Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vampire Knight (manga spoilers inside)


  • Please log in to reply
640 replies to this topic

#601 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 18 July 2009 - 20:41

Για τον αγαπημένο της Shizuka

Spoiler:


Για το αποπάνω quote
Spoiler:


#602 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 18 July 2009 - 21:43

Για τον αγαπημένο της Shizuka

Spoiler:


Για το αποπάνω quote
Spoiler:

Ναι βρε συ. Τα ξέρω αυτά που λες. Άλλο λέω εγώ.
Spoiler:

Posted Image

Posted Image


#603 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 July 2009 - 13:11

Chapter 52 is out!

Spoiler: chapter 52


#604 yuuki21

yuuki21

    Starting...

  • Members
  • 30 posts

Posted 28 July 2009 - 21:46

Spoiler:
:orly:

#605 Destroyed World

Destroyed World

    Destroyed World

  • Members
  • 7 posts

Posted 05 August 2009 - 12:01

Spoiler: chapter 52

Edited by Destroyed World, 05 August 2009 - 12:11.
spoiler tag inserted


#606 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 August 2009 - 00:33

Spoiler: Chapter 53


#607 Destroyed World

Destroyed World

    Destroyed World

  • Members
  • 7 posts

Posted 24 August 2009 - 12:55

Spoiler:
Chapter 53 Αυτο το Chapter ηταν αρκετα καλο.Οσο για τον Kaito λιγο παραξενος μου φαινεται.Το τελος ομως ηταν απαραδεχτο.Πανω εκει που συναντιθηκαν να το κοψουν??Ειναι σπαστικο και πρεπει να περιμενουμε αλλον ενα μηνα.Θα εχουμε και σχολεια ποτε θα προλαβουμε να το διαβασουμε???Anyway.Μου αρεσε η στιγμη που o Zero και η Yuuki συναντιθηκαν και ελεος με τον Kaname να κανει πεντικιουρ-μανικιουρ στη Yuuki.Γελασα σε αυτο το part
Spoiler:


#608 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 September 2009 - 00:20

Eδώ και κάποιες μέρες έχει βγεί και το 54.

Spoiler: 54


#609 Shana

Shana

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 08 April 2010 - 16:42

Τελευταίο post βλέπω ήταν τέλη Σεπτέμβρη! Ασχολείται κανείς με VK πλέον? :hmmm: Όπως και να έχει ήρθα να σας πω τον πόνο μου...! :emptyonexg1: Μέσα σε 2 μέρες είδα και τα 2 seasons του anime και επειδή φυσικά έμεινα με πολλά κενά άρχισα να διαβάζω το manga. Σε άλλες 2 μέρες είχα τελειώσει και τα 59 chapters. (Πείτε μου ότι δεν είμαι η μόνη καμμένη pleaaaaseeeee!!!!)
Δηλώνω μεγάλη fan Yuuki x Kaname!! :lovulovu::blush2: Πιστεύω ότι πρέπει να είναι μαζί
Spoiler:
έχει κάνει τόσα γι'αυτή, τους ενώνουν τόσα πράγματα, δεν μπορεί να τον παρατήσει!!! :nanteee:
Chapter 53:
Spoiler:

Εντάξει, ξέρω, δεν στέκω καλά...! :kakaka: Το chapter 60 θα μας ξεναγήσει στο παρελθόν του Kaien Cross, θα είναι περισσότερο Kaien - οικογένειας Kiryuu... Δεν είμαι και ιδιαίτερα ενθουσιασμένη, θέλω περισσότερο να δω Yuuki-Kaname εννοείτε, αλλά τουλάχιστον ελπίζω να ρίξει λίγο φως σε ορισμένα ερωτήματα..
Spoiler:

Γίνομαι ψυχασθενής αλλά θα το ξαναπώ! Για τέλος, θέλω Kaname-Yuuki μαζί! Δεν με νοιάζει τι θα γίνει ο Zero :hehehe: Έχω το κακό προαίσθημα πως η mangaka θα βάλει τον Kaname να θυσιαστεί για να σφραγίσει την pureblood Yuuki και να ζήσει σαν άνθρωπος με τον Zero...!! Θα πεθάνω!!!!!!!!!!!! :nanteee:

#610 Shihama-ru

Shihama-ru

    Anime Fan

  • Members
  • 201 posts

Posted 08 April 2010 - 18:30

Φυσικό το βρίσκω να μην ασχολούνται πολλοι τωρα πια, αφου το story απο το 47 και μετα εχει κάνει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κοιλιά και καμιά φορά παίρνει και 2 μήνες να κυκλοφορήσει νέο chapter.Τα τελευταία ch πάντως υπόσχονται ότι η συνέχεια θα έχει πολλές ανατροπές,μακάρι να γίνουν άμεσα.
Νομίζω ότι πολλοί περνάνε μιά φάση "κολληματος" με το VK, έχει ωραίο story,ελκυστικούς και περιπλοκους main male characters,vampires (που είναι κ στην μόδα)κτλ
Μόνη παραφωνιά,η Yuki που είναι εντελώς για τα μπάζα.:thumbdown:
Οσο για το τέλος,
Spoiler:

Edited by Shihama-ru, 08 April 2010 - 18:35.


