Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

my creation :P


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#16 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 05 June 2008 - 00:14

αφιερωματακι στον Alucard..
step 1
Posted Image
step 2
Posted Image
τώρα πέφτει photoshop
αν μου βγει καλό θα το postάρω...

step 3
basic colors finished (το σκοτωσα)
βαριεμαι να κάνω κ τα details :P
Posted Image


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

άσχετο, αλλά απο τα καλύτερα photoshop καμμάτια π έχω κάνει ποτε
Posted Image

Edited by zweistein, 05 June 2008 - 02:23.


#17 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 05 June 2008 - 16:26

τελειοοοοοοοοοοοοοο...μακαρι να ξερα και γω τοσο χρωμα :oo:¨περα απο το κεφαλι που ειναι μεγαλο...εε θελει κι αλλη δουλεια^^ αλλα μετα απο λιγο καιρο θα γινεις θεος
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#18 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 05 June 2008 - 17:46

παραμένω στο στυλό..
μπορεί να μου βγήκε αποτυχία αυτό τώρα, μου βγήκε λίγο αφηρημένα :s ...
αλλά πείτε μια γνώμη.
Posted Image

#19 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 10 June 2008 - 20:00

εμπνεύστηκα απο γυναικία manga σώματα π μου έδειχνε ένας φίλος μου.

Posted Image

Posted Image

καντε και κανένα comment ρε παιδιάάάάά!!!!!!!

#20 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 14 June 2008 - 22:58

πο πο τοσο σκοτινα και σαπιλα οι εικονες σου θα ειναι δισκολο να σας φτασω...
πολυ καλα σχεδια :wooi2:
αυτο με το στυλο ειναι γαματο ως προς τις αναλογιες ^__^
αλλα πολυ διαφιμηση ρε συ το site που βαζεις τις εικονες σου βγαζεις τουλαχιστον τιποτα:himitsu: μουχαχαχα
ασε που lagaro
Imagination is the only limit!

#21 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 14 June 2008 - 23:52

βασικά τα βυζια της κοπέλας στην 2η (σοζ για την έκφραση) τα έκανα χάλια. πολύ μικρά αλλα κ πολύ ψηλά στο στήθος.
αλλά το παλεύω. θέλω πολύ δουλειά ακόμα..

το imageshack απλά με έχει βολέψει :P όχι κ διαφήμιση :nosey:
πάντως το Image resizing που κάνει μ'αρέσει πολύ :D


Thnx Για το comment πάντως, γτ άρχισα να νομίζω ότι τα κάνω τόσο χάλια που απαξιούν όλοi να κάνουν comments xD

#22 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 15 June 2008 - 13:39

Τα (.)(.) ειναι λιγο μικρα ^////^ αλλα σαν μαχιτρια δεν νομιζω να πιραζει στην ολικη εικονα

λιπον νομιζω μερικες φορες ειναι δισκολο να δινεις coments αν δεν εισαι τοσο καλος ... και ο αλλος ειναι γαματος, γιατι δεν ξερεις τι να του πεις :bahhh:
π.χ. εγω τι το παραπανο μπορο να σου πω απο wow τελειο ή μου αρεσουν τα σχεδια σου και μετα τελος:unlucky:... πιστευω οτι αυτο ειναι ενα απο τους λογους που μερικη δεν γραφουν απο την αλλη πολυ βαριουνται τουλαχιστον ετσι ηταν σε ενα site που ειμουνα...


βασηκα μπορω να σου πω οτι με αγγιζουνε σινεσθηματικα και μου προκαλουν καποια σινεσθιματα ... χαρα:hahaha:
Imagination is the only limit!

#23 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 15 June 2008 - 15:05

χμμμμ βασικά με το να δείνεις comments απλά εκφράζεις μια γνώμη.
κ πολλές φορές βλέπεις λάθη που κάνουν κάποιοι ενώ τα έχεις κάνει κ εσύ κ τα παρατηρείς σε μια προσπάθεια να αποδώσεις καλύτερα.
αρκει να ξέρεις το επιθυμητό αποτέλεσμα, κ ας μην είσαι ακόμα καλός στο να το κάνεις στις δικιές σου δημιουργίες. είναι αλλο το να έχεις μάτι, κ αλλο το να έχεις χέρι, κ άλλο το να τα συνδιάζεις.. δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς...

τώρα έχω εξεταστική, αλλά θα ξαναρχίσω να δημιουργώ asap. :D

#24 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 18 June 2008 - 18:10

βασικά τα βυζια της κοπέλας στην 2η (σοζ για την έκφραση) τα έκανα χάλια. πολύ μικρά αλλα κ πολύ ψηλά στο στήθος.
αλλά το παλεύω. θέλω πολύ δουλειά ακόμα..


sorry...αλλα δεν μοιαζουν καν για γυναικας

τεσπα τα σχεδια σου με στυλο ειναι πολυ ωραια.....:wooi2::wooi2::wooi2:
επισης μου αρεσε πολυ το σχεδιο στο photoshop(με την καρδια)
εχει πολυ ωραια και εντονα χρωματα:blingeye2::blingeye2::blingeye2:

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#25 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 18 June 2008 - 23:13

