Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τhe Elemental Lords – Masters of Matter and Energy


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 05 December 2008 - 22:20

Αχ, έκλεισε το άλλο φόρουμ και δε πρόλαβα να χαρώ το δημιούργημά μου.
Είναι κομμάτι περίπλοκο σαν παιχνίδι και φέρνει αρκετά σε rpg σε τρόπο παιχνιδιού.

Α. Σκοπός του παιχνιδιού
Spoiler:

……………………

Β. Αρχή του Παιχνιδιού

Spoiler:

…………………..

Γ. Επιλογές Στατιστικών

Spoiler:

………………

Δ. Οι Τοποθεσίες

Spoiler:

…………….

Ε. Ευμένεια και Δυσμένεια

Spoiler:

………………….

ΣΤ. Τι κάνει ο Άρχοντας των Στοιχείων

Spoiler:

……………………..

Ζ. Τέλος του Γύρου

Spoiler:

………………..

Η. Απορρόφηση Δυνάμεων

Spoiler:

………………………..

Θ. Συμβουλές

Spoiler:


#2 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 08 December 2008 - 12:56

ρόρικονφαν, πολύ καλό το παιχνίδι και πολύ προσεγμένο μπορώ να πω...αν και η αληθεια είναι ότι είναι λιγο περίπλοκο. αν όμως κάποιος μπει στο νόημα είναι πολύ καλο...
2 πράγματα δεν κατάλαβα....
1: πόσοι παίχτεσ μπορούν να παίζουν?
2: πως μαζεύεις αθαίρες.....

και κάτι ακόμα.άμα έχει θέση θα θέλα να παίξω...
Posted Image
Spoiler:

#3 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 08 December 2008 - 13:19

Μπράβο Rori!!!! Χαίρομαι που ξεκίνησες το παιχνίδι!!! Εννοείται ότι είμαι μέσα... Να σου στείλω με pm τα στατιστικά μου ή τα έχεις φυλάξει ήδη??? Ααα και τώρα ξεκινάω στο τετράγωνο Α1 δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι?
Posted Image

#4 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 08 December 2008 - 13:24

Μπα, το εγκρίνανε ;;; Άλλα κατάλαβα στο μίτινγκ.

1: πόσοι παίχτεσ μπορούν να παίζουν?

Για αρχή, 8. Αν τόσοι περισσότεροι πια θέλουνε (χλωμοοό), τα τετράγωνα θα αυξηθούνε αναλογικά (12 παίκτες σε 4Χ4, 18 σε 5Χ5, κοκ).

2: πως μαζεύεις αθαίρες.....

"Παράγεις" 2 Αιθέρες σε κάθε γύρο.

άμα έχει θέση θα θέλα να παίξω...

Δε βλέπω και καμία θέση πιασμένη για να σε εμποδίζει κάτι...

Να σου στείλω με pm τα στατιστικά μου ή τα έχεις φυλάξει ήδη???

Τα έχω φυλαγμένα, μη ξαναστείλεις.

Ααα και τώρα ξεκινάω στο τετράγωνο Α1 δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι?

Άσε, το άλλαξα αυτό το σημείο. Ο alucard στην anime-greek σωστά είπε ότι για να αποφεύγονται οι ύπουλες συμμαχίες, να ξεκινάνε όλοι σε τυχαίο τετράγωνο από εμένα.

#5 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 08 December 2008 - 13:26

όχι απλα δεν ήξερα αν οι θέσεις είχαν πιαστεί με πμ...
δλδ σου στέλνω πμ τα στατιστικά μου?
Posted Image
Spoiler:

#6 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 08 December 2008 - 13:34

Yes.

