Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#5296 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 14 February 2017 - 22:35

Too much fanservice στην συγκεκριμένη σκηνή.  :gotit:

 

οχι ρε γιατι το λες αυτο; ειπαμε οτι στον oda αρεσουν τα μεγαλα μεμε αλλα η toei το παρακανει...



#5297 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 February 2017 - 22:57

Μα το θέμα δεν είναι μόνο τα μεμε αλλά και το στειλιάρι που το κράταγε λες και έκανε pole dancing. Το χουν ξεφτιλίσει εκεί στην TOEI! :dazed:


rsrGbGx.gif

#5298 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 15 February 2017 - 15:36

Μα το θέμα δεν είναι μόνο τα μεμε αλλά και το στειλιάρι που το κράταγε λες και έκανε pole dancing. Το χουν ξεφτιλίσει εκεί στην TOEI! :dazed:

γι' αυτην την σκηνη εννοω, μας τριβουν που μας τριβουν τα μεμε στην μουρη τουλαχιστον ρε παιδι μου μην κανουν και ΤΟΣΟ fan-service πια... Επισης η TOEΙ δεν χρειαζοταν να το κανει αυτο για να ξεφτυλιστει, ξεφτυλιστηκε ηδη μετα το timeskip που εβαλε την nami να αγγαλιαζει τον ussopp και η μυτη του πηγαινε μεσα εξω αναμεσα στα μεμε της   :hehehe:


Edited by Scarlet D., 15 February 2017 - 15:36.


#5299 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 February 2017 - 15:41

Forgot about it! ~~___~~

Επειδή δεν διαβάζω το manga, υπάρχει τόσο fanservice και εκεί; Μετά το time skip όλοι πήραν power boost η nami και η robin πήραν boob boost. Σου λέει είχε τόση πέραση η Boa, θα τις κάνουμε όλες έτσι!  :dazed:


Edited by Hazuki, 15 February 2017 - 15:41.

rsrGbGx.gif

#5300 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 15 February 2017 - 16:03

Forgot about it! ~~___~~
Επειδή δεν διαβάζω το manga, υπάρχει τόσο fanservice και εκεί; Μετά το time skip όλοι πήραν power boost η nami και η robin πήραν boob boost. Σου λέει είχε τόση πέραση η Boa, θα τις κάνουμε όλες έτσι!  :dazed:

 εγω εχω το εξεις προβλημα: Εχω διαβασει το manga μονο μεχρι εκει που τελειωσα το anime, με λιγα λογια αρχισα το manga στην αρχη της dressrossa. την συγκεκριμενη σκηνη με την nami και το νεο της ραβδι την εχω δει και σε anime και σε manga. Και "ωω θεε μου τι εκπληξη" Η σκηνη δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα να κανει με fanservice, ωστοσο η toei εχωσε εκει ενα για να εχουμε
 

Spoiler:

Edited by Scarlet D., 15 February 2017 - 16:04.


#5301 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 April 2017 - 13:59

Επππ πάλι με το catch up, νταξ καλά ήταν τα fillers με το φαΐ αλλά επιτέλους big mom στο τελευταίο. She is crazy! Η κόρη από την άλλη φαίνεται τελείως λογική, δεν ξέρουμε μου φάνηκε σαν χαρακτήρας που μπορεί να μπει στο πλήρωμα, λέτε ο oda να προσθέσει κι αυτήν στο crew;


rsrGbGx.gif

#5302 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 30 May 2017 - 21:30

Υπαρχει κατι που θα ηθελα να σχολιασω για τα τελευταια επεισοδια του anime του οne piece : τo γεγονος οτι κανανε τον κοπο να δειξουνε και να κολλησουνε με ωραιο τροπο το coverstory του wapol με την κυρια ιστορια , ενω θα μπορουσανε να κανουνε το ιδιο με το coverstory του jindai και να εξηγησουνε πως βρηκε το poneglyph και πως ο wadatsumi κατεληξε μαζι του (κυριως σε οσους δεν διαβαζουνε το manga αν και δεν νομιζω να ειναι και πολλοι πλεον) αλλα δεν το κανανε , σημαινει οτι ειτε δεν το θεωρησαν αναγκαιο ειτε δεν τους νοιαζει κιολας και η φαση με το wapol ετυχε για να γεμισουνε το επεισοδιο χωρις τραβηγματα και filler για μια φορα. Ε λοιπον μαντεψτε πιο απο τα δυο ισχυει ! Γενικα πιστευω οτι ειναι κριμα οταν τους δινεται η ευκαιρια να συνδιασουνε coverstorys με την βασικη ιστορια , να την πετανε στα σκουπιδια και να μενουνε στην απεξω τετοιες δευτερευουσες ιστοριες ( αν και μεταξυ μας δεν ειχανε προβλημα στο lobby enies arc να πετανε ακυρα filler επεισοδια με τον luffy και τους αλλους σε εποχη της παλιας Ιαπωνιας). Για αλλη μια φορα η τοει μας επιβεβαιωνει ποσο στην π@τ#@ρα της γραφει το one piece και δεν προσπαθει καν να δειξει παραπανω ουσιαστικο υλικο σε ενα επεισοδιο περα του ενος η και μερικες φορες λιγοτερου του ενα κεφαλαιου.

Y.Γ Πιο πολυ απο συνηθεια το βλεπω πλεον πια παρα επειδη μου αρεσει το anime.



#5303 november27

november27

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 31 May 2017 - 11:10

Καλά στο anime του one piece, αρκετά χρόνια τώρα , μας ψιλοδουλεύουν.. αλλά τι να κάνουμε..

