Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τα σκιτσα της Animesuki.


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 11:08

Aυτα ειναι μερικα σκιτσα που εφτιαξα μονη μου:drink:.Οπως θα δειτε εχω προβλημα με την ανατομια του σωματος γι'αυτο αν δειτε τιποτα ταιραστιες χερουκλες η τιποτα πολυ μικρο μην φρικαρεται.:deadga6:Επισης μερικα ισως να μην φαινονται καλα επειδη δεν εχω σκανερ και τα περναω στο πισι απο την ψηφιακη μηχανη.
Αυτο ειναι ενα σκιτσο που σχεδιαζα προσφατα κοιταζοντας το απο το εξωφυλλο του Ακασουκι.
Posted Image



Αυτο εδω ξεκινησα να το σχεδιαζω πριν λιγο.Το εχω φανταστει μονη μου και το σχεδιαζα χωρις να το κοιταζω απο πουθενα.Ειναι ατελειωτο,ομως θα το τελειωσω και μπορει να του προσθεσω και χρωμα.
Posted Image

Θα βαλω και αλλα σκιτσα μου αργοτερα.Σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας και δωστε μου συμβουλες.
:byejg9:

Edited by Animesuki, 07 July 2008 - 11:20.


#2 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 07 July 2008 - 11:20

πολυ καλο το πρωτο προσεξε λιγο ακομη τα μαλλια και ειναι οκ
αν γινεται περιστρεψε το να φενεται ορθιο νομιζω θα φενεται καλυτερα

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#3 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 11:27

Ευχαριστω θα τα περιστρεψω.
Αυτο ειναι ενα που εφτιαξα περσι το καλοκαιρι κοιταζοντας το, ειναι ο Αδωνης απο το yaoi rpg game Silver Chaos.

Οριστε και τα αλλα τα περιστρεψα ωστε να φαινονται καλυτερα


Edited by Animesuki, 03 December 2010 - 13:06.


#4 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 07 July 2008 - 11:50

Posted Image

συνεχισε το σωμα της και πιο χαμηλα θα βγει ωραιο το αποτελεσμα πιστευω...

keep up the good work...

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#5 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 12:42

Το σχεδιο απο κατω το εφτιαξα περσι στις καλοκαιρινες διακοπες,(δεν φαινεται και πολυ καλα) ειναι απο ενα παιχνιδι με αλχημια.
Posted Image


Αυτο ειναι ενα αλλο σκιτσο που εφτιαξα περσι το οποιο ειναι λιγο χαλια φτιαγμενο αλλα η προσπαθεια μετραει.
Posted Image

#6 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 07 July 2008 - 12:47

Καλές προσπάθειες. :D Όπως είπες και εσύ, δούλεψε λίγο τα χέρια :D
Posted Image

#7 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 12:48

Ευχαριστω κι εσενα.Ναι πρεπει να δουλεψω τα χερια παρα πολυ, να κι ενα αλλο σκιτσο παρομοιο με το προιγουμενο, το οποιο θελει φτιαξιμο.
Posted Image

#8 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 07 July 2008 - 13:04

μου αρέσουν τα σκίτσα σου!! έχεις φαντασία!! απλά προσπάθησε να κάνεις κάποια γεωμετρικά σχήματα στην αρχη για να σε βοηθήσουν στον σχεδιασμό, ή ακόμα και γραμμές που θα δείχνουν γενικα την στάση του σώματος...δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητη...αν όχι πες το μου για να το αναλύσω λίγο ακόμη!!!:wooi2::wooi2:

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#9 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 13:10

μου αρέσουν τα σκίτσα σου!! έχεις φαντασία!! απλά προσπάθησε να κάνεις κάποια γεωμετρικά σχήματα στην αρχη για να σε βοηθήσουν στον σχεδιασμό, ή ακόμα και γραμμές που θα δείχνουν γενικα την στάση του σώματος...δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητη...αν όχι πες το μου για να το αναλύσω λίγο ακόμη!!!:wooi2::wooi2:

Σε ευχαριστω πολυ!!Τωρα το καλοκαιρι θα κατσω να κανω και αλλα σκιτσα και θα τα ανεβασω εδω!Καταλαβα τι εννοεις, ειχα ενα βιβλιο σχεδιασμου που εδειχνε πως να σχεδιαζεις και ειχε οδηγιες με γεωμετρικα σχηματα, αλλα το προβλημα ηταν οτι ποτε δεν τα καταφερνα να σχεδιασω ετσι και το μονο αποτελεσμα ηταν μουτζουρες, αλλα θα ξαναπροσπαθησω!!:wooi2::wooi2:Ευχαριστω και παλι!:drink:

#10 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 07 July 2008 - 13:17

οι γραμμές θα σε βοηθήσουν!!! εννοείται πως το προσχέδιο και το κανονικό σχέδιο θα είναι σε διαφορετικά φύλλα. άμα στο προσχέδιο σου βγεί σωστά η στάση του σώματος μετά αντιγράφεις στο κανονικό και προσέχεις τις λεπτομέρειες όπως τα χερια, δάχτυλα κλπ

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#11 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 13:19

Θα το δοκιμασω αυτο που λες, παλια εκανα το προσχεδιο στο ιδιο φυλλο με το κανονικο το σχεδιο, ετσι γεμιζα με μουτζουρες.>_<

#12 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 07 July 2008 - 13:24

ναι και έμενα έτσι μου έβγαινε στην αρχή...χεχεχε μετά ανακάλυψα το μυστικό!:bike: και κάτι ακόμα! δοκίμασε να το σχεδιάσεις το προσχέδιο με Η(είτε Η σκέτο είτε 2Η είτε ΗΒ) μολύβι που είναι σκληρό αλλά δεν γράφει έντονα και έτσι δεν θα γίνονται πολλές μουτζούρες!!^^

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#13 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 July 2008 - 13:26

Θα τα δοκιμασω τα τιπς σου απο σημερα κιολας, ελπιζω αυτα που θα σχεδιασω να αξηζουν.

#14 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 07 July 2008 - 13:40

ίσως τα πρώτα να σε απογοητεύσουν γιατί δεν έχεις μάθει να σχεδιάζεις έτσι. απλά συνέχισε και τα σχέδια σου θα γίνονται πιο καλά με τον χρόνο!!!

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#15 Evil Grin

Evil Grin

    Μαρμελαδομπισκοτοζελεδάκι

  • Members
  • 41 posts

Posted 07 July 2008 - 13:57

Πολύ ωραία τα σχεδιά σου :burningbe3:!!! μου είχες πει ό,τι σχεδιάζεις στο MSN αλλά δεν περίμενα να είναι τόσο όμορφα, θέλεις λίγη δουλειά με τις αναλογείες όπως είπες αλλά και πάλι είναι πολύ όμορφα!!!
[SIGPIC]C:\Documents and Settings\USER.EYA-MIX\Desktop\ANIME\ANIME\school copy.jpg[/SIGPIC]