Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1801 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 February 2021 - 13:08

Και ήρθε η ώρα να παίξουμε το Last of us το 2. Νταξ, είχα ακούσει για συγκλονιστικά γεγονότα αλλά δεν τα περίμενα στην 1η ώρα του παιχνιδιού.

Τέσπα, μέχρι στιγμής δεν έχω παίξει και πολύ, κλασσική naughty dog, linear as fuck το μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού, από την άλλη μόλις έφτασα Seattle που φαίνεται πιο open space κατάσταση για εξερεύνηση.

Άντε να δούμε.


rsrGbGx.gif

#1802 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 18 February 2021 - 14:03

Spoiler:


Edited by Hazuki, 18 February 2021 - 15:55.
ΡΕ ΜΑΝ ΒΑΛΕ SPOILER!

wdasa.png


#1803 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 18 February 2021 - 16:34

πλακα εκανα για το σποιλερ!

wdasa.png


#1804 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 18 February 2021 - 18:40

Kαλό αυτά είναι να μη γίνονται για κάποιους που δεν έχουν παίξει το συγκεκριμένο παιχνίδι! Θα μπορούσες να ζητήσεις από κάποιον Mod να σου διαγράψει το post για το spoiler γιατί οι άνθρωποι έχουν το κακό συνήθειο να πατάνε τέτοια κουμπάκια γιατί κάτι τους τραβάει. 
On topic το Τhe Last of Us 2 θα το αγαπήσεις εξίσου όσο και το 1ο με λίγο διαφορετικό τρόπο. Αυτό το διάστημα ξεκίνησα το The  Witcher 3 (ναι ομολογώ ποτέ δεν το είχα πιάσει στα χέρια μου μέχρι που το βρήκα στο Store 9,99). 
Συνεχίζοντας κοντεύω να τελειώσω και το Cyberpunk 2077, το οποίο για μένα θα ήτο παιχνίδι της χρονιάς αν είχαν διορθώσει τα bugs που είχαν βγει στην αρχή. Κορυφή story , γραφικά αν και στο Ps4 που το έχω παραμένουν υπέροχα. Μουσική ότι καλύτερο έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια σε παιχνίδι και γενικά ένα πολύ καλό open world παιχνίδι με άπειρες δυνατότητες σε πολλούς τομείς.


Tiger-stock-blog-header.jpg


#1805 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 February 2021 - 21:55

Σε ps4 slim ή pro, τα bugs είναι τόσα πολλά όσα λένε ή υπάρχει και λίγο υπερβολή; Ρωτάω γιατί ειδικά η base εκδόσεις λένε ότι είναι οι χειρότερες.
rsrGbGx.gif

#1806 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 20 February 2021 - 20:14

Σε ps4 slim ή pro, τα bugs είναι τόσα πολλά όσα λένε ή υπάρχει και λίγο υπερβολή; Ρωτάω γιατί ειδικά η base εκδόσεις λένε ότι είναι οι χειρότερες.

 

Θεωρώ ότι έχουν γίνει τόσο αηδιαστικά απαιτητικοί οι gamers , που κατι να μην τους αρεσει το κρίνουν και προδικάζουν το παραμικρό. Έχει κάποια bugs, τα οποία τα περισσότερα διορθώθηκαν γιατί βγήκαν 2 μεγάλα patch, και θα βγουν κι άλλα στη πορεία. Εμένα προσωπικά δε με πειράζει κάτι. Μια χαρά μου φαίνεται το παιχίδι, χωρίς τον υπερβολικό ντόρο που έγινε. Και το παιχνίδι έχει πολύ καλή ιστορία με 6 διαφορετικά endings.


Tiger-stock-blog-header.jpg


#1807 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 February 2021 - 12:06

Ναι αυτή την εντύπωση είχα κι εγώ, απλά συνήθως οι κριτικές από όλα τα major outles έστω biased συνήθως ήταν τουλάχιστον καλές. Στην συγκεκριμένη περίπτωση βγήκε μέχρι και το αμερικάνικο IGN και έριξε κρώξιμο (όχι απλά αρνητική κριτική) που συνήθως δεν κάνει τέτοια πράγματα.

