Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Hairstyle! (ποιοι το έχετε καταφέρει?)


  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#196 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 13 August 2010 - 04:01

τωρα που το βλεπω εχω μαλλι
[IMG]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:KVCFiqaOiKqD_M:http://szerepjatek-yaoi.gportal.hu/portal/szerepjatek-yaoi/image/news/Yagari_Toga87.jpg&t=1[/IMG]
οταν βαλω αφρο
απλως θελω λιγο
καιρο να το μακρινω
ηδη το εχω 1 χρονο :P

ezgif.com-resize.gif


#197 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 16 August 2010 - 23:09

Απλα κανε φραντζα, και εισαι ετοιμη Orihime. :kakaka:


Προσεχε σε παρακαλω πως μιλας στα υπολοιπα μελη του forum! :P
*says the guy who has chosen Inoue Orihime as his wife* Oh well ημουν μικρος και αθωος τοτε XD

Εχω δοκιμασει να τα κανω emo-style, αλλα ειναι σχετικα αβολο να βλεπεις με ενα ματι.

btw LethalMike αν δεν το κοψεις λιγο το μαλλι δεν μακραινει. Οποτε πιγαινε κανενα κομμωτηριο και πες να στα καθαρισουν λιγο.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#198 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 16 August 2010 - 23:15

I will, ναι ειναι σχετικα αβολο οντως, το εχω κανει απλα θελει να το συνηθησεις, τετοιο ειχα για τουλαχιστον 2 μηνες μετα βαρεθηκα και για να μην το διαλυσω τελειως τωρα το εχω στο φυσικο μου.

ezgif.com-resize.gif


#199 Portgas D. Spark

Portgas D. Spark

    ''ThiS WaR iS MinE''

  • Members
  • 152 posts

Posted 16 August 2010 - 23:49

δυσκολα τα πραγματα....χωρις ισιοτικη δεν παμε πουθενα :P
εγω εδω και 5 χρονια το μαλλι μου το εχω μακρυ....και αν το κουρεψω λιγο....εε με μακρι μαλλι δυσκολα να εκανα κατι περα απο κοτσιδα γιατι εχω και σπαστο μαλλι.....αλλα τωρα εχει 3 μηνες περιπου που το εκοψα παλυ λιγο,ειναι περιπου σαν του Ace....μια ισιο...μια πιο σπαστο....εε αν χτενισω τα πισω και αφισω μερικα μπροστα απο το αυτι και αλλα πισω...θυμιζει λιγο...και αυτο με κανει χαρουμενο :P :8): ...αν ηταν και μαυρο ειδικα το μαλλι :P :kill4u:

Posted Image


#200 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 17 August 2010 - 00:07

heheh εμενα ειναι ολομαυρο :P

ezgif.com-resize.gif


#201 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 17 August 2010 - 02:51

Προσεχε σε παρακαλω πως μιλας στα υπολοιπα μελη του forum! :P
*says the guy who has chosen Inoue Orihime as his wife* Oh well ημουν μικρος και αθωος τοτε XD

Εχω δοκιμασει να τα κανω emo-style, αλλα ειναι σχετικα αβολο να βλεπεις με ενα ματι.

btw LethalMike αν δεν το κοψεις λιγο το μαλλι δεν μακραινει. Οποτε πιγαινε κανενα κομμωτηριο και πες να στα καθαρισουν λιγο.


Μην ανησυχεις. Εγω εχω επιλεξει τη Saeko Busujima για future wife αλλα ουτε αθωος ουτε μικρος ειμαι.:hot:

Ενιγουει , δικιο εχεις για το μαλλι. Εγω το εχω 2,5 χρονια και ανα 6 μηνες το κουρευα λιγακι για να φτιαξει.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#202 Alex_Sanji_Diamble

