Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προτάσεις για το Heal/Hurt Game


  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#31 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 16 April 2008 - 13:51

Άλλο λέω εγώ. Ανέφερες κάτι για ressurection σε συγκεκριμένες καταστάσεις το οποιό και δεν πολυέπιασα. Τι εννοείς λέγωντας συγκεκριμένες καταστάσεις??

Posted Image


#32 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 16 April 2008 - 13:53

Εννοούσα ότι θα μπορούσαμε να συμπεριλάβουμε αυτούς τους χαρακτήρες σε κάποια ιδιαίτερη ψηφοφορία ή σε κάποιο god mode ή κάτι τέτοιο.

#33 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 16 April 2008 - 13:56

Χμμμμ. Μαζί σου λοιπόν!!!!

Posted Image


#34 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 16 April 2008 - 16:32

Καλή ιδέα Darkchild.

Θα ελεγα να το κάνουμε ως εξής.
Οταν κάποιος χαρακτηρας φτάσει το έκτο η έβδομο God mode θα μεταφέρετε στον παράδεισο και θα αποκτά δική του special ημέρα οπου θα κάνει Heal/hurt 2ΗP σαν απλο god mode.

Κάθε βδομαδα θα ψηφίζουμε αν θα παραμήνει στο heaven η oxi.
Aν φεύγει απο το heaven χάνει 3-4 God modes και επανέρχεται κανονικά στη καρτέλα.


Ti λέτε?

#35 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 16 April 2008 - 16:35

Συμφωνώ. Ας το κάνουμε στο 7ο God Mode.

#36 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 April 2008 - 16:36

Retired gods, ε; Καλό ακούγεται.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#37 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 April 2008 - 16:38

Καλή ιδέα Darkchild.

Θα ελεγα να το κάνουμε ως εξής.
Οταν κάποιος χαρακτηρας φτάσει το έκτο η έβδομο God mode θα μεταφέρετε στον παράδεισο και θα αποκτά δική του special ημέρα οπου θα κάνει Heal/hurt 2ΗP σαν απλο god mode.

Κάθε βδομαδα θα ψηφίζουμε αν θα παραμήνει στο heaven η oxi.
Aν φεύγει απο το heaven χάνει 3-4 God modes και επανέρχεται κανονικά στη καρτέλα.


Ti λέτε?



Καλή ιδέα, πάνω σε αυτήν προτείνω
1) Στο Heaven mode να κάνει Heal/Hurt παραπάνω από 2 HP (5 ξέρω 'γω)
2) Αν φύγει από το Heaven να πηγαίνει στο Hell :P. Όχι εντάξει, όταν φεύγει από το Heaven προτείνω να του αφαιρούνται όλα τα God modes.

E5VV38U.jpg


#38 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 16 April 2008 - 16:49

1)Noμίζω οτι heal/hurt 5Ηp είναι πολύ brutal και επιδει ολο θα ψηφίζουμε το +5 φοβάμε οτι θα αυξηθούν πολύ τα God mode.

Aν είναι να το κανουμε με 5HP θα έλεγα να ψηφίζουμε εναλάξ.

Μια βδομαδα θα ψηφίζουμε για +5 μια αλλη για -5.


2)Ναι μπορουμε να το κάνουμε και ετσι. Οπώς θέλετε

#39 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 16 April 2008 - 17:06

1) Συμφωνώ με kienzan στο εναλλάξ

2)Σωστόςςςςς

Posted Image


#40 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 16 April 2008 - 17:53

Εναλλάξ είναι καλή ιδέα. Συμφωνώ.
Συμφωνώ και για την εξάλειψη των god modes όταν φεύγει από το heaven. Θα γίνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι.

#41 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 April 2008 - 11:52

Επειδή για αρκετές μέρες θα είμαι ανενεργός, γίνεται να χαρίσω τις ψήφους μου στον Spawn_I, για να τις διαχειρίζεται όπως θέλει μέχρι να επιστρέψω στο παιχνίδι; Δεν τον φοβάμαι, έτσι κι αλλιώς τα ίδια γούστα έχουμε. :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#42 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 April 2008 - 12:03

Nope, αν αρχίσουμε να αναφέρουμε και ψήφους άλλων μελών θα χάσουμε την μπάλα. Το λέω επειδή έχω κι εγώ άλλα άτομα στο μυαλό μου. Μπορείς όμως κάλλιστα να του δώσεις τον κωδικό του account σου (μην ανησυχείς, δεν θα σου τον κλέψει :hahaha:) και να ποστάρει με αυτόν.



