταν ξυπνησα οι
poke-balls μου ελειπαν και το μονο που ειχα διπλα μου ηταν ενα αβγο ποκεμον με χαρακτηριστικο κοκκινο χρωμα!Ημουν σε ενα κηπο και δεν εβλεπα πλεον το σπιτι!Δεν ειχα αλλη επιλογη απο το να αρχισω να περιπλανιεμαι στο κηπο!Ξαφνικα αγρια Pidgeotto,Tailow,Fearow κι ολων των ειδων ιπταμενων ποκεμον αρχισαν να με κυνηγανε και στοχευαν το αβγο με τις επιθεσεις τους!Προσπαθωντας να το προστατεψω βρηκα καταφυγιο σε μια λιμνη οπου ανακουφισμενος ξαποστασα για λιγο!Ξαφνικα Gyarados,Sharpedo,Blastoise βγηκαν απο το νερο και μου επιτεθοντουσαν!Ετσι αρχισα και παλι να τρεχω ωσπου βρηκα μια πορτα στη μεση του κηπου και αναγκαστικα την ανοιξα και μπηκα

Βρεθηκα σε μια πολη και ξαφνικα ειδα την
Dawn να περναει τρεχοντας με ενα ροζ αβγο στα χερια της και δεν αργησα να καταλαβω γιατι ετρεχε σαν τρελλη!Ενα κοπαδι απο Beedril την κυνηγουσαν!Της φωναξα,με ακουσε και κρυφτηκαμε σε ενα παρκο!Τοτε της εξηγησα τι μου συνεβει κι εκεινη απορημμενη μου απαντησε πως περασε τα ιδια ακριβως!Της ειπα επισης και για την πορτα και κανεις απο τους δυο μας δεν καταλαβαινε τι συμβαινει!Μια επιθεση με ακτινες με φουσκες ηταν η αιτια να αφησουμε το κρυσφυγετο μας και αρχισαμε και παλι να τρεχουμε ωσπου βρηκαμε αλλη μια πορτα,την ανοιξαμε και μπηκαμε!

Βρηκαμε τον
Richie να καθεται αγκαλια με ενα Οddish!Κι οι δυο τους φαινοντουσαν να περνανε καλα μαζι!Του εξηγησαμε τι συναιβει και εκεινος μας ειπε πως κι αυτος περασε τα ιδια μονο που αποφασισε να φροντισει το αβγο,ωσπου αυτο εκολαφθηκε σε αυτο το ποκεμον!Εκεινη την στιγμη σπασανε και τα δικα μας αβγα,εμενα και της Dawn,και βγηκαν απο μεσα ενα Magby και ενα Igglypuff!Εκεινη την στιγμη ολα χαθηκαν και βρεθηκαμε στο σπιτι απο οπου χαθηκαμε με ενα Gardevoir τον κυριο που μας κοιμησε και το Ivysaur του!Αμεσως τον ρωτησαμε τι συνεβει!

Εκεινος αρχικα μας συστηθηκε ως
Ratios!Μας ειπε πως εκτρεφει αυτα τα αβγα ποκεμον και πως δουλεια του ειναι να τα διαφυλαξει απο εγκληματιες που θελουν να τα κλεψουν και πως για αυτο μας κοιμησε οταν μπηκαμε απροειδοποιητα!Συνεχισε λεγοντας πως τα μερη με τις πορτεςηταν μια ψευδαισθηση που δημιουργησε το Gardevoir για να δει αν ημασταν εγκληματιες αφου οι εγκληματιες θα περναν τα αβγα και θα φευγαν και δεν θα τα προστατευαν οπως καναμε εμεις!Για αυτο την ωρα που εκολαφθηκαν ολα τα αβγα βεβαιωθηκε πως ολα ηταν ενταξει και για αυτο μας ξυπνησε!Μας ζητησε συγγνωμη και εμεις του απαντησαμε πως καταλαβαινουμε το σημαντικο εργο που επιτελει και πως δεν εχουμε προβλημα!

