Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

cloak & dagger


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#121 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 17 June 2008 - 12:04

Οπώσδηποτε θέλω να υπάρξει δεύτερος γύρος γιατί έχω μια χάρη να ξεπληρώσω στην γλυκιά και τρισχαριτωμένη _Sophia!!!_:hiding_something:


Έμενα μια φορά μου άρεσε αν και με κούρασε και λίγο. Ειδικά ο γύρος που προσπαθούσα να μείνω στο παιχνίδι(και δεν τα κατάφερα). Στρατιγική δε λέω. Άσε να έχουμε κάτι και για πιθανούς μελλοντικούς γύρους....

Posted Image


#122 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 17 June 2008 - 12:13

Εγώ είχα ξεμπερδέψει από τον δεύτερο γύρo. Αλλά οι κανονισμοί λένε ότι πρέπει να περάσουν 3 γύροι χωρίς να βγεί κανείς :(. Δεν έκανα τίποτα περίεργο, κράτησα το λόγο μου σε όσους τον έδωσα, βοήθησα κάποιους που με είχαν βοηθήσει να μείνουν, βέβαια μερικές φορές όσες ψήφους και να άλλαζα, πάλι ήταν αρκετές για να βγούνε. Και πάντα έκανα προσφορές που δεν μπορούσες να αρνηθείς(τακτική Κορλεόνε :P). Το μόνο που με ενόχλησε ήταν η συνθήκη ότι πρέπει να περάσουν 3 γύροι χωρίς να βγει κανείς για να λήξει το παιχνίδι.
Posted Image

#123 Sorafin

Sorafin

    ~TheSorcerer~

  • Members
  • 64 posts

Posted 17 June 2008 - 12:23

Εγώ πιστεύω ότι έκανα βλακεία που άρχισα ένα γύρο με ψήφο εναντίον του Jimakou...
Πέσανε πάνω μου και με φάγανε Posted Image . Αν βέβαια έμπαινε λίγο πιο νωρίς ο Sorafin, θα γλύτωνα...Αλλά και πάλι θα ήταν δύσκολο να βγάλω τον Jimako από τη μέση.....Πάντως ήταν ωραίο game, αλλά λίγο γρήγορο. Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο αν γινόταν να αλλάξεις την ψήφο σου μόνο μια φορά......

Σε εκείνο το σήμείο, εγώ πίστευα ότι θα έβγαινες και εσύ και ο Jimakos και θα έσπαγα συγχρόνως 2 συμμαχίες αλλά λάθος μ... εμένα ο σύμμαχος πέθανε από τον πρώτο γύρω... Λοιπόν άμα το προσέξατε 3 έχεις στη λίστα του αλλά και τρεις σε έχουν στη δικιά τους , άρα προσπάθησα και να διώξω αυτούς που υποπτευόμουν ότι με έχουν στη λίστα τους. Επίσης το θέμα είναι να δειχθεί απο 2 άτομα αυτος που θέλεις να φύγει στην αρχή του γύρου, γτ μετά τον ψηφίζουν όλοι ^^. Και τέλος όπως μάθαμε και απο αυτό το παιχνίδι οι συμμαχίες κάνουν την διαφορά ^^
Posted Image

#124 Harlock_24

Harlock_24

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 posts

Posted 17 June 2008 - 12:32

Δηλαδη phantomhawk ειχα δικαιο στο πμ που σου ειχα στειλει οταν μου προτεινες να ψηφισω dmvago?
Posted Image

#125 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 17 June 2008 - 12:43

Ναι, δίκιο είχες.

Sorafin εμένα οι 2 πρώτοι σύμμαχοί μου βγήκανε στους 2 πρώτους γύρους όσο και αν προσπάθησα να σώσω τον δεύτερο, όπως μου ζήτησε. Απλώς έκατσαν και οι ψήφοι, 1 ψήφησε μόνος του dmvago και μαζεύτηκαν οι ψήφοι για Kon Okami και έτσι τήρησα την υπόσχεσή μου στον Kon Okami ότι δεν θα τον ψηφήσω και ψήφησα dmvago. Δηλαδή δεν άλλαξα ψήφο γιατί μου πρότεινε κάποιος, αλλά έτσι και αλλιώς θα έφευγε τουλάχιστον 1.
Posted Image

#126 Sorafin

Sorafin

    ~TheSorcerer~

  • Members
  • 64 posts

Posted 17 June 2008 - 14:46

:P , Jimako πάντως εγώ έμεινα με την απορία ,με είχες ή οχι στη λίστα σου?
Posted Image

#127 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 17 June 2008 - 15:15

Eγώ οφείλω μια συγνώμη στον Sorafin...
Πράγματι σε είχα στην λίστα μου και σωστά το είχες υποπτεφθεί
εκτός και αν μπλόφαρες! Κατά τα άλλα ότι είπα το τήρησα και δεν έσπασα κάποια συμφωνία.
Από άποψη τακτικής: η πρώτη ψήφος μου δεν ήταν "πραγματική" απλά έκοψα κίνηση.
Πίστευα ότι γενικά στον πρώτο γύρο σχεδόν όλοι θα ψήφιζαν τους στόχους τους. Άρα αφου πήρα μία γεύση ψήφισα κάποιον που πίστευα ότι δεν θα βγει. Έτσι θα άρχιζαν τα παζαρέματα χωρίς να έχω "δείξει" κάτι από την λίστα μου...

