Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

When destinies collide RPG -Faq


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

Poll: Ποιο θελετε να ειναι το θεμα του rpg? (31 member(s) have cast votes)

Ποιο θελετε να ειναι το θεμα του rpg?

  1. Anime (23 votes [74.19%])

    Percentage of vote: 74.19%

  2. Superheroes (3 votes [9.68%])

    Percentage of vote: 9.68%

  3. Final Fantasy (1 votes [3.23%])

    Percentage of vote: 3.23%

  4. Pokemon (2 votes [6.45%])

    Percentage of vote: 6.45%

  5. Other (2 votes [6.45%])

    Percentage of vote: 6.45%

Vote Guests cannot vote

#1 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 14 August 2008 - 01:17

Λοιπον τι θα λεγατε για λιγο roleplaying ανιμετζιριωτες και ανιμετζιριωτισσες?

Σας προσκαλω να παιξουμε ενα Rpg με ποστς. Ενδιαφερεστε? Αν ναι , τι θα θελατε να περιεχει (θα γινει voting και αναλογα θα παιχτουν τα σεναρια.)


(καντε vote μεσο τον ποστ σας και πειτε τι προτιματε)1 ψηφο μονο


  • anime
  • Superheroes
  • Final Fantasy
  • pokemon(υπαρχει πολυ καλο ετοιμο σεναριο)
  • other


  • Οι τοποθεσιες θα ειναι αναλογα την επιλογη διαλεγμενες μεσα απο σειρες η games με μεγαλες χωρες πχ αμα διαλεξουμε ανιμε καλη επιλογη θα ειναι ο κοσμος του ναρουτο.ενω ποκεμον υπαρχουν επισης ενα σορο περιοχες,οπως επισης gotham city αντοστιχα κλπ.
  • Οι χαρακτηρες δεν ειναι αναγκη να εχουν σχεσει μεταξυ τους. πχ μπορειται να φερεται εναν char still bleach ston κοσμο του ναρουτο. αλλα αμα παιχτει σε κοσμο ποκεμον δεν θα μπορειται να ζηταται να κανετε bankai στον πικατσου:hahaha:
*Το Rpg δεν εχει αρχισει ακομα(θα λαβει μερος σε 2ο ποστ)
ο ρολος αυτου του ποστ ειναι να βρουμε τι θεμα θα εχει,ποιοι θα λαβουν μερος,το background και το info του καθε χαρακτηρα και ποσοι θα ειναι μεσα σε αυτο.

Εγω θα εχω το ρολο του narator και θα ενσαρκονο διαφορους χαρακτηρες μεσα στο game (και θα συμμετεχο μερικες φορες ως guest char)

Περιμενω τις απαντησεις σας ωστε να δουμε αμα μπορει να γινει εφικτο.

(την ιδεα τιν πηρα απο ενα παρομοιο game σε ενα αλλο φορουμ. αμα το ξερει κανεις παρακαλειται μην κανει link γιατι θα παιχτουν spoiler)
(επισης διαβαζωντας τους κανονες πρεπει να παρω και εγκριση απο admins πριν ξεκινησει το rpg σε αλλο ποστ)

Η 1η φαση ειναι μονο η ψηφοφορια οποτε vote mia απο τις επιλογες και μετα βλεπουμε την εξελιξη.μην ξεκινησετε να στελνετε bio και κλπ.
Posted Image
Posted Image

#2 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 16 August 2008 - 23:57

Φιλε μου καλη σου η ιδεα!!!
Εγω ψηφιζω anime...γιατι εχω παιξει κατι παρομοιο και σε ξενα φορουμ....( μη φοβασαι δε κανω σποιλερ)....
θα προτινω για αρχη 2 ανιμε....Ναρουτο και One Piece....
π.χ στο Ναρουτο να παιρνουν καποιοι χαρακτηρες αποστολες και να τις εκτελουν...και στο One Piece να ταξιδευουν σε κοσμους η νησια με σκοπο να εξερευνησουν και θα αντιμετωπιζουν τους αναλογους εχθρους!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#3 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 17 August 2008 - 00:31

μπορεις να μας περιγραψεις ενα παραδειγμα για το πως θα παιζεται το παιχνιδι και αμα μου αρεσει τοτε μεσα και γω:)
Posted Image

