Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 2nd of May @ Cofix <3


  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#16 kith

kith

    Anime Freak

  • Members
  • 297 posts

Posted 09 April 2008 - 15:19

πιραζη αμα καλυφ8ι το event απο ενα free press περιοδικο?δεν ειναι σιγουρο απλα να εχο μια γνωση του 8εματος και κριμα 8α το χασω α8ηνα κτλπ....
Posted Image
Spoiler:

#17 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 09 April 2008 - 22:29

Να διευκρινήσω κάτι για τα cd: ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει κατι τετοιο , οποτε θα εχουμε μικρο αριθμο τιτλων και αντιτυπων, οποτε be patient and support us ^^

Επισης αποφασισαμε να κανουμε ενα mini-tribute στους X-Japan και τον Hide μιας και h 2α Μαϊου ειναι η επαιτιος των 10 χρονων μετα τον θανατο του...Οπότε όσοι πιστοί προσελθετε <3

#18 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 09 April 2008 - 22:51

Να διευκρινήσω κάτι για τα cd: ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει κατι τετοιο , οποτε θα εχουμε μικρο αριθμο τιτλων και αντιτυπων, οποτε be patient and support us ^^

Επισης αποφασισαμε να κανουμε ενα mini-tribute στους X-Japan και τον Hide μιας και h 2α Μαϊου ειναι η επαιτιος των 10 χρονων μετα τον θανατο του...Οπότε όσοι πιστοί προσελθετε <3


σε ευχαριστουμε somnious!!:wooi2:ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

#19 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 10 April 2008 - 08:01

Huh. Θ'ανέβω στην πατρίδα Θεσσαλονίκη για το Πάσχα, οπότε υπάρχει μία καλή πιθανότητα να περάσω & από το πάρτι. Cool. :)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#20 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 10 April 2008 - 14:16

rofl Μια ευλογη απορια:τοσα χρονια εχω αυτο το nick , για καποιο λογο οι μισοι το λένε "Somnius" lol. Ηταν καποτε κάτι το σημαντικό η λεξη αυτη ωστε έμεινε στην συνειδηση τους κατ΄αυτο τον τροπο? Η απλα εχει να κανει με την Ελληνικη συνηθεια τα ονοματα να τελειωνουν σε "σ" ? (Μπαμπης, Μητσος κτλ χΔΔΔΔΔ) και την αντιστοιχη λατινικη -->Julius Caesar ktl . lol Oπως και να χει μου σηκωνεται η τριχα καγκελο χαχαχαχ. ^____^

Το Somnium σημαινει dream , δεν ειναι όνομα ;)

#21 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 10 April 2008 - 19:32

Όχι, απλά έχεις έναν (σχεδόν) συνονόματο .aNiMe//GR Forums - View Profile: Somnius :wis:

E5VV38U.jpg


#22 ChaosTheory

ChaosTheory

    Metrosexual my @$$

  • Members
  • 32 posts

Posted 11 April 2008 - 19:34

Οντως αυτα τα threads πρεπει να λενε και την πολη στον τιτλο τους για να μην μπερδευονται οι χρηστες. Αυτο το meeting ειναι Θεσσαλονικη.

Θα προσπαθησω να ερθω και εγω, μαλλον cosplayαρισμενος, σιγουρα με την ψηφιακη μου :)


Νιαααααα!Ναι μη χάσεις εσυυυ!Παλιο παλιο παλιο παπαράτσιιι!:oo:
Λοιπόν όπως είπα και στο myspace θα είμαι εκεί!
+ cosplay
+χαμογελάκι! ΧD:wooi2:

να σας δω όλους εκεί!Και μην είναι πάλι 10 cosplay και 60 με πολιτικά!
Να γίνουμε όλοι μαζί ρεζίλι!:hahaha:
IPosted ImagePARAMORE

