Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 10 votes

One Piece latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
16944 replies to this topic

#14776 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 24 March 2017 - 09:25

Παντως απο όλους τους commanders που έχουμε δει κανέναν δεν έχει επιδείξει κάτι τρελό.

 

O Marco πήγε άκλαφτος όπως και όλοι οι WB pirates. Ο Jack αν και πάλεψε με 2 τέρατα τις τρώει 24/7. 

Ο Cracker..meh. Αναμένουμε τους 2 άλλους 2 του Kaidou και Smoothie, Dogtooth +  πλήρωμα Shanks.

Ο μόνο "underling"  μεγάλου ονόματος που έχει να επιδείξει κάτι είναι ο Rayleigh που πάλεψε με Kizaru ενώ είχε βγει στη σύνταξη 20 χρόνια (hail to the king baby :P).

 

Eπισης έχετε σκεφτεί οι Yonkous να πέσουν και από άλλους supernova οι οποίοι θα χάσουν απο το Luffy? Θα είναι κρίμα να χάσουν όλοι από το Luffy. Θα βγάλει τα άλλα πληρώματα άχρηστα.



#14777 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 24 March 2017 - 10:22

Eπισης έχετε σκεφτεί οι Yonkous να πέσουν και από άλλους supernova οι οποίοι θα χάσουν απο το Luffy? Θα είναι κρίμα να χάσουν όλοι από το Luffy. Θα βγάλει τα άλλα πληρώματα άχρηστα.

 

Ο στόχος του Kidd είναι ο Shanks... Δε νομίζω, ωστόσο, να καταφέρει να τον ρίξει (εδώ τον ήπιε από Kaidou). Πάντως κι εγώ θα το ήθελα, ακριβώς για να μην τα κάνουν όλα σε αυτόν τον κόσμο οι Straw Hats, τόσους χαρακτήρες μας έχει παρουσιάσει ο Oda...

 

Πάντως, on a larger scale σκεφτόμενος... Για τον τελικό τελικό πόλεμο. Δεν μπορώ, αυτή τη στιγμή, να αντιληφθώ, πώς μπορεί να γίνει ένας τόσο μεγάλος πόλεμος, από την άποψη πως υστερούμε σε αντιπάλους. Τι εννοώ; Οι βασικοί αντίπαλοι που μένουν τώρα είναι οι Yonkous και οι Marines. Εκ των οποίων Marine οι Garp, Sengoku και Aokiji, βγαίνουν εκτός. Οι Yonkou επίσης, λογικά θα βγαίνουν στην πορεία προς τον μεγάλο πόλεμο (πλην Blackbeard?).

Η παρατήρησή μου είναι ότι, ουσιαστικά, στην πορεία του manga, ο Oda αντί να δημιουργεί δύο ίσα αντίπαλα πεδία, τοποθετώντας στο ένα από τα 2 τους StrawHats, έχει υπερκεράσει τους StrawHats με συμμάχους, σχεδόν το 80% των χαρακτήρων που έχουμε δει είναι σύμμαχοι/φίλα διακείμενοι ή φαίνεται να είναι.

Να δούμε...


Posted Image

#14778 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 24 March 2017 - 12:07

O Katakuri μου αρεσει ετσι οπως τον παρουσιαζει και το οτι εχει τοσο ανεπτυγενο το kenbounshoku haki σιγουρα θα προκαλεσει προβληματαστο σχεδιο.

Τωρα το οτι αφησανε τον pekoms μονο δεν το θεωρω και τοσο καλη ιδεα... ειτε με τα νυχια του που εχε ως λιονταρι θα μπορουσε να κοψει τα σκοινα ειτε με την ικανοτητα του να εχει καβουρι χελωνας θα μπορουσε να τα χαλαρωσει οπως εκανε και ο chopter με τις αλυσιδες της brulle. Σιγουρα ο Oda δεν εδειξε τυχαια τοους καλεσμενους που ελεγε και τα ονομα τους, σιγουρα μεσω εκεινων θα μαθευτει η ειδηση οτι η Βig Mom πεθανε/επεσε. Αντε σε λιγα κεφαλαια θα ερθε επειτελους απο τι φιανεται το μεγαλο μπαμ...



