Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τα αγαπημένα σας fillers!


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#16 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 29 April 2008 - 14:40

Rockman.EXE
Posted Image

#17 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 April 2008 - 15:03

(αληθεια το αντιθετο του filler ποιο ειναι?)

Spoiler:


LOL τωρα το δα:P

Επισης απο Berserk παρατηρησα οτι 2 μαχες που εκαναν οι Band of the Hawk δεν υπηρχαν στο manga...

Στην μια ο Gatsu εσωσε τον Griffith βλεποντας καπνους να βγαινουν απο τις αποθηκες ενος οχυρου,το οποιο τελικα ηταν παγιδα με εκρηκτικα και στην αλλη μερικοι στρατιωτες προσποιηθηκαν οτι ηταν αγγελιαφοροι και εισχωρησαν σε ενα φαινομενικα απορθητο καστρο,ανοιγοντας τις πυλες για να μπουν οι υπολοιποι...

Δεν το περιμενα να μην υπαρχουν στο manga,γιατι τις βρηκα καλογραμμενες τις μαχες...τελικα ηταν filler...

Επισης ναι εννοειται G8 απο One Piece και περιπου ολα απο DBZ...

#18 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 29 April 2008 - 15:37

Gintama, ep 50, όπου οι ίδιοι οι χαρακτήρες συζητάνε για το μέλλον του Gintama, και πως θα ανέβει σε θεαματικότητα. Nuff said. :lol:


Αυτό. Και προσθέτω και το 100 στο οποίο ο Gintoki βοηθάει έναν αποτυχημένο mangaka να ανεβάσει την ποιότητα του manga του, το Gintaman ετσι ώστε να ανταγωνιστεί τα C.Gray-Man και Pess Note... :canthelp:

LfNX0dh.png


#19 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 29 April 2008 - 17:14

Αυτό. Και προσθέτω και το 100 στο οποίο ο Gintoki βοηθάει έναν αποτυχημένο mangaka να ανεβάσει την ποιότητα του manga του, το Gintaman ετσι ώστε να ανταγωνιστεί τα C.Gray-Man και Pess Note... :canthelp:

C-Gray man?!Pess note!?!??!?!?:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:Γάματο!!!Αν και δεν έχω δει μέχρι εκεί και ψιλοspoilerιάστηκα...:emptyonexg1:
Posted Image

#20 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 29 April 2008 - 17:54

Τα filler του Rurouni Kenshin είναι ωραία, αν και δεν έχω δει τα τελευταία επισόδια. Όμως σχεδόν όλα της 1ης season ήταν καλά.

#21 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 29 April 2008 - 20:26

οταν δεις τα filler με το feng sui θα τραβας τα μαλια σου

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#22 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 May 2008 - 02:02

Εμένα μου άρεσαν αρκετά από τα fillers του Kenshin (κυρίως ό,τι είχε μέσα μάχες) αλλά πρέπει να είμαι ο μόνος :P

Επίσης στο Hokuto No Ken
Spoiler:



Το γέλιο της ζωής μου βέβαια το έχω ρίξει με τα fillers του Slayers.

E5VV38U.jpg


#23 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 01 May 2008 - 02:33

Απο τα καλητερα fillers που εχω δει ειναι του One Piece!Επισης μου αρεσαν μερικα απο Nauto οπως εκεινο με την μασκα του Kakashi.
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#24 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 01 May 2008 - 03:33

Απο τα καλητερα fillers που εχω δει ειναι του One Piece!Επισης μου αρεσαν μερικα απο Nauto οπως εκεινο με την μασκα του Kakashi.


Για το One Piece θα συμφωνήσω αν και λίγο επιφυλακτικά αλλά όσων αφορά το επισόδειο 101 του Naruto(με την μάσκα του Kakashi) ένα έχω να σου πω. Την πάπια που πέταγε όλη την ώρα και φώναζε "worst episode ever ever ever" τη θυμάσαι???? Εγώ ήμουν. Απλά το χειρότερο επισόδειο που έχω δει στη ζωή μου. Ναι μεν πέθανα στο γέλιο, ναι μεν μου φάνηκε ότι παρακολουθώ 5 λεπτά μόνο, ναι μεν είναι το ποιο αστείο επισόδειο που έχει βγει ποτέ αλλα.............τι σκ@%α είναι κάτω από την δεύτερη μασκα του Kakashi????????????

Posted Image


#25 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 04 May 2008 - 08:44

τα καλυτερα φιλλερ ανεξαιρετως ειναι αυτα που τελειωνουν
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#26 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 04 May 2008 - 10:09

KANENA :P:P:P:P:P:P:P τα σιχενομαι τα fillers. Πολλες φωρες τα περναω χωρις να τα δω

#27 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 06 May 2008 - 17:18

Για το One Piece θα συμφωνήσω αν και λίγο επιφυλακτικά αλλά όσων αφορά το επισόδειο 101 του Naruto(με την μάσκα του Kakashi) ένα έχω να σου πω. Την πάπια που πέταγε όλη την ώρα και φώναζε "worst episode ever ever ever" τη θυμάσαι???? Εγώ ήμουν. Απλά το χειρότερο επισόδειο που έχω δει στη ζωή μου. Ναι μεν πέθανα στο γέλιο, ναι μεν μου φάνηκε ότι παρακολουθώ 5 λεπτά μόνο, ναι μεν είναι το ποιο αστείο επισόδειο που έχει βγει ποτέ αλλα.............τι σκ@%α είναι κάτω από την δεύτερη μασκα του Kakashi????????????


Αυτό το επεισόδιο δεν είναι ακριβώς filler υπάρχει και στο manga σαν extra chapter :wis:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#28 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 06 May 2008 - 23:11

Αυτό το επεισόδιο δεν είναι ακριβώς filler υπάρχει και στο manga σαν extra chapter :wis:

Το οτι υπαρχει και στο manga δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι 100% filler...

Και ειναι οντως απο τα καλυτερα fillers που εχουν βγει απο αποψη γελιου!
Posted Image

#29 Dammonar

Dammonar

    Crusnic 02

  • Members
  • 194 posts

Posted 07 May 2008 - 22:55

Otan akouw fillers.. mou rxonte sto mualo ta naruto fillers pou an 8umaste krathsan 1 xrono:oo: kai frikarw.. Ta bleach fillers thn psilopalevan..

#30 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 09 May 2008 - 01:27

Τα αγαπημένα μου fillers είναι τα fillers του Inuyasha, ειδικά το filler στα επεισόδια 133-134.
Και τα fillers του D.Gray-man δεν ήταν άσχημα, αλλά από κάποιο σημείο και μετά κατάντησε βαρετό να βλέπεις συνέχεια τη Lulubel να προσπαθεί να τους εξοντώσει και ν' αποτυχαίνει.