Τοτε ενας εκοφαντικος θορυβος ακουστηκε απο την αυλη οπου τρεξαμε αμεσως!Δυο αντρες και τα ποκεμον τους ενα
Houndoom kενα Gyarados κατεστρεφαν την αυλη και επιαναν μωρα ποκεμον,εγω και η Dawn βαλαμε εξω το Treecko και το Squirtle για να τους αντιμετωπισουμε,ενω ο Richie εβγαλε εξω τον Cyndaquil και πηγα κρυφα πισω απο τους κλεφτες να κοψει το διχτυ στο οποιο βρισκοντουσαν τα ποκεμον!Οι δυο κλεφτες ηταν πολυ δυνατοι που εξουδετερωσαν τα ποκεμον μας με μια επιθεση,αλλα ειπαμε πως δεν θα παραιτηθουμε κι εκεινη την στιγμη ακριβως ο Treecko κι ο Squirtle εξελιχθηκαν σε Grovyle kai Wartotle!Εκπληκτοι ολοι απο αυτη την ενδιαφερουσα τροπη που επερνε η μαχη τα αναγνωρισαμε με τα pokedex ειπα στον Grovyle να επιτεθει στο Gyarados με φυλο λεπιδας ενω ο Wartotle επιτεθηκε με κανονι νερου στο Houndoom τους οποιους εβγαλαν ΚΟ!Εντωμεταξυ ο Richie εκαψε το διχτυ και ελευθερωσε τα ποκεμον!Τοτε οι κλεφτες ηττημενοι εφυγαν λεγοντας πως τωρα δεν θα μαζεψουν λεφτα...

Ο
Ratios μας ευχαριστησε κι εμεις με τη σειρα μας ευχαριστησαμε τα ποκεμον μας που εξελιχθηκαν την καταλληλη στιγμη και καταφεραμε να νικησουμε!ημουν χαρουμενος πιο πολυ απο ολους αφου ο Treecko δεν θα μπορουσε να εξελιχθει σε καλυτερη στιγμη αφου η επομενη μαχη για εμβλημα εφτανε!Στη συνεχεια o Ratios μας εφερε τα αβγα που ειχαμε ονειρευτει σαν ενα ευχαριστω τα οποια μολις τα αγγιξαμε εκολαφθηκαν!Ετσι ευχαριστησαμε τον Ratios κι εκεινος μας απαντησε πως τα αξιζουμε αφου καναμε τοσα για αυτον και γιατι ενδιαφερομαστε πολυ για τα ποκεμον μας!Επειτα μας ευχηθηκε καλη τυχη στους μελλοντικους μας αγωνες και τον αποχαιρετησαμε με 3 νεα ποκεμον στη παρεα μας και 2 παλιους φλους......




YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#14 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:16

14.Δευτερη φορα και οποιος αντεξει!!!!
Επιτελους φτασαμε στην πολη
Vermilion και πριν την επομενη μαχη σταδιου μου πηγα στο κεντρο ποκεμον ωστε να εξετασει η νοσοκομα Joy τα ποκεμον μου!Αφου τηςν τα αφησα λιγο αργοτερα ηρθε και μου ειπε πως ηταν ολα καλα!!Το Grovyleo Beldum , τo Tailow και φυσικα το νεο μου ποκεμον Magby!!

Ο
Richie με ρωτησε πια ποκεμον θα χρησιμοποιησω και τοτε η νοσοκομα Joy εκπληκτη με ρωτησε αν θα αντιπετωπισω τον γυμναστη της πολης!Η Dawn της ειπε πως αυτος ειναι ο στοχος!Τοτε εκεινη μας πληροφορησε πως χρησιμοποιει ενα μονο ποκεμον στις μαχες του και ειναι ηλεκτρικου τυπου!"Ωραια,τοτε θα χρησιμοποιησω το Grovyle",απαντησα,θα ειναι πανευκολο!Ο Magby τοτε αρχισε να ριχνει σπιθες για να μου τραβηξει την προσοχη,αλλα δεν καταλαβα τι ηθελε να μου πει!!Τοτε η νοσοκομα Joy μου ειπε πως θελει να παλεψει εκεινο αντι για τον Grovyle!"Magby,δεν εχεις καιρο που εκολαφθηκες απο το αβγο σου και δεν θελω να σε βαλω σε μια τοσο μεγαλη μαχη τοσο νωρις και να πληγωθεις"ειπα!Το Magby τοτε φανηκε να στεναχωριεται....