Όσο αναφορά το παιχνίδι μου άρεσε πολύ και θα ξανα έπαιζα ΑΝΕΤΑ.
Προτάσεις: Χωρισμός των παικτών σε 2 τυχαίους και μεταβαλλόμενους ομίλους που οι μεν να ψηφίζουν τους δε. Μετά τις αποχωρήσεις ανακάτεμα
και ξανά άλλοι όμιλοι μέχρι που να μην μπορεί κάποιος από τους 2 ομίλους
να διώξει κάποιον. Στη συνέχεια ένωση όσων έχουν απομείνει και μια από τα ίδια...

#128 Albatross

Albatross

    Gomu no Pirates member

  • Members
  • 55 posts

Posted 17 June 2008 - 15:26

Εγω αν και βγήκα πολύ νωρίς μου άρεσε και θα ξαναέπαιζα οπωσδήποτε...Στρατηγική δεν πρόλαβα καν να αναπτύξω, καθώς ότι και να έκανα ήταν σίγουρο ότι θα βγω στον πρώτο γύρο, όσες προσπάθειες κι αν έκανα. Θέλω εκδίκηση :P

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποια αλλαγή στο παιχνίδι...αν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτό που είχα προτείνει θα βοηθούσε (δεν είμαστε όλοι όλη μέρα online και οι άλλοι αποκτούν πλεονέκτημα...έτσι οι ψήφοι θα είναι πιο προσεγμένοι...)

#129 Sorafin

Sorafin

    ~TheSorcerer~

  • Members
  • 64 posts

Posted 17 June 2008 - 17:00

Eγώ οφείλω μια συγνώμη στον Sorafin...
Πράγματι σε είχα στην λίστα μου και σωστά το είχες υποπτεφθεί
εκτός και αν μπλόφαρες! Κατά τα άλλα ότι είπα το τήρησα και δεν έσπασα κάποια συμφωνία.
Από άποψη τακτικής: η πρώτη ψήφος μου δεν ήταν "πραγματική" απλά έκοψα κίνηση.
Πίστευα ότι γενικά στον πρώτο γύρο σχεδόν όλοι θα ψήφιζαν τους στόχους τους. Άρα αφου πήρα μία γεύση ψήφισα κάποιον που πίστευα ότι δεν θα βγει. Έτσι θα άρχιζαν τα παζαρέματα χωρίς να έχω "δείξει" κάτι από την λίστα μου...

Όσο αναφορά το παιχνίδι μου άρεσε πολύ και θα ξανα έπαιζα ΑΝΕΤΑ.
Προτάσεις: Χωρισμός των παικτών σε 2 τυχαίους και μεταβαλλόμενους ομίλους που οι μεν να ψηφίζουν τους δε. Μετά τις αποχωρήσεις ανακάτεμα
και ξανά άλλοι όμιλοι μέχρι που να μην μπορεί κάποιος από τους 2 ομίλους
να διώξει κάποιον. Στη συνέχεια ένωση όσων έχουν απομείνει και μια από τα ίδια...


Οχι δεν μπλόφαρα, αλλά πιστεύω πως ασύ μπλόφαρες όταν έλεγες ότι με υποπτευόσουν... ;) :bike:
Posted Image

#130 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 17 June 2008 - 17:54

Μπλόφαρα στο ότι με έχεις εσύ στην δική σου λίστα αλλά όχι στο ότι ήθελες να με πετάξεις έξω (έστω και για να προφυλακτείς)...

#131 Sorafin

Sorafin

    ~TheSorcerer~

  • Members
  • 64 posts

Posted 17 June 2008 - 18:09

@ jimakos και αν το είχα κάνει τα πράγματα θα κυλούσαν καλύτερα για μένα ;)

Edited by Sorafin, 18 June 2008 - 00:23.

Posted Image

#132 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 17 June 2008 - 23:06

Δεν πρόκειται να ξαναπαίξω αυτό το παιχνίδι! Μου την έχει στημένη ο Κon... :P

#133 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 17 June 2008 - 23:20

να παιξουμε ξανα!!!ηταν πολυ ωραιο...
Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler:

#134 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 18 June 2008 - 09:23

για να σας δω στο επόμενο...

δοκιμάστε το και μετά πείτε μου ποιο προτιμάτε..

http://www.anime.gr/forums/play-post/4836-ready-aim-fire.html#post195090

#135 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 19 December 2008 - 10:36

ψήνεστε για δεύτερο γύρο;