Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Invasion of Insects


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#16 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 13 June 2008 - 15:45

νομιζω οτι βάζεις υπερβολικα details χωρίς να εφαρμόζεις καθόλου προοπτικη εμφανισης της ίδιας της εικόνας...
οι εικόνες σου κουράζουν λίγο το μάτι...
imo πάντα..

#17 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 14 June 2008 - 09:11

κουραζουν;
προοπτικη ειναι κατι που δεν το κατεχω ακομα...
αλλα τωρα που το λες θα το προσπαθω ευχαριστο Zweistein:kawaii:
οσο για της λεπτομεριες αν βελτιοσο τη προοπτικη μου θα ειμαι ενταξη;
(imo παντα...)<== τι ενοεις;:sigh2:

ας μη ξεχναμε το ονομα του thread:hahaha: εδω κατι παλιο
Spoiler:

Edited by DaimonHand, 14 June 2008 - 10:27.
νεες εικονες κανω οικονομια στα post μου :P

Imagination is the only limit!

#18 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 14 June 2008 - 11:50

imo = in my opinion
για προοπτική, ας πούμε προσπάθησε να έχεις μια αναλογία στο χώρο κ προσπάθησε να δώσεις λίγο φυσική υπόσταση στους χαρακτήρες σου. λίγο καλύτερες αναλογίες, απόδωση κάποιας κινησης ή συναισθηματος...
έχεις χέρι για σχέδιο, αλλά ενώ οι χαρακτήρες σου είναι εμπλουτισμένοι με χαρακτηριστικά, χρώμα κ λεπτομέριες, η έλλειψη προοπτικής τους κάνει σαν αντικείμενα.
Ενώ εσυ προσπαθείς να αποδωσεις μια εικόνα που μπορεί να θέλεις να βγάλει δύναμη κ οργή από μέσα, σε κάποιες φάσεις αντί αυτού ο άλλος βλέπει απλά ένα ασχιμούλι κακόμοιρο σκελετουδάκι (καλα υπερβάλω λίγο αλλά με πιάνεις).
για αρχή βάλε λίγη κίνηση κ αναλογίες κ λάβε υπόψην σου αυτά που είπε κ η Matsu στην προιγούμενη σελίδα. :)

#19 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 14 June 2008 - 13:51

που μενεις...εχω να σου δωσω κατι αναλογιες και να σου κανω κανα μαθημα...roast it...και τσαμπα!!!!εκανα 3 χρονια manga &anime μελετη-τα 2 χρονια που καναμε μελετη στα κινουμενα σχεδια το χασα :emptyonexg1:
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#20 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 June 2008 - 14:30

Αν και σχεδία σου έχουν τρομακτική λεπτομέρεια...οπός είπε και η @Matsu σου λίπη η κίνηση και η σωστή αναλογία. Όσο λεπτομέρεια και να κάνεις σε κάποιο σχέδιο αν δεν είναι σωστά δομημένο και να έχει σωστή απόδοση της κινήσεις έχεις πετηχη μονό τα 1/3 από αυτό που ήθελες να κάνεις! Ας μην ξεχνάμε γιατί είναι ωραία τα manga αν και έχουν σχετικά απλό σχέδιο (ένταξη κάποια ξεφεύγουν στο σχέδιο και είναι εξωπραγματικά αλλά είναι λίγα) είναι ωραίο και μας αρέσει, επειδή έχει σωστές αναλογίες και τρομερή απόδοση στην κίνηση! Συνέχισε να εξάσκησε αυτό είναι το κλειδί για την επιτυχία, α και μην ανησυχείς για κλοπές τουλάχιστο όχι για κάποια χρόνια (ναι θα πάρει πολύ καιρό μέχρι να γίνεις πολύ κάλος ώστε να κλέβουν τα σχεδία σου) σε αυτό το στάδιο μονό ιδέες μπορούν να σου κλέψουν.
Posted Image

#21 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 14 June 2008 - 22:08

@Zweistein : ναι καταλαβα τι λες :wooi2: ευχαριστο :riiight:
@JoHnAroC : ok τ'ψισα:burningbe3: *κατι μυριζη καμενο σνιφ σνιφ:hahaha:*
@Νeuro : αυτα μου λεται και πορονομαι :burningbe3: *παρα μυριζη καμενο... εμ με τοσους καμενους ανιμαδες τι περιμενεις :kakaka:* δηλαδη μπορω να βελτιωθω πανω απο 2/3 της τορινης μου καταστασης και +
:hehe: jeah thnx *ναι τωρα τη ψωνισα i know:joyful::joyful:*
@all : :blingeye2: μου ανιγεται τα ματια εισται τελιοι thnx
μεχρη τωρα δεν το ειχα σκεφτη προς αυτη τη κατευθηνση...
Imagination is the only limit!

