Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR 2008 Anime Awards - Best OST


  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

Poll: Best OST (75 member(s) have cast votes)

Best OST

  1. Detroit Metal City (40 votes [53.33%] - View)

    Percentage of vote: 53.33%

  2. EF - A Tale Of Memories (8 votes [10.67%] - View)

    Percentage of vote: 10.67%

  3. FLAG (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Kaiba (8 votes [10.67%] - View)

    Percentage of vote: 10.67%

  5. Kaiji (5 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Macross Frontier (11 votes [14.67%] - View)

    Percentage of vote: 14.67%

  7. Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora (2 votes [2.67%] - View)

    Percentage of vote: 2.67%

  8. Toshokan Sensou (1 votes [1.33%] - View)

    Percentage of vote: 1.33%

Vote

#31 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 20 January 2009 - 13:20

Satsugai Satsugai Seyo!

#32 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 20 January 2009 - 15:41

Όχι πως παίζει πλέον ιδιαίτερο ρόλο,
αλλά ακούγοντας τα περισσότερα osts του poll αρκετές φορές,
είναι ιδέα μου (is it just me??), ή το Realdrive OST (που δεν είναι στα nominations) είναι κλάσεις ανώτερο απ'τα περισσότερα osts εδώ μέσα;;
(έχετε προσέξει τι κομματάρες παίζει και από κλασικά κομμάτια;; Ο ίδιος συνθέτης έκανε την πλειοψηφία των death note κομματιών btw)
Και μάλιστα και απ'αυτό που κερδίζει...

oh well... γούστα I guess...
Δεν κατηγορώ κανέναν αλίμονο, απλά μου φάνηκε κομματάκι περίεργο/κουφό που δεν το ανέφερε κανείς νωρίτερα.
Άλλωστε εγώ άργησα να το δω το Realdrive οπότε too late.

Edited by Radagast, 20 January 2009 - 15:49.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#33 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 20 January 2009 - 18:48

Δυστυχώς δεν μπορούμε να φτιάξουμε την απόλυτη λίστα που να ικανοποιεί τους πάντες. Κι εμένα π.χ. το FLAG μου άρεσε πολύ, αλλά σαν soundtrack δεν έλεγε και πολλά. Τουλάχιστον απ' ό,τι φαίνεται δεν είμαι ο μόνος, μιας και δεν το έχει ψηφίσει κανένας. Αντιθέτως το soundtrack του Slayers (που και αυτό δεν είναι μέσα) μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η πλάκα είναι πως το Slayers έφυγε για χάρη του FLAG :hahaha:

Καλώς ή κακώς αυτό που μετράει είναι ο νικητής, και σε αυτόν τον τομέα όλοι ξέρουμε ποια θα είναι η κατάληξη


Spoiler:

Edited by Phantom Duck, 20 January 2009 - 21:18.

E5VV38U.jpg


#34 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 20 January 2009 - 22:36

Τουλάχιστον απ' ό,τι φαίνεται δεν είμαι ο μόνος, μιας και δεν το έχει ψηφίσει κανένας. Αντιθέτως το soundtrack του Slayers (που και αυτό δεν είναι μέσα) μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η πλάκα είναι πως το Slayers έφυγε για χάρη του FLAG :hahaha:


Καλά μην τρελαίνεσαι κιόλας, το ότι δεν έχει votes δεν σημαίνει πως δεν αξίζει (έστω και σαν ost).
Απλά πως υπήρχαν άλλες προτιμήσεις για 1st choice.
Πχ, εγώ ήμουν μεταξύ flag και kaiba, και ψήφισα Kaiba μήπως για το "γμτ" κοντραριζόταν καθόλου με το dmc (άλλωστε ήξερα πως το flag το είχαν δει ελάχιστοι, οπότε αναμενόμενο ήταν να μην πάρει votes.)
Αλλά τπτ.

Καλώς ή κακώς αυτό που μετράει είναι ο νικητής, και σε αυτόν τον τομέα όλοι ξέρουμε ποια θα είναι η κατάληξη

Καλά αυτό ξαναπές το ισχύει απόλυτα οπότε μικρό το κακό...

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler: