Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Gintama episode discussion


  • Please log in to reply
487 replies to this topic

#421 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 14 February 2013 - 16:12

...Τhat was a rerun. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που εμφανίστηκε ο Sachi στο Gintama.

#422 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 14 February 2013 - 16:21

Εν τω μεταξύ μου έκανε εντύπωση που δεν το είχαν σημειώσει ως rerun, συνήθως το βάζανε. Κι εγώ χάρηκα ότι θα συνεχίζαμε...

ySss0UF.jpg


#423 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 14 February 2013 - 18:52

o Sachi κι οι ενδυματολογικες του αποψεις .... κι ας καλοσωρισουμε τα ρεραν μιας κι θα μα συνοδεψουν κανα μηνα ....

πιστευω το βαλαν επιτηδες γαι να παρει κι ο Katsura screentime μιας κι μονο αυοτς ελειπε στο προηγουμενο αρκ.... ΧΔ

@Kai ... ειναι σαδιστες παιδι μου !

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#424 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 14 February 2013 - 23:20

>σοβαρό αρκ
>επαναλήψεις
>σοβαρό αρκ
>επαναλήψεις

άπαιχτη η sunrise !!
ξέρει με τι άνιμε έχει να κάνει

Edited by Jorg, 14 February 2013 - 23:20.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#425 MimisMan

MimisMan

    PKMN Trainer RED wants to battle!

  • Members
  • 288 posts

Posted 15 February 2013 - 10:57

μετα θα ακολουθησει μάλλον και πάλι ένα σοβαρό αρκ. στο μανγκα έχει μείνει άλλο ένα.
παρ' όλα αυτά υπάρχουν πολλά τσαπτερς που βγαζουν μόνο 1 επεισόδιο (όπως παλιότερα) και δεν τα χρησιμοποιούν.

αυτό το rerun όμως είναι ένα από τα καλύτερα επεισόδια κατά τη γνώμη μου.

Spoiler: katsura extra giant big spoiler

Posted Image

#426 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 16 February 2013 - 03:00

μετα θα ακολουθησει μάλλον και πάλι ένα σοβαρό αρκ. στο μανγκα έχει μείνει άλλο ένα.
παρ' όλα αυτά υπάρχουν πολλά τσαπτερς που βγαζουν μόνο 1 επεισόδιο (όπως παλιότερα) και δεν τα χρησιμοποιούν.

αυτό το rerun όμως είναι ένα από τα καλύτερα επεισόδια κατά τη γνώμη μου.

Spoiler: katsura extra giant big spoiler



Δώσε pic δε θυμάμαι τίποτα και καθόλου

#427 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 20 February 2013 - 13:58

Οχι κι άλλα rerun!!!

Μπορώ να πώ οτι αυτή η κάτασταση έχει άρχίσει να φτάνει στο σημείο που είχαν φτάσει τα ότι να ναι arks στο Bleach......... (μπα όχι, θέλει πολύ ακόμα για να φτάσουν αυτό το σημείο...)

Ο μόνος λόγος που το ανέχομαι είναι η άλλη "φύση" αυτού του anime... Δεν μπορείς να το πάρεις στα σοβαρά ούτε να θυμώσεις και ν' αρχίσεις τα καντήλια....

Gintama το ανεξήγητο φαινόμενο!


Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#428 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 01 March 2013 - 10:11

Ξεκινάνε καινούργια επεισόδια από βδομάδα!!! :blingeye2:

Fenrir, παραπληροφόρηση! Μου είχες τάξει ark με τον Katsura και τον Shogun! Καμιά σχέση μ' αυτό που έδειξε στο preview... Εγώ έναν τύπο που μοιάζει με τον Blek είδα...

#429 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 01 March 2013 - 11:15

ΣΟΒΑΡΑ DOB!!!??? Ενα δακρυ κυλησε!

Οτι κι αν ειναι το αρκ εμεις θα το υποδεχτουμε με ΑΝΟIΧΤΕΣ αγκαλες :D

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#430 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 08 March 2013 - 14:57

...Meh. Χλιαρό το καινούργιο. Δε γέλασα και τόσο πολύ. Απ' ο,τι φαίνεται πάμε για κλάματα κι όχι για γέλια σ' αυτό το ark.

#431 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 09 March 2013 - 09:28

...Meh. Χλιαρό το καινούργιο. Δε γέλασα και τόσο πολύ. Απ' ο,τι φαίνεται πάμε για κλάματα κι όχι για γέλια σ' αυτό το ark.


Αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα, ότι μου έχουνε λείψει τα one shot επεισόδια. Αλλά βέβαια αυτό το ξύσιμο-σκάλισμα μύτης από Gintoki παραμένει ανεκτίμητο κάθε ποφρά που το κάνει.

#432 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 09 March 2013 - 10:01

DoB αφιερωμενο Τ_Τ
http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-03-08/supervisor-briefly-listed-end-of-gintama-tv-run-in-march

κι επισημως υποθετω ..... >.>

*inside thoughts*
Spoiler:

Να μας ξαναρθεις!!!Αμααααααααααααααααααααν,σαν αν μην περασε μια μερα... δν θελωωωωωωωωω... τουλαχιστον ας μαζευτει πραμα να το δουμε ολο μαζι

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#433 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 09 March 2013 - 10:46

Θα 'θελα να νιώσω θλίψη, αλλά μας το έχουν κάνει τόσες φορές που έχω συνηθίσει τον πόνο... Τουλάχιστον ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχουμε άλλα reruns. Ε κι αυτό σημαίνει ότι θα κάνει ένα διάλειμμα όπως πάντα, αλλά θα επιστρέψει δριμύτερο μετά από λίγο, οπότε no worries honeys, απλά υπομονή.

#434 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 14 March 2013 - 23:55

Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#435 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 15 March 2013 - 15:21

*αποθηκεύει τα screenshots με ευλάβεια*^

Πολύ καλύτερο επεισόδιο απ' το προηγούμενο όντως, ασυζητητί. Ακόμα κι αν φαίνεται ότι το τρέχουν αρκετά το πράμα, και πάλι ήταν απίστευτο το τελευταίο. Και ο καυγάς του Gintoki με τον Shinpachi το ίδιο. Ααααχ, ο Gin-san ξέρει πώς να τους βάζει όλους τη θέση τους...

Οbi-one Kenofi.

...Έλεος!