Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Gintama - γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
427 replies to this topic

#361 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 03 March 2013 - 19:37

^ Το χα δει κι εγω αλλα αποφασισε να το διαγραψω απο τη μνιημη μου :Ρ
Ποιες ειναι οι πιθανοτητες να αλλαξει time slot?

Θα δεχτω τελος αν εχουν σκοπο να το ξαναβγαλουν σε ενα αλφα χρονικο διαστημα οπου θα χουν υλικο κι δν θα τρωμε τοσα πολλα recaps!

Αλλα παλι δν θελωωωωωωωωωωωω >..>

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#362 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 03 March 2013 - 22:25

Τell me that this is all a dream so I can be justifyed for punching myself in the head and forget the possibility ever existed...

#363 Argetlam

Argetlam

    Otaku ^.^

  • Members
  • 30 posts

Posted 11 March 2013 - 13:24

παιδιά ξεκίνησα το ανιμε. το βλέπω από το animefreak.tv εκεί έχει ένα gintama με 272 http://www.animefreak.tv/watch/gintama-episode-1-2-english-dubbed-online-free επεισόδια

στο myanimelist.net έχει 3 σειρές gintama
http://myanimelist.net/anime/15417/Gintama:_Enchousen
http://myanimelist.net/anime/918/Gintama
http://myanimelist.net/anime/9969/Gintama

μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος τι παίζει;

#364 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 11 March 2013 - 14:19

Παιζει το οτι παρολο που εχει διακοπει το ανιμε αρκετες φορες,τα επεισοδια δν τα ξεχωριζουν κι συνεχιζουν να τα μετραν ολα μαζι.

Πρωτα ειναι τα 201 ,μετα τα 51 κι μετα το τελευταιο που ακομα παιζεται απλα τα χουν σε μια σειρα κι οχι σε τρεις :Ρ

Αυτο ~

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#365 Argetlam

Argetlam

    Otaku ^.^

  • Members
  • 30 posts

Posted 11 March 2013 - 16:27

α οκ ευχαριστώ... επίσης διάβασα οτι είναι παρωδία ανιμε, από υπόθεση-ξύλο λέει ή μόνο για το γέλιο της παρωδίας είναι;

#366 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 March 2013 - 16:47

α οκ ευχαριστώ... επίσης διάβασα οτι είναι παρωδία ανιμε, από υπόθεση-ξύλο λέει ή μόνο για το γέλιο της παρωδίας είναι;

Κοιτα βασικα η παρωδια ειναι, και σε 2η θεση η δραση.Αμα ψαχνεις ανιμε με ξυλο/δραση καλυτερα μην το δεις.

Edited by Itachi Akatsuki, 11 March 2013 - 16:47.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#367 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 12 March 2013 - 06:34

Κοιτα βασικα η παρωδια ειναι, και σε 2η θεση η δραση.Αμα ψαχνεις ανιμε με ξυλο/δραση καλυτερα μην το δεις.


Η δράση του Gintama είναι εντυπωσιακή και διαφέρει ανελέητα από τα υπόλοιπα shones που επικρατούν τα καθυστερημένα power ups συνέχεια. Σε επίπεδα αδρεναλίνης του ξύλου, όιχ της ποσότητας, φτάνει άνετα τα επίπεδα του Hajime no Ippo, που για μένα είναι τα κορυφαία μέχρι σήμερα απ ότι έχω δει.

#368 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 12 March 2013 - 14:42

Η δράση του Gintama είναι εντυπωσιακή και διαφέρει ανελέητα από τα υπόλοιπα shones που επικρατούν τα καθυστερημένα power ups συνέχεια. Σε επίπεδα αδρεναλίνης του ξύλου, όιχ της ποσότητας, φτάνει άνετα τα επίπεδα του Hajime no Ippo, που για μένα είναι τα κορυφαία μέχρι σήμερα απ ότι έχω δει.

Εγω λεω οτι η δραση ερχεται σε δευτερη θεση, οσχι οτι δεν ειναι καλη ;) Και ουτος η αλλος νομιζω εχω δικιο, στο οτι αμα θελει να δει shounen με ξυλο δεν χρειαζεται να δει Gintama!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#369 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 18 March 2013 - 10:19

http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-03-17/final-gintama-teaser-shows-2-gintokis-from-past-and-present

Ετσι δυο δυο τους Gintoki :P

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#370 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 22 March 2013 - 23:25

Shiroyashaaaaaa~~~!!!! :nbleed:

Διπλή δόση... take my soul away! Take it!!!! :joyful:

#371 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 23 May 2013 - 17:03

Posted Image

:Crying2: Shinpachi, πώς είσαι/κατάντησες έτσι;

ySss0UF.jpg


#372 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 23 May 2013 - 17:49

pachu-boooy ...nooooo >.< ....yosh! the glasses are still the same, all good! :kakaka:
Προβλέπεται κιαλο grown-up mindfuck δηλαδη! μαλιστα, me likes~ πότε με το καλό έρχεται, ξέρουμε? ^^
フカフカ

#373 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 23 May 2013 - 18:18

Ωπα τι παιζει? Δν ειναι ο straight man o Shinpachi ??Βασικα η δικια μου απορια εγκειται στο ''γτ δερματινο?? ''
What happened ? κι γτ η Καγκουρα φοραει το ρουχο του Gintoki? :P

Βασικα δν ξερω αν θα πρεπει να χαρω που ο Shinpachi εγινε μεγαλο megane η να κλαψω xD

Edited by redqueen, 23 May 2013 - 18:19.

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#374 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 23 May 2013 - 19:16

Άμα δεις το δεύτερο point, δείχνει ότι ο Shinpachi έχει το ξύλινο σπαθί του Gintoki και ακούγεται ότι η ταινία θα έχει ως θέμα το μέλλον της Yorozuya και θεωρίες ότι ο Gintoki θα είναι νεκρός. Παίζει να μας τρελάνουν με κανένα ταξίδι στο χρόνο ή παράλληλο κόσμο στο τέλος όμως.
Ο Shinpachi αλά σκοτεινός ιππότης πάντως δε μου άρεσε, αλλά ίσως έχει καμιά καλή μάχη στην ταινία να έχουμε να το λέμε.

ySss0UF.jpg


#375 GrayFox

GrayFox

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 23 May 2013 - 20:19

Είμαι κι εγώ απο αυτούς που δεν καταλαβαίναν το humor τους και το σταμάτησα.
Αν και με την πρώτη ματιά που έριξα έλεγα ότι θα μου αρέσει αλλά τελικά τζίφος...