Τεσπα, χάρηκα τα memes, ήταν όλα αξεπέραστα. Πιστεύεις ότι αξίζει κάποιος να περιμένει την PS5 έκδοση ή έλα μωρέ cross gen τελικά το κάνανε όποτε παίξτω τώρα;


rsrGbGx.gif

#1808 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 23 February 2021 - 02:05

Ναι αυτή την εντύπωση είχα κι εγώ, απλά συνήθως οι κριτικές από όλα τα major outles έστω biased συνήθως ήταν τουλάχιστον καλές. Στην συγκεκριμένη περίπτωση βγήκε μέχρι και το αμερικάνικο IGN και έριξε κρώξιμο (όχι απλά αρνητική κριτική) που συνήθως δεν κάνει τέτοια πράγματα.

Τεσπα, χάρηκα τα memes, ήταν όλα αξεπέραστα. Πιστεύεις ότι αξίζει κάποιος να περιμένει την PS5 έκδοση ή έλα μωρέ cross gen τελικά το κάνανε όποτε παίξτω τώρα;

Αν έχεις PS5 τότε ναι η έκδοση αυτή είναι πιο βελτιωμένη από άποψη γραφικών σίγουρα, τώρα από τα υπόλοιπα θα σε γελάσω. Για μας τα φτωχαδάκια που είμαστε με PS4 βολευτήκαμε μια χαρά πάντως! :) 
Είχα πάρει και την Day One edition που είχε όμορφα δωράκια!


Tiger-stock-blog-header.jpg


#1809 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 25 February 2021 - 11:29

Απαιτουμε cross platform πια. Ελεος.
Εχουμε φτασει 2021 και ακομα. Ειναι ελαχιστα τα games που υποστηριζουν τετοιο feature.


ezgif.com-resize.gif


#1810 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 March 2021 - 10:14

Πάει και το lou2. Γενικά καλό παιχνιδάκι, σε τραβάει το gameplay αλλά από story δεν με εντυπωσίασε όπως λέγανε άλλοι.

 

Spoiler:

 

Από gameplay το παιχνίδι είναι πολύ καλό, κλειστοφοβικό, με αρκετά σημεία αγωνίας και πραγματικής έντασης. Τα γραφικά είναι εξαιρετικά, απλά καθόμουν μερικές φορές και τα χάζευα, κυρίως τον εκπληκτικό φωτισμό.

Το animation είναι επίσης τρομερό, fluid ακόμα και στο ps4 slim που το έπαιζα με άπειρο motion capture που δίνει μια φυσικότητα στο παιχνίδι.

 

Γενικά καλή εμπειρία με εξαίρεση το σενάριο. :dazed:


rsrGbGx.gif

#1811 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2021 - 19:13

Η sony αγόρασε την Bluepoint.

 

https://www.ggrecon.com/articles/playstation-acquires-demons-souls-developers-bluepoint-games/


rsrGbGx.gif

#1812 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 October 2021 - 11:24

 εδω και κανα 3μηνο επειδη καποιος τρομπας απο το Playstation japan στο τουιτερ ειχε ποσταρει το σημα των playstation studios και ειχε και το demon souls επανω απλα δεν το ειχα ανακοινωσει επισημα
το θεμα ειναι οτι θα ηθελα πχ ενα remake απο silent hill η ακομα καλυτερα metal gear οπως και ακουγεται αλλα δεν θα ηθελα να την κλεισει σε τετοιο κυκλο η sony.θελω καποια στιγμη να την δω να κανει και κατι δικο της σαν original new ip

also...10 του μηνα βγαινει το alan wake remastered που δεν το ειχα παιξει ποτε και εχω ακουσει τοσα πολλα για αυτο 

also2.Επαιξα το death stranding directors cut (το εκανα αναβαθμιση με ενα 10αρικο στο ps5).σαν εξτρα κοντεντ δεν εχει και κατι τρελο να προσφερει,αλλα ΔΙΑΟΛΕ ειχα να το πιασω 2 χρονια και με το που μπηκα στον κοσμο του εριξα 20 ωρες ετσι αβιαστα.το παιχνιδι ειναι μια εμπειρια απο μονο του!!!


                                                                       


#1813 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 October 2021 - 11:37

Ρε συ το ξεκίνησα και μπορώ να πω ότι μετά από περίπου 10 ωρίτσες ίσως είναι το πιο βαρετό παιχνίδι εβερ! χαχαχαχα Σορρυ αν στο χαλάω αλλά δεν τσιμπάω με τίποτα την φάση με τα bridges και communication κλπ

Από την άλλη πολύ καλό feature οι βοήθειες που παίρνεις από τους άλλους παίχτες, είναι μία advanced version του journey που έχει παρόμοια λογική.

Επίσης ναι μεν βαρετό αλλά μετά από λίγο αρχίζει και γουστάρεις που κυκλοφορείς με την μηχανούλα σου μόνος στο άπειρο. Οι μάχες με τα BT's δεν ξέρω, είναι μάχες; Εγώ απλά τα αποφεύγω εκτός από ένα που μου δεν το γλιτώνεις λόγο ότι στην πέφτει μετά το cutscene.

Τέσπα θα το συνεχίσω να δω που το πάει απλά τώρα παίζω Metro Exodus γιατί ήθελα να παίξω κάτι με πυρηνικά, bankers και τέρατα.


rsrGbGx.gif

#1814 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 06 October 2021 - 17:00

Κοιτα.τα BT's και εγω τα αποφευγω/γα μιας και σχεδον παντα δεν επαιρνα οτιδηποτε σε οπλο πανω μου οταν εβγαινα εξω... : 
εχω πει οτι το παιχνιδι ειναι βαρυ.δεν ειναι παιχνιδι που θα τραβηξει τον αλλον ευκολα...
παντως αν θες την γνωμη μου εισαι πολυ νωρις ακομα για να σε τραβηξει...ποιο μετα το στορυ και η ερμηνειες των ηθοποιων τρυπανε το ταβανι.Ο Troy Baker σαν Higgs(o τυπος με την χρηση μασκα)ειναι απολαυση...ο Μads Mikelssen και ο ρολος του ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ εχω δει την τελευταια 5ετια!μονο και μονο για το στορυ μεχρι το τελος που ειναι και λιγο mindfuck (σαν γνησιο κοτζιμοπαιχνιδω αλλωστε)θα ελεγα να το συνεχισεις καποια στιγμη!

Τωρα πια μιας και δεν εχω κατι να κανω σε στορυ και οταν το τερματιζεις σε βαζει και καλα μια εβδομαδα πισω μετα  το τελος για να κανεις αποστολες και αλλα που αφησες εχω γινει το υπεχοδε και φτιαχνω δρομους :  και περνω likes απο τους αλλους! ειδικα τον δρομο που εχω κανει και ενωνει την μια πλευρα με την αλλη πλευρα στο χιονισμενο βουνο που ειναι ενα απο τα ποιο δυσκολα κομματι του game εχει γινει αναρπαστος!!!
 


Edited by vectrapearl, 06 October 2021 - 17:28.

                                                                       


#1815 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 11 November 2021 - 10:25

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΟΖΕΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΚΑΣΩ 8)
Ποιος επιλεχτικε απο την FROMSOFTWARE απο προχτες και εχει κανει pre-load το ELDEN RING για ΒΕΤΑ testing για αυτο το πσκδ?
63150983.jpg

proof for the infidels

Spoiler:


Edited by vectrapearl, 11 November 2021 - 10:26.