Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ξέρεις ότι βλέπεις πολλά anime ή διαβάζεις πολύ manga όταν ...


  • Please log in to reply
1211 replies to this topic

#1201 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 19 January 2014 - 22:58


4.Οταν πια το μονο μου ονειρο ειναι να βρω συντροφο otaku
5.Oταν η στοιβα με τα dvd επεισοδιων ειναι ετοιμη να καταρευσει και χρειαζεται ειδικο χωρο αποθηκευσης

Αχ αυτα τα 2 ειναι τα ονειρα μου εδω και καιρο αλλα δεν νομιζω να γινουν ποτε πραγματικοτητα

Πραγματικα αγαπω πολυ αυτο το τοπικ !!!  :lovulovu:  :lovulovu:  

 

Υ.γ. συγνωμη για το 2πλο ποστ


Edited by giota83, 20 January 2014 - 01:43.


#1202 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 January 2014 - 16:22

Oτaν bλεπω οτι τa μaνγκa που εχω aγορaσει δεν χωρaνε πλεων στο ρaφι.

Υπενθύμιση στον εαυτό μου: να πουλήσω σύντομα όσα manga δεν μ' αρέσουν πλέον για να ελευθερώσω χώρο στις βιβλιοθήκες μου. Να βγάλω και κανά φράγκο για να κάνουν την απόσβεσή τους.

 



#1203 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 20 January 2014 - 18:11

Υπενθύμιση στον εαυτό μου: να πουλήσω σύντομα όσα manga δεν μ' αρέσουν πλέον για να ελευθερώσω χώρο στις βιβλιοθήκες μου. Να βγάλω και κανά φράγκο για να κάνουν την απόσβεσή τους.

Oταν αποφασισεις να το κανεις στειλε πμ μηπως ενδιαφερομαι. Κατά προτίμηση μόνο μεταφρασμένα στα αγγλικά!Αν εχεις Mangalist καπου πες το να την δω


Edited by giota83, 21 January 2014 - 00:11.


#1204 DragonCrafter Alex

DragonCrafter Alex

    Starting...

  • Members
  • 13 posts
  • LocationDragonCraft Land

Posted 20 January 2014 - 18:32

Υπενθύμιση στον εαυτό μου: να πουλήσω σύντομα όσα manga δεν μ' αρέσουν πλέον για να ελευθερώσω χώρο στις βιβλιοθήκες μου. Να βγάλω και κανά φράγκο για να κάνουν την απόσβεσή τους.

 

Αν θέλεις να πουλήσεις κάποιους τίτλους, θα με ενδιέφερε. Στείλε μου pm αν το σκέφτεσαι. Κατά προτίμηση μόνο μεταφρασμένα στα αγγλικά!


Dragon-on-Fire_copy2.jpg

DragonCraft Productions. Where Anime and Games are serious business.
Click on the image to view the channel!


 


#1205 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 11 March 2014 - 23:09

Όταν, προσπαθώντας να πειράξεις μια άσπονδη φίλη σου, της λές ότι βλέπεις γιάοι και περιμένεις να σε ρωτήσει τι είναι αυτά και μετά εσύ να της εξηγήσεις και να σοκαριστεί.

ΥΓ: Δυστυχώς, δεν πέτυχε το κόλπο! Αυτή ήξερε τι είναι τα yaoi και απλώς άρχισε να γελάει νευρικά



#1206 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 14 March 2014 - 20:32

Εγω ξερω πως βλεπω πολλα ανιμε η καλυτερα ειμαι παθιασμενος με αυτα οταν κανω οτι γινομε σουπερ σαγιαν και εκτελω καμε χαμε κυμα και οταν

κανω τον λουφη .



#1207 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 21 March 2014 - 01:08

Ας  πω και μερικα ακομα που θυμηθηκα

 

Oταν βλεπεις ταινια Ιαπωνικη με φιλους και καταλαβαινεις σε καποια στιγμη οτι οι υποτιτλοι ειναι λαθος μεταφρασμενοι και να το λες στους φιλους σου. (Real Fact)

Όταν βλέπεις anime και δηλώνεις με όλη την ειλικρίνεια που διάθέτεις "Μα είναι τόσο κούκλος! Και γω έναν τέτοιο θέλω!" χωρίς απαραίτητα να εννοείς άνθρωπο αντί για καρτούν. Και περιεργως καποιες φορες συμφωνουν οι φιλες σου. (real fact)

μπαίνεις σπίτι φωνάζοντας Tadaimaa αν και ξέρεις ότι δε θα καταλάβει κανείς τι είπες....και μελανχολεις οταν δεν ακους την κλασσικη απαντηση "Okaeri" 

Οταν το να δεις non/anime related dream ειναι σπανιο φαινομενο!!! Στο τελευταιο ημουν ο Kenshin σε μια κλασικη ταβερνα τυπου Meiji era και ειχα ενα katana καπως σε στυλ κοκκινου Zangetsu .Weird.... Ξαφνικα καποιοι αρχισαν να με στραβοκοιταν θελοντας καυγα. εκει που σηκωνομαι και παω να τους μαμησω στο ξυλο τοτε ....ντριιιιν.... σκασμενο ξυπνητηρι!!!!  :madtodeath: 

Οταν το κινητο και ο υπολογιστης σου εχει κατα το πλειστον ιαπωνικη μουσικη,και κυριως openings και endings απο anime! 

