Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tattoo - Piercing [Art Or Crap?]


  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#1 Zouz0una

Zouz0una

    Black Butterfly

  • Members
  • 39 posts

Posted 18 March 2008 - 04:18

Και μια που αναλύουμε τις απόψεις μας για τα πάντα..Βρήκα και ένα θέμα που δεν υπάρχει..Για να έχουμε να περνάμε την ώρα μας όταν δεν postaρουμε σχετικά με τα αγαπημένα μας anime - manga κλπ κλπ .. Βοdy Art λοιπόν..
Όπως γράφει και το όνομα του thread.. Tattoo και Piercing..!!
Έχετε κάτι απο τα παραπάνω;;Σας αρέσουν;;Θα θέλατε να αποκτήσετε;;Τι πιστεύετε για όσους τα "κουβαλάνε" πάνω τους;;Γενικά εδώ μπορείτε να πείτε ελεύθερα την γνώμη σας επι του θέματος.. (Αρκει να μην θύγετε τους υπόλοιπους εννοείται..)

Come on people..Show us what you've got.. (Or what you'd like to get) :gotit:

Και αφού το ξεκίνησα..Ας πω και εγώ την γνώμη μου..
Προσωπικά δεν θα έκανα ποτέ tattoo - piercing επειδή είναι στην μόδα ή επειδή "έχουν όλοι εγώ να μην έχω;" και γενικά να παρακινούμαστε να κάνουμε κάτι τέτοιο μόνο και μόνο για να πουλήσουμε μούρη ή να δείξουμε οτι κάτι κάναμε.. Ειδικά ένα tattoo είναι κάτι που θα κουβαλάς πάνω σου για την υπόλοιπη ζωή σου..Οπότε πρέπει να το έχεις σκεφτεί πολύ καλά πρίν το κάνεις και να είναι κάτι που σε εκφράζει με τον Α' ή Β τρόπο..Απο εκεί και πέρα πολλά παίζουν ρόλο..Πάντως σίγουρα είναι μια μορφή έκφρασης..Είναι τέχνη!Και όχι για τα "ρεμάλια" όπως λέγανε πριν κάποια χρόνια.. Χεχεχε!!!

Τα tattoo μου (προς το παρόν) είναι 2.. και τα piercing μου 2 και διακριτικά.. Είναι κομμάτι του εαυτού μου,τα ήθελα πολύ..Δεν το έχω μετανιώσει και για να είμαι ειλικρινής δεν πόνεσα κιόλας όταν τα έκανα.. Λογικά επειδή η επιθυμία μου να τα αποκτήσω ήταν πολύ μεγάλη οπότε δεν έδωσα βάση, ή επειδή είμαι αναίσθητη!!:canthelp: :wooi2:

Άντε να πέρνουνε σειρά κι άλλοι τώρα!!!!!:try:

I can't talk about it! It's so horrible! They were-- they were-- the milk!
Posted Image
Oh God, the milk!


#2 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 18 March 2008 - 04:32

Μαλλον μονο εμεις οι 2 ειμαστε μεσα αυτη την ωρα!:gn2:(σε λιγο την κανω κι εγω:D)

Piercing δεν με ενδιαφερουν γιατι πιστευω οτι δεν ταιριαζουν καλα με το προσωπο μου...tatoo ναι ενω..εδω και καιρο θα θελα να κανω 1-2...το καλοκαιρι ημουν σχεδον ετοιμος να κανω αλλα μετα απο προτροπες φιλων και συγγενων με επεισαν να μην το κανω για την ωρα και να το σκεφτω γιατι ειναι κατι που θα μου μεινει για την υπολοιπη ζωη μου...(οντως μπορω να πω δεν ηταν κ φοβερο το σχεδιο που ηθελα να βαλω,αλλα εμενα μ'αρεσε,εδω το χω σε henna και ηθελα να το κανω κανονικο:
Posted Image

Ισως καλυτερα ομως που δεν το εκανα τελικα,να κρατηθω για οταν βρω το τελειο)

Αρα καλα που εκανες το thread,να σε ρωτησω:

Εσυ με τι κριτηρια το διαλεξες(απο καποια σειρα ανιμε,καποιο ονομα φιλου κτλ) και που το βρηκες το σχεδιο(στο βιβλιαρακι που σου δειξαν στο μαγαζι ή τους το φερες ετοιμο δικο σου?)

