Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόταση από την Anubis σε Teachan


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#31 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 June 2008 - 16:27

Το ότι έχεις εμμονή με Hellsing (και τα συναφή) με κάνει να ελπίζω πως θα διαβάσω μία αξιόλογη ιστορία :thatsit:

E5VV38U.jpg


#32 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 08 June 2008 - 10:57

Ελπίζω να έχεις καταλάβει ότι ζεις το όνειρο πολλών μελών απο 'δω (και όχι μόνο).



Spoiler:

HnH5aB0.jpg


#33 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 09 June 2008 - 13:04

Μακαρι κοριτσακι να πετυχεις...εγω στην καταταξη ειμαι νομιζω πανω απο σενα...3η ειχα βγει..με ειχαν παρει τοτε τηλεφωνο μου ειχαν κανει προταση, αλλα ακομα δεν εχουν κανει αυτη την κινηση που μου ελεγαν τοτε, οποτε εμεινε λιγο μετεωρο το ολο θεμα...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#34 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 09 June 2008 - 14:42

@Matsu: Γιατί έτσι; :( Μήπως θα σου το ξαναπροτείνουν τώρα; Γιατί αφού είσαι πιο πάνω (παρεπιπτόντως, δε συμμετείχα καν στον διαγωνισμό, εκείνοι συμπεριέλαβαν τα σχέδιά μου σ'αυτόν, εγώ τα είχα στείλει απλά για δημοοσίευση) λογικά θα πρέπει να ενδιαφέρονται περισσότερο. Περίεργο μου φαίνεται...

Posted Image


#35 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 09 June 2008 - 17:10

Μια εροτισι αν και μπορω να ακουστο ασχετος αλλα τι διαγονισμος ηταν ακριβος που σιμετεχατε? Υπαρχι μερος οπου μπορω να μαθω για αυτο?
Posted Image

#36 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 09 June 2008 - 18:41

Μια εροτισι αν και μπορω να ακουστο ασχετος αλλα τι διαγονισμος ηταν ακριβος που σιμετεχατε? Υπαρχι μερος οπου μπορω να μαθω για αυτο?

Στο σαϊτ της ανουμπις φυσικα:drink:Δες εδω
Ηταν διαγωνισμος ζωγραφικης...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#37 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 09 June 2008 - 20:34

Μπράβο!!!αυτά είναι!πραγματικά τέτοιες ευκαιρίες δύσκολα δίνονται(όπως είπαν και παραπάνω) αλλα για να σου δόθηκε συμμένει οτι το αξίζεις κι οτι έχεις δουλεψει γι αυτό!:thatsit:

#38 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 09 June 2008 - 20:44

@Matsu: Γιατί έτσι; :( Μήπως θα σου το ξαναπροτείνουν τώρα; Γιατί αφού είσαι πιο πάνω (παρεπιπτόντως, δε συμμετείχα καν στον διαγωνισμό, εκείνοι συμπεριέλαβαν τα σχέδιά μου σ'αυτόν, εγώ τα είχα στείλει απλά για δημοοσίευση) λογικά θα πρέπει να ενδιαφέρονται περισσότερο. Περίεργο μου φαίνεται...


Πιθανοτατα τοτε να μην ειχα αφησει e-mail και να εχουν χασει τα υπολοιπα στοιχεια επικοινωνιας.Γιατι τηλεφωνο μου ειχαν, αφου με ειχαν παρει τοτε τηλεφωνο και μου ειχαν πει.Εγω ειχα διαγωνιστει κανονικα, μαλιστα ειχα στειλει περιπου 20 σχεδια, τα οποια ποτε δεν πηγα να παρω πισω (βαριομουν να τρεχω απο Φαληρο-Αγια Παρασκευη), και τελικα τους εμειναν αμανατι...το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι μου ειχε φυγει ο πατος να τα κανω, γιατι ηταν ολα στο χερι, περασμενα τα περιγραμματα με πενακι και σινικη μελανη, και χρωματισμενα με ξυλομπογιες.Τεσπα..μακαρι παντως να κανουν καμια κινηση για να προωθησουν τους εγχωριους καλλιτεχνες..
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#39 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 09 June 2008 - 22:39

Omedeto :D

#40 crais

crais

    the 5th cylon!

  • Members
  • 256 posts

Posted 09 June 2008 - 22:57

congrats!!!!!!!! κ καλή επιτυχία

και όπως είπε ο jiraiya θέλουμε και perv μέσα :hahaha:

μια ψιλοάσχετη ερώτηση επειδή είδα τώρα τα αποτελέσματα μόνο κορίτσια συμμετείχαν ή αυτά σάρωσαν τα βραβεία?
Posted ImagePosted Image

#41 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 09 June 2008 - 23:33

Συγχαρητήρια Teachan!!Εις ανώτερα και θα δούμε και δουλειά σου στο χαρτί και όχι μόνο στην οθόνη!
Posted Image

#42 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 10 June 2008 - 08:47

congrats!!!!!!!! κ καλή επιτυχία

και όπως είπε ο jiraiya θέλουμε και perv μέσα :hahaha:

μια ψιλοάσχετη ερώτηση επειδή είδα τώρα τα αποτελέσματα μόνο κορίτσια συμμετείχαν ή αυτά σάρωσαν τα βραβεία?


Το Akasuki ηταν περιοδικο που απευθυνοταν σε κοριτσια...και οι ιστοριες αλλα και το ολο στησιμο του ηταν τετοιο...λογικο ηταν μονο κοριτσια να παρουν μερος στο διαγωνισμο...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#43 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 10 June 2008 - 08:52

Omedeto gozaimasu Teachan-san :) Καλή επιτυχία και εις ανώτερα!! :) :) :)

Άντε, και να σε φωνάζουμε Teachan-sensei σε λίγο :D
Posted Image

#44 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 10 June 2008 - 09:04

Συγχαρητήρια Teachan!:congrats:
κυνήγα το όνειρό σου τώρα!:bike:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#45 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 11 June 2008 - 14:50

^_^ jeah μαζι σου θα αρχιση ισως ενα καινουργιο κοσμος στην Ελλαδα. Μαζι σου ανοιγεις τους δρομους για Ελλινικα manga οπως στη Γερμανια εχουν ανοιξει οι δρομοι απο το Jibun-Jishin απο τη Nina Werner
επεισης γνωστα manga απο τη Γερμανια το Dustopia, Gothic Sports, Crewman3.

σε ζηλευω με τη καλη ενια αλλα ταυτοχρονα ειμαι χαρουμενος γιατι δεν ηξερα πως η Anubis ψαχνει mangakas στη Ελλαδα ... Αυτο μου κανει μεγαλες ελπιδες ^___^ και πιστευω πως αρκετοι ταλαντουχοι μιραζουν περιπυ την αποψη μου ^^

σου ευχομαι τα κάλιτερα *οτι και αν ειναι αυτο για εσενα Ο.ο*
τα υπολιπα μενουν σε σενα ...:8):
Imagination is the only limit!