#4 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 17 August 2008 - 01:47

το παιχνιδι οπως ειπα ειναι roleplaying δηλαδη απλα βλεπουμε που θα λαβει μερος πρωτα και μετα θα αρχισετε αναλογα ποσοι θα μαζευτουμε να μου στελνετε BIΟ. αυτο δεν σημαινει οτι θα μου λεει ο ενας εγω θελω να ειμαι ο ναρουτο και τελειωσε. ενα παραδειγμα ειναι αυτο

Name:Blue
Age:16
Appearence: like a young aged (16 year old) Auron (mysterious)
Region:Kanτο
Town:Lavender town

τωρα το πως παιζεται ειναι το εξης. Αφου μπουν η παιχτες,μπαινουν για να μεινουν γιατι το πλοτ δεν θα προχωραει αμα δεν κανουν ποστ. Εγω θα δωσω ενα πρωτο ποστ που δεν μπορο να περιγραψω ακομα.πανω σε αυτο ξεκινατε ολοι με ενα ποστ,μετα συνεχιζω εγω σαν αφηγητης .θα δεις οτι ειναι καλο απλα πρεπει να υπαρχουν τουλαχιστον 3. αμα ξεκινησουμε μπορει καποιος να μπει αφου γραψει πρωτα εδω ενα βιο και το εγκρινω.

οπως λεει και ο τιτλος μερικα ατομα συναντιουνται τυχαια και οι μοιρες τους συγκρουονται.

να ξαναεπισημανο παρολο που δεν ειμαι φαν οτι εχω ενα τεραστιο storyline ετοιμο αμα το rpg λαβη χωρο στον χωρο τον ποκεμον.
Posted Image
Posted Image

#5 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 August 2008 - 16:46

Για anime και superheroes εγώ φτιάχνω χαρακτήρα, αρκεί να έχουμε έναν solid κόσμο και κάποιους κανόνες για να ξέρουμε που πατάμε.
Για μένα επέλεξε κόσμο και θα δεις bio να εμφανίζονται, έτσι είναι λίγο χύμα.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#6 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 18 August 2008 - 07:32

Mέσα και γω για rp,συμμετείχα σε μπόλικα σε άλλα forums αλλά τίποτα δεν είναι σαν το site της πατρίδας:wooi2:

Ψηφίζω και εγώ ανιμε,για να διευκολύνονται oι περισσότεροι rp-iers,αλλά θα παρακαλούσα όσο γίνεται να μην εξιδικευόμαστε με έννοιες/δυνάμεις/εξωτερική εμφάνιση χαρακτήρων,για χάρη αυτών που δεν έχουν παρακολουθήσει το ανιμε αρκετά(ή και καθόλου)...besides,το rp είναι θέμα φαντασίας κι ομαδικού πνεύματος κυρίως...άντε καλές μας συμμετοχές λοιπόν
:gotit:
PS:Για να το αρχίσουμε θα το κάνουμε όπως συνιθίζεται?Θα κάνει κάποιος την αρχή με ένα post που θα περιγραφεται το story-line,και θα διαχωρίσει τις αντίπαλες μεριές .Μετά θα ερχόμαστε οι συμμετέχοντες θα δίνουμε το bio των characters μας και με ποιανού το μέρος πάνε προκειμένου να ξεκινήσουμε τη δράση?

Edited by gexion, 18 August 2008 - 07:38.

Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#7 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 18 August 2008 - 12:09

Κι εγω μεσα

#8 lightshadow

lightshadow

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 36 posts

Posted 18 August 2008 - 12:22

....................

Edited by lightshadow, 09 December 2008 - 01:30.


#9 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 18 August 2008 - 22:13

δεν εχω παιξει ποτε rpj αλλα φαινεται ενδιαφερον!
κ εγω μεσα ειμαιι!!

Posted Image


#10 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 19 August 2008 - 01:03

δεν εχω παιξει ποτε rpj αλλα φαινεται ενδιαφερον!
κ εγω μεσα ειμαιι!!

