Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#5221 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 10 April 2016 - 15:34

Και εμένα μου άρεσε ο διάλογος αυτός. Και τολμω να πω ότι μαρέσει που ο Issho είναι πιο πολιτικός στην σκέψη παρά στρατιωτικός.

 

Spoiler:

 

Για το ανιμε τολμώ να πω τώρα που τα είδα μαζεμένα μετα το gear4 μου άρεσε πάρα πολύ. Πολύ κλάψα αλλά πάντα έτσι ήταν. Ίσως επειδή περιμένω να δω κάποιες σκηνές πως και πως γι αυτό να μην με αγγίζουνν πλέον.


Edited by redpower1989, 10 April 2016 - 15:38.


#5222 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 April 2016 - 08:26

Καλό και το σημερινό, αν και είχε κάποιες παλιές σκηνές από παλιότερα επεισόδια γενικά ήταν ενδιαφέρον. Άντε να δούμε τι έγινε από την πλευρά του Sabo μέχρι να συναντήσει τον Luffy στο κολλοσαίο. 


rsrGbGx.gif

#5223 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 17 April 2016 - 21:08

Η εγω εχω χασει καποιο κεφαλαιο στο Μανγκα ή το σημερινο ηταν φιλλερ ....

Οπως και αν εχει μας αρεσουν τετοια φιλλερς οποτε ολα καλα

Κραταω ομως τον υπαινιγμο που εγινε περι αερα/ανεμου και ντραγκον (Η σκηνη που ο ντραγκον επιστρεφει στο πλοιο με τον Σαμπο).... αυτο ισως ειναι ενα καλο σποιλερ 

Και για να το ξεκαθαρισουμε αυτο δεν υπηρξε στο μανγκα..μονο στο ανιμε


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5224 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 17 April 2016 - 22:28

Η εγω εχω χασει καποιο κεφαλαιο στο Μανγκα ή το σημερινο ηταν φιλλερ ....

Οπως και αν εχει μας αρεσουν τετοια φιλλερς οποτε ολα καλα

Κραταω ομως τον υπαινιγμο που εγινε περι αερα/ανεμου και ντραγκον (Η σκηνη που ο ντραγκον επιστρεφει στο πλοιο με τον Σαμπο).... αυτο ισως ειναι ενα καλο σποιλερ 

Και για να το ξεκαθαρισουμε αυτο δεν υπηρξε στο μανγκα..μονο στο ανιμε

Oντως το επεισοδιο ηταν πολυ καλο επειδη εγινε σε συνεργασια με τον Oda o οποιος εδωσε καποιες οδηγιες , και με βαση sbs, οποτε θα μπορουσα με να πουμε οτι το επεισιοδιο ειναι canon ,ενω  η σκηνη με τον υπαινιγμο για τον ανεμο του ντραγκον θα μπορουσε να εχει σημασια.



#5225 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 April 2016 - 23:32

Η εγω εχω χασει καποιο κεφαλαιο στο Μανγκα ή το σημερινο ηταν φιλλερ ....

Οπως και αν εχει μας αρεσουν τετοια φιλλερς οποτε ολα καλα

Κραταω ομως τον υπαινιγμο που εγινε περι αερα/ανεμου και ντραγκον (Η σκηνη που ο ντραγκον επιστρεφει στο πλοιο με τον Σαμπο).... αυτο ισως ειναι ενα καλο σποιλερ 

Και για να το ξεκαθαρισουμε αυτο δεν υπηρξε στο μανγκα..μονο στο ανιμε

 

Τα καλά του να μην διαβάζεις το manga, αν δεν το ξέρεις ότι είναι filler και είναι καλό τότε σου φαίνεται σαν κανονικό επεισόδιο.  :dazed:  :congrats:  :dazed:


Edited by Hazuki, 17 April 2016 - 23:33.