Φτασαμε λοιπον στο γυμναστηριο και ζητησαμε τον αρχηγο του σταδιου!Εκεινος εμφανιστηκε και μας συστηθηκε ως στρατηγος
Surge!Με ρωτησε αν γνωριζω τους κανονες και του απαντησα πως ναι!
-Τοτε ας αρχισει ο αγωνας,θα χρησιμοποιησουμε απο ενα ποκεμον ο καθενας
-Συμφωνοι!
Grovyle,διαλεγω εσε....!Τι???Magby γιατι βγηκες απο την pokeball σου??Σου ειπα πως δεν θελω να σε βαλω σε κινδυνο.....!Καλα λοιπον,κερδισες!
-
Raichu πηγαινε!
-
Dawn & Richie:ωχ οχι
-
Richie:Ενα τοσο δυνατο ποκεμον εναντιον του Magby???
-
DawnAlf πρεπει να βρει ενα καλο σχεδιο αν θελει να νικησει
-Διαιτητης:Ξεκινηστε
-
Raichu,ηλεκτροπληξια
-
Magby,στροβυλος φωτιας
-
Richie:Εξυπνη κινηση,ετσι απεφυγε την ηλεκτροπληξια
-
Raichu,ηλεκτροσοκ
-
Magby αποφυγε το
-
Raichu εστιασμενη γροθια
-Τι???Ωχ οχι!
Magby...........
-Διαιτητης:Ο
Magby ειναι ανικανος για μαχη νικητης ειναι ο αρχηγος του σταδιου
-
Magby,εισαι καλα???Πρεπει να παμε σε ενα κεντρο ποκεμον αμεσως!Surge δεν τελειωσαμε εδω,θα επιστρεψω!
-Καλη τυχη λοιπον

Σπευσαμε πισω στο κεντρο ποκεμον οπου η νοσοκομα περιελθαψε το ποκεμον μου!Υστερα απο αρκετη ωρα βγηκε και μας ειπε πως μπορουμε να τον δουμε!Συνεχισε λεγοντας πως ειμαι πολυ ανευθυνος εκπαιδευτης που τελικα αφησα τον
Magby να παλεψει!Την αγνοησα και μπηκα στο δωματιο που ηταν ο Magby!"Magby εισαι καλα???Σου ειπα πως δεν ηθελα να παθεις κακο και κοιτα τι επαθες εξαιτιας του πεισματος σου!Μας περιμενουν πολλες μαχες ακομα!Δεν θα κριθει η τυχη μας απο αυτη τη μαχη!Αν θες ομως μπορουμε να ξαναπροσπαθησουμε και να κανουμε τον στρατηγο σκονη!!!Τι λες???"Ο Magby τοτε πηδηξε απο το κρεβατι στην αγκαλια μου!

Οταν βγηκα με τον
Magby η νοσοκομα μου ζητησε συγγνωμη για οτι ειπε!Η Dawn και ο Richie της εξηγησαν τι συνεβει!Τοτε της ειπα πως οτι εγινε εγινε και πως τωρα χρειαζομαι την υποστηριξη της για να νικησω!"Θα ξαναπροσπαθησεις???"ειπε η Dawn!Φυσικα της απαντησα!Μαζι εγω και ο Magby θα νικησουμε!"Εσυ κι ο Magby???"μα τρελαθηκες ειπε η νοσοκομα...

