Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Όλα τα ιαπωνικά RPGs παρούσας γενιάς κονσολών που κυκλοφόρησαν και θα κυκλοφορήσουν!


  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#136 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 24 August 2012 - 23:10

Πρόσθεσα και το Digimon Adventure για PSP και πλέον σταματώ την αναβάθμιση του παρόντος θέματος για πολλαπλούς και ποικίλους λόγους, συν του ότι η παρούσα γενιά κονσολών (DS,PSP,Wii,360,PS3) δεν έχει πλέον να προσφέρει και πολλά άλλα νέα άγνωστα jRPG έτσι και αλλιώς.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#137 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 24 August 2012 - 23:21

Δεν ξερω αν θα ξαναποσταρεις στο Thread,αλλα συγχαρητηρια μεχρι τωρα για την δουλεια σου!Να εισαι καλα!!!
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#138 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 September 2012 - 16:22

καλα δεν ηταν αναγκη να σβηστει το κειμενο μου! μια προτροπη εκανα να βαλει και τιτλους για PC μεσα. ποσο μαλλον οταν παιχνιδια οπως Ys, Recettear και ενα σωρο doujin εχουν αναπτυχθει κυριως για PC.

και ειναι αρκετα, τουλαχιστον περισσοτερα απο το PS3 και το Xbox 360

#139 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 04 September 2012 - 01:31

@Mike: Thanks:)

Βασικά δεν έχει σβηστεί.Μάλλον επειδή είσαι στην κατηγορία των mods μπόρεσες και πόσταρες στο παλιό forum.Μου ήρθε ειδοποίηση από εκεί και το είδα και λέω τι γίνεται XD.

http://www.anime.gr/forums/showthread.php?p=575382#post575382

Anyway το θέμα το άφησα πλέον μιας και είναι και ο χρόνος που δεν έχω και ποτέ εξαρχής δεν είχα σκοπό ούτε PC ούτε παλιότερες κονσόλες να προσθέσω, όσο και να το ήθελα μιας και είναι πολύ μεγάλο και χρονοβόρο το εγχείρημα και στην τελική,κακά τα ψέματα, δεν νομίζω να υπάρχει το ανάλογο κοινό στην Ελλάδα, που θα εκτιμούσε κάτι τέτοιο πέρα από ελάχιστους που τα ξέρουν όλα αυτά (όπως και τα ήδη υπάρχον). Από εκεί και πέρα έχεις υπόψη σου για πόσες -χιλιάδες- RPGs μιλάς όταν λες PC:P;;; Ποτέ δεν ήμουν τόσο τρελός XD

Edited by Cassiel, 04 September 2012 - 01:31.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#140 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 September 2012 - 09:47

Anyway το θέμα το άφησα πλέον μιας και είναι και ο χρόνος που δεν έχω και ποτέ εξαρχής δεν είχα σκοπό ούτε PC ούτε παλιότερες κονσόλες να προσθέσω, όσο και να το ήθελα μιας και είναι πολύ μεγάλο και χρονοβόρο το εγχείρημα και στην τελική,κακά τα ψέματα, δεν νομίζω να υπάρχει το ανάλογο κοινό στην Ελλάδα, που θα εκτιμούσε κάτι τέτοιο πέρα από ελάχιστους που τα ξέρουν όλα αυτά (όπως και τα ήδη υπάρχον). Από εκεί και πέρα έχεις υπόψη σου για πόσες -χιλιάδες- RPGs μιλάς όταν λες PC:P;;; Ποτέ δεν ήμουν τόσο τρελός XD


εννοειται πως θα εβαζες τα σχετικα πιο προσφατα και μονο απο Ιαπωνια, απο το 2004 και μετα. Ημαρτον! Σιγα μην αρχιζες απο τα ιαπωνικα κομπιουτερ του 80!

σε σχεση με αυτα, τα ανιμε στις κονσολες δειχνουν soft!:

http://doujingravity.blogspot.gr/search/label/RPG

γιατι και η κληρονομια των υπολογιστων στα RPG ειναι βαρια. οταν τα παιδακια παιζαν Final Fantasy στο SNES, εγω παθαινα την πλακα μου με το Ultima VIII

#141 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 04 September 2012 - 10:57

Petran τοσο πιο καλο ηταν αυτο το Ultima VIII9δεν το εχω παιξει)απο τα Final Fantasy & to Chrono Trigger?
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#142 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 September 2012 - 14:03

Petran τοσο πιο καλο ηταν αυτο το Ultima VIII9δεν το εχω παιξει)απο τα Final Fantasy & to Chrono Trigger?


δεν θα ελεγα καλο ή κακό, αλλά ήταν σιγουρα απο τα πιο hardcore παιχνιδια και με σκοτεινη ατμοσφαιρα.Δεν αρχιζε καλα καλα το παιχνιδι και εβλεπες δημοσια εκτελεση με αποκεφαλισμο! Χρειαζονταν σωσιμο αρκετα συχνα γιατι με το παραμικρο πεθαινες! αλλα περισσοτερο θα το χαρακτηριζα action/survival horror rpg παρα turn based. Ωστοσο επρεπε να διαβαζεις τα βιβλια του παιχνιδιου και για τα spells επρεπε να μαζεψεις ο ιδιος τα υλικα καθως περιπλανιοσουν και να τα αναμιξεις. Τα τερατα εκει ηταν ολα παντοδυναμα και το καλυτερο θα ηταν να την κοπαναγες. Ειχε επισης και παζλ Platformer που ενα λαθος σαλτο να εκανες πεθαινες. ασε...

για αυτο καμια σχεση με την φιλικοτητα των κονσολων.

υπαρχει στο GOG