Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Transformers 2 : Revenge of The Fallen


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#31 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 June 2009 - 15:09

Tην είδα εγώ μια από αυτές τις μέρες. Κοίτα imo αξίζει το 8eurο. Δεν είδα κάποια πρωτοπορία στον χώρο του κινηματογράφου και σε μερικά σημεία η ταινία γινόταν αρκετά εχμμ μελό να το πω (με την δύναμε της αγάπης και έτσι). Παρόλαυτα η δράση και η υπόθεση κυλάνε ευχάριστα, ο οπτικοακοστικός τομέας είναι πολύ προσεγμένος, έχει και το γέλιο του σε κάποιες φάσεις και η παρουσία της Megan Fox μπορω να πω ακόμη και σαν κοπέλα ότι είναι υπερ του δέοντος εντυπωσιακή.

#32 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 30 June 2009 - 18:07

ακουσα ότι είναι πρώτο στα box office...δεν το έχω δει ακόμα...και θέλω να το δω...μου αρέσει πολυ και η megan fox ο άλλος ο ηθοποιός δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά του μου τη σπάει...θα προτιμούσα να παίζει καποιος άλλος...ελπίζω να είναι καλύτερη από την πρώτη ..και η εμφανιση του megatron να εχει μεγαλύτερη διαρκεια:hahaha:
Posted Image

#33 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 01 July 2009 - 10:14

Γράφατε γράφατε, αλλά κανείς δεν την είδε τελικά?

Άντε για πείτε, αξίζει το 8ευρω στα Village η όχι ?


8€ στα Village όχι.

5€ στα Ster Cinemas (φοιτητική έκπτωση) πάει κι έρχεται.

Posted Image


#34 veg3ta

veg3ta

    The best at what I do

  • Members
  • 158 posts

Posted 01 July 2009 - 15:05

Την ειδα και εγω πολυ καλη ταινια, κατα γενικη ομολογια καλυτερη απο την πρωτη. Εχει δραση, εφε, χιουμορ και Megan Fox... τι αλλο να ζητησει κανεις? Μονο ηταν η υποθεση ηταν λιγο τραβηγμενη σε καποια σημεια κατα τη γνωμη μου (αλλα οχι υπερβολικα), και επισης ξενερωτα ηταν τα μελο σημεια που ειπωθηκαν πιο πανω.

5€ στα Ster Cinemas (φοιτητική έκπτωση) πάει κι έρχεται.


:oo: Στα Ster Cinemas στην Πατρα το φοιτητικο ειναι 7€...

#35 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 01 July 2009 - 15:55

Λοιπόν σαν 3D Animator (ναι υποτίθεται ότι είμαι αλλά δαξη πολλά έχω να μάθω ακόμα ... θα περάσω το καλοκαίρι μαθαίνοντας από tutorials) η ταινία όχι απλός αξίζει τα 9 ευρώ τις στα Vmax του Village αλλά και ακόμα παραπάνω! Τα έφε απλός με αφήσαν με ανοιχτό το στόμα ... ίσος ποιο πολύ από κάποιον που δεν ξέρει τίποτα από 3D, ο λόγος για 1sec σε μερικές σκηνές έχει γυνή rendering (google it) για 36 ώρες και βαλέ! Το ποσό καλό animation στην κίνηση έχουν απλός είναι απίστευτο...αλλά ας τα αφήσω αυτά και να πάω στα ποιο σημαντικά. Η ιστορία μπορώ να πω πως είναι πολύ καλύτερη από την πρώτη αν και σε μερικά σημεία τα αστεία είναι κάπως κρύα για τα δικά μου γούστα πάντα. Ωμός είναι μια ταινία δράσεις με πολλά έφε δεν πας για το σενάριο (λεμέ τώρα) αλλά για τα έφε να την δεις ωμός το Transformers 2 έχει μια πολύ προσεγμένη ιστορία που μας γυρνάει χιλιετίες πίσω στους προγονούς μας .. έχει αυτό το μυστικό τοιχίο τις αρχαιότητας αλλά και τις εκπλήξεις. Μας παρουσιάζει πολλά αλλά νέα otobots disectpticons...με αγαπημένο μου να είναι ένα μικρό αυτοκινητάκι(δεν σας λέω αλλά για αυτόν). Αυτααα από μένα.

