Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Asuka VS Rei!


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

Poll: Ποια συμπαθήσατε περισσότερο; (115 member(s) have cast votes)

Ποια συμπαθήσατε περισσότερο;

  1. Asuka (60 votes [50.85%])

    Percentage of vote: 50.85%

  2. Rei (58 votes [49.15%])

    Percentage of vote: 49.15%

Vote Guests cannot vote

#16 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 14 September 2008 - 01:43

me loves me loves neliel:wooi2: edit : no name 2

asuka : καταστρεφεται ο κοσμος...ας ριξω μια σφαλιαρα στον shinji που τον εσωσε γιατι εγω δεν μπορουσα!!!!!!

#17 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 14 September 2008 - 01:43

Εγώ πάλι δε μπόρεσα να συμπαθήσω ιδιαίτερα καμιά απ'τις δυο. Ήταν ρηχές και οι δυο καταρχάς. Με καλύψαν οι από πάνω για την Rei, αλλά για την Asuka έχω να πω πως εκτός από κακομαθημένο, ήταν επίσης η "κλασική" χαζογκόμενα που ήταν στον κόσμο της και που πραγματικά ενδιαφερόταν για παντελώς ασήμαντα πράγματα, είναι πραγματικά ο τύπος γυναίκας που δε με συγκίνησε ποτέ.
Χώρια που για τα γούστα μου ήταν και οι δυο πολύ "παιδάκια" για να της συμπαθήσω από πολλές απόψεις.

Απ'την άλλη, αν πραγματικά συμπάθησα μια γυναίκα στο NGE αυτή θα ήταν μόνο η Misato Katsuragi.

PS : Πάντως το poll όπως είναι τώρα δεν έχει ανταγωνισμό.
(προσθέστε άτομα έχω να πω)

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#18 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 14 September 2008 - 01:44

Asuka OF COURSE. She actually has a personality you know?


Και όχι μόνο. More importantly, είχε ΚΑΙ συναισθήματα


^what they said...
she was more real as a character anyway...

Posted Image

Spoiler: &#33909


#19 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 14 September 2008 - 01:49

PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
Επειδή βαριέμαι αφόρητα να quotαρω τι έλεγα χτες με την bubbles (κατα κόσμον moonheart) για το ποιά απο αυτές τις δύο έχει προσωπικότητα,ποιά απο αυτές τις δύο συμβολίζει τι πήγε στραβά με την ανθρωπότητα και ποια απο αυτές τις δύο αξίζει τον περισσότερο σεβασμό λέω μόνο ένα πράμα.

Rei.

Now talk to the foot.:stubborn:

Αντε και ένα edit:
About the male argument.They were both flat.Get a clue.Then get used to it.And love it.Or gtfo.

lol...
anyway... οπως ελεγα και χθες... η asuka φαινεται να ειναι πιο αληθινη... πιο ανθρωπινη απο την rei... η οποια τουλ. εμενα μου φανηκε flawless πραγμα που μου την δινει αγρια. ασχετα με το αν η asuka ειναι ανθρωπινη και υπετονιζονται λιγακι τα κακα του ανθρωπινου ειδους... /ανταγωνισμος, εγωισμος κτλ κτλ/ παρολα αυτα... αυτο παραλληλα δεν παυει να ειναι και ελκυστικο... και πιο ενδιαφερον νομιζω απο την απλη αδιαφορια που εβγαζε μια rei... που οκ maybe she wasnt that flawless but still was not human..
I rly liked the fact that asuka... ειχε ανθρωπινες εκφρασεις... χαρακτηρα... ηταν ζωντανη... Not like the moving zombie /aka rei/
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#20 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 14 September 2008 - 02:03

Η Rei από την άλλη είναι ο κλασικός εσωστρεφής μυστηριώδης - απόμακρός χαρακτήρας που μεγάλωσε στο αυστηρό περιβάλλον ενός εργαστηρίου, μαθαίνοντας να υπακούει και όχι πώς να εκφράζεται και να συναναστρέφεται, για αυτό φαίνεται συνήθως ψυχρή σε βαθμό κυνικότητας. Από τους χαρακτήρες που αναρωτιέσαι τι κρύβεται πίσω από την σιωπή τους …ώσπου να αποκαλυφθεί ένας χαρακτήρας που ενεργεί αποφασιστικά για να βοηθήσει τα άτομα που μπήκαν στον κόπο να τον γνωρίσουν και να τους ανταποδώσει την καλοσύνη και την φροντίδα, με αγάπη και στοργή , με ένα υπέροχο χαμόγελο αντάξιο μίας θεάς…. while Asuka is still bitching around … XD

I always love this kind of argument, when it comes up. "Δεν μιλάω πολύ, αφήνω ένα πέπλο μυστηρίου γύρω από τον εαυτό μου, άρα είμαι βαθύτερος χαρακτήρας."