Εννοειται οτι Tatoo is Art,δεν θα το κανα σαν μοδα(ουτος η αλλος κανενας φιλος μου δεν εχει)

#3 Zouz0una

Zouz0una

    Black Butterfly

  • Members
  • 39 posts

Posted 18 March 2008 - 04:45

To ένα Zoro είναι tribal σχεδιασμένο απο εμένα..Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία είναι απλά κάτι που μου άρεσε..το ψείρισα μέχρι αηδίας και τελικά ταίριαξε ακριβως με το σημείο που το έκανα και γενικά ήταν τέλειο όπως το φανταζόμουν..
Το δεύτερο πάλι είναι ένα σχέδιο που και πάλι ουδεμία σχέση έχει με anime ή ονόματα(και γενικά δεν λέει να κάνεις tattoo ονόματαεκτός αν είναι το δικό σου σαφώς,γιατί μια στο εκατομμύριο να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και να "μισήσεις" το συγεκριμένο άτομο,δεν λέει να κυκλοφορείς με το ονομά του σταμπαρισμένο πάνω στο κορμί σου)..και είναι απλά κάτι που με εκφράζει και έχει σημασία για μένα ενώ για πολλούς μπορεί να είναι απλά μια ζωγραφίά..
Γενικά καλά έκανες αν δεν ήσουν σίγουρος.. Όσο για το σχέδιο που έχεις στην photo αν σου αρέσει γιατί όχι;;Αν και είναι σίγουρα κάτι το οποίο παίζει να το δεις και αλλού.. Δεν είναι κάτι Unique.. Αλλά και αυτό είναι θέμα προσωπικής άποψης!!!:tensai:
Και με την ευκαιρία κι εγώ σιγά σιγά.. Αν και έχω κοιμηθεί άπειρες ώρες!!!!Καλή ξεκούραση πάντωωωωωωωως!!!:byejg9::gn2:

I can't talk about it! It's so horrible! They were-- they were-- the milk!
Posted Image
Oh God, the milk!


#4 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 18 March 2008 - 04:50

Κατι τελευταιο,αν και λιγο προσωπικο(αν θες απαντας),που τα εχεις κανει τα 2 tatoo?[pervert smile]:hehehe::hihi2::kakaka:[/pervert smile]

Night!:gn2::byejg9:

#5 Zouz0una

Zouz0una

    Black Butterfly

  • Members
  • 39 posts

Posted 18 March 2008 - 04:55

:hahaha::kakaka: Και τα δύο είναι σε όχι πολύ εμφανή σημεία και σίγουρα δεν βγάζουν μάτι..Άλλωστε δεν τα έκανα για να τα επιδικνύω!!!
Αυτά προς απάντηση στην ερώτηση σου..!!!Τα υπόλοιπα είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα!!!!Χαχαχαχα!!! :nosey::hihi2:

I can't talk about it! It's so horrible! They were-- they were-- the milk!
Posted Image
Oh God, the milk!


#6 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 18 March 2008 - 14:40

οσοι εχουν σκολαρικια ειναι αλητηριοι.

Posted Image


#7 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 18 March 2008 - 14:57

τεντυμπόηδες βασικά...

#8 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 March 2008 - 14:59

tatoos :) are cool :P


http://www.anime.gr/forums/fan-art-fan-fic/1396-anime-tatoos.html

#9 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 18 March 2008 - 14:59

τεντυμπόηδες βασικά...

αυτοι ειναι οσοι εχουν μακρυ (πανω απο 2 δακτυλα)μαλλι.