Alex_Sanji_Diamble

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 21 February 2011 - 18:28

το μαλλι μου ειναι πολυ περιεργο. δεν θα το ελεγα καλο γιατι οποτε προσπαθω ενα χτενισμα ξανα δεν μου βγαινει. παντοσ εχο καταφερει να βγαλω δυο χτενισματα. το μαλλι του Sanji και του kizaru απο one piece. δεν μπορω να πω οτι ηταν τελιο αλλα ειχε καποιο επιπεδο. Απο Sanji HairStyle το καλιτερο το εχο δει ειναι σε αμερικανο οχι σε ιαπωνα......
DiambleJamble.....
The new Guy

#203 Hikaru Kun

Hikaru Kun

    こんにちは :3

  • Members
  • 8 posts

Posted 06 November 2011 - 11:53

Πιστευω πως δεν εχει σημασια σε ποια χωρα εισαι. πχ εγω εδω και χρονια εχω τετοιο style στο μαλλι μου.Εξαλλου μου αρεσει να κανω την διαφορα :/
Αλλα πιστευω οτι για να κανει καποιος τα μαλλια του τετοιο style πρεπει να εχει και το καταλληλο μαλλι...πχ δηλαδη να να ειναι ισιο και οχι κατσαρο ://


#204 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 06 November 2011 - 14:56

Δεν έχει και τόσο σημασία τι φυσικό μαλλί έχεις (κατσαρό/ίσιο) όσο το αν "μένει" αν το κάνεις styling. Μπορείς να έχεις κατσαρό μαλλί, να το φτιάχνεις τέλεια ίσιο και να φεύγει με ένα λούσιμο (το έκανα στον αδερφό μου, έχει μαλλί σαν πρόβατο, και με ένα σίδερο για ίσιωμα και λίγη λακ τα είχα κάνει Sasuke style), αλλά υπάρχουν και άλλοι που τα ισιώνουν και μετά από λίγες ώρες (ίσως και λιγότερο) χαλάνε
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#205 AlexMaster

AlexMaster

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 24 November 2011 - 15:12

Όπως είπε και ο Matu-san στην αρχή αρχή,καλό το να κάνεις το μαλλί σου σαν κάποιο ήρωα από anime αλλά πλέον όλοι οι υπόλοιποι θα τον θεωρήσουν ή emo ή trendy :P

#206 Sorata

Sorata

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 10 December 2012 - 14:07

Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι καινούριος στο forum, so έχω ψάξει λίγο πιο πίσω και δεν βρήκα κάποιο thread με παρόμοιο περιεχόμενο.
Θα ήθελα να ρωτήσω, για αγόρια αν γνωρίζει κάποιος/α, το κούρεμα που κάνουν οι γιαπωνέζοι πώς γίνεται ακριβώς;
Πάντα μιλάω για anime style hair, έχω ακούσει ότι γίνεται όλο με ξυραφάκι για μύτες...
Anyway αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.
Ty και καλώς σας βρήκα.

Edited by iristella, 10 December 2012 - 18:01.
greeklish


#207 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 10 December 2012 - 14:10

Κάτι σαν αυτό ψάχνεις;
Posted Image
Γίνεται και με ξυραφάκι αλλά θα πρότεινα κουρευτική μηχανή.

#208 Sorata

Sorata

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 10 December 2012 - 14:11

Not really...κάτι σαν αυτό
Posted Image

αλλά σε μεσαίο μέγεθος :)

Edited by iristella, 10 December 2012 - 18:04.


#209 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 10 December 2012 - 18:04

Ήρεμα με το spam παίδες. Κάποια post ξυρίστηκαν από εδώ και εξής μόνο ontopic. :)

#210 maruli

maruli

    Maru-chwan!

  • Members
  • 9 posts
  • LocationGreece

Posted 10 December 2012 - 19:06

Βρες φωτογραφία με το μαλλί όπως το θες και πάνε σε κομμωτήριο που κάνει λίγο πιο trendy και extreme κουρέματα (αλλιώς πάνε σε τρελιάρα πολύ έμπειρη κομμώτρια).Λογικά θα στο κάνουν και θα σου πουν και πως θα κάνεις μόνος σου το styling :thatsit:
Posted Image