#36 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 01 July 2009 - 18:08

Και μένα μου άρεσε η ταινία... απλά σε μερικά σημεία υπήρχαν οι κλασσικές κλισε σκηνές που τις βρήσκεις σε όλες τις αμερικανικές ταινίες!!!

Άξιζε όχι μόνο τα 8 ή 9 euro της απλής αίθουσας αλλά και τα 22,5 euro της Gold Class, όπου πήγα για πρώτη φορά και μπορώ να πω πως θα ξαναπάω σύντομα!!!!!! :hahaha:
Posted Image

#37 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 02 July 2009 - 00:13

Μόνο εμένα μου φάνηκε πατάτα; Εγώ πάλι έδωσα 4 ευρώ στα ster λόγω Τετάρτης. Μόλις γύρισα και είμαι λίγο κάπως.

ΟΚ τα εφέ είναι πάρα πολύ καλά. Δεν έχω κανένα παράπονο από αυτόν τον τομέα. Γι αυτό και μόνο τον λόγo δεν μετάνιωσα που την είδα στο cinema. Η υπόθεση όμως και οι χαρακτήρες ήταν για τα μπάζα. Τρύπες; Κλισέ; Το romance που λέγαμε; Οι χαρακτήρες δε, ήταν μια έτσι, μια αλλιώς. Διχασμένες προσωπικότητες ένα πράγμα.
Spoiler:
Για μένα η 1η ταινία ήταν πολύ καλύτερη.

Διαφωνώ ότι τέτοιες ταινίες δεν χρειάζεται να έχουν τίποτα άλλο εκτός από εφέ. Βλέπω πολλά χρόνια scifi και fantasy και τα περισσότερα προσέχουν αρκετά και τους υπόλοιπους τομείς. Αν μετανιώνω για έναν λόγο πάντως που πλήρωσα εισιτήριο στο cinema, είναι ότι ενίσχυσα μια ταινία που οι παραγωγοί βλέποντας τα εισιτήρια που έκοψε θα τρίβουν τα χέρια τους και θα συνεχίσουν να βγάζουν τέτοια "διαμαντάκια" που το μόνο που έχουν είναι εφέ και 1-2(Συμφωνώ κι εγώ με iristella για την Megan) ωραίες γκόμενες/γκόμενους.

Posted Image

Posted Image


#38 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 02 July 2009 - 12:38

Μόνο εμένα μου φάνηκε πατάτα; Εγώ πάλι έδωσα 4 ευρώ στα ster λόγω Τετάρτης. Μόλις γύρισα και είμαι λίγο κάπως.

ΟΚ τα εφέ είναι πάρα πολύ καλά. Δεν έχω κανένα παράπονο από αυτόν τον τομέα. Γι αυτό και μόνο τον λόγo δεν μετάνιωσα που την είδα στο cinema. Η υπόθεση όμως και οι χαρακτήρες ήταν για τα μπάζα. Τρύπες; Κλισέ; Το romance που λέγαμε; Οι χαρακτήρες δε, ήταν μια έτσι, μια αλλιώς. Διχασμένες προσωπικότητες ένα πράγμα.

Spoiler:
Για μένα η 1η ταινία ήταν πολύ καλύτερη.