Μα γιατί μέρα παρά μέρα γίνομαι όλο και ποιο αυστηρός στην κριτική έργων:hehehe:? Ας αρχίσω...με τα 2 τελευταία που τα θεωρώ και τα καλύτερα σου μέχρι τώρα. Αρχίζω με αυτά που δεν μου αρέσουν και θεωρό λάθος...στο πρώτο από αυτά το κεφάλι είναι πολύ μακρύ και 8α έπρεπε από τον λαιμό να εξέχει το μισό! Το στήθος (στο πρώτο είμαι ακόμα) θα έπρεπε να είναι ελάχιστα ποιο ψιλά και λίγο ποιο μεγάλο (σχέδιο κάνουμε αν τσιγκουνευόμαστε εδω:Crying2:...) επειδή όταν σηκώνουμε το χέρι ο μείς του στήθος τεντώνεται άρα είναι λίγο ποιο πανό. Και συγγνώμη για την έκφραση αλλά ο κολος της είναι πολύ μα παρά πολύ χαμηλά:OMG3:!!! Στην αρχή νόμιζα ότι είναι κοντά τα πόδια αλλά στην πραγματικότητα είναι μια χαρά αναλογικά με τον κολο της χαμηλά να τα κανί κοντά...βαλτό ποιο ψιλά περίπου ένα δάχτυλο έτσι οπός το βλέπω στην εικόνα... Το σχέδιο είναι καλό και έχει το κάτι που τράβα την προσοχή τώρα τα αλλά θα βγουν από την πρακτική! Στο δεύτερο σχέδιο σου τώρα...συγγνώμη που το λέω αλλά το στήθος είναι ανύπαρκτο προς θεού εγώ έχω το ίδιο:OMG3: (ε λίγο γυμναστήριο έκανα αλλά λεπτομέρειες:hiding_something::hot:) !!! Το ίδιο σχέδιο με 2-3 φόρες μεγαλύτερο στήθος θα ήταν σχεδόν τέλειο (δώσε butji-butji στους pervert:nbleed:)! Το κεφάλι είναι κάπως μακρόστενο...στης κοπέλες συνήθως κάνουμε λίγο ποιο στρόγγυλο α και δεν χωρίζετε με αυτό το τρόπο το πιγούνι...αυτό είναι χαρακτηριστικό για τους άνδρες! Τα χηλή ποιο ψιλά και η μύτη επίσης ποιο ψιλά κρατώντας την απόσταση ιδία με τα χηλή. Τα σχεδία σου είναι ωραία και έχουν μια πολύ ιδιαίτερη gothic εμφάνιση:himitsu::awww:. Συνέχισε έτσι...
Spoiler:

Posted Image

#26 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 June 2008 - 13:27

για το 1ο έχεις δίκιο για τις αναλογίες.
κ το 2ο το ξέρω ότι δεν έκανα καλό στηθος αλλά θα τα φτιάξω στα επόμενα.
στο πρόσωπο όμως δε βλέπω που έχω κάνει λάθως. τα χαρακτηριστικά που περιέγραψες τα έκανα επίτηδες γιατί ήθελα να δείξω ότι το κεφάλι στην ουσία ειναι στραμένο προς τα κάτω... τουλάχιστον γι'αυτο έκανα το στόμα κ την μύτη χαμηλά... κ το κεφάλι απο πάνω έχει απόσταση για να δείξω το ίδιο πράγμα...
μήπως να έκανα κάτι άλλο? πως αλλιώς μπορώ να έχω ένα σώμα με κεφάλι στραμένο προς τα κάτω?

#27 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 19 June 2008 - 18:55

Α αν η8ελες να κανεις το κεφαλι προς τα κατο επρεπε να μην ειναι τοσο μακροστενο...και τα ματια να ηταν ποιο κοντα στην μητη. Κατσε μπροστα απο τον καθρευτι και θα καταλαβεις καλιτερα.
Posted Image

#28 bleach2black

bleach2black

    playing the angel

  • Members
  • 140 posts

Posted 19 June 2008 - 19:35

Αν ξέρεις από torrent τότε δες αυτό:
How to Draw Human (female nude) Body PDF (download torrent) - TPB
Είναι ένα tutorial που με βοήθησε πολύ. Ελπίζω και εσένα.

Anyway, είδα όλα τα σκίτσα σου και πρέπει να πω πως κατέχεις άνετα τις σκιές. Πολύ καλα όμως! Να δουλέψεις το ρεαλισμό και δοκίμασε να κάνεις και κάτι άλλο εκτως manga για να πετύχεις τις αναλογίες του σώματος. Βοηθάει αρκετά.

Για να κλείσω, NICE!! Πολύ καλά.




Και αν μπορείς κάνε και ένα comment στα δικά μου...
Posted Image

#29 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 19 June 2008 - 20:22

δες τα βιβλια που ανεβασε ο tsintori εμενα με εχουν βοηθησει πολυ!!!

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#30 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 June 2008 - 22:27

thnx Για τις συμβουλές παιδιά!!!!! ill keep it up, trying 2 b better xD

θα έρθουν κ άλλα soon.... να τελειώνω με εξεταστική μια... :emptyonexg1: