Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Diablo III


  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#211 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 20 September 2013 - 19:19

Για όσους δεν το έχουν μάθει ακόμη: http://eu.battle.net/d3/en/blog/10974978/diablo-iii-auction-house-update-17-09-2013

 

Το AH κλείνει οριστικά στις 18 Μαρτίου του 2014 (και τα δύο AΗ, όχι μόνο το rmah). 

 

Προσωπικά το βρίσκω μία εξαιρετικά ευχάριστη εξέλιξη και μαζί με τις αλλαγές που θα γίνουν στο looting system και το νέο expansion, πιθανώς να με παρακινήσει να ασχοληθώ ξανά με το παιχνίδι.


Edited by Gilmaru, 20 September 2013 - 19:20.


#212 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 24 September 2013 - 13:02

Ναι αυτό ακριβώς.. Επειδή υπήρχε το AH το loot system ήταν ελαττωματικό (Με 400 ώρες στο παιχνίδι είχα πάρει μόνο 3 legendaries από drops). Ελπίζω να βοηθήσει λίγο αυτό γιατί αμφιβάλλω αν το expansion (που είναι εξαιρετικά ελλιπής κατά τη γνώμη μου) θα φέρει κόσμο πίσω.



#213 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 16 December 2013 - 15:19

Παρασκευη παω να το τσιμπησω για ps3.Το εκαψα λιγο το ντεμο να παρω μυρωδια οταν ειχε βγει τον Σεπτεμβριο και θα αρχισω λιωσιμο απο Σαββατο μεσημερι κανονικα!
Παμε για ατελειωτο loot!
Υ.Γ.Ποια πιστευεται πως ειναι η πιο απολαυστικη class οταν παιζεις?Οχι η πιο ευκολη, αλλα αυτη που παιζεις και τρελενεσαι :P


Edited by Itachi Akatsuki, 16 December 2013 - 15:38.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#214 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 16 December 2013 - 21:55

Αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό ρε συ. Παίξε λίγο με το καθένα class να δεις τι σου ταιριάζει.


Edited by Gilmaru, 16 December 2013 - 21:57.


#215 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 17 December 2013 - 08:46

Αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό ρε συ. Παίξε λίγο με το καθένα class να δεις τι σου ταιριάζει.

Ναι το γνωριζω, απλως ρωταω εσας ποια σας αρεσε περισσοτερο!
Ειμαι αναμεσα σε Monk και Witch Doctor παντως.Και ο Demon Hunter παιζει αλλα οχι τοσο :P


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#216 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 18 December 2013 - 14:17

Εγώ έχω μείνει πιστός στον wizard μου :), αν και ήθελα κάποια στιγμή να ανεβάσω κι έναν monκ. 

 

Νομίζω ο πιο δημοφιλής είναι ο barbarian πάντως.


Edited by Gilmaru, 18 December 2013 - 14:20.


#217 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 18 December 2013 - 14:35

^^Ο Barbarian παντως δεν φαινεται να εχει το...στυλ των αλλων xD
Wizard δοκιμασα στο demo και μαρεσε πολυ!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#218 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 14 January 2014 - 04:49

Εγώ δοκίμασα Monk αλλά για κάποιο λόγο δε μπορώ καθόλου τα melee classes στο Diablo. Ίσως ο Crusader να είναι καλός στο expansion.

 

Κυρίως Wizard έπαιζα (μέχρι Monster Power 6 έφτανα να κάνω solo) και λίγο Demon Hunter( κάπου 50 level).



#219 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 18 January 2014 - 22:39

Πολυ καλο το Diablo 3 στο ps3!
Το αγορασα τελικα μεσα στα Χριστουγεννα και παιζω αποσπασματικα, χωρις να πολυ χαλαω την ροη των αλλων games που θελω να παιξω.
Παιζω με Monk level 23-24 και εχω βρει 3 legendaries μεχρι στιγμης.
Πολυ εθιστικο game, το combat και η αισθηση του οτι μπορεις να χωθεις μονο σου και να ξεπαστρεψεις καμια 100αρα εχθρους ειναι μοναδικη!
Στο ειδος του κορυφη, αλλα γενικα δεν ειναι το game που θα με κρατησει για πανω απο 2 playthrough. 