#14779 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 24 March 2017 - 13:17

Toν Shanks πολυ πιθανο, να τον βαλει κατω ο Blackbeard.


header.jpg?t=1485907896


#14780 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 25 March 2017 - 20:05

Ο νεος commander μπορει να δει λιγο μπροστα στο μελλον αυτο δεν ειναι καθολου καλο για το σχεδιο εξοντοσης της big mom διοτι αμα δει τι θα πανε να κανουν στη φωτογραφια πριν το κανουν σιγουρα θα προσπαθησει να τους σταματησει.


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#14781 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 25 March 2017 - 22:10

Αυτό με το Observation haki που βλέπει στο μέλλον  μου φαίνεται ότι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, γιατί με το  observation βλέπεις ήδη το μέλλον όπως έχουμε παρατηρήσει στο παρελθόν.



#14782 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 26 March 2017 - 03:03

Μαλλον το παρεξηγησες. Το απλο observation haki μπορει να δει καποια δευτερολεπτα μετα και αυτο εαν ειναι αρκετα γρηγορος ο χρηστης του ωστε να μπορει να αποφυγει τυχον επιθεσεις που ερχονται πανω του. Το haki του Dogtooth μπορει να δει καποια ΛΕΠΤΑ (1-2 ειναι υπεραρκετα, μπορει και παραπανω) στο μελλον, που σημαινει οτι ξερει τις επομενες Χ κινησεις του αντιπαλου (πολυ περισσοτερες απο αυτες που ξερει ο απλος observation haki user). Αν αυτο δεν το θεωρεις χρησιμο, τοτε δεν ξερω τι θεωρεις.

 

Αν εννοεις οτι η φαση του Luffy με τον Mihawk στον πολεμο, που ο Λουφι ειδε τι θα γινει στο μελλον αν προσπαθησει να επιτεθει στον Γερακι, ειναι το observation haki που εχουν ολοι οι χρηστες, τοτε εχω την εντυπωση οτι απατασαι. Ο Luffy στην συγκεκριμενη περιπτωση ισως εδειξε το potential του OH του, κατι που ισως εχουν μετρημενοι χαρακτηρες στο One Piece και μαλλον θα εχει και ο Luffy στο τελος. Ο ιδιος ο Luffy μετα το time skip δεν εδειξε οτι μπορει να το κανει αυτο στο επιπεδο που βρισκεται τωρα. O Dogtooth οχι μονο ειναι τεραστια απειλη για το σχεδιο της συμμαχιας, αλλα ισως και για τον ιδιο τον Luffy...


Edited by Kaidou, 26 March 2017 - 03:05.

image.jpg


#14783 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 26 March 2017 - 13:06

Μαλλον το παρεξηγησες. Το απλο observation haki μπορει να δει καποια δευτερολεπτα μετα και αυτο εαν ειναι αρκετα γρηγορος ο χρηστης του ωστε να μπορει να αποφυγει τυχον επιθεσεις που ερχονται πανω του. Το haki του Dogtooth μπορει να δει καποια ΛΕΠΤΑ (1-2 ειναι υπεραρκετα, μπορει και παραπανω) στο μελλον, που σημαινει οτι ξερει τις επομενες Χ κινησεις του αντιπαλου (πολυ περισσοτερες απο αυτες που ξερει ο απλος observation haki user). Αν αυτο δεν το θεωρεις χρησιμο, τοτε δεν ξερω τι θεωρεις.

 

Αν εννοεις οτι η φαση του Luffy με τον Mihawk στον πολεμο, που ο Λουφι ειδε τι θα γινει στο μελλον αν προσπαθησει να επιτεθει στον Γερακι, ειναι το observation haki που εχουν ολοι οι χρηστες, τοτε εχω την εντυπωση οτι απατασαι. Ο Luffy στην συγκεκριμενη περιπτωση ισως εδειξε το potential του OH του, κατι που ισως εχουν μετρημενοι χαρακτηρες στο One Piece και μαλλον θα εχει και ο Luffy στο τελος. Ο ιδιος ο Luffy μετα το time skip δεν εδειξε οτι μπορει να το κανει αυτο στο επιπεδο που βρισκεται τωρα. O Dogtooth οχι μονο ειναι τεραστια απειλη για το σχεδιο της συμμαχιας, αλλα ισως και για τον ιδιο τον Luffy...