Διαφωνώ ότι τέτοιες ταινίες δεν χρειάζεται να έχουν τίποτα άλλο εκτός από εφέ. Βλέπω πολλά χρόνια scifi και fantasy και τα περισσότερα προσέχουν αρκετά και τους υπόλοιπους τομείς. Αν μετανιώνω για έναν λόγο πάντως που πλήρωσα εισιτήριο στο cinema, είναι ότι ενίσχυσα μια ταινία που οι παραγωγοί βλέποντας τα εισιτήρια που έκοψε θα τρίβουν τα χέρια τους και θα συνεχίσουν να βγάζουν τέτοια "διαμαντάκια" που το μόνο που έχουν είναι εφέ και 1-2(Συμφωνώ κι εγώ με iristella για την Megan) ωραίες γκόμενες/γκόμενους.


Συμφωνώ μαζί σου στα παραπάνω... Αλλά overall ήταν μια καλή ταινία για να δεί κανείς...

Spoiler:

Posted Image

#39 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 02 July 2009 - 14:00

6 λεξεις μπρουν να την περιγραψουν...

ΕΦΕ, ΕΦΕ ΚΑΙ ΕΦΕ

ΚΛΙΣΕ, ΚΛΙΣΕ ΚΑΙ ΚΛΙΣΕ...

Παρολο που ειχε αρκετο χιουμορ μεχρι το μισο μετα η ολη φαση ηταν ποιο πολυ bollywood, ειδικα στο τελος
Spoiler:


Υ.Γ.
Ο Devastator τα εσπαγε...

#40 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 02 July 2009 - 15:08

Εγώ που πήγα για να χαθώ μέσα στο gore των σιδερικών και να χαρώ scrap metal το καταφχαριστήθηκα πάντως.

Είχε πολύ πολύ ξύλο :)

Spoiler:

[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#41 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 July 2009 - 10:33

Δε θα πω αν μ' άρεσε ή δε μ' άρεσε, θα πω όμως αυτό:

Spoiler:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#42 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 04 July 2009 - 12:55

Εμένα μου άρεσε..Μου άρεσε πιο πολύ από την πρώτη.

Προφανώς δεν είναι για μεγάλες κινηματογραφικές αξιώσεις, ούτε για να ανακαλύψουμε το νόημα της ζωής μέσα της :bleh:
Είναι μια υπερπαραγωγή που προσφέρει τόνους εφέ, ξύλου και humor(ότι είδους και να είναι).


Δεν τα μετάνιωσα τα 8 γιατί την διασκέδασα, παρέα με άλλους τρεις. Πραγματικά είχα κάμποσο καιρό να γελάσω στο cinema :)

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#43 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 15 July 2009 - 01:09

[Προσωπικα μ αρεσε η ταινια... Με τραβηξαν με το ζορι μπορω να πω.. Μ αρεσε το κομματι οπου δεν φριζαρε η υποθεση πουυθενα συνεχιζοταν ολη την ωρα αν και πιστευω ψιλο βασανιστικα αργα... Ξεχασα πως βαζουν spoiler tags T_T (αα το βρηκα :P )
Spoiler:
:P δεν παιζει να ναι σπαμ αυτοα εφε καλα ηταν μορε .. Τα ποπ κορν χαλια .... Να πω οτι η υποκριτικη των ηθοποιων δεν μ αρεσε .. Το μονο εντυπωσιακο κομματι σε ολη την ταινια ~spoiler
Spoiler:
.... Overall 8/10 ξεθαψα και τα dvd απο το ανιμε κυριολεκτικα ειχαν πιασει σκονη ... :)

KageHitsu is Back XD :P
I put up my headphones and listen to the deftones

#44 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 15 July 2009 - 01:34

Overall 8/10 ξεθαψα και τα dvd απο το ανιμε κυριολεκτικα ειχαν πιασει σκονη ... :)


Ποιο anime;

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#45 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 15 July 2009 - 11:10

Ποιο anime;


Dude, seriously, υπάρχουν άτομα που δεν έχουν δει το κινούμενο σχέδιο??
http://en.wikipedia.org/wiki/Transformers:_Generation_1
Posted Image
Posted Image