Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Konata Izumi Vs Haruhi Suzumiya


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

Poll: Konata Izumi ή Haruhi Suzumiya; (56 member(s) have cast votes)

Konata Izumi ή Haruhi Suzumiya;

  1. Konata Izumi (32 votes [55.17%])

    Percentage of vote: 55.17%

  2. Haruhi Suzumiya (26 votes [44.83%])

    Percentage of vote: 44.83%

Vote Guests cannot vote

#31 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 15 May 2008 - 15:04

Konata βέβαια :wooi2:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#32 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 16 May 2008 - 00:05

Εγώ δεν σας λέω τι ψήφισα :stubborn:

Σκασίλα μας! :hihi2:

#33 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 00:17

Παίζει ό,τι βιντεοπαιχνίδι υπάρχει, αγοράζει ό,τι collectible βγει, βλέπει ό,τι anime προβάλλεται, και το κυριότερο, πάει και αγοράζει doujinshi με την Haruhi. Ε με συγχωρεις, αυτό δεν είναι κορίτσι, αυτό είναι το wet dream του κάθε μπακούρη geek. No, thank you. I see the bait, but I ain't biting. :smokingg:

Κοίτα...Την Konata,αν είναι να την πεις wet dream κάτι δεν πάει καλά...Γιατί πρώτον πρέπει κάπου ανάμεσα στο μπακούρη-geek να κοτσάρεις και ένα pedophile:hahaha: και δεύτερον γιατί την Konata δεν την αγαπάμε σαν γκόμενα αλλά σαν ατομάρα(που είναι)...
Χεχεχεχ!!Παρασύρομαι,με συγχωρείς,αλλά το σχέδιο είναι τέτοιο που δεν παραπέμπει καθόλου στο sexual...Αντιθέτως η Haruhi ικανοποιεί τον εσώτερο μαζοχισμό του κάθε άντρα(μην κρύβεστε το ξέρω ότι το χετε και σεις μέσα σας:df13952b:)
Είναι και οι δύο αξιαγάπητες,αλλά σε ένα τέτοιο Poll θα προτιμήσω το γατάκι(έχετε δει πως κάνει η φάτσα της Konata όταν λέει εξυπνάδα:awww:) παρά την moe τίγρη!!(πιστεύω σας κάλυψα όλους:orly::tensai:)
Αν και μερικοί θα διαφωνήσουν στο χαρακτηρισμό της Haruhi ως moe...Μετά θα δουν για παράδειγμα την υπογραφή του Phm και θα με καταλάβουν!
Posted Image

#34 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 16 May 2008 - 00:31

Κοίτα...Την Konata,αν είναι να την πεις wet dream κάτι δεν πάει καλά...Γιατί πρώτον πρέπει κάπου ανάμεσα στο μπακούρη-geek να κοτσάρεις και ένα pedophile:hahaha: και δεύτερον γιατί την Konata δεν την αγαπάμε σαν γκόμενα αλλά σαν ατομάρα(που είναι)...
Χεχεχεχ!!Παρασύρομαι,με συγχωρείς,αλλά το σχέδιο είναι τέτοιο που δεν παραπέμπει καθόλου στο sexual...Αντιθέτως η Haruhi ικανοποιεί τον εσώτερο μαζοχισμό του κάθε άντρα(μην κρύβεστε το ξέρω ότι το χετε και σεις μέσα σας:df13952b:)

Αθώε Me loves Neliel, που να ξερες τι κυκλοφορεί στο web :hahaha:

Πάντως παιδιά, μην αγκομαχάτε, μην ιδρώνετε!
Το google μίλησε :drink:

Google Fight : Make this fight with googleFight konata VS haruhi
phmava.php

#35 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 00:41

Αθώε Me loves Neliel, που να ξερες τι κυκλοφορεί στο web :hahaha:

Σε παρακαλώ!Δεν είμαι και τόσο αθώος!Απλά είπα να δώσω ένα..."πολιτισμένο"
παράδειγμα:kakaka:
Spoiler:


Πάντως παιδιά, μην αγκομαχάτε, μην ιδρώνετε!
Το google μίλησε :drink:

Google Fight : Make this fight with googleFight konata VS haruhi

Μα το google fight βγάζει τα αποτελέσματα και από το ομώνυμο με τη haruhi anime!Θα σου λεγα εγώ αν το lucky star το λέγανε Konata Izumi-The joyful girl('η όπως μπορεί να λέγεται στα γιαπωνέζικα ureshii no shoujo ξέρω γω:uhh: χαλαρά το σκότωσα τώρα)!!!
Spoiler:

Posted Image

#36 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 16 May 2008 - 00:47

Spoiler:


Βασικά όχι, μια φορά πήγα να δοκιμάσω skins αλλά μου χτυπούσαν έντονα στο μάτι και άφησα το default.

Μα το google fight βγάζει τα αποτελέσματα και από το ομώνυμο με τη haruhi anime!Θα σου λεγα εγώ αν το lucky star το λέγανε Konata Izumi-The joyful girl('η όπως μπορεί να λέγεται στα γιαπωνέζικα ureshii no shoujo ξέρω γω:uhh: χαλαρά το σκότωσα τώρα)!!!

Spoiler:


Ε καλά προφανώς δεν μπορείς να το πάρεις πολύ στα σοβαρά, γιατί μπορεί να αναφέρεται οπουδήποτε και επιπλέον αυτό δεν σημαίνει πως επειδή αναφέρεται κάτι πολύ το αγαπάνε και οι fans :P

Και μιας και τέθηκε θέμα περί tsundere πάρτε και αυτό :hahaha:

Google Fight : Make this fight with googleFight konata VS kagami
phmava.php

#37 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 01:05

Google Fight : Make this fight with googleFight konata VS kagami

WTF?!?!?:oo:Αυτό δεν το περίμενα ομολογώ!
Posted Image

#38 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 16 May 2008 - 08:58

Το poll είναι ανύπαρκτο.
Συγκρίνεται τη Θεά με ένα μέτριο otaku χωρίς προσωπικότητα. Συγκρίνεται τον οκεανό με τις μικρές τρύπες με νερό μετά τη βροχή. Συγκρίνεται ένα άτομο με προσωπικότητα, με ένα τρισάθλιο που αναρωτιέται πώς να φάει παγωτό χωρίς να λερωθεί.

Τι να πω; Δεν μπορώ να καταλάβω τι το κοινό έχουν, εκτός από το ίδιο studio, το οποίο σας κάνει να τις συγκρίνετε.

oR4yYRl.gif


#39 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 16 May 2008 - 10:05

κοιτα, δεν μπορεις να λες οτι η Κονατα δεν εχει προσωπικοτητα. νταξ θεα η Haruhi, αλλα μην το παραχεσουμε κιολας. δεν την λες κα ιλαμπρη προσωπικοτητα, την λες ανησυχο πνευμα. η αλλη ειναι διαολακι. και εξυπνες κα ιοι 2.

ιτσ Κονατα φορ μη

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#40 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 16 May 2008 - 11:29

εχω να πω παντως πως λογικα ολοι ψηφιζουν κονατα ...

απηχει στη μεση εικονα των μελων του φορουμ
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#41 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2008 - 13:00

Το poll είναι ανύπαρκτο.
Συγκρίνεται τη Θεά με ένα μέτριο otaku χωρίς προσωπικότητα. Συγκρίνεται τον οκεανό με τις μικρές τρύπες με νερό μετά τη βροχή. Συγκρίνεται ένα άτομο με προσωπικότητα, με ένα τρισάθλιο που αναρωτιέται πώς να φάει παγωτό χωρίς να λερωθεί.

Τι να πω; Δεν μπορώ να καταλάβω τι το κοινό έχουν, εκτός από το ίδιο studio, το οποίο σας κάνει να τις συγκρίνετε.

Εμμμ...Βασικά από αυτό το post...Να με συγχωρείς κιόλας...Εγώ το μόνο που κατάλαβα είναι ότι δε σ'αρέσει το lucky star...Tπτ άλλο.Να μου λεγες "καλά πως συγκρίνεις την πρωτοτυπία,το ενδιαφέρον και το suspence του haruhi no yuutsu με ένα anime που κάθονται και αναρωτιούνται πως να φανε ένα κορνέ σοκολάτας??" ντάξει θα λεγα το έχεις το δίκιο σου και ότι το άλλο είναι διασκεδαστικό απλώς...Αλλά τώρα δεν κατάλαβα τπτ.No hard feelings:wis:
Posted Image

#42 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 17 May 2008 - 00:04

Μπορώ να πω ότι ο Kenny με κάλυψε. :hahaha:
1

#43 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 May 2008 - 00:17

Το poll είναι ανύπαρκτο.
Συγκρίνεται τη Θεά με ένα μέτριο otaku χωρίς προσωπικότητα.

Πάντως εδώ θα διαφωνήσω, Ash. Η Konata δεν είναι μέτριος otaku, είναι Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ OTAKU. :dazed:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#44 Daf_Chan

Daf_Chan

    Fumoffu!

  • Members
  • 63 posts

Posted 08 June 2009 - 21:31

Αν και είχα ψηφίσει Haruhi με μια δεύτερη ματιά στο θέμα αναθεωρώ. Η Haruhi είναι θεά δε λέω, αλλά σαν την Konata... :tensai:

Edited by Daf_Chan, 07 October 2009 - 20:38.
άλλαξα γνώμη ^^ "

Posted Image Konata rulez.:hero: