Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Τεχνικά προβλήματα..


  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#541 YoMaster

YoMaster

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 09 April 2012 - 09:23

Yo! Master here, με εναλλακτικό account που μόλις έφτιαξα.

Για κάποιο λόγο δε μπορώ να κάνω log-in στο κανονικό account μου:

- Όταν προσπαθώ μου βγάζει "Username or password incorrect".
- Όταν προσπαθώ να δημιουργήσω καινούργιο 'Yo! Master' account μου βγάζει ότι & το username & το email είναι ήδη κατειλημμένα.
- Έκανα account recovery (με το να μου στείλει καινούργιο password) & πάλι τα ίδια όπως παραπάνω.

#542 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 09 April 2012 - 10:45

^ Σου έστειλα PM, τώρα λογικά θα μπορείς να μπεις.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#543 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 09 April 2012 - 12:38

Problem solved, thanks man. :D
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#544 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 09 April 2012 - 13:27

Ενώ μετά την αλλαγή του forum φόρτωνε κανονικά, πλέον δεν φορτώνει ποτέ η πρώτη σελίδα του Hall of Fame Ελλήνων Cosplayers (τουλάχιστον όχι σε μένα).Μήπως έγιναν parse τα links που έλεγες Kenny και να παίζει καμιά σχέση αυτό;

http://www.anime.gr/forum/index.php?/topic/6217-hall-of-fame-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CF%89%CE%BD-cosplayers/


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#545 Vyle

Vyle

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 09 April 2012 - 14:20

εμενα δε μου ανοιγει τη σελιδα του moderating team.

#546 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 09 April 2012 - 14:43

Εμένα δε μου αλλάζει το avatar..

Θέλω να πω, ανεβάζω εικόνα, φαίνεται ότι αλλάζει και μετά την ανανέωση, πάλι έχω το παλιό avatar μου (στην προκειμένη, τον Light :P ).

#547 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 09 April 2012 - 14:44

Ενώ μετά την αλλαγή του forum φόρτωνε κανονικά, πλέον δεν φορτώνει ποτέ η πρώτη σελίδα του Hall of Fame Ελλήνων Cosplayers (τουλάχιστον όχι σε μένα).Μήπως έγιναν parse τα links που έλεγες Kenny και να παίζει καμιά σχέση αυτό;

http://www.anime.gr/forum/index.php?/topic/6217-hall-of-fame-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CF%89%CE%BD-cosplayers/

Εμένα φορτώνει κανονικά... έπειτα από ΠΟΛΛΗ υπομονή. Δηλαδή το βάζω να φορτώνει, πάω να φτιάξω καφέ/σάντουιτς/κτλ, γυρνάω και είναι έτοιμο. Βέβαια τα ίδια μου έκανε το συγκεκριμένο thread και επί vBulletin, οπότε δεν το θεωρώ κάτι περίεργο.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#548 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 April 2012 - 14:58

εμενα δε μου ανοιγει τη σελιδα του moderating team.


Είναι υπό κατασκευή και το έχουμε αφήσει γιατί δεν επείγει προς το παρόν

Εμένα δε μου αλλάζει το avatar..

Θέλω να πω, ανεβάζω εικόνα, φαίνεται ότι αλλάζει και μετά την ανανέωση, πάλι έχω το παλιό avatar μου (στην προκειμένη, τον Light :P ).


Give it some time. Να υποθέσω μιας και σε βλέπω με άλλο avatar ότι δουλεύει, σωστά?

xbJ3b2w.jpeg


#549 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 09 April 2012 - 15:05

Give it some time. Να υποθέσω μιας και σε βλέπω με άλλο avatar ότι δουλεύει, σωστά?

Όχι, έχω αλλάξει avatar, αλλά επιμένει να δείχνει το πρώτο μου avatar. Αυτό που βλέπεις, δηλαδή:P

#550 Vyle

Vyle

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 09 April 2012 - 15:09

μια απ τα ιδια κι απο εδω.

σε αλλο σαιτ με IP.Board δεν εμφανιζει το ιδιο προβλημα.

#551 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 April 2012 - 15:25

Μα δεν βλέπω τον Light :S Βλέπω δύο να φιλιούνται. Vyle σε σένα βλέπω ένα πράσινο πόκεμον. Αυτά βλέπετε και εσείς?

xbJ3b2w.jpeg


#552 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 09 April 2012 - 15:33

Μα δεν βλέπω τον Light :S Βλέπω δύο να φιλιούνται. Vyle σε σένα βλέπω ένα πράσινο πόκεμον. Αυτά βλέπετε και εσείς?

Εγώ γιατί βλέπω ακόμη τον Light; :hmmm:

#553 Vyle

Vyle

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 09 April 2012 - 15:39

ναι αλλα εχω αλλαξει αβαταρ.

οταν γραφω τη δημοσιευση διπλα μου εμφανιζει το σωστο αβαταρ. οταν δημοσιευω το παλιο δειχνει.

εδιτ: τωρα δειχνει το σωστο

#554 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 09 April 2012 - 16:15

Εμένα φορτώνει κανονικά... έπειτα από ΠΟΛΛΗ υπομονή. Δηλαδή το βάζω να φορτώνει, πάω να φτιάξω καφέ/σάντουιτς/κτλ, γυρνάω και είναι έτοιμο. Βέβαια τα ίδια μου έκανε το συγκεκριμένο thread και επί vBulletin, οπότε δεν το θεωρώ κάτι περίεργο.


Και εγώ αυτό κάνω αλλά δεν ανοίγει καν όσες φορές και να το αφήσω.Στο vBulletin μου φόρτωνε αντιθέτως άμεσα παρά το μέγεθος του.Δεν εννοώ οι εικόνες δεν φορτώνουν.Εννοώ ότι δεν -ανοίγει- καν πλεον σε μένα τουλάχιστον.Μόνο μια λευκή σελίδα έχει που φορτώνει και καλά και μετά από μερικά λεπτά κόβεται και το φόρτωμα:S


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#555 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 April 2012 - 16:15

Άρα μάλλον θέλει το χρόνο του XD

Αν τα αλλάζει είμαστε καλά, αυτό με την καθυστέρηση θα το μεταφέρω στους αρμόδιους ^^

xbJ3b2w.jpeg