Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Resident Evil Cosplay


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 dimitorisu

dimitorisu

    Three Days Grace fan

  • Members
  • 102 posts

Posted 15 September 2008 - 17:07

Χμμ λοιπον ειχα πει οτι καναμε κ εμεις cosplay αλλα ασ αναλυσω.

Το πρωτο Resident Evil 1 το καναμε 2 χρονια πριν. Εγω δεν πηρα ρολο εκει αλλα οι φιλοι μου μου λενε οτι εγω τους φωτησα λολ

Η φαση που καναμε πανω στο δασος στην φιλοσοφικη στις 2 τα μεσανυχτα ενω καποιοι κοιμοντουσαν εκει πανω γινοταν cosplay!

Φυσικα δε μπορουμε να βγαλουμε τα τερατα σαν τον Tyrant etc

Κατι μπορει να γινει για την Αλεξια του Code Veronica

Λοιπον ας προχωρησω στα trailer. Ta ROM μας μεν εχουν τραγουδια απ'το βιντεοπαιχνιδι και εννοηται ειμαστε πολυ καλυτεροι απ'τις ταινιες Resident Evil που βγαλαμε

http://www.youtube.com/watch?v=t-m5bsoGul4

2o trailer

Ενταξει η φαση με τον Birkin την καναμε Αθηνα 1 χρονο πριν και με καποιες αλλες ενω εκεινη με τον Leon την εκανε φιλος μου στο Μεσσολογι λολ

http://www.youtube.com/watch?v=hgNVzb3ZHzA

μελλοντικα ROM ειναι μετα την καταστροφη της Raccoon City οι περιπετειες του Chris και Barry στην ευρωπη.

Αυτο που ρωταω ειναι οτι χρειαζομαστε και καμια που μοιαζει με την Rebecca Chambers για Ada Wong ξερω χεχε.
Resident Evil Cosplay- bhterror.web.fc2.com
Posted Image

#2 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 15 September 2008 - 21:18

Ωραια βιντεο μαρεσαν πολυ φιλε!!!Περιμενω να κανετε κι αλλα!!!Η κοπελα που βαλατε μοιαζει με την Τζιλ πολυ!Και τα ζομπι φεντοντα πολυ καλα!XD

#3 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 15 September 2008 - 23:09

dimitriosu....ΤΙ να πρωτοπώ! :nanana:

Καταπληκτική η προσπαθεια σας!
*Το πώς φαινεται ότι έχετε δέσει σαν cosplay group.
*Το video editing (από επεξεργασία? από μουσική? από σκηνοθεσία? από ληψεις? από rοleplaying?) Καταπληκτικό!
*Το πόσο δείχνει ότι σας αρέσει και το resident evil και το cosplay.
*To πόσο εχετε διασκεδάσει με αυτό που κάνατε και κάνετε.

Είστε φανταστικοί! :8): Και πολλά πολλά συγχαρητήρια :congrats: !
Και keep on!!

Θα θέλαμε επίσης πάρα πολύ τη γνώμη σας, τη βοήθεια και τις συμβουλές επάνω στο θέμα: cosplay groups. Επειδή το εχετε ήδη κάνει και μαλιστα πολύ καλά, πιστευω ότι η γνωμη σας μετράει και είναι χρήσιμη. Μπορείς να γραψεις (ειτε σ αυτό εδώ το τόπικ είτε στο http://www.anime.gr/forums/cosplay/5553-cosplay-groups-%BC%EB%EF%E9-%F3%F4%EF-%E8%DD%EC%E1.html , σε όποιο προτιμάς) αν εχεις χρόνο και θέλεις μερικά πραγματα που θα πρεπει να κάνουν όσοι σκεφτονται για grouping cosplay. Πιστεψε με....εχουν εκδηλωθεί επιθυμίες για τετοιες προσπαθειες!

Πανω απ όλα θελουμε να βλέπουμε τη δουλειά σας!

#4 Lilia20

Lilia20

    Want a cookie? ^^

  • Members
  • 48 posts

Posted 28 September 2008 - 10:49

Guys ur videos r awesome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :riiight:
Eιδικα το πρωτο xDD με εστειλε!!!! θελω κι εγώ!!!!!!! :cry5:
:joyful:Yoshaaaa!! ;333

#5 dimitorisu

dimitorisu

    Three Days Grace fan

  • Members
  • 102 posts

Posted 14 November 2008 - 00:40

Guys ur videos r awesome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :riiight:
Eιδικα το πρωτο xDD με εστειλε!!!! θελω κι εγώ!!!!!!! :cry5:


λολ ειναι μηνες που δε λογκαρω κ σορυ γι αυτο λολ

Αυτα ηταν τρειλερ τα πραγματικα βιντεο διαρκουν 30 λεπτα η περισσοτερο το ενα.

Σκοπευουμε να κανουμε ενα παραπανω οπως ειχαμε πει αλλα εχουμε προωλημα με την Alexia του Code Veronica. Θα θελαμε να κανουμε εκεινη την φαση αλλα δεν εχουμε μια ξανθια η καστανοξανθη φιλη λολ

Θα δουμε τι να κανουμε

Παντως σκοπευουμε να αγορασουμε και καμια μασκα του Νεμεσις να παιξουμε το Resident Evil 3 αλλα ειναι λιγο ακριβη λολ

Ξεχασαμε στο πρωτο βιντεο μια φαση να κανουμε. Εκει που τρεχουν ολοι και ο Μπραντ την κοπαναει με το ελικοπτερο κ ο Κρις λεεϊ "Μην Φευγεις" >.<
Resident Evil Cosplay- bhterror.web.fc2.com
Posted Image