Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Anime Party @ KABATZA on the 20th of April!


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#46 MangekyuuSharingan

MangekyuuSharingan

    Kick reason to the kurb!!

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 00:29

Εγώ να πώ οτι ήταν καλή φάση, άκουσα ότι είναι συχνό gathering εκεί κάθε Κυριακή, με την J-anything μουσική του και τα λοιπά, εκτός του cosplay και των διαγωνισμών.
Co-owner of the Naruto x Hinata FC @ NF
Spoiler: TTGL!

#47 dalamar

dalamar

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 01:36

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς το πήραν είδηση, αλλά στο καβάτζα μπαρ βολόδερνε μια από τις μεγαλύτερες μορφές της ηλεκτρονικής μουσικής , o Ben Watkins τον οποίο εγώ μαζί με άλλα 3.500 χιλιάδες άτομα είδαμε το Σάβατο στο κτίριο 56. Το προσέξαμε από την παρέα μου σε κάποια φάση, αλλά έπρεπε να περάσει κανένα τέταρτο του στυλ "έλα ρε εντάξει, δε παίζει" μέχρι να πάμε και να τον ρωτήσουμε, ε φωτογραφίες μετά, χαζά χαμόγελα κτλ.

Μαζί του και ο θεός Sugizo που πέρα από πολύ χαλαρός και ωραίος τύπος, έκοψε κώλους στο σαβατιάτικο live με τη κιθάρα που έπαιξε, απίστευτος κιθαρίστας γενικότερα.

BTW για να σας βοηθήσω, όσοι έχουν δει το texhnolyze, το εισαγωγικό κομμάτι Guardian Angel είναι από αυτόν. Για να σας βοηθήσω ακόμη περισσότερο, έχει γράψει αρκετή μουσική για τα Matrix.

To party μετά από αυτό πέρασε σε σχετικά δεύτερη μοίρα, αλλά ήταν όμορφα, είχε αρκετό κόσμο και το μπαράκι ήταν γενικότερα πολύ ωραίο.

Αλλά γιατί ο Juno Reactor στον Αγ. Παντελεήμονα; Ακόμη να το πιστέψω.
Ahh. It does not seem fair, does it?That you must stay here but want to be there.

Little Red Riding Hood and the Bible are two books with very little in common.
One is a fairy tale for children and the other is a story about a girl and a wolf.

#48 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 01:53

Μαζί του και ο θεός Sugizo που πέρα από πολύ χαλαρός και ωραίος τύπος, έκοψε κώλους στο σαβατιάτικο live με τη κιθάρα που έπαιξε, απίστευτος κιθαρίστας γενικότερα.


--------------------------------------

ωπαωπαωπα!!!

stop the music, stop the press!!!!
what do you mean by that????????? oO

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#49 dalamar

dalamar

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:24

O Sugizo συμμετέχει στην Ευρωπαϊκή περιοδεία των Juno Reactor, οπότε ήταν και στο καβάτζα μπαρ μαζί με τον Ben. Αν ήσουν εκεί θα του μιλούσες :wis:, βγήκαμε και φωτογραφίες εμείς.

Παραμένει το ερώτημα, γιατί στο καβάτζα μπαρ...
Ahh. It does not seem fair, does it?That you must stay here but want to be there.

Little Red Riding Hood and the Bible are two books with very little in common.
One is a fairy tale for children and the other is a story about a girl and a wolf.

#50 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:25

O Sugizo συμμετέχει στην Ευρωπαϊκή περιοδεία των Juno Reactor, οπότε ήταν και στο καβάτζα μπαρ μαζί με τον Ben. Αν ήσουν εκεί θα του μιλούσες :wis:, βγήκαμε και φωτογραφίες εμείς.

Παραμένει το ερώτημα, γιατί στο καβάτζα μπαρ...



:uhh::uhh::uhh::uhh:
:fromabove::fromabove::fromabove::fromabove:
:deadga6::deadga6::deadga6::deadga6:

please someone shoot me now...........................................

how much can a single person take in just ONE day?????
:Crying2::Crying2::Crying2::Crying2:

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#51 Mercyful

Mercyful

    Dark Wizard

  • Members
  • 42 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:35

Φοβερά , πολύ ωραία ήταν!
Bravo τους διοργανώτες και στους COSPLAYERS
Μονό που "αδικήθηκε" τα Cosplay τον Mazinkaizer και το Νaruto team.
Οταν κατέφτασαν, πολλοί είχαμε ηδή ψηφήσει.

MAZINGER Z το καλύτερο cosplay,ever !!
OMEDETTO !!:congrats:
Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#52 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:47

:uhh::uhh::uhh::uhh:
:fromabove::fromabove::fromabove::fromabove:
:deadga6::deadga6::deadga6::deadga6:

please someone shoot me now...........................................

how much can a single person take in just ONE day?????
:Crying2::Crying2::Crying2::Crying2:

[smartass]I told you to get out more, didn't I? :canthelp:[/smartass]

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#53 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:50

Η Tsunade kai η σερβιτόρα ήταν τα στέρια της βραδυάς ^^:gn2::drink:


;oμορφα ήταν αλλά λίγοι τόλμησαν το cosplay :(

#54 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 02:55

[smartass]I told you to get out more, didn't I? :canthelp:[/smartass]


Kenny stop being a smug 4 παρα τα ξημερωματα!!!
going out in general and THIS are completely irrelevant!!!!
if Antoine Dufour was out in some bar in Thessaloniki are you an oracle to know that beforehand???? you could just as well be out and end up in the same despair as me!!!!!!!
"les 400 coups" ολα μεσα σε 24 ωρες θα τα φαω????????
:nanana:

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#55 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1.117 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 03:02