#611 Shana

Shana

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 09 April 2010 - 01:15

Φυσικό το βρίσκω να μην ασχολούνται πολλοι τωρα πια, αφου το story απο το 47 και μετα εχει κάνει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κοιλιά και καμιά φορά παίρνει και 2 μήνες να κυκλοφορήσει νέο chapter.


Δεν ήξερα ότι μπορεί να τραβήξει τόσο πολύ..! 2 μήνες έ? :sigh2: Τι, να κάνουμε θα περιμένουμε, ήταν να μην κολλήσω..!
Πράγματι το VK, είναι αρκετά προσεγμένο νομίζω, και σ'αφήνει και με μία..αμφιβολία να το πω...αγωνία να το πω... Τώρα για την μόδα δεν είμαι ενημερωμένη:kakaka: όμως θεωρώ πως μία καλή ιστορία με vampires είναι πάντα διαχρονική!:ureshii:

Μόνη παραφωνιά,η Yuki που είναι εντελώς για τα μπάζα.:thumbdown:
Οσο για το τέλος,

Spoiler:

Χαχαχαχα! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι ποτέ το τέλος θα ήταν πρωτότυπο!! Όσο για την Yuuki δεν θα πω ψέμματα την συμπαθώ, μου την δίνει μερικές φορές βέβαια με τα two-timing της αλλά ίσως είναι ο πιο ρεαλιστικός character τελικά... Όλοι δεν έχουμε περάσει λίγο πολύ απο κάτι παρόμοιο? (χωρίς τα vampires τουλάχιστον):thatsit: Αν αποφασίσει τελικά τί θέλει να κάνει στη ζωή της και γίνει λίιιιγο πιο ενεργητική απο το να κάθεται και να κλαίει όλη την ώρα θα εξελιχθεί καλύτερα το story...

#612 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 April 2010 - 03:48

Και εγώ το διαβάζω ακόμη. Βασικά το είχα κάνει stall για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα και το ξανάπιασα πρόσφατα που είχαν μαζευτεί αρκετές σελιδούλες.

Η κοιλιά που έκανε για το δίμηνο ήταν αναγκαία για να στηθεί κατάλληλα το setting και να μπούμε σε νέα φάση. Έπρεπε να γνωρίσουμε νέα πρόσωπα να μας εξηγηθούν καταστάσεις (που btw για τον kaito ακόμη δεν έχουμε δει έστω και περιληπτικά όσα περιλαμβάνονται στα novels).

Από εκεί και πέρα ειδικά στα τελευταία chapters άρχισε από το πουθενά να γίνεται ξανά πανικός

Spoiler: up until chapter 59


btw και εγώ υποστηρίζω την εκδοχή της Shihama-ru για το finale. Η Yuki μου σπάει τα νεύρα με το πόσο άχρωμη και άτονη είναι.

#613 Shana

Shana

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 09 April 2010 - 16:19

Ωραία όσο πάει βλέπω και περισσότερους υποστηρικτές KanamexZero! :kakaka:
Spoiler:


#614 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 10 April 2010 - 23:31

Eνα εχω να πω για αυτή τη σειρά: Πόσος φωσκολος μπορει να χωρεσει σε λιγα κυβικα εκατοστα χαρτιου?
Μιλαμε τι ήταν αυτό το πράγμα!:blurah5: Τι μυξοκλαμα καναν ολοι και τι γλυκαναλατη καταιγιδα επεφτε κάθε τρεις και λίγο?

Δεν λεω, it was nice because of the bishies και διαβαζοτανε ευχαριστα(βεβαια μερικες φορες απαιτουσε και λιγο headbang για να ερθει καποιος στα ίσια του...).

Αλλα το πρόβλημα ότι υστερα απο 59 chapters εγω τις μισες φορες δεν μπορω να καταλαβω ποιος είναι ποιος, είμαι η μόνη που το έχω? Ολοι τις ίδιες φατσες εχουν πια! Πρεπει να εχουν ενα ταμπελακι με τα ονοματα μπας και βγαλει καποιος ακρη.

#615 Shana

Shana

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 12 April 2010 - 04:05

Πρεπει να εχουν ενα ταμπελακι με τα ονοματα μπας και βγαλει καποιος ακρη.


Και απο κάτω θα λέει: "Πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?"!!!!! :kakaka::kakaka::kakaka: