Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yu Gi Oh


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#106 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 01 November 2009 - 19:11

Βασικα αυτο το εβλεπα μαζι με κατι αλλα στο star που τα εβαζε την ιδια ωρα περιπου,παντως παρολες τις διακοπες και τις ατελειωτες επαναληψης καταφερα να το δω μεχρι τελους(κανα δυο επ πρεπει να χασα)πραγμα που θεωρω κατορθωμα.
Αυτη ειναι και η μοναδικη σειρα του ειδους που εχω δει(με καρτες)αν εξαιρεσης την μεταφραση που μερικες φορες ηταν εκνευριστικη η σειρα παρολα τα κλισε και τα επαναλαμβανομενα σκηνικα ειχε την πλακα της ενω μερικες duels ηταν αρκετα εντονες και ενδιαφερουσες.
Οσο για τους χαρακτηρες να ναι καλα ο Kaiba(αντε και ο φαραω)γιατι οι αλλοι ηταν για τα πανηγυρια.
Τις αλλες εκδοχες δεν τις παρακολουθησα καθως βαριομουν να δω τα ιδια αλλα με διαφορετικους χαρακτηρες.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#107 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 20 June 2010 - 18:41

Οσο για τους χαρακτηρες να ναι καλα ο Kaiba(αντε και ο φαραω)γιατι οι αλλοι ηταν για τα πανηγυρια.


Καλά, ο Κaiba τώρα δεν παίζεται, μη συγκρίνεις, ο τύπος είναι κορυφή... :lovulovu:Άμα ο ίδιος χαρακτήρας έπαιζε σε κανα άλλο, πιο δημοφιλές anime, σαματάς θα είχε γίνει! Αλλά κι ο Jounouchi καλός ήταν...:awww: Και η Mai!

#108 Pathas

Pathas

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 posts

Posted 23 May 2011 - 00:16

το GX ήταν καλύτερο από τα άλλα κατά τη γνώμη μου αλλά δυστυχώς ο jaden έχασε από το yugi damn sniff :/

#109 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 23 May 2011 - 16:25

Εμενα δεν μου αρεσε το gx.Καλα το duel monsters αλλα αν απο το πνευμα που παιζει σαδιστικα παιχνιδια της σκιας με θυματα που καταληγουν τρελα,πηγανουμε σε ακαδημια για card game με εντελως αλλο cast εχουμε σοβαρη εμπορικοποιηση(εαν υπαρχει η λεξη....)!

sc5bab.jpg


#110 takos

takos

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 31 May 2011 - 12:29

kai gw blepw yu gi oh

#111 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,995 posts

Posted 15 September 2011 - 22:32

Εμενα δεν μου αρεσε το gx.Καλα το duel monsters αλλα αν απο το πνευμα που παιζει σαδιστικα παιχνιδια της σκιας με θυματα που καταληγουν τρελα,πηγανουμε σε ακαδημια για card game με εντελως αλλο cast εχουμε σοβαρη εμπορικοποιηση(εαν υπαρχει η λεξη....)!


αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι εβγαλαν μια σειρα οπου ο χαρακτηρας ηταν ιδιος με τον τζοϋ.. τραγικες ατακες.... ενω στο πρωτο που την ο γιουγκι.... ποοοοοοοο ρε φιλε ... ποσο γ@μισε αυτη η σειρα??????? θα ηθελα να εβλεπα τι απεγιναν μετα οι ηρωες.. εχουν γινει αναφορες στα GX αλλα λιγο πραμα γενικα!....


YUGI VS ATEM! και τα μυαλα στα καγκελα λεμεεεεεεεεεεεε! :riiight:

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#112 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 17 September 2011 - 14:17

Εγω το εβλεπα στο σταρ, οταν το βαζε, καλα ειχαμε παθει πορωση εκεινη την περιοδο, και ειχαν βγαλει και κατι καρτες, αλλα τωρα απο τον τελειο πρωταγωνιστη τον Yugi, να μας πανε σε εναν αλλο στα gx, δεν ελεγε. Νομιζω οτι θα ταν καλυτερο να το τελειωναν. Η αγαπημενες μου season παντως ηταν αυτη με τον οριχαλκο και η τελευταια με τον Bakura στην αρχαια αιγυπτο.

#113 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 17 September 2011 - 14:24

Η αγαπημενες μου season παντως ηταν αυτη με τον οριχαλκο και η τελευταια με τον Bakura στην αρχαια αιγυπτο.


Ω! Βρήκα κι άλλον! Κι εμένα αυτές ήταν αλλά ειδικά με τον Ορίχαλκο στο net δεν είχε βρει καθόλου ανταπόκριση και σε ποιον να πω τον πόνο μου?

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai