Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Amane Misa,την αγαπάμε ή την μισούμε??


  • Please log in to reply
446 replies to this topic

Poll: Σας άρεσε η Misa σαν χαρακτήρας στο Death Note? (274 member(s) have cast votes)

Σας άρεσε η Misa σαν χαρακτήρας στο Death Note?

  1. Ναι,την βρήκα συμπαθητική και ενδιαφέρουσα (129 votes [13.96%] - View)

    Percentage of vote: 13.96%

  2. Όχι,καλύτερα να μην υπήρχε καθόλου στην σειρά (55 votes [5.95%] - View)

    Percentage of vote: 5.95%

  3. Δεν με απασχόλησε (53 votes [5.74%] - View)

    Percentage of vote: 5.74%

  4. Θα την προτιμούσα σε ένα hentai (687 votes [74.35%] - View)

    Percentage of vote: 74.35%

Vote Guests cannot vote

#421 Dramatic Heroine

Dramatic Heroine

    .:Esta soy yo:.

  • Members
  • 45 posts

Posted 31 July 2010 - 11:07

Δεν μπορώ να πω πως τη μισώ, αλλά ούτε και πως την αγαπώ. Ωστόσω, πιστεύω πως αποτελούσε έναν καθαρά αντιφεμινιστικό χαρακτήρα στη σειρά και αυτό με ενόχλησε αρκετά. Πέρα από την συγκατάθεσή της να γίνει υποχείριο του Light και την αρρωστημένη "αγάπη" που έρτεφε γι' αυτον (και ούτε καν για τον ίδιο. Οποιοσδήποτε και να ήταν στη θέση του Kira, πάλι μόνο και μόνο από ευγνωμοσύνη έτσι θα έκανε), την παρουσίασαν σαν ένα ανεγκέφαλο κοριτσάκι που νοιάζεται μόνο για τους γκόμενους, την καρίερα και τη σιλουέτα της. Δεν είπα να την κάνουν και ιδιοφυία -είχε ήδη αρκετές η σειρά-, αλλά ούτε και να έχει IQ με έλλειμμα χειρότερο απ' αυτό της Ελλάδας. Παρ' όλα αυτά, την θεωρούσα comic relief του DN και οι στιγμές της με τον L ήταν απλά ξεκαρδιστικές.
Πάντως πιστεύω πως άμα ήταν στο Naruto αντί για το Death Note, θα έκανε μεγαλύτερη καρίερα με τις λοιπές ερωτευμένες κορασίδες διατεθημένες να κάνουν τα πάντα για τους γκόμενους (βλ. Sakura, Hinata κ.α.) . Κάποιες φορές νομίζω πως οι δημιουργοί του Death Note άφησαν τον Kishi να σχεδιάσει τη Misa και έτσι εξηγείται ο εξαρτημένος από έναν άνδρα χαρακτήρας της:yawn2:
Spoiler: Kawai L is kawai

Spoiler: DON'T CLICK HERE!!



#422 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 31 July 2010 - 14:46

Ήταν τελείως άκυρη.

Spoiler:


Κατά τη γνώμη μου, η σειρά θα μπορούσε να προχωρήσει και χωρίς αυτήν, γι' αυτό και ψήφισα όχι. Το ιδανικό όμως θα ήταν να έμπαινε στη σειρά, για να δώσει πάσα στους Light και L, αλλά να σκοτωνόταν νωρίς.

#423 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 October 2010 - 01:11

Κατα τη γνωμη μου ειναι απλα αισχρη.Πως γινεται να σκοτωνεις για εναν αντρα με αυτον τον τροπο?Οντως θα μπορουσε να λειπει απο αυτη τη σειρα,και δεν θα μας ελειπε καθολου.
Αμα σκευτειτε ποσα εγιναν εξ αιτιας της...

O6rrvsU.jpg


#424 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 24 October 2010 - 01:28

Πως γινεται να σκοτωνεις για εναν αντρα με αυτον τον τροπο?