-Επεστρεψα
-Το βλεπω!Φαινεται δεν σου αρεσε το προηγουμενο μαθημα και θες καινουργιο?
-
Magby πηγαινε
-
Bλεπω δεν βαζεις μυαλο!Καλα λοιπον!Πηγαινε Raichu
-Διαιτητης:Ξεκινηστε
-
Dawn:Ελπιζω να εχει κατι καλο στο μυαλο του
-
Richie:Κι εγω
-
Raichu,ηλεκτροπληξια
-
Magby,στροβυλος φωτιας
-Επαναλαμβανεσαι και δεν πρεπει!
Raichu,ηλεκτροσοκ
-
Magby αποφυγε το
-
Raichu,εστιασμενη γροθια!
-Τοσο προβλεψιμος!
Magby,γροθια της φωτιας
-
Dawn:Εξαιρετικη κινηση
-
Raichu,σιδερενια ουρα
-
Magby ριξε καπνο
-Να παρει!
Raichu,εστιασμενη γροθια
-
Magby,στροβυλος φωτιας
-Ωχ οχι
-Ωχ ναι!Νομιζες πως δεν ηξερα πως αν χτυπουσα το
Raichu πριν επιτεθει ι εστιασμενη γροθια να ακυρωνοταν???Magby,αποτελειωε τον με γροθια της φωτιας
-Διαιτητης:Νικητης ειναι ο
Alf απο την Pallet
-Dawn:Τελεια!!!
-
Richie:Συγχαρητηρια
-Μπραβο μας
Magby!!!
-Εξαιρετικο!!Εντυπωσιαστηκα!Παρα την ηττα σου ξαναηρθες με το ιδιο ποκεμον και καταφερες να νικησεις!!Μπραβο!Οριστε το εμβλημα του κεραυνου!!!
-Τα καταφεραμε
Magby!Το τριτο μας εμβλημα
-Καλη τυχη!Ευχομαι να κερδισεις και τα υπολοιπα
5
-Σε ευχαριστω πολυ!
-
Dawn:Μπραβο
-Σε ευχαριστω
Dawn!!!Τωρα ποια ειναι η επομενη πολη με σταδιο
-
Surge:Ειναι η πολη Celadon αλλα για να φτασετε εκει πρεπει να περασετε απο την Lavender
-Και πως θα φτασουμε εκει???
-
Surge:Πρεπει να περασετε απο το τουνελ της πετρας που βρισκεται κοντα στην Cerulean
-Richie:Το εχω ακουστα
-Ωραια λοιπον ας ξεκινησουμε!Σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!Αντιο...


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#15 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 March 2009 - 23:17

15.Οπου υπαρχει φως υπαρχει και σκοταδι!!
Επειτα απο τη νικη μου στο σταδιο της Vermillion κατευθυνθηκαμε στο Τουνελ της Πετρας στο οποιο τα πραγματα δεν ηταν τοσο ευκολα αφου διασχιζοταν με δυσκολια και ηταν και πολυ σκοτεινα εκει μεσα!!Ωστοσο ο Richie ειχε μια εξαιρετικη ιδεα!Προτεινε να βγαλει το Cyndaquil εξω και χαρη στις φωτιες στη πλατη του θα βγαιναμε εξω αργα,ή γρηγορα!

Ετσι προπορευομασταν γρηγοροτερα απο πριν και γρηγορα θα φταναμε στην πολη Lavender!Ξαφνικα,αγρια Οnix εμφανιστηκαν απο το πουθενα και αρχισαν να μας κυνηγουν χωρις λογο!Εμεις αρχισαμε να τρεχουμε και τελικα η Dawn στη προσπαθεια της να ξεφυγει απκοπηκε απο μας!Ωστοσο εμεις πολεμησαμε τα Onix με το Grovyle μου και το Oddish του Richie και καταφεραμε να νικησουμε!!!Ετσι αρχισαμε να ψαχνουμε για την Dawn!

Καθως ψαχναμε για αυτην αγρια Zubat μας επιτεθηκαν αλλα ο Cyndaquil τα κανονισε με το φλογοβολο του!Αυτο που δεν καταλαβαιναμε ηταν γιατι μας επιτιθενταν τα αγρια ποκεμον!

