Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Metalocalypse


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#16 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 November 2008 - 20:58

μολις αρχισα το κατεβασμα:tensai:

#17 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 23 November 2008 - 21:09

Μόλις είδα μέχρι το 1-10.
Τι να πω, τέτοια καφρίλα είναι απίστευτη.
Σενάριο δεν υπάρχει αλλά σε πολλά επεισόδια μαθαίνεις όλο και περισσότερα για τους πρωταγωνιστές.
Τα τραγούδια είναι πορωτικά, όσο χαζά κι αν είναι τα lyrics τους. Ως τώρα το Mustakrakish και το Rape είναι τα δύο αγαπημένα μου. Για τον ίδιο λόγο είναι και τα καλύτερα επεισόδια (1-04 και 1-10).
Το χιούμορ του είναι άκρως μακάβριο. Δεν έχει κωμικές παρεξηγήσεις όπως στο DMC. Παίζει να μη το βρείτε καθόλου αστείο.
Επείσης το πως λύνεται κάθε πρόβλημα σε κάθε επεισόδιο αψηφά κάθε λογική, οπότε μη περιμένετε σόι επίλυση στο τέλος κάθε επεισοδίου.

#18 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 29 November 2008 - 01:45

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αγγλικούς υπότιτλους ξεχωριστά; Οι προφορές μερικές φορές δεν παλεύονται.

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#19 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 29 November 2008 - 14:59

βγηκε η δευτερη σεζον για κατεβασμα?

#20 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 December 2008 - 00:18

Τα σπάει, τα καταστρέφει, τα σκοτώνει, τα ακρωτηριάζει.


Κάτι σαν το Αμερικάνικο ΝτιΕμΣι με λιγότερη ακυρίλα, αλλά με περισσότερη σπλαττεριά και καλύτερη μουσική.
Είναι μαστ.


Βtw, από τη σίζον 2 έχω βρει μόνο κάτι ριπς των 100-120 (το πολύ) mbs.
Υπάρχει κάτι καλύτερο με υπότιτλους; Ούτε καν για τις εκδόσεις που ανέφερα παραπάνω βέβαια δεν έψαξα υπότιτλους αλλά who cares.

HnH5aB0.jpg


#21 dreamer_1

dreamer_1

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 07 April 2009 - 14:42

Την σειρά την έχει κ ο greek-tracker (για όποιον είναι μέλος βέβαια) όπως επίσης κ το σάουντρακ!



ρε σεις πως ακριβως δουλευει ο greek-tracker???ειμαι καινουρια και δεν ξερω...
:wis:
With your feet in the air and your head on the ground...
Try this trick and spin it, yeah!!!
Your head will collapse,
But there's nothing in it,
And you'll ask yourself...
Where is my mind???

:wis:

#22 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 08 April 2009 - 06:10

Είδα 1-2 επεισόδια και θα επιστρέψω και για άλλα. Εντελώς έγκατα μιλάμε! :hahaha: Πάρε τον ένα και χτύπα τον άλλο είναι τα άτομα!


Όντως, είναι αναπόφευκτη η σύγκριση με το Detroil Metal City, αλλά πιστεύω οτι μιλάμε για αρκετά διαφορετικά πράγματα. Απο όσο είδα τουλάχιστον, το Metalocalypse είναι εντελώς καήλα και randomness.

Το DMC είναι κάπως πιο down to earth ακόμα και με όλη του τη τρέλα. Και τα δύο μου αρέσουν προσωπικά για διαφορετικούς λόγους.:canthelp:

#23 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 08 April 2009 - 10:28

Το πρώτο επεισόδιο έχω δει μόνο, και είναι τυπική Αμερικάνικη καφρίλα (σε φάση South Park).
Θα κάτσω να δω και την υπόλοιπη πρώτη σαιζόν σιγά σιγά

#24 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 08 April 2009 - 10:30

Για αμερικάνικο είναι πολύ καλό παίδες. Κάποια επεισόδια όμως είναι πολύ πιο καλά από κάποια άλλα, οπότε δε μπορείς να βγάλεις πόρισμα μόνο με μερικά.

#25 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 08 April 2009 - 11:40

Για αμερικάνικο είναι πολύ καλό παίδες. Κάποια επεισόδια όμως είναι πολύ πιο καλά από κάποια άλλα, οπότε δε μπορείς να βγάλεις πόρισμα μόνο με μερικά.

Φαντάζομαι δεν έχεις δει πολλά Αμερικάνικα animation για ενήλικες...

#26 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 08 April 2009 - 12:51

Γιατί, υπάρχουν;
Πλάκα κάνω, ξέρω ότι υπάρχουν απλά τα αποφεύγω. Μόνο κάτι Spawn και Lady Death έχω άκούσει ότι είναι τα καλύτερα και η ταινία Rock & Rule. Και ακόμα κι αυτά είναι για χεβιμεταλάδες οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

#27 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 08 April 2009 - 12:57

Γιατί, υπάρχουν;
Πλάκα κάνω, ξέρω ότι υπάρχουν απλά τα αποφεύγω. Μόνο κάτι Spawn και Lady Death έχω άκούσει ότι είναι τα καλύτερα και η ταινία Rock & Rule. Και ακόμα κι αυτά είναι για χεβιμεταλάδες οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

South Park, Simsons, Family Guy, American Dad. Κωμικά animations για μεγάλα παιδιά. Ειδικά το Southpark είναι απίστευτη σειρά και αγκίζει τρελά επίπεδα με τη μεγαλοφυή του καφρίλα.

(Για superhero έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια και για το Savage Dragon - το κόμικ του πάντως είναι απλά το καλύτερο ongoing superhero που βγαίνει από Αμερική - και ακόμα το φτιάχνει ο δημιουγός του - ενώ θυμάμαι και το Phantom 2040 εκείνης της περιόδου, που το έβλεπα παιδάκι)

#28 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 08 April 2009 - 12:57

Μην μείνεις στο πρώτο επεισόδιο, αν μπορείς να κάνεις αλλόκοτους συνδιασμούς, πάντα θα βρίσκεις τι σατυρίζει το κάθε επεισόδιο.
Posted Image

#29 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 09 April 2009 - 16:02

hhahaa 1st ep ruled!! σαπιλα !!!! τα τραγουδια ειναι αρκετα καλα ( θυμιζει λιγο bart + shimpson η οπως λεγονται σε μεταλ εκδοχη με καλα γραφικα or? )

ανεβασα τα πρωτα 5 επ, και σιγα σιγα θα βαλω και τα αλλα.

#30 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 09 April 2009 - 23:12

Έκατσα και είδα καμιά δεκαριά επεισόδια ακόμα (είναι και μικρά και βλέπονται εύκολα)

Ωραίες σπλαττεροκαφρίλες, αν και το χιούμορ σε σημεία φέρνει πολύ σε σάτυρα-γυμνασιακό χαβαλέ. Καθώς τα επεισόδια περνάνε όμως τα αστεία γίνονται και καλύτερα (και πιο character driven).
Και, από ότι βλέπω, φωνές κάνουν και guest metal μουσικοί, όπως οι Kirk Hammet, James Hetfield, King Diamond, Jeff Loomis και άλλοι.