Good. Μπορείτε τώρα να πάτε να βρείτε βαθύτητα και σε ένα AI program. :kakaka:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#21 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 14 September 2008 - 02:22

I always love this kind of argument, when it comes up. "Δεν μιλάω πολύ, αφήνω ένα πέπλο μυστηρίου γύρω από τον εαυτό μου, άρα είμαι βαθύτερος χαρακτήρας."

Good. Μπορείτε τώρα να πάτε να βρείτε βαθύτητα και σε ένα AI program. :kakaka:

Δεν είπε κανείς πως ο ένας η ο άλλος χαρακτήρας είναι πιο βαθύς ^^
για αυτόν ακριβώς τον λόγο, μπήκα στον κόπο να γράψω και για τους 2 αντί να πετάξω ένα πυροτέχνημα <_<

Και οι δύο χαρακτήρες έχουν μία εικόνα που την βλέπεις στην αρχή και μετά σου φανερώνονται σιγά σιγά …

Κατάλαβες η θες να σου κάνω και κανα UML ? :P

Edited by noname, 14 September 2008 - 08:28.

Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#22 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 14 September 2008 - 02:33

And the winner is...

Spoiler:

LfNX0dh.png


#23 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 14 September 2008 - 07:03

Εγώ την Asuka προς το τέλος τη συμπάθησα πολύ, αλλά γενικά μου φάνηκε ότι έκανε πιο ελαφρύ το κλίμα του NGE... Η Rei από την άλλη με ψιλοτρόμαζε κάποιες φορές αλλά σε γενικές γραμμές μου φάνηκε πιο ενδιαφέρουσα.

Rei λοιπόν. :bike:

Off-topic: Πολύ θα ήθελα να δω αποτελέσματα σε Shinji vs Kaworu poll. :hehehe:

15fkk04.jpg


#24 Sunabouzu

Sunabouzu

    Σινιγάμης

  • Members
  • 881 posts

Posted 14 September 2008 - 07:52

θα προτιμουσα να ηταν Misato VS Asuka VS Rei..
anyway στο πολ ψηφισα Asuka

#25 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 14 September 2008 - 22:20

ψψψψττ ό,τι και να πείτε ρέι φανς δεν θα τα καταφέρετε... τουλάχιστον η Ασουκα είχε ατάκες στο έργο :hahaha:

επίσης:


Spoiler:

Posted Image


#26 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 September 2008 - 22:43

Rei is God
Rei is a divine creature and the creator of all things. There is Rei and only Rei.One day she will come from her heaven and take the whole universe back into her womb,where it belongs. Rei contacted Anno and declared her presence,thus ending all false religions. Once we were blind and now we can see. I am forming The First Church of Rei.Accept her as reality,or perish under her wrath.

© one wise guy xD

Νταξ' καλή η Asuka, αλλά η Rei ήταν αυτή που αρχικά με τράβηξε στο NGE, με αυτό το ερωτηματικό ύφος, την περίεργη, αλλά πανέμορφη εμφάνιση (μπλε μαλλιά, κόκκινα μάτια, χλωμό δέρμα) και τον λιγομίλητο χαρακτήρα, απλά η αγαπημένη μου χαρακτήρας! (μαζί με τον Kamina ;P)

p.s.
Spoiler:

Edited by Six Winged Angel, 14 September 2008 - 22:52.


#27 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 14 September 2008 - 22:53

The Rei fans awakened? Still not too late, but we've been keeping vigil for long....
The True Goddess, in whose presence every being is beshadowed, is being worshipped by the ones who can see for a long time now.
Humanity is celebrated in Asuka's existence, tenacious and infinite.
Seek the truth

Posted Image


#28 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 14 September 2008 - 22:55

Btw η Μισάτο τις έχει και τις δύο χαλαρά. Μπορεί να πιεί μπύρα :P.

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#29 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 14 September 2008 - 23:16

ψψψψττ ό,τι και να πείτε ρέι φανς δεν θα τα καταφέρετε... τουλάχιστον η Ασουκα είχε ατάκες στο έργο :hahaha:

επίσης:


Spoiler:


ε ναι, αν εχεις ολα τα αλλα σαν τα δικα της, καλο ειναι να μην σου λειπουν τα παπουτσια.

και το θεμα δεν ειναι αν ειχε ατακες ή οχι, αλλα οτι καλυτερα θα ηταν να κραταει το στομα της κλειστο

οντοπικ: καμια. Misato reigns supreme!

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#30 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 14 September 2008 - 23:22

Αν και οι 2 με εκνευρίζανε, θα προτιμήσω την Asuka γιατί δεν ήταν σκέτη κούκλα.Ήταν βέβαι καραπροβληματική εκεί μέσα, αλλά δεν ήταν και ο μόνος χαρακτήρας.
Posted Image