Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Guns N' Roses


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 19 June 2008 - 13:43

Παρ'ολα αυτά ειναι συμπαθητικοί και τους καταλογιζω ως credit το γεγονός οτι οταν ψαχναμε στο λυκει ενα κομματι για να εντυπωσιασουμε τα κοριτσια το Don't you cry ηταν παντα στις πρωτες επιλογές!:hahaha:


Σ'αγαπάω..και έλεγα τι να της πω ότι είναι το αγαπημένο μου...:congrats:
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#17 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 19 June 2008 - 19:17

Παιδιά εμένα απ' τους guns το αγαπημένο μου είναι το November rain.
Βέβαια ο Slash είναι και απ' τους αγαπημένους μου κιθαρίστες.
Posted Image

#18 FireFistAce

FireFistAce

    R.I.P.

  • Members
  • 163 posts

Posted 20 June 2008 - 17:44

Οι Guns en Roses ειναι (μαλλον ηταν) ενα απο τα καλυτερα συγκροτηκατα ολων των εποχων μιας και ειχαν τον καλυτερο κιθαριστα(Slash) και μια απο τις πιο ωριαες φωνες(Axl). Αλλα συνεχης κοντρα αυτων των δυο οδηγησε τον Slash να εγκαταλειψει το συγκροτημα... Κριμα παντως γιατι πιστευω οτι αν τα πηγαιναν καλα αυτοι οι δυο τοτε οι Guns θα ηταν ακομα το συγκροτημα που ηταν στα τελη του 80 και αρχες του 90.

Κατα την γνωμη τα καλυτερα albums ειναι το Appetite for Destruction και Use your Illusion I&II.
Posted Image
"If I surrender my power to you, then there was no point in me being a man..."

#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 June 2008 - 17:53

να ρωτήσω? μπορούμε να ανοίξουμε thread και για πεθαμένα συγκροτήματα?

#20 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 22 June 2008 - 13:44

Θεοί... ήταν το συγκρότημα που πριν από 12 χρόνια μου γνώρισε το hard rock...

Φοβεροί δίσκοι και φοβερά τραγούδια. O πρώτος δίσκος Appetite for Destruction είναι κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος και έχει φοβερή ποικιλία - από "μάγκικα" τραγούδια όπως Welcome to the jungle & It's so easy μέχρι άκρως συναισθηματικά όπως το sweet child of mine (το οποίο έχει από τα καλύτερα solo ever!!!)

O Slash είναι μέγας μάστορας!!!
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#21 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 22 June 2008 - 17:50

να ρωτήσω? μπορούμε να ανοίξουμε thread και για πεθαμένα συγκροτήματα?

Γιατί να μην μπορείτε;:hmmm:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#22 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 14 July 2008 - 16:41

O Slash ειναι οντως φοβερος κιθαριστας... Οι guns n roses ειναι απο τα συγκροτηματα που θεωρουνται''κλασσικα''. Δεν μπορω να καταλαβω τι το μαγικο ειχαν αυτες οι περασμενες δεκαετιες και βγαλαν τοσο αυθεντικα και διαχρονικα κομματια-συγκροτηματα. Βεβαια τους ''νεους'' guns n roses δεν τους υποστηριζω καθολου και θεωρω μεγαλη βλακεια του Axl που εκανε περιοδια με αυτο το ονομα. Ενταξει ρε φιλε ησουν ο frontman αλλα δεν εισαι οι guns n roses (κατα την ταπεινη μου αποψη παντα).
και ενα ασχετο hot tip: το ονομα Axl Rose ειναι αναγραμματισμος του oral sex...:P
:deadga6: μου αρεσει πολυ το civil war

#23 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 July 2008 - 17:23

βασικά στην εποχή τους δεν μπορείς να πεις ότι περίμενε κανεις ότι θα γινόταν κλασικό το συγκρότημα αυτό. εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι πρόσφεραν τίποτα στη μουσική πέρα από 3-4 τραγούδια νομίζω ότι το πραγματικό αστέρι ήταν ο slash και όχι ο Axel.

#24 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 14 July 2008 - 17:56

Συμφωνω μαζι σου στο θεμα slash-axl Erisabetsu! Απλως νομιζω οτι ανεξαρτητα απο το ποσα τραγουδια αφησαν, απο το αν ειναι πολλα η λιγα,τελικα αφησαν κατι. Βρηκαν το μουσικο στερεωμα καπως και το αφησαν στους επομενους καπως αλλιως. Το εμπλουτισαν με αυτα τα ενα-δυο καλα τραγουδια.... Ετσι νομιζω.....

#25 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 19 November 2008 - 06:55

Μολις τελειωσα τοσ ακουσμα των τραγουδιων του νεου τους album...περιμενα περισσοτερα...στο δευτερο ακουσμα 8α επανελθω με μια κριτικη

#26 Johnyman

Johnyman

    Clear Eyes,Full Hearts

  • Members
  • 142 posts

Posted 20 June 2010 - 23:59

πολύ καλό συγκρότημα,από τα αγαπημένα μου...μου αρέσει αρκετά η φωνή του axl και τον πήγαινα αρκετα σαν στυλάκι.τα αγαπημένα μου τραγούδια το don't cry,το civil war(κορυφαίοι στίχοι),το november rain και το pacience...

ακόμα,ο χοντρός axl με τα ράστα ειναι...επίσης δεν θα έπρεπε να κρατήσει το όνομα...οι GnR ήταν εκείνη η παντάδα και μόνο εκείνη...

Edited by Johnyman, 03 December 2010 - 09:52.

Posted Image


#27 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 28 September 2010 - 19:53

Εκπληκτικο συγκροτημα...Απο τα σημαντικοτερα θα ελεγα...ειδικα η κιθαρα του Slash...εδινε κατι διαφορετικο :respect: σε Guns N Roses