Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 10 votes

One Piece latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
16945 replies to this topic

#15241 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 21 July 2017 - 17:18

Πιστευω ότι την επόμενη βδομάδα ο Σάντζι βγάζει το πλήρωμα από την δύσκολη θέση με κάποια μαγειρική μαγεία....

 

Φιλε και εγω αυτο σκεφτομαι... Να κανει ο Σαντζι ενα τρομερο Ντιλ : Το καλυτερο κεηκ που ομοιο του δεν εχει φαει ποτε κανεις σε ανταλλαγμα για την ελευθερια τους και την εξασφαλιση της ασφαλειας των φιλων τους... Προφανως αν δεν πετυχει θα του παρει την ψυχη... οποτε ετσι ο Σαντζι βαζει τον εαυτο του μπορστα για σωσει το πληρωμα του....

Πιστευω οτι αυτο θα γινει αφου τις εχει φαει ο Λουφφυ και ειναι αναισθητος στα χερια της ΒΜ , ετοιμος να δολοφονηθει ... Δεν μπορω να σκεφτω καποιο αλλο πλανο εετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα.

 

YΓ: Ενος λεπτου σιγη για τον καημενο τον Δια που επρεπε να κουβαλησει την ΒΜ  :wet2:  :beaten:


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15242 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 21 July 2017 - 22:30

Το θεωρώ lame αυτό το σενάριο αλλά για κάποιο λόγο το θεωρώ εξίσου πιθανό με τα τωρινά δεδομένα.



#15243 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 21 July 2017 - 22:37

Εγώ πιστεύω κανάς Λούφι θα τρώει ώρα, όσο ο Σάντζι μαζεύει υλικά και μαγειρεύει...


Posted Image

#15244 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 22 July 2017 - 10:45

Αφηνω αυτο εδω και περιμενω γνωμες:

Θα ησασταν ευχαριστημενοι αν το τελος ηταν ετσι? Μια συμφωνια μεταξυ ΒΜ και ΣΗς? Χωρις απωλειες ... Μετα απο τοσο παπαρισμα περι assassination-plot of BM ?

 

Εγω οχι... Τα χουμε πει οτι η ΒΜ δεν πεφτει αλλα πρωτη φορα βλεπουμε καποιον Supernova να κανει πουτ@να ολη την [[εριοχη ενως αυτοκρατορα.. Να εχει βγαλει εκτος εναν απο τους τοπ κτλ κτλ

Αυτη ειναι η χρυση ευκαιρια ... Ακομα και αν οι ΣΗς φυγουν περιμενω μια αστραπιαια επιθεση απο πχ ΒΒ τωρα οι ΒΜ pirates ειναι ευαλωτοι...


Edited by Zem@c, 22 July 2017 - 10:45.

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15245 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 22 July 2017 - 11:42

Η big mom είναι πολύ τρελή για να φύγουν και να εξακολουθούν να είναι φίλοι. Η Big mom σε κάποια φάση θα πέσει. Τώρα μπορεί να την γλυτώσουν με τον τρόπου που περιέγραψες πράμα που όπως είπα ήδη είναι lame αλλά και πόλεμο μεταξύ BM και marines ή BB δεν φαίνεται αλλά και εάν γίνει το θεωρώ εξίσου lame με το προηγούμενο σενάριο. Θέλω η big mom να πέσει από Luffy κάποια στιγμή και όχι από BB. Εάν τους βάλει ο Oda από το πουθενά στην εξίσωση θα το θεωρήσω τραγικό!!



#15246 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 22 July 2017 - 23:25

Κάποτε κάποιος σε ένα φόρουμ ρώτησε "Γιατί 3 συμμαχικές δυνάμεις πιάστηκαν απροετοίμαστες όταν ο kaido ήρθε στο νησί που είχαν κατακτήσει; "

 

Η απάντηση μου χαρακτηρίστηκε ευστοχη απο πολλους και ήταν: "Η αλήθεια είναι πως δεν πέφτει κάθε μέρα στην μούρη σου απο τον ουρανό ένας yonko."

 

βλέποντας το κεφάλαιο της εβδομάδας  βλέπω οτι αυτός ο ισχυρισμός γίνεται όλο και πιο άτοπος...



#15247 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 26 July 2017 - 14:42

ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ



#15248 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 26 July 2017 - 22:15

Ούτε καν. Έπιασε πάτο με Punk Hazard / Dressrosa, αλλά από τότε είναι στην ανάκαμψη. Θέλει δουλειά ακόμα αλλά τα πηγαίνει καλά.

 

Αν εξαιρέσεις κάποια λίγα σημεία έχω ευχαριστηθεί αυτό το arc αρκετά περισσότερο από οτιδήποτε άλλο της μετα-timeskip εποχής.



#15249 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 27 July 2017 - 19:50

Ούτε καν. Έπιασε πάτο με Punk Hazard / Dressrosa, αλλά από τότε είναι στην ανάκαμψη. Θέλει δουλειά ακόμα αλλά τα πηγαίνει καλά.

 

Αν εξαιρέσεις κάποια λίγα σημεία έχω ευχαριστηθεί αυτό το arc αρκετά περισσότερο από οτιδήποτε άλλο της μετα-timeskip εποχής.

 

fishman island και punk για μενα ειναι απο τα χειροτερα arcs, ωστοσο η dressrosa μπορω να πω οτι μου αρεσε, κυριως επειδη αυτο το πασταρντι ο παντοφλαμινγκο ηθελα να πεσει απο την μερα που τον ειδα ντεμπουτο στο marineford, το arc της big mom επισης αναμφησβητητα μ' αρεσει οσο πάει


Edited by Scarlet D., 27 July 2017 - 19:51.


#15250 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 03 August 2017 - 20:33

Παλι δεν εχει ο.π ;;;;

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15251 allblue

allblue

    Starting...

  • Members
  • 74 posts

Posted 03 August 2017 - 21:37



#15252 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 04 August 2017 - 12:31

http://readms.net/r/one_piece/874/4476/17

 

ωραιά η Big Mom αλλά ό,τι ναναι με τη Nami xD



#15253 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 04 August 2017 - 13:00

Άμα καταφέρει μετά από όλα αυτά η Nami να πάρει τον Zeus θα είναι μεγάλο power up.

header.jpg?t=1485907896


#15254 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 04 August 2017 - 13:18

Ακόμα ένα chapter που πραγματικά δεν γίνεται τίποτα...Break κιόλας την επόμενη εβδομάδα



#15255 Lucky Luke

Lucky Luke

    Starting...

  • Banned
  • 1 posts

Posted 04 August 2017 - 13:22

ξερω ότι είναι δυσκολο να το αποδεχθείτε. αλλα το one piece δεν είναι αυτό που ηταν πριν 10 χρονια! ξερω ότι λατρευετε τους ηρωες και είναι ωραιο να τους βλέπεις σε νεες περιπέτειες. και ευκολα ενθουσιάζεστε με αυτό. αλλα είναι ψεύτικος ενθουσιασμος. θα σας κανω την εξης ερωτηση αν δεν ξερατε το one piece και σας εδειχναν μερικα τωρινα chapters θα μπαινατε στον κοπο να το αρχισετε? θα μου πειτε χωρις να ξερουμε τι εχει συμβει λογικο είναι να μην μας αρεσει. και όμως εγω το one piece ετυχε να διαβασω μερικα chapters όταν ηταν στο arlong park και πορωθηκα αμεσως.