πάρε και εσύ ένα DN και τα ξαναλέμε:kakaka:
αν ήμουν στην θέση τις όχι μονο θα σκότωνα όλο τον κόσμο για μια γυναικα(αλλα και την γυναικα XD)>(μετά θα εμενα μονος μου 0_ο)(τι γίνετε όταν γράψει το ίδιο του το όνομα στο DN του κάποιος είπαμε?)

anyway δεν βρίσκω λόγο να την μισήσω...απλά ο Light δεν την "χρησιμοποίησε" σωστά:hehehe:

#425 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 24 October 2010 - 12:38

εντελώς αδιάφορη ..μόνο .ένα εργαλείο στη διάθεση του Light..πιο πολύ με ένοιαζε η μάχη-σχέση Kira-L

#426 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 October 2010 - 14:26

εντελώς αδιάφορη ..μόνο .ένα εργαλείο στη διάθεση του Light..πιο πολύ με ένοιαζε η μάχη-σχέση Kira-L


Μονο που αυτη η μαχη χαλασε εξ αιτιας της.
Δυστηχως,δεν ηταν και τοσο αδιαφορη.

O6rrvsU.jpg


#427 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 24 October 2010 - 14:29

Χωρις Amane Misa o Light θα τον ειχε ....απο τον L.Μισα Μισα 4 ever
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#428 Kenichi

Kenichi

    Stronger Master

  • Members
  • 15 posts

Posted 26 October 2010 - 13:51

Θα την προτιμούσα σε ένα hentai :P

#429 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 26 October 2010 - 13:54

Αν και είχα ψηφίσει οτι είναι ενδιάφερουσα, στο rewatch που έκανα στην σείρα, τελικά κατάλαβα οτι αδιάφορη ήταν , απλά υπήρχε για να κάνει ο mangaka τα plot twists του πιο ευκολα.
Σαν χαρακτήρας 0 στο πηλικο

#430 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 26 October 2010 - 16:16

Σε μια σειρά που δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ, την βρήκα την πιο αντιπαθητική απόλους.
Το μόνο που θα την έσωσε θα ήταν κάτι σε στυλ "Νόμιζες ότι ήμουν δουλάκι, αλλά τελικά είχα ΔΙΑΒΟΛΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΟΥΧΑΧΑΧΑ" αλλά τελικά ήταν τελειώς...
Ούτε hentai με αυτήν δεν θα έβλεπα:P
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#431 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 28 October 2010 - 17:32

Κατα τη γνωμη μου δινει εναν αναλαφρο τονο σε ενα σοβαρο σεναριο. Βρισκεται εκει για να εξισορροπει τα πραγματα.

#432 Astrinos

Astrinos

    /人 ◕ ‿‿ ◕人\

  • Members
  • 201 posts

Posted 31 October 2010 - 17:44

Εγώ πάντως μια χαρά όμορφη και συμπαθέστατη την βρήκα την κοπελίτσα όταν είδα τη σειρά, ίσα - ίσα που είχε και την πλάκα της, επίσης αυτή η έλειψη 'μυαλού' που διέθεται ήταν όλα τα λεφτά.....:kakaka:
Και τόσο καψούρα με τον Light ρε παιδί μου, έλεοςς....:sadist:

Posted Image


#433 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 08 November 2010 - 16:15

Χωρις Amane Misa o Light θα τον ειχε ....απο τον L.Μισα Μισα 4 ever


Συμφωνω μαζι σου, αλλα εμενα αυτο μου δινει εναν παραπανω λογω να τη μισω...

O6rrvsU.jpg


#434 Guest-34395

Guest-34395

    Anime Amateur

  • Members
  • 111 posts

Posted 28 November 2010 - 20:12

Ήταν πολύ όμορφη και γλυκιά. Ότι πρέπει για να "σπάσει" το βαρύ αστυνομικό και μυστηριώδες κλίμα του anime! :wooi2:

#435 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 13 June 2011 - 22:12

Καλά μόλις είδα τα αποτελέσματα του poll έλιωσα στο γέλιο!
Την κάναμε Τζούλια την καημένη την Misa:kakaka:

Επί του θέματος ασχέτου της νοημοσύνης της, μια χαρά συμπαθητική ήτανε και έκανε και τσάμπα μάγκα τον Light
Spoiler:

Edited by Nighteyes, 13 June 2011 - 23:15.
spoiler tag added