Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

X Japan


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 24 August 2008 - 14:06

μελωδίες, αλλά έπαθα την πλάκα μ όταν τον είδα με μακρύ μαλλί (καλέ έμοιαζε με γυναίκα!:deadga6:)






...Σε παρακαλω!!!




Our slutty princess is a must watch!!


:drink:



XD

Με το μαλλι Μπεζεντακου

Posted Image


#17 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 19 September 2008 - 00:09

Υπάρχουν φήμες για καινούργιο single με τον Sugizo (ο οποίος btw ηταν/είναι σε περιοδεία με τους Juno Reactor).

Ok,σαν fan της μουσικής τους χαίρομαι,αλλά πόσο ταλιροφωνιάς είναι πια ο Yoshiki; -_-

#18 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 19 September 2008 - 02:13

as i said in the previous page, i'm not really a fan..
και ως "not a fan" δεν πολυπαρακολουθω τα upadtes..
αν αληθευει παντως, imho καλυτερα θα ηταν να το κρινουμε ως προς το "τι θα προκυψει απο τη συνεργασια μεταξυ τους" παρα ως κινηση marketing -που μεταξυ μας κατα βαση ειναι και μαλιστα εξόφθαλμη- γιατι ετσι κι αλλιως...

πόσο ταλιροφωνιάς είναι πια ο Yoshiki; -_-


...oh come on.. ολοι ξερουμε οτι ο χαρακτηρας του κυριου Καβουρη εχει βασιστει πανω στον Yoshiki.. :pp


Spoiler:



Posted Image

Spoiler: &#33909


#19 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 06 January 2009 - 21:31

Just finished watching their countdown gig.

Αρκετά καλό live,σίγουρα ανώτερο από αυτό του hide memorial summit,αν και,ομολογουμένως μικρό σε διάρκεια.


Btw ανακοινώθηκαν και dates σε Αμερική και Ευρωπη,καθώς και η κυκλοφορία ενoς best of compilatiοn που θα συμπεριλαμβάνει το καινούργιο single.



(Yoshiki,μιας που κυκλοφόρησε το chinese democracy δεν κάνεις κάτι με εκείνο το cd των Violet uk; :P)

#20 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 29 January 2009 - 11:48

^LOL


ρε guys κατάφεραν να παίξουν εκτός Ιαπωνικών συνόρων!!Η κατάρα του hide λύθηκε, βρήκε να πιεί bourbon εκεί πάνω!!!xD

Posted Image


#21 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 posts

Posted 17 June 2009 - 13:11

Fav song: Stab me in the back <--- Αυτό με έχωσε στους X Japan.
Άλλα songs : I'll kill you,Orgasm,Blue Blood και τώρα ακούω το Dahlia :hahaha:

#22 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 20 June 2009 - 00:16

No, Sugizo, run, save yourself! Before you know it, you'll be incapable of completing an album ever again!

(Yoshiki,μιας που κυκλοφόρησε το chinese democracy δεν κάνεις κάτι με εκείνο το cd των Violet uk; :P)


Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ όταν κυκλοφόρησε το Chinese Democracy XD
Αλλά τώρα ανοίξαμε άλλους λογαριασμούς=συναυλία των X Japan στο Παρίσι:orly:
Άμα το καταφέρουν κι αυτό, τότε θα πειστώ πως "ο καιρός γαρ εγγύς" XDDD

On topic: Το αγαπημένο μου τραγούδι ever των X Japan είναι μάλλον το Forever Love παρά τα "φωνητικά" του Τοshi και όλες τις κρυάδες που φάγαμε από την πριγκίπισσα XDDD

6dqFccT.gif


#23 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 20 June 2009 - 01:04

On topic: Το αγαπημένο μου τραγούδι ever των X Japan είναι μάλλον το Forever Love παρά τα "φωνητικά" του Τοshi και όλες τις κρυάδες που φάγαμε από την πριγκίπισσα XDDD


Το Forever Love θα μπορούσα να το θεωρήσω το αγαπημένο μου κομμάτι απο Χ αν δεν τόσο,μα τόσο ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ η φωνή του Toshi στο συγκεκριμένο τραγούδι.Εξίσου κουραστικό είναι επίσης το πόσο το έχουν κουράσει "αφιερώνοντας" το στον hide (κάτι που πάνε να κανουν και με το Tears btw,αλλά το συγκεκριμένο δύσκολα θα με κάνουν να το αντιπαθησω).Γενικότερα τα συνεχόμενα hide tributes έχουν αρχίσει να καταντούν εκνευριστικά,εδώ έχουν τόσο καιρό official member τον Sugizo και ακόμα οι lead κιθάρες στα live είναι prerecorded -_-.

Σε γενικές γραμμές καλά το πάει ο Yoshiki (αν εξαιρέσουμε κατι postponed shows),το Jade ωραίο κομματάκι,μακάρι να συνεχίσει έτσι (και να δούμε και καμια δουλειά του σε cd κάποτε).

#24 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 21 June 2009 - 15:09

Εγώ θα έλεγα πως με εκνεύρισε η ιστορία με το hide memorial summit... Κανα-δυό ονόματα στο line-up δεν κατάλαβα πού κολλούσαν, αλλά κυρίως είχε εξαιρετικές εισπράξεις για μνημόσυνο:terror2:

Το Forever Love θα μπορούσα να το θεωρήσω το αγαπημένο μου κομμάτι απο Χ αν δεν τόσο,μα τόσο ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ η φωνή του Toshi στο συγκεκριμένο τραγούδι.


Τell me about it... εγώ δοκίμασα να το ακούσω και σε live εκτέλεση... στα 8 μέτρα:frozen:

6dqFccT.gif