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#220 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 17 February 2014 - 06:11

Πολυ καλο το Diablo 3 στο ps3!
Το αγορασα τελικα μεσα στα Χριστουγεννα και παιζω αποσπασματικα, χωρις να πολυ χαλαω την ροη των αλλων games που θελω να παιξω.
Παιζω με Monk level 23-24 και εχω βρει 3 legendaries μεχρι στιγμης.
Πολυ εθιστικο game, το combat και η αισθηση του οτι μπορεις να χωθεις μονο σου και να ξεπαστρεψεις καμια 100αρα εχθρους ειναι μοναδικη!
Στο ειδος του κορυφη, αλλα γενικα δεν ειναι το game που θα με κρατησει για πανω απο 2 playthrough. 

Τότε δε ξέρω τι δουλειά έχεις με ένα παιχνίδι που το όλο concept του είναι ένα μεγάλο GRINDFEST. Ίσως να έπρεπε να σκεφτείς καλύτερα την αγορά σου...

 

Επίσης οι κονσόλες έχουν την έκδοση χωρίς Auction House με τα αυξημένα drop rates. Αυτό συμβάλλει στην εμπειρία του παιχνιδιού φαντάζομαι.


Edited by Zentsugi, 17 February 2014 - 06:13.


#221 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 17 February 2014 - 15:18

Τότε δε ξέρω τι δουλειά έχεις με ένα παιχνίδι που το όλο concept του είναι ένα μεγάλο GRINDFEST. Ίσως να έπρεπε να σκεφτείς καλύτερα την αγορά σου...

 

Επίσης οι κονσόλες έχουν την έκδοση χωρίς Auction House με τα αυξημένα drop rates. Αυτό συμβάλλει στην εμπειρία του παιχνιδιού φαντάζομαι.

Κοιτα, 30 ωρες gameplay μου αρκουνε απο αυτο!Δεν θελω αλλο, θα τις ξοδεψω σε αλλα παιχνιδια!Δεν ειναι και Souls χεχεχε.


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#222 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 27 February 2014 - 15:46

Βγήκε το Patch εχτές.Στην ουσία είναι το patch του expansion αλλά με κλειδωμένα τα καινούρια features.Ακόμα και έτσι όμως αξίζει να το παίξετε.Αλλάζει πολλά...


Posted Image


#223 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 28 February 2014 - 20:30

Βγήκε το Patch εχτές.Στην ουσία είναι το patch του expansion αλλά με κλειδωμένα τα καινούρια features.Ακόμα και έτσι όμως αξίζει να το παίξετε.Αλλάζει πολλά...

Καιρός να πάρω πίσω το account μου λοιπόν... Το ανέβαλα γιατί βαριόμουν να μιλήσω με το support.



#224 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 28 February 2014 - 20:35

Καιρός να πάρω πίσω το account μου λοιπόν... Το ανέβαλα γιατί βαριόμουν να μιλήσω με το support.

Είναι όντως.Το παιχνίδι έχει γίνει πιο ενδιαφέρον.Εκτώς των ομορφών γραφικών αναβαθμίσεων και τα καινούρια mechanics, φαρμάρεις ξέροντας ότι θα πέσει κάτι για εσένα το οποίο θα ΕΊΝΑΙ  upgrade για το gear σου και όχι για να το πουλήσεις...

 


Edited by zennith666, 28 February 2014 - 20:35.

Posted Image


#225 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 28 February 2014 - 21:11

Είναι όντως.Το παιχνίδι έχει γίνει πιο ενδιαφέρον.Εκτώς των ομορφών γραφικών αναβαθμίσεων και τα καινούρια mechanics, φαρμάρεις ξέροντας ότι θα πέσει κάτι για εσένα το οποίο θα ΕΊΝΑΙ  upgrade για το gear σου και όχι για να το πουλήσεις...

Μακάρι γιατί εκείνο το auction house είναι καρκίνος.... Πρέπει να βρούνε πιο πολλά gold sinks όμως..