Υστερα απο αρκετη ωρα εντοπισαμε ενα φως που δεν ερχοταν απο το Cyndaquil προφανως αλλα απο καποιο αλλο ποκεμον,ετσι το ακολουθησαμε!Βρηκαμε την Dawn με τον Julian απο τους διαγωνισμους που ειχε παρει μερος!Αυτο κι αν ηταν εκπληξη!Αφου χαιρετηθηκαμε ρωτησαμε την Dawn πως συνεβει αυτο κι εκεινη απαντησε πως οταν χαθηκε εψαχνε να μας βρει και τελικα ακολουθησε το φως που προερχοταν απο ποκεμον του Julian,το οποιο ηταν ενα Charmeleon!Προφανως ηταν το πρωτο ποκεμον του Julian!Τοτε ο Julian με προκαλεσε σε μαχη!Τι ειπα πως δεχομαι αλλα θα την κανουμε αφου βγουμε απο την σπηλια,εκεινος συμφωνησε και ετσι ξεκινησαμε ολοι για την εξοδο!

Καθως προχωρουσαμε ρωτησα τον Julian αν γνωριζει για ποιο λογο τα ποκεμον στη σπηλια ειναι τοσο ανησυχα!Εκεινος μου απαντησε πως ειναι περιοδος ζευγαρωματος και τα ποκεμον εχουν ενοχληθει απο την παρουσια μας!Καταλαβα ειπα!"Τοτε θα ηταν καλυτερα να βγαιναμε εξω οσο το δυνατον γρηγοροτερα πριν...Ωχ οχι"ειπε η Dawn!Eκεινη τη στιγμη πολλα Zubat αρχισαν να επιτιθονται κι ο Cyndaquil ηθελε να τα κανπνισει αλλα ηταν πολυ κουρασμενο απο ολο το περπατημα και απο τις προηγουμενες μαχες που λυποθημησε!Τοτε Onix και Sandshrew αρχισαν να εμφανιζονται και εμεις αναγκαστικα βγαλαμε τα ποκεμον μας για να τα αντιμετωπισουμε!Ο Grovyle o Wartotle και ο Charmeleon του JuliAN ηταν σε θεση μαχες!Ο Richie πηγε να βοηθησει το Cyndaquil και τοτε τον χτυπησε ενα ροπαλο απο ενα αγριο Marowak!Ta pokedex μας δεν προλαβαιναν να αναγνωρισουν τα ποκεμον που βλεπαμε!Το Cyndaquil τοτε σηκωθηκε προκειμενου να βοηθησει τον Richie και αρχισε να λαμπει με ενα φως τοσο δυνατο που φωτισε ολη τη σπηλια!Τοτε εξελιχθηκε σε Quilava και με ενα απλο φλογοβολο ετρεψε ολα τα ποκεμον σε φυγη!Υστερα απο αυτο το γεγονος ο Richie ηταν κατα χαρουμενος και χωρις αγρια ποκεμον να μας παρεμποδιζουν βρηκαμε ευκολα την εξοδο!

Φτασαμε λοιπον στην πολη Lavender κατακοποι!Τοτε ο Julian ειπε πως ο λογος που μου ζητησε να κανουμε μαχη ειναι γιατι αποφασισε πως θελει να παει στο πρωταθλημα ποκεμον και οχι στο μεγαλο φεστιβαλ!"Δηλαδη τα παρατας??"ειπε η Dawn!Nai απαντησε εκεινος!Τοτε ειδα μια αφισσα για ενα διαγωνισμο ποκεμον που θα γινοταν αυριο στην Lavender και του ειπα πως θα παλεψουμε αλλα οχι εδω στον αυριανο διαγωνισμο!Η Dawn ουρλιαξε απο την χαρα της αφου ηθελε να κερδισει την τριτη της κονκαρδα και μετα απορρημενη κοιταξε εμενα,λεγοντας μου"Αυτο σημαινει πως θα συμμετασχεις στο διαγωνισμο ποκεμον??"Της απαντησα πως ναι!Τοτε ο Julian συμφωνησε λεγοντας πως ισως και να επανεκτιμησει τα πραγματα!

Τρεξαμε λοιπον ολοι στο χολ του διαγωνισμου και γραφτηκαμε ετσι ωστε να μπορεσουμε να συμμετασχουμε ολοι...





YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: