Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

Ouran High School Host Club


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#16 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 15 January 2009 - 00:05

πολύ καλό review!
το ouran high school host club είναι από τα anime που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω καταφέρει να δω ακόμα

από την περιγραφή και τα screenshots μου θυμίζει πολύ το the wallflower (το οποίο και λάτρεψα)
θα το δω και θα επανέλθω

(αν και κρίμα που δεν έχει yuri γαμώτο! :hahaha: )

edit: καλά μόλις είδα το 1ο επεισόδιο
μιλάμε είναι θεικόοοοοο!!

Edited by Anelis, 15 January 2009 - 00:52.

Posted Image


#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 15 January 2009 - 00:17

Kαι παρωδίες Shoujo ai καταστάσεων έχει.......Οποτε anelis είσαι καλυμμένη και από εκεί:hahaha:

Spoiler:


#18 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 20 January 2009 - 22:27

Posted Image


Posted Image
Πολύ καλό!
Βασικά είναι και πολύ αστείο ως ανιμε.
επίσης, μπορεί να γίνει βάση αστείων μεταξύ ατόμων σε μια παρέα (π.χ. στην δικιά μου που μας εχει μείνει

Spoiler:
)

Από άποψη Animation, έχει αρκετα λάθη (ανατομικά κυρίως), αλλα το τέλειο στορυ σε κάνει να ξεχνάς τι βλέπεις. :bleh:. Ακόμη είναι πολύ καλή η ανάπτυξη των χαρακτήρων.

Αξίζει σίγουρα!


my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#19 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 posts

Posted 21 January 2009 - 00:04

Πολύ καλή σειρά για την ακρίβεια. Αλλά όχι, δεν έχει yuri. Έχει κάποιες παρωδίες shonenai καταστάσεων αλλά όχι yuri.

To shonenai,τι ειναι ακριβως;Ομοφυλοφιλικα και λεσβιακα υποννοουμενα;

#20 SakuraBiyori

SakuraBiyori

    I'm at home in the clouds

  • Members
  • 29 posts

Posted 24 January 2009 - 17:55

φοβερο anime.απο τα 5 καλυτερα που εχω δει.καιρο ειχα να γελασω τοσο πολυ.τελιοι χαρακτηρες,πολυ καλο στορυ και απιστευτο γελιο:wooi2:
Posted Image

#21 Ritsuka

Ritsuka

    Anime Fan

  • Members
  • 190 posts

Posted 24 January 2009 - 18:52

Ειναι τελειο !! Exουν ολοι οι χαρακτηρεs πολυ γελιο! Honey senpai kawaiii :blingeye2: k Hikaru-Kaoru :wooi2:

#22 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 07 October 2009 - 15:44

είναι μια σειρά που την απολαμβάνεις κ βγάζει πολύ περισσότερο χιούμορ από τα αναμενόμενα! ελάχιστα επεισόδια δεν φτάνουν το γενικό επίπεδο της σειράς, κυρίως όσον αφορά το story, κ τα περισσότερα καταβροχθίζονται αβίαστα!!
από τα μεγάλα ατού του άνιμε θα έλεγα ότι είναι η μεγάλη χρήση chibi κ υπερβολών, που διακωμωδεί τα πάντα, η άψογη δουλειά των seiyou, κ το character development κάποιων χαρακτήρων, όπως των διδύμων κ της ίδιας της Haruhi! Διαμαντάκια για μένα αποτελούν ο Nekozawa κ ο Kasanoda!!

κ λίγο fangirlismος: Hikaru αγάπη μουουουουουουουυο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *faints*
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#23 cuppycake_alex

cuppycake_alex

    nate river's shinigami

  • Members
  • 53 posts

Posted 09 October 2009 - 14:50

ειναι απλα απο τα κορυφαια κωμικα ανιμε :ureshii:
οταν θελω να εθισω φιλους στα ανιμε παντα τους προτεινω αυτο και σωστα μαντεψατε παντα πιανει!

γνωριζει καποιος αν θα εχουμε δευτερο κυκλο? :hahaha:
φρικουλακια ROCKS! :ureshii:

#24 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 10 October 2009 - 00:43

άμα κάποτε, σε βάθος χρόνου, λέμε τώρα, δεήσει και τελειώσει το μάνγκα που βγαίνει στη χάση και στη φέξη, ίσως και να φιλοτημηθούν για δεύτερο κύκλο γιατί έχει έν γένει εξειρετικές κριτικές και πολλούς πορωμένους... Από κει και πέρα, αν θες να μάθεις τι γίνεται διάβασε και το μάνγκα -που αξίζει έτσι κι αλλιώς, μη σου πω έχει πιο πολύ γέλιο κι απ τη σειρά-.
Όντως πιάνει πάντως! Έχω ψήσει απειρο κόσμο να το δει - αν και μόλις 2 είναι πλέον εκκολαπτόμενοι otaku-. :kill4u:
Η σειρά είναι εξαιρετική, και το μόνο αρνητικό της κατ'εμέ είναι ότι λειπουν μερικά υπεργαμάτα σκηνικά απ' το μάνγκα.

Posted Image


#25 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 17 October 2009 - 13:29

Θα συμφωνησω με τον Κιρεναχανα Και προτεινω στους φαν της σειρας, αφου την ολοκληρωσουν να διαβασουν και το μανγκα.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#26 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 18 October 2009 - 18:52

Είναι απίστευτοο δεν υπάρχει!! απο τα λίγα ανιμε που είδα μέσα σε μια μέρα! +10
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#27 HelenGreece4ever

HelenGreece4ever

    Girisha

  • Members
  • 183 posts

Posted 02 April 2011 - 16:35

Δεν το έχω τελιώσει ακόμα και αν το κάνω θα το μετανειώσω :hihi2: Είναι ένα από τα καλύτερα anime που έχω δει, δηλαδή το βάζω 2ο με 3ο στα αγαπημένα μ. Δεν είμαι καθόλου fan του yaoi, αλλά μου αρέσει πολύ να βλέπω τόσο καλά σχεδιασμένους χαρακτηρες και μέσα σε αυτούς τόσα πανέμορφα αγόρια :x3::x3::x3: Επίσης, να μην ξεχάσω όλες τισ full αστείες στιγμές. I LOVE TAMAKI-KUN!!

Edited by HelenGreece4ever, 20 April 2011 - 19:06.

る  ギ

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#28 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 18 February 2014 - 10:31

μου άρεσε το όλο story και η σάτιρα που παίζει. Πολύ καλό θα έλεγα! Ένα φεγγάρι διάβαζα και το manga, αλλά ψιλοβαρέθηκα και το σταμάτησα.


Edited by Aena, 18 February 2014 - 10:32.

30w46c0.jpg


#29 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 18 February 2014 - 12:27

Έχοντας περάσει δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια από τότε που το πρωτοείδα, ακόμη δεν θυμάμαι να έχω γελάσει περισσότερο με anime. Το manga έχει ολοκληρωθεί οπότε Aena είναι μια καλή ευκαιρία να το ξαναπιάσεις (και να το πιάσω και εγώ).



#30 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 19 February 2014 - 10:26

λες ε; Με ψήνεις να το διαβάσω!! ;)

Μαλλον θα το κάνω!


30w46c0.jpg