+1... και θα προτιμουσα anime scenery stuff
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#11 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 19 August 2008 - 07:38

Σορρυ για το αργο reply αλλα δυστηχως το wow μου τρωει την ζωη:nanana:

Ok λειπον βλεπω οτι υπαρχει ανταποκριση γιαυτο ηρθε η ωρα τις φασης νουμερο 2.
Αφου οι πιο πολλες ψηφοι ηταν προς τα ανιμε το game θα λαβει μερος σε ενα χωρο που λιγο πολυ ολοι ξερουμε. τον κοσμο του ναρουτο ομως θα διασταυρωνεται μαζι με τον κοσμο του bleach το πως θα γινει το connection θα δειτε στην πορεια. τωρα μην νομιζεται οτι το game θα εχει καμια σχεση με το ανιμε, απλα θα χρησιμοποιουμε τοποθεσιες και μερικα πραγματα.

αυτο που θελω απο σας ειναι οσοι ειναι διατεθημενοι να παιξουνε(και σημαινει οτι πρεπει να μπαινουν τουλαχιστον καθε 2 μερες ωστε να συνεχιζεται το game να αφησουν ενα bio με τα εξης στοιχειa :

Name:
Age:
Appearance:
Ninja or shinigami:
clan(if ninja):
location:(δεν μπορειται να διαλεξεται village of rain kai village of sound gia eunoitous logous.

faq-shinobi Οχι δεν γινεται να διαλεξετε uchiha για clan ,ουτε απογονοι του white fang,ουτε εχετε jinchuriiki μεσα σας δεν διαλεγετε εναν ετοιμο ο χαρακτηρας ειστε εσεις , εχετε δικο σας ονομα,χαρακτηριστικα κλπ. μην ξεκινηνατε να λετε εγω ναρουτο,ιταchi,sasuke klp kai γενικα οχι τρελα πραγματα.)(μπορειται να δημιουργησετε μια δικη σας clan αρκει να εχει και description me details)

faq-shinigami : διαλεγετε το ονομα του ζανπακουτο σας και τι ειδος ειναι(δεν διαλεγεται τι κανει το shikai i bankai αυτα φαινονται στην πορεια.

λοιπον πρωτα απο ολα χωριζομαστε σε shinobi kai shinigami χωρις να σημαινει οτι ειμαστε εχθροι,λογο οτι βλεπω πολλες συμμετοχες προβλεπω εναν μινι αχταρμα γιαυτο επρεπε να ενωσω 2 κοσμους αντι για εναν.βλεπωντας περιπου 11 ψηφους ανιμε ελπιζω να ειμαστε καπου τοσοι.

προσπαθειστε να ισομεραστειτε γιατι μπορει να εχουμε μερικα ατομα να move στο αλλο faction για να υπαρχει balance.


ελπιζω να παει καλα. αφου μαζεψω τα bio μεχρι παρασκευη θα κανω το game σε νεο ποστ το οποιο ελπιζω να παρει εγκριση μεχρι δευτερα.
Posted Image
Posted Image

#12 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 19 August 2008 - 08:18

Name:Koniro
Age:17
Appearance:[media]http://i220.photobucket.com/albums/dd220/brunettebaby9994/anime%20stuff/wolf.jpg[/media]
Ninja or shinigami:Ninja
clan(if ninja):εξόριστη από την φυλή του ψύχους λόγω ατίμωσης
location:έχει κατέβει από τα βουνά του ψύχους,κυνηγώντας τη λύτρωση από το δαίμονα που την καταράστηκε με μια απόκρυφη γητεία.


Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#13 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 19 August 2008 - 09:25

εγω σταματησα το naruto στο 60 πριν απο 3-4 χρονια και δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα απο ολα αυτα, οποτε μαλον δεν :(
i'm out

Posted Image


#14 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 19 August 2008 - 12:58

Name: Haruno
Age: 18
Appearance:Posted Image
Ninja or shinigami: shinigami
Zanpakutō: Posted Image Name: Mitsuki Feng
Location: Bein able to remember her death and the man who killed her is currently tryin to level up her skills and take revenge

χμ χμ... αντε να δουμε... ~προειδοποιω δεν εχω ξαναπαιξει ehhh~

Edited by moonheart, 20 August 2008 - 23:49.

Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#15 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 20 August 2008 - 01:14

οκ λοιπον. μεσα και εγω. τωρα ninja πρεπει να παρω η shinigami??? η οτι προτιμαω???
Posted Image