rsrGbGx.gif

#5226 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 April 2016 - 09:36

Καλό και το σημερινό, δείχνει γεγονότα από την μεριά του Sabo. Στο preview δείχνει τους υπόλοιπους straw hats στο δίπλα νησί και ότι συναντούν τον Kaido. Αυτό είναι στο manga;


rsrGbGx.gif

#5227 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 24 April 2016 - 10:15

ναι



#5228 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 24 April 2016 - 13:35

Και τι σημερινο μου αρεσε πολυ κλαψα ομως αν και κατανοτη και τι ανματαρα ηταν αυτη στο preview ,ειδικα εκει που εφανιζετια ο kaido :w00t:



#5229 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 25 April 2016 - 01:44

πολυ καλο... τετοια φιλλερς τα λατρευω! σαν μινι ταινιες!

 

το preview του επομενου φαινεται υπερβολικα καλοφτιαγμενο... για να δουμε!

 

ΚΑΪΝΤΟΥ & ΜΝΗΜΟΝΙΑ μεχρι να σβησει ο Ηλιος!!!! χαχαχα


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5230 Germa Double Six

Germa Double Six

    Vinsmoke Sanji

  • Members
  • 8 posts

Posted 01 May 2016 - 12:19

Περιμένα αυτό το επεισόδιο για τόσο πολύ καιρό ...

its+been+84+years.gif



#5231 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 01 May 2016 - 14:53

Υπεροχο και απολαυστηκο το σημερινο και πολυ καλοφτιαγμενο ειδικα στο Ζου και στην epic εμφανιση του kaido.



#5232 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 May 2016 - 13:51

Πολύ καλό και το 739, ρε γμτο ψοφάω όταν τρέχουν πάνω κάτω σε νησιά είναι τόσο αστείες οι φάτσες που κάνουν (τσουμιμασεν ναμι σουαν!) :congrats:

 

Άντε να τελειώσει το arc γιατί από δω και πέρα φαίνεται ότι θα έχει καλά επεισόδια. Μάλλον θα σταματήσω και θα βλέπω πλέον σε batches μήπως είναι καλύτερα έτσι.


rsrGbGx.gif

#5233 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 03 May 2016 - 15:43

Απλα υπεροχο! Ενα απο τα καλυτερα επεισοδια ως τωρα! Animation ποιοτητας one-piece-Movie και ακομα πιο καλο μπορω να πω! 

 

Απο την αρχη εως τ τελος ενα αριστουργημα! Πολλα συγχαρητηρια σε αυτους που ασχοληθηκαν και μετετρεψαν αυτο το υπεροχο κεφαλαιο του μανγκα

σε ενα τελειο ανιμε!  :riiight:   :kill4u:   :blingeye2:   :blush2:

 

Kaidou of the 100 beasts! 

 

If it is one-to-one, do it with Kaidou!


Edited by Zem@c, 03 May 2016 - 15:44.

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5234 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 May 2016 - 11:05

Είδα τα 740 και 741 μαζί, ρε παιδί μου τι το χρειαζόμαστε τόσο δράμα, δεν καταλαβαίνω γιατί κάνει αυτές τις βλακείες ο Kyros. Αφού ήταν ήδη ήρωας και τον ξέρανε όλοι αν απλά ανακοίνωναν ότι αυτός είναι ο πατέρας δεν θα έτρεχε τίποτα με την Rebecca που δεν θα ήταν 100% βασιλικό αίμα. Τέσπα, κάπως βαρετά αυτά τα δύο, δυστυχώς ο νέος seiyuu του sengokoku δεν μου άρεσε και πολύ αλλά τι να κάνεις που μας άφησε χρόνους ο προηγούμενος. Δεν μπορώ να φανταστώ sengokoku με άλλη φωνή. Τέσπα, αυτάαα.


rsrGbGx.gif

#5235 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 27 May 2016 - 06:27

Νέο special "Heart of Gold" για τις 16 Ιουλίου, θα έχει σχέση με την ταινία One Piece Gold, σαν έξτρα ιστορία - εισαγωγή.