Σε μια φαση ειδα εναν με μια ασπρη μπλουζα που ειχε ιαπωνικα γραμμενα πισω και λεω ε κανας cosplayer θα ειναι πλακα θα ειχε να ηταν αυτος ο sugizo αν ηταν εφαγα ultimate fail kai K.O :(

ο MAZINKAIZER εκλεψε την παρασταση το τι ποζα και ναζι αλλο πραγμα γεννημενος για τον φακο ειναι και φυσικα η στολη του ηταν τελεια αν και απο χαρτονι φαινοταν ετοιμος να τα βαλει με κανα στολo απο mecha :P

Η Haruhi μου εκλεψε την καρδια ηταν τοσο τελειo και θεικο το cosplay οπως και η κοπελα it just screamed sugoiiii :D


Καλος ηταν και ο espada αν και δεν ειχε κανα νουμερο και δεν ξεραμε ποιος ηταν φημες λενε οτι ηταν ο stark :P

#56 apostolis24

apostolis24

    LARVA

  • Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 08:13

This is LARVA speaking: ευχαριστούμε όλους εσάς που μας κρατήσατε συντροφιά στο χθεσηνό event και ελπίζουμε να μας τιμάτε και κάθε επόμενη κυριακή με τις υπέροχες παρουσίες σας:wis:
ANIME THE PLANET!!!!!!!!!!:congrats:
Όσο για αυτούς που δεν άκουσαν τα κομμάτια που ήθελαν επειδή έτυχε να μην τα έχουμε μαζί μας next time θα φέρω το pc μου για να έχουμε ό,τι τραβάει η όραξή σας
Arigato και καλημέρα σας
Οι ORDRE DE CIEL κάθε Κυριακή βαράνε για party σας:bike:
:hahaha:

#57 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 08:44

Τα κατάφερα και ξύπνησα xD

Ωραία ήταν πολύ καλή φάση τους τυπάδες που λέτε δεν τους πείρα χαμπάρι, ίσως γιατί
α) έφτασα σχετικά αργά
β) δεν έβλεπα και πολλά ούτος η άλλος :P
υπήρχαν μερικά πολύ καλά cosplay (tsunade:himitsu:) αν και λίγα, μπράβο στα παιδιά! Κρίμα που χάσαμε και το ψήφισμα, αν και στην αφίσα έλεγε ) 0:30 straight
:oo:. Τεσπα δεν έχει και πολύ σημασία έτσι κι αλλιώς xD το τι καφρίλα έπεσε δε λέγεται :P (να σημειώσω ότι παίχτηκαν και επικές φάσεις στον πηγαιμό και στον γυρισμό μιας και βρήκαμε πάρκινγκ λίγο μακριά και έπρεπε να περπατήσω σε διασταυρώσεις κλπ :hihi2:)

anyway good job ordre de ciel and guys, looking forward to the next one ^^

p.s. Βασικά δεν είμουν ντυμένος Mazinkaiser αλλά ο προκάτοχος του, Mazinger Z

Spoiler:


#58 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 10:44

:drink: Αααχ! Ουτε 20 λεπτά δεν έχω που ξύπνησα...
Λοιπόν, η αναφορά του χτεσινού πάρτυ.

*Το πνευματικό μου τέκνο, Six Winged Angel αφήνει για άλλη μια φορά άφωνο τον κόσμο, κερδίζοντας δικαίως τον τίτλο του Βασιλιά του αυτοσχέδιου cosplay!

Spoiler:


*To cosplay Tsunade κέρδισε τις εντυπώσεις και το 1ο βραβείο στο διαγωνισμό "cosplayer της βραδιάς".

Spoiler:


*Ο πιο απομουρλαμένος μπαμπάς των anime-forums, o Powerboy ήταν παρών!

Spoiler:



*Στην κλήρωση κέρδισα εναν τόμο από το Ah! My Goddess!! :hahaha:

#59 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 11:44

Ευχαριστούμε όσους ήταν εκεί last night! :)
Εμείς περάσαμε υπέροχα!

Για την ερώτηση που διάβασα (twice) παραπάνω σχετικά με το "γιατί οι Juno Reactor στην Καβάτζα", να πώ πως η πρόσκληση μου ήταν προσωπική προς τον Sugizo ο οποίος και δέχτηκε, αλλά βρήκαν την ιδέα για Japanese / Anime Music event in a small bar (άλλωστε, δεν υπάρχει και κανένα άλλο J-Music weekly event σε κανένα άλλο bar ή club in Greece) πολύ καλή και οι Juno Reactor, και έτσι ακολούθησαν. Μάλιστα, πέρασαν πάρα πολύ όμορφα και η βραδιά ήταν ακριβώς αυτό που ήθελαν, σύμφωνα με τα λεγόμενά τους.

Φίλε Komodachi2, great pics! Θα σε παρακαλούσα μόνο να κατεβάσεις την φώτο με τον Sugizo, μια που αυτό είναι απαίτηση του japanese management, να μην κυκλοφορήσει καμμία φώτο του σε κανένα site / forum. Όπως ήταν ο Sugizo απόλυτα respect με όλους μας χθές, ας είμαστε και εμείς respect απέναντί του. Thank you!

Hope to see you all soon again.
A (very happy) Arrancar.

#60 usagi 19

usagi 19

    Didi-chan

  • Members
  • 168 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2008 - 12:13

αχχχ....εγω δε πήγα στο party και ακόμα αναρωτιέμαι γιατί:nanteee:
τώρα έχω σκάσει από τη ζήλεια μου!!!!:erk:
δε ξαναχάνω party που να μου πέσει το ταβάνι στο κεφάλι!
οι τοίχοι δεν έχουν μόνο αυτία , έχουν και φωνή...

Δημοσιευμένη  εικόνα