Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime DVDs σε εφημερίδες


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 The_Sandman

The_Sandman

    Rain Dog

  • Members
  • 100 posts

Posted 22 August 2008 - 15:25

Έχει από την Τρίτη η καταχώριση στην εφημερίδα, αλλά ξέχασα να το αναφέρω νωρίτερα. Την Κυριακή 24 Αυγούστου, μαζί με το ΒΗΜΑ δίνουν το Howl's moving castle του Hayao Miyazaki! Special features ή οτιδήποτε extra δεν νομίζω να έχει το DVD για να πω την αλήθεια...
Ας ελπίσουμε η εφημερίδα να συνεχίσει με ταινίες του Miyazaki, μιας και μεταφράστηκαν και κυκλοφορούν πλέον στα ελληνικά αρκετές από αυτές!

Posted Image


#2 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 22 August 2008 - 15:27

thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i love that anime!!!!!!!!!!

#3 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 22 August 2008 - 15:27

Yata!Ξέρεις άμα θα είναι με original jap dub?Θα μου πεις τι ρωτάω τώρα αλλα τέσπα,just for the slight chance you know...

#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 22 August 2008 - 15:28

Αληθεια????? Τελεια.... Η αγαπημενημου ταινια απο Miyazaki!!!!! Ευχαριστω για την ενημερωση!!!!!!

#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 22 August 2008 - 15:39

Ξέρουμε αν θα διανεμηθούν κι άλλες ταινίες του Studio Ghibli στο προσεχές μέλλον, ή είναι μεμονωμένο γεγονός;

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 August 2008 - 15:43

lol i was just ready to write it in the black hole.
Kenny I suppose we willk now that on sunday

#7 The_Sandman

The_Sandman

    Rain Dog

  • Members
  • 100 posts

Posted 22 August 2008 - 17:49

Η απάντηση σε όλες τις προηγούμενες απορίες είναι μια:

Δεν έχω ιδέα!

Posted Image


#8 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 22 August 2008 - 21:19

Το είδα στην τηλεόραση και έκανα νοητή σημείωση να το πάρω. Ελπίζω να έχει το ιαπωνικό dub και όχι μόνο το αγγλικό και το ελληνικό. Είχα πάει στην avant-premiere της ταινίας και είναι μια από τις αγαπημένες μου! Πολύ καλή κίνηση από το ΒΗΜΑ. Μακάρι να βάλουν και άλλες στο μέλλον. Θα σκότωνα για το Tekkon Kinkreet! :P

#9 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 22 August 2008 - 22:17

Posted Image

ΥΑΤΑ!!!!!



#10 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 23 August 2008 - 12:00

Θα παω τρεχοντας αυριο πρωι πρωι να το αγορασω.Καλο ανιμε απο τον λατρεμενο μου Μιγιαζακι Χαγιαο, αν και η αληθεια ειναι οτι το κινουμενο καστρο δεν εχει καμια σχεση με το θρυλικο spirited away!!!:wooi2:

#11 The_Sandman

The_Sandman

    Rain Dog

  • Members
  • 100 posts

Posted 24 August 2008 - 01:05

Μιας και αποφάσισα να γυρίσω νωρίς σπίτι σήμερα, είπα να περάσω και μια βόλτα να πάρω και τις κυριακάτικες, για να μη ξυπνάω αύριο πρωί. Η πρώτη ψυχρολουσία ήρθε από την συσκευασία του DVD. Η κλασική τετράγωνη, χάρτινη που δίνουν συνήθως οι εφημερίδες τα DVD που τις συνοδεύουν (τώρα ποιός συνοδεύει ποιόν είναι άλλο θέμα...) Δεν άντεξα και άνοιξα το νάιλον -προσεκτικά μη χυθεί όλη η χαρτούρα και έχω να μαζεύω από την Κούσκουρα, μέχρι την Ναβαρίνου... και είδα την θηκούλα από πίσω μπας και αναφέρει τίποτα για extras. Απογοήτευση. Μπαίνοντας σπίτι άνοιξα την τηλεόραση και έβαλα το δισκάκι στο dvd-player.

Έναρξη - Κεφάλαια - Ρυθμίσεις - Πρόσθετα.

Πρόσθετα; Όλε!!!
Κινηματογραφικό τρέιλερ - Τηλεοπτικά σποτ - Βιογραφία/Φιλμογραφία Χαγιάο Μιγιαζάκι.
Κάτι γίνεται.

Όσο για την γλώσσα: Ιαπωνικά και Ελληνικά(!)

Άντε καλή προβολή!!!

Posted Image


#12 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 24 August 2008 - 01:13

Αφού έχει ιαπωνικά μια χαρά.
Όσο για τη θήκη θα φτιάξω δικιά μου. Το πρωί θα πάω να το πάρω.

#13 lightshadow

lightshadow

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 36 posts

Posted 24 August 2008 - 02:07

.....................

Edited by lightshadow, 09 December 2008 - 01:10.


#14 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 24 August 2008 - 11:36

Το αγορασα εχει και Ιαπωνικα μεσα!Τελεια.Η θηκη με χαλαει.Θα φτιαξω κι εγω δικη μου!!!

#15 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 24 August 2008 - 13:11

Μόλις μου το' φερε ο πατέρας μου.
Πάω να ελένξω το subtitle team.... :hihi2:

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.