Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Δημιουργια αφισας...


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 August 2008 - 13:29

Εχω ψαξει σε πολλα forum και site για να βρω ενα thread που θα εχει μεσα παιδια που μπορουν να φτιαχνουν μια αφισα για καποιο site.Δεν ξερω αν υπαρχει ηδη εδω,αλλα εφτιαξα ενα τωρα...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:Το thread το εκανα επειδη θελω να ζητησω μια μικρη βοηθεια απο οσους μπορουν να φτιαξουν μια αφισα για ενα συγκεκριμενο site...Για περισσοτερες πληροφοριες,πμ.

Υ.Γ.Ελπιζω να μην πειραζει τους admin αυτο το thread...Το εκανα απλα για να ζητησω βοηθεια...:deadga6::deadga6::deadga6:
Posted Image

#2 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 03 August 2008 - 13:36

Κατσε οταν λες αφισα εννοεις Banner για το site που δειχνει πανω γιατι εγω αυτο καταλαβα...υπαρχει τετοιο thread στο Fan Corner νομιζω που υπαρχουν ατομα που ασχολουνται με photoshop...κοιτα αν θες εχω κανει και εγω μερικα....
παντως ρωτα καποιον Mod or amdin!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#3 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 August 2008 - 13:45

Αυτο ακριβως,ενα banner...Αλλα επειδη δεν ηξερα που να βρω βοηθεια λεω:''δεν κανω κανενα thread μπας και με βοηθησει κανεις...???''
Posted Image

#4 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 August 2008 - 15:55

Παρ' όλο που δεν ξέρω την άποψη των άλλων mods (και ιδιαίτερα της yami που είναι στο GFX staff), θα πρότεινα να έκανες αυτό το thread στην υποκατηγορία Art Requests.

Δε νομίζω πάντως να είναι κακό που το ζητάς αυτό σ' αυτό το forum.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#5 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 August 2008 - 16:00

NAI OMΩΣ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΟΧΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΔΩ 3ΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ 8Α ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!!(οχι οτι δεν δεχομαι αποψεις απλα για να βρεις καποιον πρεπει να post-αρεις σε forum σαν αυτο εδω...)

Edited by jimmare, 03 August 2008 - 17:05.

Posted Image

#6 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 August 2008 - 16:23

NAI OMΩΣ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΟΧΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΔΩ ΨΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ 8Α ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!!(οχι οτι δεν δεχομαι αποψεις απλα για να βρεις καποιον πρεπει να post-αρεις σε forum σαν αυτο εδω...)

Παρόλ' αυτά, μην γράφεις με Caps Lock, καθώς αυτό δείχνει ότι ο χρήστης φωνάζει/είναι θυμωμένος. :thumbup:

oR4yYRl.gif


#7 The_Sandman

The_Sandman

    Rain Dog

  • Members
  • 100 posts

Posted 03 August 2008 - 16:31

Δε μας λες και μερικές πληροφορίες; πχ τι site ειναι αυτό;

Posted Image


#8 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 August 2008 - 16:33

Παρόλ' αυτά, μην γράφεις με Caps Lock, καθώς αυτό δείχνει ότι ο χρήστης φωνάζει/είναι θυμωμένος. :thumbup:

Φωνάζει, γι' αυτό χρησιμοποίησε CAPS LOCK.

NAI OMΩΣ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΟΧΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΔΩ ΨΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ 8Α ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!!(οχι οτι δεν δεχομαι αποψεις απλα για να βρεις καποιον πρεπει να post-αρεις σε forum σαν αυτο εδω...)

Και δεν ξέρω γιατί φωνάζει, εγώ απλώς απάντησα στο υστερόγραφό του και όχι σε αυτό που πραγματικά ήθελε. Άμα δεν τον ένοιαζε, να μην έβαζε το υστερόγραφο. <<

Περίμενε πάντως. Μέχρι αύριο σίγουρα θα 'χει απαντήσει κάποιος σχετικός. :)
Over και out.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#9 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 August 2008 - 16:38

Φωνάζει, γι' αυτό χρησιμοποίησε CAPS LOCK.


caps lox
plx plox Posted Image

Ε, κι αυτός.
Τι φωνάζει μεσημεριάτικα; :calm:

oR4yYRl.gif


#10 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 August 2008 - 16:51

Όπως επισήμανε και ο Whitelighter, το θέμα μετακινείται στο Art Requests.




Jimmare, αν θέλεις βοήθεια δώσε περισσότερες πληροφορίες ;)

E5VV38U.jpg


#11 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 03 August 2008 - 16:58

Προφανος θελει καποιος να του ετοιμασει ενα banner για το site του το οποιο promoταρει μεσο του anime.gr
Αυτος πιστευω πως ειναι και ο λογος για τον οποιο οι πληροφοριες θελει να σταλουν μεσο pm.:stubborn::stubborn::stubborn:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#12 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 August 2008 - 16:59

Ωχ ναι,ζητω συγνωμη...φωνζω απλα και μονο για να τονισωοτι το topic το εκανα εδω επειδη ηξερα οτι θα υπαρξει μεγλαυτερη βοηθεια...Οσο για εσενα phantom,δυστηχως δεν μπορω...Θα θεωρηθει ως διαφημηση.Αλλα για να σα δωσω σε ολους να καταλαβετε,εχω ενα site...Καινουργιο βεβαια και ειπαμε να του αλλαξουμε skin.Ειχα φτιαξει εγω την εικονα αλλα επειδη δεν ειμαι και ο καλυτερος με τις αφισες,εφτιαξα μια προχειρη.Εσυ phantom το site το ξερεις
Spoiler:
Εκει λοιπον θελω να βρω καποιον που να κανει μια αφισα που να ταιριαζει...Η αφισα θελω να εχει μια ποικιλια απο anime(οπως το λεω δεν καταλαβενετε και το ξερω καλα)...Εννοω δλδ να εχει: DBZ,naruto,bleach,death note,one piece και αντε αλλα δυο...:congrats:

Υ.Γ.Μπραβο ρε zauk,το πετυχες!!!οι πληροφοριες θελω να σταλθουν μεσω πμ για να μην λενε οι admin οτι διαφημηζω το site...Εχω δοσει λιγο πιο πανω τη διευθηνση του site για αυτο θελω να παει καποιος να δει αν μπορει να βοηθησει...:dazed:

Υ.Γ.2Ειναι site αποκλειστικα για anime...

Σορυ για το διπλο post αλλα απο οτι βλεπω δεν περνω απαντηση...Μπορει τεσπα κανεις να βοηθησει???:blingeye2::zetsubou:

Edited by Phantom Duck, 03 August 2008 - 21:40.
double post merged

Posted Image

#13 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 03 August 2008 - 20:40

patience is a virtue...
this is a forum not msn chat.
Μπορεί να κάνει μέρες, βδομάδες και μήνες να σου απαντήσει κάποιος...
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#14 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 03 August 2008 - 20:42

Και καλά θα κάνεις να θέσει όρια στο μέγεθος της εικόνας σε pixels και kilobytes.

Help them help you.

LfNX0dh.png


#15 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 August 2008 - 21:59

Δεν καταλαβα...Εννοεις στο site να θεσω ορια εικονας???
Posted Image