#23 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 13 April 2008 - 18:49

Πάντως μπράβο στα κορίτσια.
Βλέπω από τις αφίσες τουλάχιστον ότι με ελάχιστους χορηγούς (σε σχέση με τα αντίστοιχα jparties της Αθήνας) κάνετε καταπληκτική δουλειά.
Δεν είχα την τύχη μέχρι στιγμής να παρευρεθώ σε κάποια από τις εκδηλώσεις, αλλά φίλοι και γνωστοί μου λένε τα καλύτερα.
Το μόνο κακό είναι ότι το coffix δε μας χωραέι, είμαστε ή μάλλον προσελκύετε πολλούς.
Αυτή τη φορά θα προσπαθήσω να τα πούμε από κοντά ;)

#24 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 13 April 2008 - 19:13

Άν όλα πάνε καλά θα είμαι κι εγώ εκεί :wooi2: Ελπίζω να περάσουμε καλά :Blissfull:
phmava.php

#25 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 April 2008 - 12:02

γιατί πρέπει ΠΑΝΤΑ να υπάρχει η συσχέτιση με την Αθήνα; μία κοινότητα είμαστε, τόσο δύσκολο είναι πια;

#26 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 14 April 2008 - 14:23

για τον ιδιο λογο που οι γριες θα παιξουν την Κυριακη την μπαλα της ζωης τους μονο και μονο για να μη παρει πρωταθλημα ο Θρηνος..

:hahaha::hahaha:

μαλλον εδω θα ειμαι, οποτε θα σας τιμησω με την παρουσια μου.
Posted Image

#27 MangekyuuSharingan

MangekyuuSharingan

    Kick reason to the kurb!!

  • Members
  • 31 posts

Posted 14 April 2008 - 16:49

^Σαν Ολυμπιακός, το σχόλιο "θρύνος" το βρήκα άκρως αστείο :P

Σαλόνικα έ?...Άμα με αφήσουν, θα έρθω και εγώ μια βόλτα απο τον Πειραιά, λογικά θα είναι ωραία. Όπου J. music, είναι πάντα καλά!
Co-owner of the Naruto x Hinata FC @ NF
Spoiler: TTGL!

#28 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 14 April 2008 - 18:17

Μάλλον και 'γω θα έρθω για πρώτη φορά! Μάλλον, αφού με βολεύει η ημερομηνία!

#29 GorgiGR

GorgiGR

    Gillian

  • Members
  • 67 posts

Posted 14 April 2008 - 22:13

Somnium, δεν πιστεύω να σε επηρέασε η βραδιά στο Βαβέλ και να αρχίσεις να μας κοπανάς στο Party τίποτα Summonig :P :P :P :P :P
Και πες τον άχριστο τον Θωμά να περάσει κ αυτός καμία βόλτα να πιούμε μπύρες να θυμηθούμε τον παλιό καλό καιρό με διαφορετική μουσική υπόκρουση :D :D
Posted Image
Eye for an eye, and the whole world goes blind...


#30 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 14 April 2008 - 22:38

γιατί πρέπει ΠΑΝΤΑ να υπάρχει η συσχέτιση με την Αθήνα; μία κοινότητα είμαστε, τόσο δύσκολο είναι πια;


Κακώς το είδες έτσι.
Είπα απλά ότι στην Αθήνα τα αντίστοιχα events είναι πιο οργανωμένα με περισσότερους χορηγούς κτλ κτλ, αντίθετα τα κορίτσια της Θεσσαλονίκης με λιγότερη υποστήριξη (βαρβαριστί support) κάνουν θαύματα.
Δεν υποβίβασα την Αθήνα ούτε έχω πρόβλημα φυσικά με την πρωτεύουσα.

Αν ήθελα να κάνω σύγκριση Αθήνας - Θεσσαλονίκης θα μπορούσα να αναφερθώ στην διαιτησία και σε χίλιαδυο άλλα, σιγά μην στεκόμουν στα jparties.
Αν και στο θέμα anime μάλλον εσείς πρέπει να έχετε παράπονο κι όχι εμείς στην Μακεδονία :P :P :P (πλάκα κάνω... εννοείται)