Στα του παιχνιδιού τώρα, 7 God Modes μου φαίνονται πολλά. Το λέω επειδή ο αμέσως επόμενος είναι ο Onizuka με 3 God Modes και όλοι οι υπόλοιποι από 2 και κάτω. Μήπως 6 είναι καλύτερα ? Ο L σε ποιο God Mode βρίσκεται τώρα ?

Aν είναι να το κανουμε με 5HP θα έλεγα να ψηφίζουμε εναλάξ.

Μια βδομαδα θα ψηφίζουμε για +5 μια αλλη για -5.

Ωραία ιδέα.

E5VV38U.jpg


#43 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 17 April 2008 - 12:18

Μπορείς όμως κάλλιστα να του δώσεις τον κωδικό του account σου (μην ανησυχείς, δεν θα σου τον κλέψει :hahaha:) και να ποστάρει με αυτόν.


Βασικά ουτε αυτο είναι σωστο να κάνεις αλλα δεν μπορουμε να σε εμποδισουμε να το κάνεις:stubborn:



Ετσι κιαλιώς θα χάσουμε και μερικα updates γιατι και εγω δε θα μπορω μερικές μέρες.
Εκτώς αν υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να γεμίσει το κενό:orly:

#44 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 17 April 2008 - 21:01

Πολυ καλες οι ιδεες, αν και δε μου αρεσει η ιδεα καποιος που εχει ανεβει στο heaven να μπορει να ξαναπεσει. Ασε που ετσι κι αλλιως θα ξανανεβει μετα. Θα προτιμουσα το heaven να ειναι μια μονιμη κατασταση σαν αμοιβη των πολλων god modes που εχει παρει ο χαρακτηρας.

Η ιδεα του εναλλαξ +5/-5 ειναι πολυ καλη, την κραταμε.

Οσο για τον αριθμο των god modes πριν το heaven, συμφωνω με τον Phantom Duck (πρωτη φορα σε αυτο το παιχνιδι!!!!) οτι 6 ειναι καλος αριθμος.
Posted Image

#45 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 18 April 2008 - 13:51

Οσο για τον αριθμο των god modes πριν το heaven, συμφωνω με τον Phantom Duck (πρωτη φορα σε αυτο το παιχνιδι!!!!) οτι 6 ειναι καλος αριθμος.


Όχι, συμφωνούμε και για τον Onizuka :P


Πολυ καλες οι ιδεες, αν και δε μου αρεσει η ιδεα καποιος που εχει ανεβει στο heaven να μπορει να ξαναπεσει. Ασε που ετσι κι αλλιως θα ξανανεβει μετα. Θα προτιμουσα το heaven να ειναι μια μονιμη κατασταση σαν αμοιβη των πολλων god modes που εχει παρει ο χαρακτηρας.

Δεν έχω πρόβλημα να μην πέφτει από το Heaven ο χαρακτήρας, όμως έχω την εντύπωση πως θα γίνει μπάχαλο αν μαζευτούν 3-4 άτομα εκεί πάνω :oo:

EDIT - ΕΚΛΑΜΨΗ που μόλις μου ήρθε στο μυαλό.

Ο Θεός είναι ένας. Τι θα λέγατε να μένει ο χαρακτήρας μόνιμα, και μόλις μπει 2ος χαρακτήρας στο Heaven να ψηφίζουμε για το ποιος θέλουμε να παραμείνει στο εκεί ? Ο Χαμένος επιστρέφει ως κανονικός παίχτης και χάνει όλα τα God Modes (ή μερικά από αυτά), ενώ ο άλλος παραμένει στο Heaven μέχρι να τον φτάσει κάποιος άλλος κοκ. Ε ?

E5VV38U.jpg