#22 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 15 June 2008 - 10:28

νταξει εγω σου εχω πει τη γνωμη και συνεχιζω να στη λεω! ειναι πολυ εντυπωσιακα ιδαιτερα πρωτοτυπα! και αυτο ειναι το ωραιο! το χρωμα οπως ειπαν και οι αλλοι ειναι απλα τελειο! εχεις ενα δικο σου στυλ και ειναι ωραιο αυτο! και το κομιξ που θες να κανεις πιστευω θα εχει επιτυχια! αυτο για το κλεψιμο ιδεων γκουχ γκουχ καλα το ειπες αλλα δ βλεπω να το τηρεις! χιχιχχιχιχ!

#23 ZeD

ZeD

    完ぺき.にほかなら

  • Members
  • 257 posts

Posted 16 June 2008 - 11:06

Zhtw 0 DAim0nHand!!! We live In LoStExile !!!! Keep it this Way Aderfe!!!
Horay @ Rotten Mecha!!!

A re pshle Ctacta 0000la!
Bruutaro Faitto! // MyAnimeList // tweet!

Flowers in darkness—
We can embrace their fragrance
even without light
-Hideshi's last haiku

Spoiler:


#24 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 16 June 2008 - 11:30

@nasia : ευχαριστο πολυ -^_^-
οσο για το θεμα τις ασφαλιας αν δεις το thread που εκανα θα καταλαβεις γιατι αποφασισα να βαζω εικονες μεσα ...
@ΖeD : no Greekglish plz
ευχαριστο κατα τ΄αλλα :hahaha:
Imagination is the only limit!

#25 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 16 June 2008 - 23:57

και η σαπιλα συνεχιζεται...
μ'αρεσει
συνεχισε ετσι dude

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#26 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 17 June 2008 - 15:32

αμα εξαρτοταν απο εμενα θα πηγενε στο απειρι η σαπιλα :oo:οπ απο εμενα εξαρταται:hahaha:

next picture ειναι ενας χαρακτιρας που τον εφτιαξα μολις χτες αν και το συστημα τοξου θα αλλαξει λιγο πολυ:drink:
Spoiler:



Spoiler:
δεν :drink:ξερω ακομα τι αλλο θα ανεβασω αυτο εξαρταται
Spoiler:

Edited by DaimonHand, 30 April 2011 - 17:51.

Imagination is the only limit!

#27 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 23 June 2008 - 21:46

...
Spoiler:

Imagination is the only limit!

#28 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 14 July 2008 - 12:01

Μια σελιδα απο το κομικ μου βρισκομαστε στο μακρινο μελον το ιντερνετ εχει ξεπερασει καθε οριο τον σημερινον δηνατοτιτον στο ψηφιακο χωρο οσο και στο ρεαλιστικο μιας και εκει μπαινεις κιριολεκτικα στο ιντερνετ...

Spoiler:

Edited by DaimonHand, 14 July 2008 - 12:07.


#29 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 14 July 2008 - 16:23

Μάλιστα...Δεν θα σχολιάσω το σχέδιο,γιατι δεν ειναι του γούστου μου,αλλα καλο θα ηταν να δοκιμάσεις τα λόγια να τα γραφείς στο word για να μην κανεις και ορθογραφικά...Με τα ορθογραφικά χαλάει και η όλη προσπάθεια μιας και φαίνεται να μην το εχεις προσέξει... Επισης να προσεχείς να μην ακουμπάνε τα γράμματα τις άκρες απο τις φουσκες...Αυτα απο μενα...keep it up...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#30 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 14 July 2008 - 18:40

λιπον οσο αφορα τα γραματα ναι σημερα το μεταφρασα γιατι το εχω στα γερμανικα και το εκανα ψηλο γρηγορα
δεν ειναι του γουστου σου δηλαδη πιο ειδος το νεκροφιλο
οσο για ορθογραφικα σηγνομη αλλα βιαζομουνα πολυ καλη ιδεα να τα γραφω στο word πρωτα ^^ thnx