 

Μάλιστα, έχει κάποια βάση αυτό που λες και είναι πιο καθαρό τώρα ότι δηλαδή είναι θέμα διάρκειας χρόνου, αλλά θεωρώ βάσιμη την προηγούμενη πεποίθηση μου ότι δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο. Όταν έγραψα ότι το 'έχουμε δει πολλές φορές στο παρελθόν΄το εννοούσα γενικά, ακόμα και αυτό το περιστατικό που περιέγραψες στον πόλεμο με τον Luffy όπου αυτό που είδαμε είναι ότι ξύπνησε το observation haki του αλλά εγώ το είπα πιο γενικά ακόμα και o Enel έβλεπε κινήσεις μπροστά. Αν ο τύπος μπορεί να δει τόσο μπροστά στο μέλλον σε διάρκεια ναι είναι κάτι πολύ καλό.



#14784 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 26 March 2017 - 20:29

Ειναι σιγουρο πως αυτο που θα γινει στο παρτυ δεν μπορουμε να το προβλεψουμε.Τοσοι χαραχτηρες σε ενα γεγονος με μια βομβα να παραμονευει κιολας.Καλα αυτη η οικογενεια του Sanji δεν εχει ψηλιαστει τπτ;Εντυπωση μου κανει.

2008ipman01.jpg


#14785 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 26 March 2017 - 21:02

Ειναι σιγουρο πως αυτο που θα γινει στο παρτυ δεν μπορουμε να το προβλεψουμε.Τοσοι χαραχτηρες σε ενα γεγονος με μια βομβα να παραμονευει κιολας.Καλα αυτη η οικογενεια του Sanji δεν εχει ψηλιαστει τπτ;Εντυπωση μου κανει.

Αυτό είναι το ωραίο. Το ότι είναι χαλαροί σημαίνει ότι έχουν άλλα στο μυαλό τους αλλά δεν μπορώ να προβλέψω τι.



#14786 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 30 March 2017 - 11:02

http://readms.net/r/one_piece/861/4142/1

 

break next week. The hype is real.

 

Ακυρη μου φανηκε η μαμα καραμελα



#14787 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 30 March 2017 - 14:52

Την γιαγια απ το amazon lily arc μου θυμησε!

Spoiler:



2bbd14fc.jpg


#14788 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 30 March 2017 - 15:38

πω αυτο το πραμα μεε τον σαντζι δεν το μπορω πλεον δεν ειναι για κωμικους λογους αλλα επειρεαζει κανονικα την ιστορια ελεος....


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#14789 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 30 March 2017 - 19:14

πω αυτο το πραμα μεε τον σαντζι δεν το μπορω πλεον δεν ειναι για κωμικους λογους αλλα επειρεαζει κανονικα την ιστορια ελεος....

Πεστα ρε φιλε ουτε εγω το μπορω αυτο το πραγμα με το που το ειδα μου ηρθε πραγματικα  να βαρεσω τον sanji δηλαδη δεν μπορει να σοβαρευτει λιγο επιτελους κανονικα θα πρεπει να καταπολεμησει αυτην την αδυναμια του και να μην την δειχνει τοσο ευκολα και δεν μου φανηκε τιποτα αστειο απο την στιγμη που γνωριζω οτι η pudding τον κοροιδευει καταμουτρα. Εδω ο ussop τωρα πια δεν ειναι τοσο χεστης οπως παλια.Γενικα ο Οda εχει ακομα τον sanji μειωμενο αντε να δουμε ποτε θα τον δικαιωσει. Επισης η Βig Mom δεν παει καθολου καλα το ατομο πως λυσαει ετσι που απλα καποιος ρωτησε για την σχεση της με την Caramel φαντασου δηλαδη τι θα γινει  με την  τρελαμενη παλιογρια αν της σκισουν την φωτογραφια + το tamatebako θα ειναι αφρισμενη και θα γινει της πουτανας το καγκελο !

Α και δεν σας ειπα το καλυτερο... ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ BRΕAK !!! Γιατι την μεθαεπομενη εβδομα εχουνε στην Ιαπωνια την γιορτη golden week.


Edited by GokussjGod, 30 March 2017 - 19:15.


#14790 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 30 March 2017 - 20:22

ΣΟΒΑΡΑ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ? FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU................

 

εντωμεταξύ πιστεύω η big mom από άποψη χαρακτήρα είναι με διαφορά η χειρότερη yonku. Πολύ manipulative.

Είναι το ακριβώς αντίθετο του Whitebeard που τον κάρφωσε ο Squardo και αυτός τον αγκάλιασε.