Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Asu No Yoichi


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 10 January 2009 - 04:02

καλο ecchi anime εχωντας δει 2 επεισοδια πολυ καλο...

Having been raised and trained for the past seventeen years as a traditional samurai 'bushi', Yoichi was surprised when his father suddenly announces that there nothing more that he could teach his son, but he arranges for Yoichi to continue training at a dojo owned by one of his fathers friends. So now, Yoichi must leave the tranquility of his remote rural mountain life and move to city to live with his fathers friend's family to continue his studies. And if learning how to cope with city life were not hard enough, he finds himself living with 4 beautiful sisters, and having to endure a ‘training’ regiment more severe than he could ever imagine.....

#2 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 10 January 2009 - 09:55

Είδα το πρώτο επισόδειο, μέτριο harem/ecchi το έκοψα. Γεμάτο κλισέ. Να δούμε τα επόμενα επισόδεια αν προσθέσουν κάτι στην σούπα.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#3 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 27 January 2009 - 12:13

Είδα και εγώ το πρώτο επεισόδιο.Δεν ήταν άσχημο.Γενικά πιστεύω θα είναι μια απλά συμπαθητική σειρά που θα έχει αρκετό γέλιο και πολύ μάτι:joyful:

Posted Image


#4 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 08 February 2009 - 22:51

κατι αναμεσα σε Sumomomo Momomo και Love Hina.
γμτ, μια απο τις seiyu ειναι η Tomatsu Haruka. παρολαυτα, πολυ σουπα. και πολλα κλισε. ειδα 4 επισοδεια.
drop

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#5 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 09 February 2009 - 01:03

εχω δει το πρωτο επισοδειο, θα συμφωνησω γενικα οτι ειναι full στα cliche.

θα δω τα επομενα επισοδεια και βλεπουμε...

#6 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 posts

Posted 04 April 2009 - 00:28

παιδια το είδα όλο αλλα έμεινα με τη χαρά...δεν υπάρχει τέλος..απλα σταματάει,αυτό ήτανε, δεν μπηκανε κάν στον κόπο να φτιάξουν ένα τέλος..τι να πω!

Angroid.gr Android à la Ελληνικά


#7 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 04 April 2009 - 03:28

Και εγω εχω δει ολα τα επεισοδια μεχρι στιγμης, μπορω να πω οτι ειναι εξισου καλο με το μανγκα μονο που κοβουν μερικες ακαταλληλες σκηνες, προφανος η σειρα απευθεινετε και σε πιο νεανικο σκηνο γιαυτο τα κοβουνε...

Παντως αν δν εχετε διαβασει το μανγκα σας συνειστω να το διαβασετε και αυτο

#8 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 05 April 2009 - 12:42

εχω δει ως και το 11 και περιμενω να κατεβει το τελευταιο.. τιποτα ιδιαιτερο..απλα να περναει η ωρα μου.. εχει γελιο σε καποια σημεια

#9 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 09 April 2009 - 23:11

Τελειωσε και το Asu no Yoichi,κριμας δεν ηταν τελος αυτο, θα μπορουσαν να το συνεχισουν
Παλι καλα εχω το manga να με παρηγορησει, περισσοτερο ζουμι, μακραν καλυτερο και το manga συνεχιζει (ongoing)

#10 Trafalgar

Trafalgar

    Law

  • Members
  • 13 posts

Posted 09 April 2009 - 23:26

Καλά τα λέτε ωραίο ecchi ήταν..αλλά το ότι το manga έχει κιάλο δεν το ήξερα..ίσως το κοιτάξω κάποια μέρα :wooi2::nbleed: