Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

death note


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 07 May 2006 - 15:27

Einai ena api8ano manga to opoio susthnw anepifulakta.Prokeitai gia thn istoria enos agoriou pou vrhke tropo na skotwsei eukola kai skopos tou einai na apalaksei ton kosmo apo ta "taraxopoia stoixeia".Thn ereuna gia na anakalupsei thn tautothta autou tou agoriou gnwsto sto koino ws Kira(killer) thn analambanei enas apo tous kaluterous detective tou kosmou,o L.

Eidika to senario einai fobero!!!Prwth fora mou arese kati pou htan manga(giati den eimai kai fanatikh twn manga).Alla bebaia 8a to protimousa se anime alla dne ta exoume ola se auton ton kosmo...
Den katalabainw pws mou diefuge toso kairo entelws thn prosoxh enw eixa merika chapter ston upologisth mou. :|

An kai uparxei kai sto stoptazmo,teleutaia nomizw kati den paei kala me to server tou(exw kairo na elegksw mporei na dior8w8hke). Alla polu kalo site gia deathnote einai kai to www.mangadownload.net

#2 gto0o

gto0o

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 17 July 2006 - 16:45

Πραγματικά τρομερά καλό Manga. Πρόσφατα λίγο μετά το Πάσχα τέλειωσε δυστυχώς στο Page108. Είχα κάνει τα Scanlation για τα Chapters 98-108.
Μπορείτε να τα βρείτε στο http://mangahelpers.com/forum/index.php?topic=3147.0
Τα τελευταία chapters υπάρχουν και από T.O.W.N.L. σε άψογη ποιότητα www.townl.com
Τα παλαιότερα από stoptasmo ;)

Τα καλά νέα είναι ότι αν και δεν έχει βγει ακόμα anime το Σεπτέμβριο βγαίνει Death Note Movie με το πρώτο μέρος του story και τον Νοέμβριο 2η Movie με την υπόλοιπη ιστορία... Με ηθοποιούς.. κανονικό movie..

Can't Wait ;)

#3 Daf_Chan

Daf_Chan

    Fumoffu!

  • Members
  • 63 posts

Posted 05 September 2008 - 16:17

My favourite manga. +1:w00t:
Posted Image Konata rulez.:hero:

#4 feraia

feraia

    Hiyas σε όλους

  • Members
  • 4 posts

Posted 29 November 2008 - 21:11

Spoiler: ΤΕΡΑΣΤΙΟ SPOILER

Edited by Phantom Duck, 30 November 2008 - 22:50.
Spoiler tag inserted


#5 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 01 December 2008 - 04:37

Καταφερα επιτελουν να βρω λιγο χρονο και να ασχοληθω με ενα "νεο" manga για εμενα. Μπορω να πω οτι εμεινα εντυπωσιασμενος. Ομως το 1ο μισο του deathnote
Spoiler: ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ SPOILER
μου αρεσε περισσοτερο, ειχε πιο πολυ αγωνια. Μια ερωτηση στους ειδικους της σειρας: το 109 ειναι "πραγματικο" ή σαν το 000 καπως ξεκαρφωτο ministory με τους ιδιους πρωταγωνιστες (ρωταω επειδη στο site που το διαβαζα εχει γινει uploaded 6-7 μηνες μετα)?

Edited by Phantom Duck, 01 December 2008 - 19:22.
SPOILERS ΛΕΜΕ !!!!


#6 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 December 2008 - 04:50

Για το extra κομμάτι της ιστορίας λες? Το οποίο διαδραματίζεται 3 χρόνια στο μέλλον από το τέλος της σειράς?

Τι εννοείς με το αν είναι γνήσιο? Στο anime δεν αποδίδεται αλλά είναι βγήκε κανονικά στα πλαίσια του manga σαν επιπρόσθετο στην ιστορία. Με την ίδια λογική με την οποία εκδόθηκε και το 110 για να σου δώσω να το καταλάβεις,,,. Τα στοιχεία στο 110 δεν δηλώνονται πουθενά ρητά στο anime αλλά εντούτοις είναι απο τους δημιουργούς της σειράς οποτε μια χαρά γνήσια είναι.