απ τη μια είναι λογικό.. σίγουρα είναι άπειρα δύσκολο να βγάζεις επεισόδιο κάθε εβδομάδα-πόσο μάλλον να είναι και καλό...

Σε μια σειρά που θα ακουμπήσει τα 1000επεισόδια δεν γίνετε να "απαιτούμε" να είναι όλες οι arcs - επεισόδια τούμπανα..

Το story & ο κόσμος που έχει το one piece είναι απίστευτο και γι αυτό το "βλέπουμε" ακόμη( σε αρκετά επεισόδια πέφτει άπειρο skip...).

 

Το μόνο άσχημο με το one piece είναι πως όταν άρχισα να το βλέπω ήμουν δημοτικό και τώρα έχω πτυχίο.............



#5304 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 31 May 2017 - 18:44

Δεν απαιτω να ειναι τουμπανα ολα τα επεισοδια , ξερω οτι ειναι δυσκολο για αυτο ακριβως οπως στο dragon ball super επρεπε να συνεργαζονται με εξωτερικους animators για να βελτιωθει το animation και ειτε να κανουνε διαλλειμα ειτε να βαλουνε filler arcc για να παρει μια ανασα το anime ,η αναλογια επεισοδιων -κεφαλαιων εχει καταντησει να ειναι 1 ep= 1cp η και λιγοτερο , ολα τα επεισοδια γενικα τα τελευταια χρονια εχουν πολυ χαμηλη ποιοτητα για αυτους τους λογους με εξαιρεση βεβαια καποιεςσκηνες η και μαχες. Απλα επειδη το one piece ειναι σταθερα πλεον στις πρωτες θεσεις ακροαματικοτητας δεν τους νοιαζει ιδιαιτερα η ποιοτητα των επεισοδιων και ειναι τραγικο να γινεται αυτο σε ενα τοσο καλοδουλεμενο manga.

Υ.Γ. Εγω δεν το βρησκω ασχημο να σε συντροφευβει αυτη η σειρα ακομη , φαντασου οτι υπαρχουνε και τα ατομα που την διαβαζουνε απο το 1997


Edited by GokussjGod, 02 June 2017 - 01:04.


#5305 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 31 May 2017 - 23:51

Υπαρχει κατι που θα ηθελα να σχολιασω για τα τελευταια επεισοδια του anime του οne piece : τo γεγονος οτι κανανε τον κοπο να δειξουνε και να κολλησουνε με ωραιο τροπο το coverstory του wapol με την κυρια ιστορια , ενω θα μπορουσανε να κανουνε το ιδιο με το coverstory του jindai και να εξηγησουνε πως βρηκε το poneglyph και πως ο wadatsumi κατεληξε μαζι του (κυριως σε οσους δεν διαβαζουνε το manga αν και δεν νομιζω να ειναι και πολλοι πλεον) αλλα δεν το κανανε , σημαινει οτι ειτε δεν το θεωρησαν αναγκαιο ειτε δεν τους νοιαζει κιολας και η φαση με το wapol ετυχε για να γεμισουνε το επεισοδιο χωρις τραβηγματα και filler για μια φορα. Ε λοιπον μαντεψτε πιο απο τα δυο ισχυει ! Γενικα πιστευω οτι ειναι κριμα οταν τους δινεται η ευκαιρια να συνδιασουνε coverstorys με την βασικη ιστορια , να την πετανε στα σκουπιδια και να μενουνε στην απεξω τετοιες δευτερευουσες ιστοριες ( αν και μεταξυ μας δεν ειχανε προβλημα στο lobby enies arc να πετανε ακυρα filler επεισοδια με τον luffy και τους αλλους σε εποχη της παλιας Ιαπωνιας). Για αλλη μια φορα η τοει μας επιβεβαιωνει ποσο στην π@τ#@ρα της γραφει το one piece και δεν προσπαθει καν να δειξει παραπανω ουσιαστικο υλικο σε ενα επεισοδιο περα του ενος η και μερικες φορες λιγοτερου του ενα κεφαλαιου.

Y.Γ Πιο πολυ απο συνηθεια το βλεπω πλεον πια παρα επειδη μου αρεσει το anime.

Γι αυτούς και πολλούς λόγους προσωπικά έχω σταματήσει να βλέπω one piece anime. Σίγουρα το συνιστώ σε έναν καινούργιο. Είναι ένα anime από τα 'Πρέπει' που κάποιος πρέπει να δει.



#5306 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 02 June 2017 - 23:16

Εγω σταματησα να βλεπω ανιμε.... το εχουν κανει αθλιο.. μηδενικη προσπαθεια ... κριμα.... το καταστρεψαν... θελουν ολοι κλωτσιες εκει μεσα..

Ειδικα μετα παο ντρεσροζα δεν υπαρχουν λογια... μανγκα και παλι μανγκα


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5307 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 02 June 2017 - 23:47

Κριμα ρε γαμωτο που δεν ασχολειται και καθολου ο oda η εστω να βαλει καποιν αλλο να επιβλεπει για λογαριασμο του


Edited by GokussjGod, 03 June 2017 - 00:37.


#5308 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 23 June 2017 - 11:57

Special 2ωρω στις 26 Αυγούστου Arc: East Blue Luffy and His 4 Crewmates' Big Adventure



#5309 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 23 June 2017 - 19:35

Δεν το λεω συχνα αλλα το τελευταιο μου αρεσε παρα πολυ. Δειτε το.


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5310 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 01 October 2017 - 09:40

http

://www.youtube.com/watch?v=nE2FtAyrf3M


Edited by GokussjGod, 01 October 2017 - 09:50.