Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Γαλλικη HipHop Σκηνη


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 23 June 2008 - 23:05

Καλα τα λες Εri...Πλεον Στο Αμερικα Την Εχουνε δει ολοι Λεζαντες Και Εχουν Γυρισει περισσοτερο στο R.N.B...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#17 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 23 June 2008 - 23:25

;198909']Καλα τα λες Εri...Πλεον Στο Αμερικα Την Εχουνε δει ολοι Λεζαντες Και Εχουν Γυρισει περισσοτερο στο R.N.B...


Καλά, η Eri τα λέει αλλά δεν ακούει ή παρακουλουθεί πια τη σκηνή...οπότε δεν πολυμετράει:drink:


Και το κομμάτι που πόσταρες δεν μου έκανε και πολυ κλικ. Μέτρια μουσικούλα (αν θέλει κάποιος να μεταφράσει τους στίχους αν μπορεί ας μπεί στο κόπο).
Posted Image

#18 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 June 2008 - 09:15

Καλά, η Eri τα λέει αλλά δεν ακούει ή παρακουλουθεί πια τη σκηνή...οπότε δεν πολυμετράει:drink:


Και το κομμάτι που πόσταρες δεν μου έκανε και πολυ κλικ. Μέτρια μουσικούλα (αν θέλει κάποιος να μεταφράσει τους στίχους αν μπορεί ας μπεί στο κόπο).


το ότι δεν παρακολουθώ δεν σημαίνει ότι δεν έχω δίκιο μικρέ μου πυραμίδα.

#19 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 24 June 2008 - 15:25

Τhat's right litle Red Pyramid!:stubborn:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#20 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 20 March 2011 - 10:29

Keny Arkan the BEST...και στίχοι με τεράστιο νόημα...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#21 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 21 March 2011 - 03:26

εγώ πιστεύω ότι οι γάλλοι άν και ψώνια, είναι κάμποσα επίπεδα μπροστά από την υπόλοιπη ευρώπη αλλά και παγκοσμίως, γενικά σε όλα τα μουσικά είδη (και το black metal επίσης αρκετά γνωστό τα τελευταία χρόνια ξεπερνώντας κατα τη γνώμη μου και το νορβηγικό), και στον κινηματογράφο, και σε οποιαδήποτε άλλη μορφή τέχνης! άν δεν ήμουν έλληνας (κι επειδή το ελληνικό hip hop πλέον όπως κατάντησε δε μου λεει τίποτα) και ήξερα γαλλικα, θα άκουγα ΜΟΝΟ γαλλικό, αφού σκίζουν και σε παραγωγές και σε flowz και τα πάντα! επειδή δε με αφήνει να ποστάρω βιντεάκια θα αναφέρω απλά ορισμένα ονόματα που έχω ασχοληθεί... ξεκινώντας με τους γνωστούς σε όλους Supreme NTM, IAM, Fonky Family... συνεχίζωντας στους διάσημους για όσους μένουν εκεί La Caution, Fatal Bazooka, Expression Direkt, La Cliqua, Arsenik, Assassin, Sniper... και τους λίγο πιο underground KDD, Disiz, Menelik, La Brigade, 59 Grammes (οι τελευταίοι ήταν με ένα μόλις mixtape όταν τους άκουγα)...