#7 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 01 December 2008 - 22:06

Οχι αν ειναι γνησιο, απλα μου φανηκε πολυ ξεκαρφωτο. Ναι μεν υπηρχαν χαρακτηρες του manga αλλα μου φανηκε "ανουσιο", δεν ειχε να προσφερει κατι (προσωπικη αποψη).
Spoiler:


#8 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 02 December 2008 - 02:44

Το death note παντωσ μoy αρεσε πολλυ!εχει απιστευτο σεναριο και απο το πρωτο κιολασ επεισοδιο σε κανει να κολησεισ μαζι του,
Spoiler: SPOILERS *Sigh*

Edited by Phantom Duck, 02 December 2008 - 10:58.
SPOILERS μπλα μπλα

Posted Image

#9 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 December 2008 - 11:07

Υπάρχει ένα μαγικό κουμπάκι που χρησιμοποιούμε για να μην αποκαλύπτουμε την πλοκή. Ονομάζεται SPOILER, χρησιμοποιήστε το !!!!!

Επίσης το thread αυτό εκτός του ότι δημιουργήθηκε το 2006, είναι αφιερωμένο στο manga. Όσοι θέλετε να μιλήσετε για την anime σειρά, μπορείτε να απευθυνθείτε εδώ http://www.anime.gr/forums/%D3%E5%E9%F1%DD%F2-anime/1171-death-note.html


Ευχαριστώ.

E5VV38U.jpg


#10 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 December 2011 - 15:50

To manga το θεωρώ τόσο αξιόλογο όσο και το ανιμε. Καταπλικτηκή δουλειά. Ο σχεδιασμός ήταν πάρα πολύ δουλεμένος και λεπτομερής.

Επίσης μια παρατήρηση είναι
Spoiler:


Επίσης μια άλλη διαφορά ήταν
Spoiler:


Το μόνο που ίσως με ενόχλησε λίγο ήταν το πως γινόταν λίγο κουραστικό στην ανάγνωση μετά από τον 6ο τόμο. Με ψιλοκούραζε όλο η ίδια εικόνα της NPA με τόσα πολλά λόγια τα οποία έτσι διατυπωμένα ήταν δύσκολα στην κατανόηση και μερικές φορές έχανα την ουσία.

#11 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 July 2012 - 17:25

Το διαβαζα απο τα Χριστουγεννα αλλα επειδει τα αγοραζα εκανα πολυ καιρο να τα μαζεψω ολα (εεε 7 μηνες περασανε απο αυτη την τυχαια επιλογη που ειχα κανει για το Death Note).Το vol. 12 το διαβασα χθες, οποτε τελιωσα και την σειρα.Διστυχως παροτι ειναι το αγαπημενο μου μανγκα (και τα περισσοτερα vol. τα εχω διαβασει πανω απο μια φορα) βαριεμε φοβερα τα chapter με την Yotsuba.Κατα τα αλλα ειναι απλος ΦΟΒΕΡΟ
Spoiler: ending spoilers

Edited by iristella, 21 July 2012 - 17:35.
spoiler tag inserted

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#12 Dark Chris

Dark Chris

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 17 August 2012 - 18:28

Έχω διαβάσει μέχρι τον 9ο τόμο και συμφωνώ απόλυτα με τον από πάνω ^^ σχετικά με το story-line της Yotsuba. Το πιο βαρετό και στην αρχή μου άρεσε κιόλας! Το μοναδικό manga που έχω πάρει τόσους τόμους και αυτό λέει κάτι. :P Μ'αρέσει ο γρήγορος ρυθμός του, το characterization και οι ανατροπές που είναι πολλές σε κάθε τόμο! Πολλές φορές θα γίνουν γεγονότα που θα αλλάξουν τελείως το τοπίο και τα δεδομένα, είτε ένας θάνατος, είτε η εμφάνιση ενός νέου χαρακτήρα κτλ. Περιμένω να βγάλει η Anubis τους 3 τελευταίους τόμους για να διαβάσω το φινάλε. :)

#13 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 17 August 2012 - 18:36

Το διαβαζα απο τα Χριστουγεννα αλλα επειδει τα αγοραζα εκανα πολυ καιρο να τα μαζεψω ολα (εεε 7 μηνες περασανε απο αυτη την τυχαια επιλογη που ειχα κανει για το Death Note).Το vol. 12 το διαβασα χθες, οποτε τελιωσα και την σειρα.Διστυχως παροτι ειναι το αγαπημενο μου μανγκα (και τα περισσοτερα vol. τα εχω διαβασει πανω απο μια φορα) βαριεμε φοβερα τα chapter με την Yotsuba.Κατα τα αλλα ειναι απλος ΦΟΒΕΡΟ

Spoiler: ending spoilers


Spoiler:

sc5bab.jpg


#14 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 17 August 2012 - 18:58

Spoiler:

Εχω την εντυπωση οτι ηταν λιγο-πολυ ελεινος ο λογος για τον οποιο συμπεριφερθηκε ετσι ο Mikami. :P

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#15 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 17 August 2012 - 23:21

Spoiler:

sc5bab.jpg