Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Naruto DataBooks [manga spoilers]


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#31 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 18 October 2008 - 03:05

Να ενημερωσω οτι τις επομενες μερες θα ανεβασω το υπολοιπο προφιλ του Σασουκε.και του Ιτατσι. Απλα ειχε καει ο υπολογιστης μου,και δεν τα ειχα κανει backup ta psd αρχεια. Οποτε ξανα απο την αρχη Τ_Τ. Θα εχετε νεοτερα συντομα :3

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#32 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 19 October 2008 - 19:16

αυτα ειναι κανονικα βιβλια?υπαρχουν για αγορα?

#33 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 19 October 2008 - 20:28

αυτα ειναι κανονικα βιβλια?υπαρχουν για αγορα?


Ναι υπαρχουν...Στην ιαπωνια ΧΡ:hahaha: Λες να εκανα τοση δουλεια για fanmade stuff?

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#34 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 20 October 2008 - 13:41

Ναι υπαρχουν...Στην ιαπωνια ΧΡ:hahaha: Λες να εκανα τοση δουλεια για fanmade stuff?


:tensai:ok παντος αυτο με τη μασκα του κακασι ηταν τελειο.Πρεπει καποια στιγμη να τον δειξει:bike:

#35 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 24 October 2008 - 13:35

Και επειδη ειμαι κακος παρτε την πρωτη σελιδα και απο το προφιλ του Ιτατσι.
Και μεσα στην επομενη βδομαδα θα ανεβουν και οι υπολοιπες σελιδες. Επισης μερικες γραμματοσειρες διαφερουν απο τις προηγουμενες σελιδες που εχω ανεβασει,μιας και ο παλιος υπολογιστης δεν λειτουργει πλεον...Enjoy...
Spoiler: Uchiha Itachi 34-35&#91

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#36 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 24 October 2008 - 13:38

Many thanks Seraphimon. Οι επόμενοι ποιοι θα είναι;;;;
Posted Image

#37 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 24 October 2008 - 13:43

Many thanks Seraphimon. Οι επόμενοι ποιοι θα είναι;;;;

Προς το παρον δεν εχω τελειωσει ακομα με τις σελιδες του Ιτατσι,και μου μενει ακομα μια απο τον Σασουκε.

Μετά απο αλλους χαρακτηρες εχει σειρα ο Izuna Uchiha, και μετα η Σάκουρα-τσαν. Μπονους ειναι ο βατραχος που ηταν μεσα στο στομαχι του Τζιραϊγια (που μπορει να το ανεβασω και σημερα)... Οι μεταφρασεις προχωρανε καπως αργα,μιας και τα κειμενα ειναι μεγαλα και θελουν περισσοτερη προσοχη. Μερικοι εχουν μεταφρασει μικροτερα προφιλς οπως του Might Guy,TenTen,Neji, Danzou, Suigetsu, Juugo, Rock Lee ...

Edited by Seraphimon-T.K., 24 October 2008 - 13:50.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#38 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 24 October 2008 - 13:49

Καταλαθος double-post...

Και μιας και εκανα το λαθος,ας πω οτι στο πρωτο ποστ εσβησα καποιες πληροφοριες που θα μαθουμε αργοτερα στα προφιλ (ηλικιες κλπ) και προσθεσα την ομαδα Ακατσουκι μαζι με την πρωτη σελιδα του Ιτατσι ...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#39 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 24 October 2008 - 19:25

And Gerotora is finished :3
Spoiler: Gerotora p72 HQ



More to come next week (complete Sasuke and Itachi profiles)

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#40 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 October 2008 - 19:55

Τέλεια δουλεία Seraphimon kun....... Μπραβο και παλι...... Η σελίδα από το προφίλ του Itachi ήταν τέλεια...... Itachiiiiiii:nanteee: :run::if:(grieving fangirl mode)

#41 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 03 February 2009 - 21:29

Update!! επειδη ελαβα παραπονα

Uchiha Itachi 36-37
Spoiler:


Το δευτερο 2σελιδο που αφορα τον ιτατσι :3
Οι μεταφρασεις εχουν κολλησει καπως για τους περισσοτερους χαρακτηρες,γιαυτο δεν ποσταρα τιποτα.

Οποτε μαλλον θα κοιταξω για δευτερευοντες τι γινεται.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#42 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 February 2009 - 21:56

Good Job Seraphimon -TK i ve been waiting for that update :wooi2:..... Από τα πιο ωραία σημεία και χαρακτήρες του manga imo.... We want moaaaar :ballumad:

Edited by iristella, 03 February 2009 - 22:10.


#43 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 03 February 2009 - 22:04

thank you seraphimon-san :3
γενικά όλα αυτά τα ξέρουμε πάνω κάτω εμείς που έχουμε διάβαση το μάγκα. εγώ έμεινα λίγο απογοητευμένος επειδή το περίμενα. ο itachi είναι λίγο ξενέρα imo θα μπορούσε να είναι πολύ πιο cool ως character, σα τον αδερφό του ας πούμε *καλοπιάνει τον seraphimon*

Spoiler:


and again! good work :D and ty ty ty ^^

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#44 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 February 2009 - 22:25

ο itachi είναι λίγο ξενέρα imo θα μπορούσε να είναι πολύ πιο cool ως character, σα τον αδερφό του ας πούμε *καλοπιάνει τον seraphimon*


Δεν ξέρω προσωπικά όσο και να μου άρεσε σαν την πηγή όλων των κακών που παρουσιαζόταν μέχρι ενός σημείου (αν και υπήρχαν στοιχεία που υποδείκνυαν ότι κάτι δεν κόλλαγε σε όλη την εικόνα) τον λάτρεψα ως ήρωα ακριβώς επειδή μας παρουσιάστηκε ο πραγματικός χαρακτήρας και κίνητρα πίσω από το προσωπείο του σκληρού και αδίστακτου δολοφόνου.

Όπως προτιμώ ιδιαίτερα τον Sasuke τις σπάνιες φορές που δείχνει μια πιο ανθρώπινη και ζεστή πλευρά. Το χωρίς έκφραση, συναισθήματα και παγωμένο υφάκι όσο και να εμφανίζεται cool και επιβλητικό παρόλαυτά γίνεται σύντομα βαρετό και flat αν δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από αυτό.

#45 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 03 February 2009 - 22:28

μα εγώ δεν eiπα πως δεν μου αρέσει το να γίνετε ένας κακός καλός, αντίθετος μου αρέσει πολύ όπως και το αντίθετο. απλά προτιμώ να μένω omfg style όταν γίνετε κάτι τέτοιο, με τον itachi το περίμενα. επιπλέον δεν μου άρεσε το "evil way" του itachi. ένας evil πρέπει να είναι πιο πολύ hidan style imo :D

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.