Posted Image


#10 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 18 March 2008 - 15:10

Λοιπον,υπαρχει σχετικο thread μονο για anime tatoos μαθετε να usarete to search button...:hahaha:
Anyway...Well Εγω ανεκαθεν ηθελα να κανω body piercing αλλα λογο στενομυαλης οικογενειας και σογιου γενικα δεν εχω κανει ακομα...Δεν πειραζει ομως εχω τον χρονο να το σκεφτω καλητερα...Βεβαια το καλοκαιρι θα κανω σιγουρα pierce στην μυτη
Spoiler:
...
Επισης θα το σκεφτω να κανω και labret αλλα εχουμε χρονο ακομα
Spoiler:

Tωρα στο θεμα Tatoo...Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αμα θα ηθελα να σημαδεψω το σωμα μου αλλα αν ποτε παρω αυτην την αποφαση θα ειναι σιγουρα κατι πολυ καλο...:nosey:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#11 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 March 2008 - 15:38

Δεν θα διακοσμούσα το σώμα μου με tattoo-piercing για δύο λόγους. Πρώτον γιατι δεν είμαι σίγουρος τί επιπτώσεις θα είχε στην υγεία μου και δεύτερον, επειδή βλέπω το σώμα ως ενα απλό εργαλείο που χρησιμοποιεί ο νούς. Είναι σαν να έχεις ενα ποδήλατο για τις βόλτες σου. Είτε το βάψεις είτε το αφήσεις οπως είναι, ο λόγος ύπαρξής του δεν θα αλλάξει...

#12 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 18 March 2008 - 15:56

τι επιπτοση εχει στην υγεια σου ενα tattoo με φυτικα χροματα?

εγω μαζευω λευτα να κανω tatto σε ολο τον αριστερο ομο
και εχω σκοπο να κανω αλλες 2 τρυπες στο αφτι
τα μαλλια μου ετσι πως ταεχω δεν σου επιτρεπουν να δεις τις τρυπες αρα ο σκοπος μου δεν ειναι να τα επιδικνειω ουτε το θεορω μαγκια....

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#13 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 18 March 2008 - 15:59

Τα "ρίκια" ειναι ωραια..
Ειχα και εγω ενα στο στόμιο αλλα επειδη το βαρεθηκα κυρίος και δευτερο επειδη το ιδιο εχει κανει και ο μισος πλανητης,το εβγαλα..
Δεν ξερω αμα θα ξανακανω καπου αλλου..μπορει..
Τatoo τωρα ειναι δυσκολη υποθεση γιατι θα το εχει για παντα οποιος το κανει..εκτος αμα χεζεται στο $$$...
Δεν τα πολυσυμπαθω..
Συνηθηζω να βαριεμαι γρηγορα εικονες και σχεδια που βλεπω συνεχως..
Οποτε δεν ειναι καλη ιδεα για εμέ..

#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 March 2008 - 18:07

H γνώμη του ειδικού

Ιδιαίτερη προσοχή συνιστούν οι δερματολόγοι: Όπως αναφέρει η δερματολόγος κ. Γαριφαλιά Ψαράκη, «το καλοκαίρι είναι η πιο ακατάλληλη εποχή για να κάνει κάποιος τατουάζ. Οι υψηλές θερμοκρασίες - που προκαλούν έντονη εφίδρωση - η έκθεση στον ήλιο, αλλά και η θάλασσα μπορούν να δημιουργήσουν συνθήκες, οι οποίες με τη σειρά τους πιθανόν να προκαλέσουν προβλήματα». Σύμφωνα με την ίδια, οι τρεις παραπάνω καλοκαιρινοί «εχθροί» του τατουάζ είναι υπεύθυνοι για μικροβιακές μολύνσεις και σοβαρότατες αλλεργίες.


Tατουάζ: καλοκαιΟΞΉΞ½Ξ® ΞΊΞ±ΞΉ επικίνδυνη ΞΌΟδα - INastros.GR
rsrGbGx.gif

#15 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 18 March 2008 - 18:26

well πάντα μου άρεσαν τα tattoos & τα piercings^^ δεν θεωρώ πως ο άλλος το κάνει για μαγκιά γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις είναι κάτι που το ήθελε ο ίδιος... προσωπικά σκοπεύω να κάνω και τατουαζ και piercing...ήδη έχω αρκετές τρύπες στα αυτιά αλλά από piercing και tattoo μεχρι να φύγω από το σπίτι δεν το βλέπω...:nosey: εκτός και αν τα κάνω κρυφά...:hahaha:
Posted Image