Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vampire knight [DO NOT POST MANGA SPOILERS]


  • Please log in to reply
1235 replies to this topic

#16 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 09 April 2008 - 22:07

Ναι όντως
Spoiler:


Ρε συ Βάγγο σ'αυτό είναι o Fay?

#17 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 10 April 2008 - 13:41

Δεν μπορω να βρω σελιδα να το κατεβασω:sigh2:. Someone help me please (no torrents)

Posted ImagePosted Image


#18 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 10 April 2008 - 14:49

Aρκετα ενδιαφερον με ωραια ατμοσφαιρα. Παντα μου αρεσει ενα καλο vampire story, προβλεπω ομως ι Yuki {η οπως τη λενε} να χαλαει το ολο eerie feeling του anime με κλαματα και κακομοιριες :( {δε διαβαζω to manga}
Posted Image

#19 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 12 April 2008 - 17:52

Είδα το 1ο episode,αλλά δεν μπορώ να πω πως μου κίνησε υπερβολικά το ενδιαφέρον...
Βασικά μου αρέσει πολυ όλο το κλίμα με τα vampire,αλλά το ότι είναι shoujo σημαίνει πως θα χάσουμε δράση για ρομάντζο...ήδη φάνηκε από το 1ο επεισόδιο αυτό...ελπίζω να βγω ψεύτης...

#20 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 12 April 2008 - 20:51

το πετυχα στο lolipower (hint hint) και το κατεβασα. Αρκετα καλο μου φανηκε και νικο1451 εισαι λιγο λαθος. Βεβαια δεν εχω δει πολλα vampire anime αλλα αυτο το σκηνικο με
Spoiler:
μου φανηκε ενδοιαφερον και λιγο διαφορετικο.

Οσο για τον guardian νομιζω οτι φανηκε απο τη τελυταια σκηνη οτι ειναι ;)

#21 Hatake Kakashi

Hatake Kakashi

    Anime Professional

  • Members
  • 985 posts

Posted 14 April 2008 - 02:06

Ειδα το πρωτο επισοδειο,το βρηκα μετριο αλλα σιγουρα θα δω 3-4 επισοδεια ακομα,ελπιζω να μου αρεσει περισσοτερο στην συνεχεια.

#22 fotakou

fotakou

    Love Cook!

  • Members
  • 64 posts

Posted 14 April 2008 - 08:53

Είδα και εγώ σήμερα το πρώτο επεισόδιο.Είχα διαβάσει και 2 volumes από το manga και μπορώ να πω ότι μου κίνησε το ενδιαφέρον.Έχει ωραία ατμόσφαιρα,το concept είναι σχετικά πρωτότυπο αν και μου ξινίζει κάπως η Yuuki ως πρωταγωνίστρια.Ξέρει μήπως κανείς πόσα επεισόδια αναμένεται να κρατήσει η σειρά?

#23 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 14 April 2008 - 16:52

Σύμφωνα με το ΑΝΝ 26 eps.Vampire Knight (TV) - Anime News Network

#24 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 14 April 2008 - 17:22

Μόλις είδα κι εγώ το πρώτο επισόδιο και έχω να πω μόνο ένα πράγμα.
More more more more moreeeeeeeeeeeeee:nbleed:

Posted Image


#25 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 14 April 2008 - 18:12

Καλά το ξαναείδα και πέθανα στο γέλιο με

Spoiler:


#26 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 14 April 2008 - 18:27

Καλά το ξαναείδα και πέθανα στο γέλιο με

Spoiler:


Με διαφορα η καλυτερη σκηνη του πρωτου επεισοδιου.
Youtube Video

Posted Image



#27 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 14 April 2008 - 18:30

Ειδα το πρωτο επεισοδειο κι εχω να πω οτι ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!:cry5::zetsubou:
Για μενα το ανιμε μου φανηκε ποιο καλο απο το μανγκα, ισως επειδη στο μανγκα βαριομουν που και που.Παντως θελω να δω το επομενο επεισοδειο τωρα αμεσως!!!!!!Ποτε βγαινει?Αυτη την Πεμπτη η το Σαββατο???

#28 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 14 April 2008 - 18:48

Αχαχαχαχ να'σαι καλά Λόρδε!!....

Ναι και 'γω θέλω να μάθω πότε βγαίνει το επόμενο. Λογικά μεθαύριο!

#29 Eve

Eve

    Starting...to enjoy this!

  • Members
  • 30 posts

Posted 14 April 2008 - 20:37

ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΔΙΕΦΥΓΕ ΤΕΤΟΙΟ THREAD!!!! :oo: Το Vampire Knight είναι κορυφαίο για μένα.Από τις 4 δουλειές της Matsuri Hino, αυτή είναι η καλήτερη. Είναι και το πρώτο manga που διάβασα παρεπιπτόντως.Έχει αναμφισβήτητα φοβερό σχέδιο και ενδιαφέρον ιστορία (αν και αυτό είναι ανάλογα με τα γούστα, πάντα). Θα κάτσω να δω πρώτο επεισόδιο και να ελπίζω να μην καθηστερίσουν και τα επόμενα...:blingeye2: I'm so happy!!!:nbleed::wooi2::awww::lovulovu:

#30 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 15 April 2008 - 00:18

Ειδα και εγω το πρωτο ep παρα πολυ καλο σε ολους τους τομεις σιγουρα θα συνεχισω να το βλεπω αντε να βγει και το δευτερο ep^^