#7 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 12 December 2008 - 18:40

Χμμ δεν βλέπω συμμετοχές στο παιχνίδι και πραγματικά είναι πολύ κρίμα, πρόκειται για ένα παιχνίδι στρατηγικής που απαιτεί εξυπνάδα και πονηριά... Και μόνο που είναι παιχνίδι εμπνευσμένο από τον Rori αξίζει τον κόπο.... αν σκεφτεί κανείς πως με το προηγούμενο παιχνίδι του που είχε διεξαχθεί στην anime-greek είχε γίνει χαμός!!! Ήταν του ίδιου τύπου και πωρωθήκαμε όλοι οι συμμετέχοντες τόσο πολύ που φοβήθηκαν οι admins μην αρχίσουμε να πλακωνόμαστε τα αλήθεια :hihi2:... μιλάμε τότε έγινε ο χαμός, μέσα στην πλεκτάνη και την ανατροπή... τώρα αυτό το παιχνίδι είναι κάτι παρόμοιο μόνο που είναι πολύ πιο εμπλουτισμένο και special και ακόμα πιο απρόβλεπτο και ενδιαφέρον... όσοι είσασταν και μέλη της anime-greek ίσως να καταλαβαίνετε για τι μιλάω... άντε παιδιά δηλώστε συμμετοχή να ξεκινήσει αυτό το εκπληκτικό παιχνίδι!!!:gotit:
Posted Image

#8 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 12 December 2008 - 18:52

There will be cake...

#9 louna22

louna22

    Anime Freak

  • Members
  • 334 posts

Posted 13 December 2008 - 17:26

Μπορώ να μπω και εγώ?
Spoiler:

#10 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 13 December 2008 - 19:46

Πλιζ, μπες! Μόνο οι δύο που βλέπεις έχουνε λάβει μέρος.

#11 louna22

louna22

    Anime Freak

  • Members
  • 334 posts

Posted 14 December 2008 - 17:07

Don't worry μέσα είμαι, αλλά γιατί τόσο λίγος κόσμος βρε παιδιά? Το παιχνίδι είναι πολύ καλό!!!!!
Spoiler:

#12 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 14 December 2008 - 19:08

Ναι, είναι.
Δε θέλετε να περάσετε καλά, ε;
Προτιμάτε κάτι απλά του στυλ "Ichigo +1, L-1" παιχνιδάκια.

#13 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 15 December 2008 - 00:36

Τουλάχιστον σε εκείνα δεν παρακαλάμε τον κόσμο να παίξει. Μπορείς να κρατήσεις τις απόψεις σου για τον εαυτό σου, το αν το παιχνίδι σου είναι καλό ή όχι θα το κρίνουν όσοι παίξουν.

Ο κύριος λόγος που δεν μπαίνει κανένας είναι επειδή είναι πολύ πολύπλοκο. Καλό θα ήταν να το απλοποιήσεις στην αρχή και στη συνέχεια να προσθέσεις διαδοχικά features, όπως έγινε και στα "Ichigo +1, L-1" παιχνιδάκια.

E5VV38U.jpg


#14 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 15 December 2008 - 01:09

Μια χαρά είναι ως έχει. Αλλαγές γίνονται όταν βαριέσαι συνέχεια κάτι, όχι πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι.
Και σιγά την περιπλοκότητα δηλαδή. Ένα Πόκεμον να έχεις πέξει, το πιάνεις το νόημα.

#15 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 15 December 2008 - 01:32

Και σιγά την περιπλοκότητα δηλαδή. Ένα Πόκεμον να έχεις πέξει, το πιάνεις το νόημα.


0χα0χα0χα0χα0χα!!!! Καλό αυτό με το πόκεμον... δεν έχω πολύ παίξει μόνο κανά δυο φορές σε emulator στο pc.... τεσπα, τα πόκεμον ήταν βαρετά ενώ εδώ σε αυτό το παιχνίδι θα έχει πολύ σασπένς... βασικά η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν θα πολυκαταλαβαίνουμε αλλά γύρο τον γύρο πιστεύω θα στρώνει το πράγμα, άσε που τώρα που θα ορίζεται από τον συντονιστή η σειρά με την οποία θα παίζουμε δεν θα σκοτώνομαι να ποστάρω πρώτη και να με προλαβαίνει πάντα ο animecholic.... τα νεύρα μου:erk:... αλήθεια αυτός που χάθηκε? Χμμ κάτσε να του ψιθηρήσω δυο φωνήεντα μπας και εμφανιστεί... αυτός τρελένεται για κάτι τέτοια, τεσπα μην ανησυχείς Rori δεν θα αφήσω ένα τέτοιο παιχνίδι να μείνει στα αζήτητα... κρίμα είναι.
Posted Image