Οταν εισαι εξω και ακους την παραπανω μουσικη με τα ακουστικα και τα ξερεις απεξω και τα τραγουδας και εσυ. και οταν σε βλεπουν να τραγουδας ακαταλαβιστικα μενουν.   :dazed:αλλα εσενα δεν σε νοιαζει.(το κανω καθε μερα.... ) :wis:

Οταν πριν φας λες itadakimasu και οταν τελειωσεις λες gouchisusama!

Οταν το κινητο σου χτυπαει σε ρυθμους anime και οι φιλοι και η οικογενεια σου δεν λενε τιποτα πλεον.

Οταν λες arigatou i domo,ja matta ne,ohayou και oyasumi nasai!!

Οταν το μαλλι σου ειναι σαν απο ανιμε! Εχω υιοθετισει το στυλ της Makoto Kino απο Sailor Moon. Ψηλη κοτσιδα και καστανο μαλλι . 

Οταν σκεφτεσαι να κανεις το μαλλι σου διχρωμο σαν της Inori ...Because pink hair is just perfect!!! :lovulovu: 

Οταν παρακαλας,αντι να πεις σε παρακαλω πολυ,σε ικετευω,αρχιζεις και λες onegai!!

Οταν ψαχνεις κατι λες doko - doko, Οταν δεν καταλαβαινεις κατι oro, nani, etc . Oταν αναρωτιεσαι λες ano  και παει λεγοντας

Οταν αντιλαμβανεσαι οτι το αγορι σου εχει δει καποια anme και θες να τον μυησεις παραπανω στην τεχνη των anime

Οταν θες να κανεις το δικο σου anime που να ειναι ενα κραμα των αγαπημενων σου αλλα να πρωταγωνιστεις και να ζεις και εσυ σε αυτο.

 

και οταν γενικα οι φιλοι σου οταν ειστε για καφε , αρχιζετε και μιλατε την 1 απο τις 2 ωρες που ειστε εξω με ενα fellow otaku κολλητο ,

σου λενε καποια στιγμη οχι παλι με ιαπωνια και ανιμε..ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!! :emptyonexg1:  :oops:  ( Real fact! ) 

 

Οh ...Last but not least...οταν λες ας μπω να τσεκαρω τι συμβαινει στο anime.gr και καταληγεις να εχεις περασει 2 ωρες  διαβαζοντας τα νεα topics και τα περισσοτερα  posts μεχρι να πεσεις κατω απο τη νυστα  ( happens now)

I think that's enough ....αν θυμηθω και αλλα θα επανελθω. :D 


Edited by giota83, 21 March 2014 - 01:28.


#1208 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 30 April 2014 - 23:30

Πως καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις πολύ Jojo's Bizarre Adventure; Όταν δοκιμάζεις να γλύψεις τον αγκώνα σου.

117ci02.png



#1209 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 July 2014 - 20:48

οταν κανεις βολτα στην εξοχη μονος σου στο δασος και σκεφτεσαι να βαλεις στο κινητο σου αυτο το βιντεο.....

 

το κανα παρεπιπτοντως!

 

Youtube Video



#1210 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 09 July 2014 - 00:47

Αα, μου συνέβη:

Όταν στο μάθημα της γενετικής πληθυσμών στο μεταπτυχιακό ένας καθηγητής αναφέρει το χιμαιρικό DNA(δηλαδή DNA που αποτελείται από 2 ή περισσότερα κομμάτια DNA από διαφορετικούς οργανισμούς) και εσύ θυμάσαι τις χίμαιρες από FMA και το αναφέρεις κιόλας! Η αναφορά είναι κάπως φλου, λες δηλαδή ότι αυτό θυμίζει κάτι από ανιμέ(κινούμενο σχέδιο το λες, έτσι γιατί βαριέσαι να ανοίξη συζήτηση). Εντωμεταξύ ο καθηγητής ενδιαφέρεται να μάθει από που αλλά εσύ έχεις ντραπεί για 2 λόγους:

Α.Διέκοψες το μάθημα.

Β. έχεις υπερβολικά ζωηρή φαντασία



#1211 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 25 January 2015 - 19:39

Οταν λαμβανεις το παρακατω μηνυμα (για κατι που εστειλες με το ταχυδρομειο):

 

arrived in 1 piece. 
thanks

 

και φυσικα το μυαλο σου παει στο γνωστο ανιμε :D


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#1212 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 21 November 2015 - 00:06

Χμμμ, αυτό που θα γράψω μάλλον κολλάει περισσότερο στο: ξέρεις ότι διαβάζεις πολλά yaoi manga, αλλά τέλος πάντων!

Διαβάζω σε ένα βιβλίο την παρακάτω φράση: " και είχαμε {..}το βίτσιο μετά τον οργασμό να θέλουμε(να φάμε δηλαδή)  την αγελάδα μαζί με το δαμάλι της " και αμέσως σκέφτομαι: "Α, τι αστείο που θα ήταν να υπήρχε κάτι τέτοιο και σε γιαόι και μάλιστα σε smutty yaoi! :dazed:


Edited by hgatakoskylos, 21 November 2015 - 00:07.