Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πως θα μπορούσα να βάλω την υπογραφή των στατιστικών ?


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 09 March 2009 - 12:37

Πιστεύω οτι δεν έχει ξαναγίνει τέτοιο θέμα,και πως θα μπορέσει να γίνει. (Το άνοιξα στο σωστό μέρος πιστεύω )

Λοιπόν η ερώτηση είναι απλή ,πως θα βάλω μια υπογραφή του Anidb όπως μου είπε 1 χρήστης απο εδώ μέσα? Ποια είναι τα ακριβή βήματα ώστε να αποκτήσω μια υπογραφή που μου λέει τα στατιστικά τι έχω δεί πόσο τις % και τα λοιπά ?

Αναλυτικές οδηγίες παρακαλώ.
Ευχαριστώ.:tensai:

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#2 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 09 March 2009 - 14:09

Στην κεντρική σελίδα στα αριστερά πάτα στο "my signatures" .

Wizard. Επιλέγεις το Template που θες ανάλογα με το τι θες να παρουσιάζει. Βάζεις όνομα αρχείου. Διαλέγεις μια από της ήδη υπάρχουσες εικόνες ή επιλέγεις μια απ'τον Πισή σου.
Απο κει και πέρα έχει διάφορες επιλογές για χρώματα κλπ. Κάτσε ψάχτα μόνος σου και διάλεξε τι σου αρέσει.
Πατάς preview για να το δεις και αν είσαι ικανοποιημένος finish.

HnH5aB0.jpg


#3 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 09 March 2009 - 16:09

To Πως φτειάχνω τα χρώματα και το Template γνωρίζω καλά όπως και απο HTML Coding,το θέμα είναι οτι η Animdb Database Παρότι βάζω το οτι έχω δει μια σειρά σαν "mark as watched" δεν το παίρνει στο Stat's Που υπάρχει όταν φτειάχνεις την υπογραφή ... οπότε ?


"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#4 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 09 March 2009 - 17:21

Το πιο πιθανό είναι να μην γίνονται refresh τόσο συχνά οι υπογραφές στην AniDB, το ίδιο έχω παρατηρήσει και για την δικιά μου. Όταν πας στην λίστα σου το anime είναι watched ? το έχει περάσει ?

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#5 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 09 March 2009 - 20:54

Είχα βάλει 4 σειρές ώς Watched και τίποτα,πάλι 0 έλεγε.

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#6 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 11 March 2009 - 20:05

Τι να σου πω, είναι σίγουρα σωστός ο κώδικας ?

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#7 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 12 March 2009 - 03:31

μα δεν μου ανοίγει καν τον κώδικα για να μπορέσω να το κάνω,όλα στο 0 είναι ως Watched σειρές..

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#8 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 12 March 2009 - 19:19

Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά. Έχεις λογαριασμό στην AniDB, πας στην σελίδα με τις signatures και κάνεις κλικ σε αυτήν που θες να φτιάξεις. Στο παράθυρο Design, αν θες να σου δείχνει τι anime έχεις δει τελευταία, βάζεις τον παρακάτω κώδικα:
<line>Currently Watching:</line>

    <line display="{{ if($watching_id1_aid); }}">1.{{ padding(truncate($watching_id1_aname, 18, ".."), 16, "left"); }}{{ padding($watching_id1_state_seenepcount + "/" + $watching_id1_eps, 6); }}</line>

    <line display="{{ if($watching_id2_aid); }}">2.{{ padding(truncate($watching_id2_aname, 18, ".."), 16, "left"); }}{{ padding($watching_id2_state_seenepcount + "/" + $watching_id2_eps, 6); }}</line>
Φυσικά πρέπει να πας και στην λίστα σου και να βάλεις ένα anime watched. Πατάς edit και σου κάνει refresh. Εγώ το δοκίμασα σήμερα και πράγματι άλλαξαν τα watched anime μου.

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#9 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 13 March 2009 - 14:35

Εντάξει βρήκα άλλο τρόπο και το έκανα.

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#10 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 13 March 2009 - 15:46

OK then:lockulocku: