Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Forum Upgrade


  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#76 dennisuke

dennisuke

    Fall nRoll & Scroll nCall

  • Members
  • 55 posts

Posted 09 July 2008 - 12:25

@ phm κα ιεμενα για 60 φωτο μου λεει


Κι εγώ νομίζω ότι στις 60 φωτογραφίες είναι το όριο για κάθε album. Γι αυτό που είμαι όμως απόλυτα σίγουρος είναι το συνολικό όριο των 100, και κρίμα γιατί έχω ήδη ανεβάσει εκατό και δεν μπορώ άλλες και μάλλον θα αρχίσω να διαγράφω...
Posted Image

#77 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 09 July 2008 - 14:40

E βασικά αυτό ήθελα να πω αλλά εκφραστηκα λάθος .
Επόμενο βήμα είναι να καταργηθεί και η progress bar ...


Yep, είμαστε στην διαδικασία ανεύρεσης/δημιουργίας καινούριων rank, stay tuned...

Κι εγώ νομίζω ότι στις 60 φωτογραφίες είναι το όριο για κάθε album. Γι αυτό που είμαι όμως απόλυτα σίγουρος είναι το συνολικό όριο των 100, και κρίμα γιατί έχω ήδη ανεβάσει εκατό και δεν μπορώ άλλες και μάλλον θα αρχίσω να διαγράφω...


Δυστυχώς παιδιά, κάπου πρέπει να βάλουμε ένα όριο. Από την στιγμή που έγινε το τελευταίο forum update, ο όγκος του forum αυξάνεται κατακόρυφα...:emptyonexg1:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#78 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 09 July 2008 - 15:04

Yep, είμαστε στην διαδικασία ανεύρεσης/δημιουργίας καινούριων rank, stay tuned...


Mπορούν τα μέλη να προτείνουν λύσεις σε αυτήν την διαδικασία ;

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#79 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 09 July 2008 - 15:12

Φυσικά και μπορούν, αν και έχουμε αποφασίσει σχεδόν το τι ακριβώς θέλουμε. Περισσότερο ψάχνουμε, ή φτιάχνουμε τα images που χρειάζονται για τα ranks...:thatsit:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#80 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 09 July 2008 - 15:13

Yep, είμαστε στην διαδικασία ανεύρεσης/δημιουργίας καινούριων rank, stay tuned...


Τα ranks θα σχετίζονται πάλι με τον αριθμό των post ή θα έχει και άλλους παράγοντες; Πχ κάποιος που spamαρει πολύ (δηλαδή να postάρει σε κάποια sections όπως το offtopic πολύ *points to self*) να παίρνει αντίστοιχο rank :drink:


Δυστυχώς παιδιά, κάπου πρέπει να βάλουμε ένα όριο. Από την στιγμή που έγινε το τελευταίο forum update, ο όγκος του forum αυξάνεται κατακόρυφα...:emptyonexg1:


Ε ναι όντως. 100KB η φωτογραφία και 100 φωτογραφίες ο χρήστης μιλάμε για 10ΜΒ τον χρήστη. Ε βάλε και 6000 χρήστες, χρειάζονται καμιά 60GB :terror2:

Μια ιδέα που ίσως είναι καλό να προταθεί στους δημιουργούς του forum (ή έστω να γίνει κάποιο plug-in) είναι να μπορείς να κάνεις virtually upload pictures. Δηλαδή θα hostάρει ο χρήστης μια εικόνα σε ένα από τα πολλά site που θα είναι για αυτήν την δουλειά και θα την βάζει ως εικόνα του gallery. Έτσι όταν πας στο album θα έχει διάφορες φωτογραφίες που δεν είναι ανάγκη να hostάρονται στο forum. Και έτσι λύνεται και το πρόβλημα του περιορισμού στο μέγεθος της εικόνας.

EDIT:
Βέβαια με την παραπάνω λύση δεν θα λύνονταν ένα άλλο πρόβλημα, αυτό των thumbnails. Αλλά τουλάχιστον έτσι αποθηκεύονταν μόνο τα thumbnails οπότε και θα χρειάζονταν λιγότερος χώρος (και άρα θα υπήρχαν περισσότερες φωτογραφίες). Oh well έτσι κι αλλιώς από το να σκεφτώ εγώ γενικά μια ιδέα μέχρι να γίνει στην πράξη είναι τεράστια απόσταση οπότε τι την ψάχνω.

Edited by phm, 09 July 2008 - 15:30.

phmava.php